PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka stop Lambası Buğu Sorunu Hk.

yildiray
24/01/2012, 11:28
Arkadaşlar bu gün arka stoplardaki buğu için servisten çağırmışlardı sabah aracımı götürdüm ve stop lambalarını söktüler daha önceki arkadaşlardan okuduğum kadarıyla Mako marka stop lambası taktırmayın diyorlardı fakan benim aracımın stop lambaları Mako marka ve TURKEY diyor bunu servis görevlilerine sorduğum da elektrik aksamının Türkiye'de yapıldığını tüm puntolarda bu marka olduğunu söylediler pek inandırıcı gelmedi bana bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim aracım şuanda seviste ne yapmamı önerirsiniz............Acil Cevap...........

fota
24/01/2012, 11:39
bildiği kadarıyla servislere bu konudabir prosedür göndermişler, onlarda bunu uygulayacaklar. prosedürde önce iyileştirilmiş malzeme takılacak sonra problem geçmezse değişim yapılacak sanırım. anlayacağın servise gitmeye devm edeceğiz gibi :S ben de yarın arayacağım servisi, çarsamba görüşelim demişti.

yildiray
24/01/2012, 11:45
Ben biraz izledim ama çıkmam gerekti stop lambalarını söktüler ve kobloların olduğu kaporta kısmına zımpara yapmaya başladı ne yapıyon sen dedim fabrikadan gelen raporda bu işlemi yapmamız gerekiyor dedi oradaki boyayı biraz daha kalınlaştıracaklarmış bende sinirlenip çıktım...Diğer arkadaşlardanda cevap bekliyorum.....

1ocak2011
24/01/2012, 11:54
Mako taktırmayın, İtalyan için ısrar edin. Bu arada Markası nerede yazıyor?

fota
24/01/2012, 11:56
geçen bir arkadaş yazmıştı o kısımdaki malzeme ile farlar tam örtüşmüyormuş sanırım. o yüzden böyle bir işlem yapıo olabilirler.

yildiray
24/01/2012, 11:58
Benim aracın orjinalinde Mako var sıkıntım o normal mi bilmiyorum........

1ocak2011
24/01/2012, 12:09
Benim aracın orjinalinde Mako var sıkıntım o normal mi bilmiyorum........

Mako nerede yazıyor?

yildiray
24/01/2012, 12:12
Stop lambasının arka kısmında dışardan görünmüyor ancak söküldüğü zaman model,marka ve seri numaraları görünüyor aynı zaman da üretildiği yer....

fota
24/01/2012, 12:17
zaten Bursa Mako üretiyor çoğu buradan gidiyor.

fota
24/01/2012, 12:18
inş buu işlemle çözülür prb

yildiray
24/01/2012, 12:25
Ama bildiğim kadarıyla bizim araçlar italyadan geliyor.Bursa üretimi değil diye biliyorum...

fota
24/01/2012, 12:32
doğru biliyorsun da herşeyi İtalya da üretilmiyor haliyle.

asil
24/01/2012, 12:32
fıat 500 hariç diyer bütün araçların elektirik ve aydınlatma gurububnun bazıları mako üretimi.sakıncası yok magneti marellinin şirketi fıat s.p.a gurubunda.mako kalitelidir reno bmw vs vs bir çok araca far yapmaktadır...

fota
24/01/2012, 12:38
aynen ole de bzimkileri buğulu yapmışlar :)

yildiray
24/01/2012, 15:34
Olmasa daha iyi....

fota
24/01/2012, 15:42
Yıldıray naptın noldu buğu olayı? ben de servisle kavga ediyorum 1 saattir.

yildiray
24/01/2012, 15:49
Saat 4,5 ta arabayı servisten alıcam sonuç bende bilmiyorum herhalde Müşteri Hizmetleri görünüyor gibi...Sen ne için kavga ediyorsun hayırdır ne oldu yazarmısın....

dogus618
24/01/2012, 15:49
kadir abi senden haber bekliorum durumu merak ettim bende walla

Ziyaretçi034
24/01/2012, 15:56
cumartesi değişti benim stoplarım, muhtemelen mako markadır, yağmur gelmedi buralara henüz. yarın yağacak yarın yağacak diye bekliyorum. şimdilik bişey yok ama yağmur yağınca sonucu yazarım

asil
24/01/2012, 16:02
mako dur hocam başka marka yok...

fota
24/01/2012, 16:48
Doğukan verdim servise plaka ve motor no yu girdiler sistemden baktılar arka stoplar değişmiş olduğunu gördüler, ayrıca senin forumdaki yapılan işlemleri word dosyası olarak mail attım , ben zevk almıorum bu işlerden merk etmeyin yıllık iznimden 1 gün gidecek servise git gel yapacam falan bu izolasyon, duy değişimi falan bu aşamlar arkadaşa uygulanmş sonuç alınamamış ve bu sadece 1 örneği diğerlerini de sterseniz gönderirim dedim. aradılar sonra nerede yapılmış bu değişim işlem diye ben de Fırat Oto yu arayın öğrenin nasıl gelen İtalyan lambalar vs dedim. Fırat Oto ve fabrika ile görüşecekler bana dönecekler. durum şimdilik bu arkadaşlar.

dogus618
24/01/2012, 20:46
walla abicim ben elimden geleni yaptım yanınızda olmaya calıstım bu sorunu yasamıs biri olarak inşallah en kısa zamanda çözüllür bu dert çok şükkür bende karda bile bu durum olmadı soğuk havada yapardı düsünün simdi karda bile yok kurtardım insallah size yardım edebilmşimdir bir nebzede olsa elimden gelen bişiler olduğu sürecede her zaman telefonum acık arkadaşlar 0530 655 45 41 tekrar yazdım

KADİR ABİM İNŞALLAH BU DERDİ CÖZERLER DURUMLARI HABERDAR EDERSEN COK MEMNUN EDERSİN BENİ KENDİNE İYİ BAK ABİM

fota
24/01/2012, 22:10
edecem Doğukan merak etme. telefon bekledim gelmedi bugn, yarn bi daha arayacgm servisi gbi gelişme vr mi diye.

yildiray
25/01/2012, 07:53
Arkadaşlar dün aracımı aldım herhangi bir değişim yapmadıklarını söylediler stop lambasının arka tarafına gelen yani duyların olduğu kısmın boyasının mikron kalınlığını yükselttiklerini söylediler bu şekilde biraz takip edecekmişiz herhangi bir sorun olursa tekrar götürmemi istediler bakalım hayırlısı.....

dogus618
25/01/2012, 09:08
yıldıray bey bence bu işlemi kabul etmeseydiniz şahsi görüşüüm neden aracınızın boya kalınlığı ile oynamalarına izin verdiniz

yildiray
25/01/2012, 09:48
Stop lambalarının arka kısmı yani görünür yer değil bir sorun olacağını zannetmiyorum ama bence bu işlem sadece benim araç için yapıldığını sanmıyorum tüm buğulanan araçları uygulanan bir işlem benim şahsi görüşüm çünkü bir çoğumuz aracın başında beklemiyoruz.......

fota
25/01/2012, 10:59
Stop lambalarının arka kısmı yani görünür yer değil bir sorun olacağını zannetmiyorum ama bence bu işlem sadece benim araç için yapıldığını sanmıyorum tüm buğulanan araçları uygulanan bir işlem benim şahsi görüşüm çünkü bir çoğumuz aracın başında beklemiyoruz.......
bekletmiyorlar ki adamlar sanki ameliyathane abi içerisi.. rüzgar sesini giderdiler 2 tane çizik verdiler bana :S

fota
25/01/2012, 11:35
servisle görüştüm az önce, fabika ile görüşmelere devam ediliyormuş, Fırat Oto ile de görüşmüşler ayrıca. en kısa sürede bana dönüş yapılacakmış. beklemede ve takipteyim.

dogus618
25/01/2012, 11:52
Hadi hayirlisi abim

---
I am here: https://maps.google.com/maps?ll=41.014729,28.883940

mitix
26/01/2012, 09:40
bende fırat oto ile görüştüm aynı şekilde fabrika ile görüşme halindeler miş (servis danışmanı Uğur Bey in söylevi....) söylenildi.
Uğur Bey bana senin gibi buğu sorunu olan bir arkadaş da var dedi, sanırım oda Kadir üstat :)

Ziyaretçi034
26/01/2012, 09:46
buğu'ya devam. medos otomotivde geçen cumartesi değişen stoplarımda bugün başlayan yağmurla birlikte nurtopu gibi buğularım belirmeye başladı. neyse. ben ary'den araba almış adamım. sakinim.

crunonur
26/01/2012, 10:07
yağmurda filan neden buğu yapıyor bilmiyorum tabi ama Benim aracımda da vardı aynı sorun arka cam suyunu çalıştırdığım zamanlarda filan içine su alıyordu galiba götürdüm farı söktü altındaki boru gibi plastik kırılmış ordan kabloların arasından farıma su kaçırıyordu değiştirildi o parça ondan sonra kesildi sorun..

asil
26/01/2012, 10:36
evom olsaydı bu problemi kendim çözerdim.servisinde yüzüne vururdum.arkadaş 2 kere deyiştirmezine rağmen halen devam ediyorsa ayıptır bu...

Ziyaretçi034
26/01/2012, 10:45
evom olsaydı bu problemi kendim çözerdim.servisinde yüzüne vururdum.arkadaş 2 kere deyiştirmezine rağmen halen devam ediyorsa ayıptır bu...

ekteki resimleri servisle paylaştım. resimlerde buğu göremediklerini, buğu yaptığı zaman servise gelmem durumunda fabrikayla görüşeceklerini belirttiler. resimlere şöyle bi baktımda. benmi abartıyorum acaba ? yoksa bu buğu kral çıplak hikayesindeki gibi sadece akıllılaramı gözüküyor :sp_ike00:

asil
26/01/2012, 10:51
ekteki resimleri servisle paylaştım. resimlerde buğu göremediklerini, buğu yaptığı zaman servise gelmem durumunda fabrikayla görüşeceklerini belirttiler. resimlere şöyle bi baktımda. benmi abartıyorum acaba ? yoksa bu buğu kral çıplak hikayesindeki gibi sadece akıllılaramı gözüküyor :sp_ike00:

haklısınız bariz şekilde alt köşede buğu var servislerde biraz sorumsuz bu konuda bence...

kara kız
26/01/2012, 11:01
2. ve 4. resimde bariz şekılde buğu görünmektesizi başlarından savmışlar resmen. bence birde resım uzerınde buğulu bölgeleri yuvarlak içine al ve altına soyle kallavi bir açıklama yaparak tekrar gönder ve gonderdıkten sonrada gonderdiğin kişiyi bir ara ve o sekılde konuş..ısrarcı ol hakkını ara benı yalancı yerıne mı koyuyorsunuz dıyerek eger gormuyorsan bu buğuyu sizin orda insanların problemını ozmek için ne işiniz var gibi ağır cümleler kurun

fota
26/01/2012, 11:11
15 dk önce ursaBirmot servis uzmanı Ali Bey aradı , fabrika ile görüşmeler devam ediyormuş 10-15 gün içerisinde netleşecek gibi dedi. bende bu prb için 3-5 defa gelmeni istemem dedi ben de istemiyorum dedim :) fabrikadn cevp gelince bugu sorunu ve diğer ufak sorunlr için randevulaşacağız.

Budweiser
26/01/2012, 16:44
bende fırat oto ile görüştüm aynı şekilde fabrika ile görüşme halindeler miş (servis danışmanı Uğur Bey in söylevi....) söylenildi.
Uğur Bey bana senin gibi buğu sorunu olan bir arkadaş da var dedi, sanırım oda Kadir üstat :)

O bende olabilirim :) Arma otoya gitmiştim buhu sorunundan dolayı Doğukan arkadaşımızın durumunu emsal durum olarak gösterdim aradılar fırat otoyu benim durumumdanda bahsettiler.

maceraci95
26/01/2012, 16:55
Bu gün bende enriko alibertiye gittim. Bana duyları değiştireceklerini söylediler. Yeni parçalar gelince arayıp servise çağıracaklar. Mako marka stoplarda sürekli sorun olduğunu söyledim.

dogus618
26/01/2012, 16:55
Benimde ayni noktolardan buhar oluyordu ama biraz sicak ortam gorsun yok oluyodu

mitix
26/01/2012, 21:10
ben bu durumun hızlı çözülebileceğini pek zannetmiyorum. arge yapılacak çözüm üretilecek ki fiat ın bu konulardan hassas değil. zira evolarda ki kalorifer gıcırtısı sıkıntısına şu ana kadar profesyonel çözüm üretemediler gibi. kaldıki çok basit bir sorun. bu sorun yüzünde 4 defa servise gittim sonunda fırat otoya gittim orada sprey sıkmışlar ( spreyin içeriği nedir bilmiyorum görmedim) şu anda ses yok ama nedense kulağım hep orada ne zaman gelecek diye beklemedeyim.

yildiray
27/01/2012, 10:07
Evet arkadaşlar aracımı deneme fırsatı bulamamıştım 2 gündür yağmur yağıyor sonrasın da bakıp göreceğiz buğulanma olup olmadığını ben size sonucu bildiririm........

since1453
27/01/2012, 10:34
allah nazardan korusun hergün bakıyorum kar-yağmur buhu yok inşallah olmazda:)
Tik oldu artık arabaya binmeden stopları yoklamak :)

fota
27/01/2012, 10:39
allah nazardan korusun hergün bakıyorum kar-yağmur buhu yok inşallah olmazda:)
Tik oldu artık arabaya binmeden stopları yoklamak :)
kıvanç binmeden önce olmuyor genelde biraz kullandıktan snra araç içi ısınıp dısarısı soğuksa meydana geliyor. en azından bnde ole oluyor.

Ziyaretçi034
27/01/2012, 10:58
dün akşam arabadan indim, şöyle bir bakayım dedim stoplara o da ne, eskisinden (orjinal stoplardan) daha fazla buğu var. orjinal stoplar kalsa daha iyiydi, onlar daha az buhar yapıyordu hiç değilse. yarın medos'a uğrayayımda doğan bey'e çok merak ettiği buğuları göstereyim. işimiz var bu stoplarla

sunlogan
27/01/2012, 13:35
herkese selam,
malesef aynı buğu olayını bende yaşadım, bugün aracımı servisten alıcam. duylar değiştirilmiş bakalım ne olacak. sonucu paylaşırım.

kartal3520
27/01/2012, 21:28
Benim aracın buğulu stoplarıda bunlar.Bu gün servise gittim önümüzdeki hafta ya gün verdiler; yalıtım malzemesi gelecekmiş ve yalıtım uygulayacaklarmış.Bunla ilgili bülten yaınlanmış.

sunlogan
30/01/2012, 14:52
Sol stop uygulanan duy değişiminden sonra buğu sorununu tekrar yaşadım. Servis yetkilisi fabrika ile iletişime geçeceğini söyledi. Bence kimse farkında değil bu sorunu yaşadığının. gördüğüm her punto evo kullanıcısını çevirip uyarsam mı diye düşünmekteyim :)

shellcininabisi
30/01/2012, 14:56
bende de aldığım günden beri var bu sorun ama pek ilgimi çekmedi

srkaradag
30/01/2012, 18:15
arkadaşlar bu düzelen bir durum değilmi neden bu kadar canınızı sıkıyorsunuz,benim arabada aldığımdan beri yoğun yağmur veya kar altında biraz buğulanıyor, sonra düzeliyor.arkadaşımda focus sedan var (beraber almıştık) onunda arka stoplar soğukta buğulanıyor.
Acaba çok aşırımı oluyor buğulanma?,başka bir soruna sebep olurmu? dert etmeye değermi gerçekten..

yildiray
31/01/2012, 09:46
Buğulanan stop bence bir yerden hava alıyordur buda ileride toz da alacağı anlamına gelir kısa zaman içerisinde sorun olmaz ama yıllara vurursak bu stoplar sapsarı olacaktır benim görüşüm yanlışmı düşünüyorum acaba.....

convictedsoul
01/02/2012, 19:37
arkadaşlar benim de sol stop lambasında vardı buğulanma sorunu.götürdüm lambanın arkasında sanırım kaportayla birleştiği yerdeki oluk sistemine macun çekildiği söylenerek sorunun giderğildiği söylendi.bi süredir sorun yok gibi görünüyordu.bugün yine farkettim ki buğulu buğulu duruyor.yine götürcem p.tesi.
en son güncel olarak probleme çözüm alabilmiş birileri var mıdır.bir çok arakadaş götürdüğü halde sonuç alamayıp tekrar götürmüşler anladağım kadarıyla.aracınızın en son akıbeti nedir

Mugen_punto
01/02/2012, 23:18
Sorun yaşayan arkadaşlar bir zahmet fiat müşteri hizmetlerini arayıp durumlarını oraya bildirsinler.. nekadar çok şikayet alırsa fiat belki bir çalışma yapabilir..

selahattincevik01
02/02/2012, 00:20
benim sol stop yenisi ile değişti ama sorun devam ediyor.Ayrıca sağ stopta da oluştu.Cumartesi sabah değişim başvurusu için yine TanOto 'da olacağım.Herhalde garantisi dolana kadar stop değiştireceğiz gibi görünüyor

enigmaa37
02/02/2012, 15:52
Bende bugün buğulanmayı gördüm iki farda da,pek önemsememiştim açıkcası.Kurcalatmakta istemiyorum,ne yapmalıyız acaba.Şimdilik fiat merkeze mesaj atmayı düşünüyorum.

fota
02/02/2012, 16:11
Bende bugün buğulanmayı gördüm iki farda da,pek önemsememiştim açıkcası.Kurcalatmakta istemiyorum,ne yapmalıyız acaba.Şimdilik fiat merkeze mesaj atmayı düşünüyorum.
bence de bi şikayet maili atınız. ben de ole yaptım.

Hsan
02/02/2012, 16:37
Aynı şikayetten muzdarip bir kullanıcı olarak Ankara, Kavaklıdere Servis'ine durumu ilettim Fiat'ın bu konu hakkında çalışma yaptığını ve araçların geri çağrılacağını, en geç 1 ay içerisinde dönüş yapacaklarını belirttiler. Bunun yanında tüm Fiat servisleri durumun farkında ve çözümün zımpara-silikon vs. olmadığını biliyorlar; sizler de araçlarınıza bu tarz uygulamalar yaptırmayın arkadaşlar, araçlarınızı sorunu bu deyip, çıkmayın servisten...

Ardevo
02/02/2012, 16:59
Aynı şikayetten muzdarip bir kullanıcı olarak Ankara, Kavaklıdere Servis'ine durumu ilettim Fiat'ın bu konu hakkında çalışma yaptığını ve araçların geri çağrılacağını, en geç 1 ay içerisinde dönüş yapacaklarını belirttiler. Bunun yanında tüm Fiat servisleri durumun farkında ve çözümün zımpara-silikon vs. olmadığını biliyorlar; sizler de araçlarınıza bu tarz uygulamalar yaptırmayın arkadaşlar, araçlarınızı sorunu bu deyip, çıkmayın servisten...

Ben de Kavaklıdere'ye bakım sırasında iletmiştim bu problemimi. Dönüş yapmalarını bekliyorum.

fota
02/02/2012, 17:19
Bursa Birmot ile görüştüm henüz bir dönüş yapılmamış fabrikadan ve ben yapılacağını pek sanmıyorum :S

burank16
01/04/2012, 22:15
Merhaba Arkadaşlar,
Benim aracında stopları buğu yapmıştı bu konu hakkında servisle görüştüğümde FIRAT Otoyu aramak istemediler ve prosüdür gereği izalasyon yapmak istediler bende izin vermedim.Denenmiş ve çözüm olmamış uygulamaların tekrar tekrar başkalarınıda yapılması yani Amerikayı tekrar keşfetmeye çalışmak yanlış.FIAT prosüdürünü değiştirecek o zaman müşteri menuniyeti için,müşterilerin araçları test araçları olarak kullanılmamalı ve bence izinde vermemeliyiz.Ben bu konuda FIAT Genel merkeze bu şekilde bir şikayet maili gönderdim ve sorun hakkında tüm arkadaşların FIAT Genel merkeze mail atması tüm herkez için iyi olur.Sorunlarımız parça kaynaklı olduğunda denemeler değil direk parça değişimi yaparak çözüm bulurlar ve bencede doğrusu da budur.1 haftadır İtalyadana iyileştirilmiş stop gelmesini bekliyorum,bana 1-2 haftada gelir haber veririz dediler.Şuan için bekliyorum fakat biz araç sahiplerinin FIAT Genel merkeze sorunları hakkında mutlaka mail göndermelerinin çok çok faydalı olacağını belirtmek isterim ve sizin telefonunuza gelen 123..numaralı başvurunuz Fiat Çağrı merkezi tarafından alınmıştır gibi gelen mesajı burada yayınlayın derim.
Selamlar

enigmaa37
05/04/2012, 15:52
müşteri hizmetlerine bu hafta tekrar mesaj attım iyileştirmiş stopların geldıgı soylendı servısle ırtıbata gectıler ,stoplarım değışecek.

enigmaa37
06/04/2012, 15:50
aranızda iyileştirilmiş stop taktıran oldu mu?

segin
06/04/2012, 15:54
stoplarım komple değişmedi fakat birmot duy yuvalarımı tam bilmiyorum parçaları değiştirdi şimdi sorun yok.

burank16
08/04/2012, 18:17
müşteri hizmetlerine bu hafta tekrar mesaj attım iyileştirmiş stopların geldıgı soylendı servısle ırtıbata gectıler ,stoplarım değışecek.

Merhaba Yılmaz Bey,
Bende iyileştirilmiş stopların gelmesini bekliyorum,sizin geldi dediğiniz bu stoplar hangi servise geldi?ismini söylerseniz yarın bende buradaki servisi arayıp sormak istiyorum.
Slmlr..

fota
08/04/2012, 19:43
bende sürekli konusuyorm Birmot Bursa ile hala beklemedeyim..

fuatcosar
08/04/2012, 20:13
bendede buğu sorunu uzun zamandan beri var her iki stopta da. ancak geçenlerde arabamın arka bagaj kapağına led taktım elektriğide stop içerisinden aldım. bunu sorun ederlermi acaba. garanti dışı derlermi yada stop u söktüğünüz için buğulanmış derler mi. ben sökmeden öncde de vardı buğu.

burank16
10/04/2012, 22:14
Merhabalar Yarın aracımı servise bırakacağım,İtalyadan iyileştirilmiş arka stoplarım gelmiş onları değiştirecekler,bunun için bugün servisteki müşteri ilişkilerindeki bayan ile görüştüğümüzde aracımı yıkadığımda bagaj kapağının 2 köşesindeki lastik contalardan su gelmeye devam ettiğinden bahsettim ve tekrar bagaj kapısını inceleme yapacaklar. Slmlr..

burank16
11/04/2012, 18:55
Merhabalar arkadaşlar, Bugün serviste yeni stoplarım takıldı,bagaj kapağının 2 köşesindeki lastik contalardan gelen suyun normal ve suyun tahliye edilmesi için olduğu söylendi bende paslanma konusunda ne diyeceksiniz diye sorduğumda, paslanmaya karşı iç kısımları ona göre pas önleyici boya veya ne kullanılıyorsa (ismini hatırlayamadım) onun yapıldığını ve 8 yıl pasa karşı garantili olduğu söylendi.Bu durumu bu akşam FIAT Genel Merkezede bildireceğim,servisin bana aktırdıklarından bilgileri olsun. Slmlr..