PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG ve buji

yolcu27
22/01/2012, 13:23
arkadaşlar lpg li araçlar için özel bujilerin olduğunu okudum duydum ve aracıma serviste orjinal buji taktırmadım. bosh markasının lpg li fire motorlar için üretmiş olduğu bir model buldum bosh un sitesinden. sizce bu bujiyi taktırmam bir sorun yaşatır mı bana garanti dışında?

halils2
22/01/2012, 18:12
sorun yaşatacağını sanmıyorum. bulduğun buji marka kodu ve fiyatı nedir acaba

taneren
22/01/2012, 18:30
Ali hocam yanılmıyorsam sen evona lpg'yi 2 yıl önce taktırmıştın,herhangi sorun yaşadın mı? ayrıca yakıt ve performans bilgilerini verebilirmisin.

markası atiker miydi,tavsiye edermisin.

Ziyaretci046
22/01/2012, 18:41
Orjinal buji bence en iyisi firede zkr7a ngk bosch yr7dc nolu buji

yolcu27
23/01/2012, 09:02
Orjinal buji bence en iyisi firede zkr7a ngk bosch yr7dc nolu buji

evet bulmuş olduğum bujiler bunlar.

ustam bu arada serviste 4 bujiye 85 lira alternatör kayışı 60 lira dediler. dışarıda taktırmayı düşünüyorum bunları. servise karşı biraz soğudum bu aralar :D

Ali hocam yanılmıyorsam sen evona lpg'yi 2 yıl önce taktırmıştın,herhangi sorun yaşadın mı? ayrıca yakıt ve performans bilgilerini verebilirmisin.

markası atiker miydi,tavsiye edermisin.

tam olarak 2 yıl dolmasada o yolda ilerliyoruz.

kit olarak atiker taktırdım 20000 km oldu şükür hiç sorun yaşamadım. yakıt olarak lt si 2.3 liradan 50 liralık almış olduğum lpg ile 280 km filan yapıyorum şuan karma tüketim olarak. performans olarak lpg den sıkıntım yok çünkü fire motor benzinde bile gitmiyor :D ayrıca çekişte çok aşırı bir düşme yaşamadım şimdiye kadar.

sorun yaşatacağını sanmıyorum. bulduğun buji marka kodu ve fiyatı nedir acaba

ngk da "zkr7a" bosch da "yr7dc" nolu bujileri buldum ama fiyat bulamadım :)