PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekspertiz yaptırmak istiyorum

morrison
23/01/2012, 00:13
merhaba arkadaşlar, konuyu forumda yanlış yere açtıysam şimdiden özür diliyorum,
ben 2.el dualogic araç almak istiyorum, ama aracı almadan önce ekspertiz yaptırmak istiyorum ,
izmirde 4 yerden fiyat aldım, birmot ( ulaşmak baya zahmetli oldu ) 100 TL, Merkez 75 TL + KDV, Poyraz oto 60 TL + KDV,
sıkı durun enriko aliberti 350 TL fiyat verdiler. birde şunu belirtmek istiyordum geçmişte birmotta bir ustayla konuştuğumda sadece kaporta ekspertizi yaptırmayın, mekanik motor ekspertizide yaptırın demişti, birmottan fiyat alırken bunuda belirttim, bizde tek tip ekspertiz var boya kaporta motor mekaniğe hepsine bakılıyor dedi, diğer bayilerede mekanik motor ekspertizinden bahsettim, kaporta, boya, motoruna şanzımanına çalışıp çalışmadığına, bilgilsayara bağlayıp hata varmı ona bakıyoz dediler. merkez servis 2 saatte ekspertiz verdiğini söyledi, enriko aliberti 4 saatte, bu arada servislerin hepsi yazılı ekspertiz raporu vermiyormuş, geçmişte bu forumda ekspertizle ilgili sorunları okumuştum ondan dolayı yazılı verilmiyor sanırım.
benim burda sormak istediğim soru şudur ekspertiz yaptırıken nelere dikkat etmem lazım,
nasıl bir ekspertiz istemem lazım,
bu ekspertiz ne kadar sürede yapılabilir,
enriko aliberti ne yapıyorda 350 TL istiyor çok merak ettim,
bu servisler dışında izmirde mümkünse bornovada, güvenebileceğimiz özel veya yetkili başka, iyi güvenilir servis varmıdır acaba,
ekspertiz haricinde dikkat etmemiz gereken başka birşey varmıdır.

tonymontana
23/01/2012, 09:25
aliberti uçmuş, para filan vermeyin onlara bişeye baktıkları yok.
eylülde 100+KDV'ye yapıyorlardı, belge vermek istemediler kavga dövüş aldık.
gidin a gösterin, hakkını vererek bakar. nick'i oto izmir (https://forum.grandepuntotr.com/members/-oto-izmir.html)

lionT-JET
23/01/2012, 09:47
ben 2 hafta önce 50 tl ye yaptırdım.

AYTEK AYDIN
23/01/2012, 12:05
bosch car servisleri ankara da 50 tl ye bakıyor,hemde detaylı şekilde.

keops18
24/01/2012, 21:17
İstanbul'da bende sordum servislere banada 100tl + kdv demişlerdi. Sanayide 10tl'ye yaptırdım.

lektonstar17
25/01/2012, 13:41
İstanbul'da bende sordum servislere banada 100tl + kdv demişlerdi. Sanayide 10tl'ye yaptırdım.

Tam olarak nerede 10 tl ye expertiz yaptırdınız.Dün bosh servisi aradım sözlü 100 tl dedi.

Radiance
25/01/2012, 22:54
Gaziemir de otokentin içinde ekspertiz hizmeti veren bi yer var. ne kadar güvenilir olduğunu söyleyecektir ama ben bildiğim kadarıyla yazayım. Aracı arıza cihazına bağlıyorlar, kaportasına bakıyorlar, hp gücünü test ediyorlar, frenlerine vs bakıyorlar, lifte kaldırıp altında sorun olup olmadığını söylüyorlar ve yazılı bir rapor şeklinde size veriyorlar. Fiyatıda en son 50 liraydı.

morrison
26/01/2012, 00:47
Gaziemir de otokentin içinde ekspertiz hizmeti veren bi yer var. ne kadar güvenilir olduğunu söyleyecektir ama ben bildiğim kadarıyla yazayım. Aracı arıza cihazına bağlıyorlar, kaportasına bakıyorlar, hp gücünü test ediyorlar, frenlerine vs bakıyorlar, lifte kaldırıp altında sorun olup olmadığını söylüyorlar ve yazılı bir rapor şeklinde size veriyorlar. Fiyatıda en son 50 liraydı.

Motorun durumu ve özellikle benim için önemli olan otomatik vitesin durumu, süspansiyonlar, ayrıca araba sağa sola çekiyormu yolda geziniyormu bu gibi durumlara da bakılıyormu acaba? ekspertizde sağlam çıkan arabayı gönül rahatlığıyla alabilirmiyim acaba.

ttayyllann
29/04/2013, 11:37
[Bende aynı şekilde sanayide baktırdım araca herhangibi bir sıkıntı olmadığını şaselerde oynama olmadığını beygir gücü olarak sadece 120.000 km de olan bir aracın 75 bg den 73 e düştüğünü söylediler güvenilir geldi. tek kafamı kurcalıyan nokta arabanın beynine bakmadılar.
Kullanırken bir sıkıntı yaşamıyorsanız herhangibi bir sorun yoktur dediler. Bir rapor verdiler. Bilen arkadaş aydınlatırsa sevinirim.

Ziyaretci046
29/04/2013, 19:55
getirirsen sana daha detaylı incelerim airbag abs motor elektirikli direksiyonundan dijital klimasına kadar