PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic vites yokuş çıkarken takılı kaldı!

hayalci79
23/01/2012, 20:16
Bugün yokuş çıkarken ilk defa vites takılı kaldı 2. viteste. "Vites hatası, vitesi kontrol edin" uyarısı çıktı yol bilgisayarında. Hiç böyle olmamıştı daha önce. Aracı durdurup üç-dört defa tekrar çalıştırmayı denedim, marşa bastı ama motor çalışmadı bir türlü, vites değişmedi, fren sertleşti, neyse ki en sonunda çalıştı araç. Sanırım yazılım güncellemesiyle giderilebilecek bir sorun.

jrgakbulut
23/01/2012, 20:26
aynen oyle anahtari çıkar 1 30 sn sonra tak tekrar çalişiyor usta vites 1 ile 2 arasında karar veremiyor :D bi anda vites hatası yaziyor bende ve bbirçok arkadasta oldu yazilim guncelleyebilirsin

hayalci79
23/01/2012, 21:05
aynen oyle anahtari çıkar 1 30 sn sonra tak tekrar çalişiyor usta vites 1 ile 2 arasında karar veremiyor :D bi anda vites hatası yaziyor bende ve bbirçok arkadasta oldu yazilim guncelleyebilirsin

Bu süreyi bilmiyordum, aslında aracın da hatası yok. Ben kararsız kaldım, araç da kararsız kaldı. Yokuşu çıkarken yavaşladım kenardaki düzlüğe çekip manzarayı seyretmek için, o anda babam devam et yukarı çıkalım deyince gaza basar basmaz araba hata verdi. Bu hafta 10 bin bakımına gidiyorum, bu yazılımı mutlaka attıracağım. Ama servislerin haberi yok sanırım bundan, ısrarla cihaza bağlatmak gerekiyor.

jrgakbulut
23/01/2012, 21:14
10000 bakimna gittiginizde zaten siz hatayi soleyin böle bişi yaşadim diye gerekeni yaparlar bide ole bi durum oldugunda ben artik duz e aliyorum genelde :)

mahhony06
23/01/2012, 21:39
Bir çok yarı otomatik gibi araba düşük devirdeyken ve yokuştayken vites düşürmekte gecikebiliyor. Bu durumda hemen manuel olarak vites düşürülürse sorun olmaz. Yada arabayı biraz daha devirli kullanmak lazım.

reddragon
23/01/2012, 21:44
Aynen baktın kendi algılamıyor manuel müdahale gerekir. Genelde gazı kökleyince bir iki saniyede kavrıyor durumu...
Neyse bir de uzun süreli beklemelerde özellikle yokuş yukarı, aşağı vs boşa almanız öneriliyor. Bu şekilde sorun yok fitesi 1 e takarak 2000-2500 civarı gazla bütün yokuşları çıkarsınız...

mahhony06
23/01/2012, 21:49
Aynen ayrıca manuel kullanmak çok daha zevkli. Sadece telefonla konuşacaksam yada bişey yiyeceksem otomatikte kullanıyorum. :) Birde yanımdaki kızın elini tutmak içinde otomatik moda alıyorum :)

hayalci79
24/01/2012, 09:54
Aynen ayrıca manuel kullanmak çok daha zevkli. Sadece telefonla konuşacaksam yada bişey yiyeceksem otomatikte kullanıyorum. :) Birde yanımdaki kızın elini tutmak içinde otomatik moda alıyorum :)

Tavsiyeler için teşekkürler. Otomatik vitesin en güzel avantajlarından birisi de bu zaten :)