PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto ön far ampul değişimi

salimarslan
24/01/2012, 14:22
Merhabalar arkadaşlar,

Bu gün farkettimki sağ ön farım yanmıyor, yani kısalar açıkken sağ taraf yanmıyor. Gördüğüm kadarı ile benzinliklerde ampul satılıyor, acaba bu değişimi kendim yapabilirmiyim ? alacağım ampulün özellikeri ne olmalı ?

Bu konuda bilgi verebilirmisiniz.

Teşekkürler.

blackhawk
24/01/2012, 14:29
kendin yapabilirsin yapı marketlerde osram ya da philips'in ampulleri var onlardan 1 takım al 2sini birden değiştir ikiside yeni olsun çıkan sağlamı yedeğe ayırırsın.Değiştirirken dikkat etmen gereken ampulun cam ve öndeki civalı kısmını el değmemen. Gp'lerimiz H4 ampul kullanıyor.

salimarslan
24/01/2012, 14:38
Cevap için çok teşekkür ederim, acaba resimle falan nasıl çıkarıldığını anltabilirmisiniz.

hoksi
29/12/2014, 21:34
kendin yapabilirsin yapı marketlerde osram ya da philips'in ampulleri var onlardan 1 takım al 2sini birden değiştir ikiside yeni olsun çıkan sağlamı yedeğe ayırırsın.Değiştirirken dikkat etmen gereken ampulun cam ve öndeki civalı kısmını el değmemen. Gp'lerimiz H4 ampul kullanıyor.

uzun ve kısa almayı düşünüyorum ikisini de mi h4 seçmeliyim.Hiç bilgim yok ta..

Arrest
29/12/2014, 22:20
Standart ampul gucu yetersiz geliyorsa guclendirilmiş ampul al

Arrest
29/12/2014, 22:21
uzun ve kısa almayı düşünüyorum ikisini de mi h4 seçmeliyim.Hiç bilgim yok ta..
H4 cift devre ampuldur :):) uzunuda kisayida tek ampul yapar. Puntonun orj fari h4 dur. Baska ampul yerine oturmas zaten

ibooovn
30/12/2014, 03:00
kaputu aç farın iç kısmında lastiği var onu çek çıkart...gerisini yaparsın ampulün klipsini kaldırıp çıkart soketini falan....yenisini tak aynen... zaten sağ taraf kolay değişiyor orada alan geniş..ama sol biraz dar o biraz uğraştırıyor...kolay gelsin

hoksi
23/02/2015, 22:31
kaputu aç farın iç kısmında lastiği var onu çek çıkart...gerisini yaparsın ampulün klipsini kaldırıp çıkart soketini falan....yenisini tak aynen... zaten sağ taraf kolay değişiyor orada alan geniş..ama sol biraz dar o biraz uğraştırıyor...kolay gelsin

geçen aksesuarcıya aldığım osram ampulleri takması için gittim sağı taktı solu bir türlü beceremedi oldu deyip kaputu kapattı eve döndüğümde ampul sağa sola oynuyor buldum:whip0000: el girecek gibi değil mantığını da anlamadım.Nasıl yapabilirim biraz tarif edebilir misiniz?

arenas
24/02/2015, 07:06
geçen aksesuarcıya aldığım osram ampulleri takması için gittim sağı taktı solu bir türlü beceremedi oldu deyip kaputu kapattı eve döndüğümde ampul sağa sola oynuyor buldum:whip0000: el girecek gibi değil mantığını da anlamadım.Nasıl yapabilirim biraz tarif edebilir misiniz?

Sağa sola oynar halde kullanırsanız,ampul keser,yazık olur osramlara

hoksi
24/02/2015, 19:02
Sağa sola oynar halde kullanırsanız,ampul keser,yazık olur osramlara

Var mı kolay yolu oturtmanın...

arenas
24/02/2015, 19:03
Oto elektrikçi...
Kendim bir adet osramı aynı sebepten patlattım

hoksi
24/02/2015, 19:40
Oto elektrikçi...
Kendim bir adet osramı aynı sebepten patlattım

Bir iki yere gittim beceremediler kahretsin:whip0000:

ORS15
30/04/2016, 07:55
Arkadaşlar,bu ampülllerin degişimi için video var mı acaba. Sis farlarıda içinde video ya ihtiyacım var

Ezeldenberi
30/04/2016, 10:47
Ben kendim değişim yaptım ama o farı, o ampulü, oraya o şekilde tasarlayıp yerleştiren mühendise ne kadar rahmet okudum bilmiyorum. Ali bey, inanın çok zor isterseniz deneyin.

Sislerin ampulü nasıl değiştirilir konu;

https://forum.grandepuntotr.com/makale/51661-punto-evo-sis-fari-nasil-degistirilir.html

oaltinkaya
28/12/2016, 14:48
https://www.youtube.com/watch?v=tw8L_EkFmvo