PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogıc Arızası!!

karaduman77
26/01/2012, 15:02
Dün ilk defa başıma geldi Dualogic Transmisyon Arıza işareti yanıp sönmeye başladı aracı dün yağan yoğun yağan yağmur ve sıkışık trafikten dolayı sağa çekecek imkanım olmadığı için mecburen devan ettim.
Yaklaşık 5 dk yanıp sönen arıza ışığı kendiliğinden kayboldu ilk ışık yandığında vitesi kontrol ettirin diye bir ikaz yazdı oda ikazdan sonra kayboldu
Evin önüne gelip aracı istop edip tekrar çalıştırdım bir sıkıntı oluşmadı sabah işe gelirkende bir sıkıntı olmadı konuyla ilgili bilgisi olan varmı?

USTA
26/01/2012, 15:31
Baskı balatanın aşırı ısınmasından kaynaklanmıştır,yol açılınca soğuduğundan arıza lambasıda söner...

SELIN CATALCAM
26/01/2012, 15:41
zorlamaya maruz kalmış olabilir veya da ustamın dediği gibi debriyaj baskı balatasının aşırı ısınmasından da kaynaklanır buda yoğun trafikte daha çok gözlemlenir aracın km sini bilmiyorum servisimize getirin cihaza bağlayalım aşırı ısının zarar verdiği bir aksam varmıdır diye bakalım kontrol ücretsiz nasuh ustaya ismimi verin teşekkürler

Luc
26/01/2012, 16:18
Frene cok bastiysan. Fren pedalinin altindaki sensorden de olabilir. En son yazilima gucellemekte yarar var serviste.

Basit bir probleme benziyor yalniz, anlattigin kadariyla ariza gibi degil..

Sent from my GT-I9100 using

asil
26/01/2012, 16:22
aşırı ısınmadan yapıyor....

hayalci79
26/01/2012, 20:57
Buna benzer çok şikayet okudum forumda, aşırı ısınmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben de. İçim rahat etsin diyorsanız servise uğramanızda fayda var.