PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kavrama sırasında gelen sürtünme sesi

shams
22/01/2012, 00:09
Arkadaşlar aracımdan trafikte dur kalk yaparken,arada sırada tam 1. viteste kavrama anında bir sürtünme sesi geliyor.

Hareket ettiğimde geçiyor. Bu her kalkış anında gerçekleşmiyor. Hatta o trafikten çıktıktan sonra da bir daha gerçekleşmedi. hava yağmurluydu. baskı balatadan geldiğini düşünüyorum. Sebebini bilen veya başına gelen var mı aranızda?

tonymontana
22/01/2012, 00:19
direksiyon düz müydü? bende de bir sürtme sesi var. amortisör takoz rulmanından olabilir.

shams
22/01/2012, 00:23
düzdü evet. sıkışık trafikte,hafif yukarı doğru eğimde seyrediyordum.( dur kalk yapıyordum)

asil
22/01/2012, 01:00
baskı balata gibi...

ESH
22/01/2012, 01:29
debrıyaj sıstemını kontrol edın baskı balata ıle ılgılı sıkıntı olabılır . benımde basıma gelmıstı bole kayıs sesı gıbı araba kalkıst cok zorlandıgnda yapıyr baska zaman yapmıyrdu . . .

Ziyaretci036
22/01/2012, 09:44
kardeşim o ses baskı balatadan trafikte aracı 1. viteste kaldırıken yarım debriyajı uzun tuttugum için kavrama esnasında yapıyor. anarya giderkende yapar. yolda giderkende vites küçültüğünde de yapar. ilk puntom daha araba 15000 kmdeki aracta bu sesi yapıyordu. kışın ama, yazın hiç birşey yoktu. şimdiki puntoda öyle bir ses yok .

ecihanuysal
08/02/2012, 13:03
baskı balata yeni değişti benim. arkadaşlara aynen katılıyorum, debriyaj setini değiştirmelisin.

pertry
08/02/2012, 21:22
Şanzuman takozunu kontrol ettirin araba kalkışa geçtiğinde bu parça eskimişse tak tuk sesler çıkarır, çıkardığı sesler yüzünden çoğu kimse debriyaj zanneder bu sesi
linke tıklayın parçayı görün
Bursa Global Otomotiv San.Tic.Ltd.Şti. MOTOR ASKI TAKOZU ARKA - ENGİNE STRAP WEDGEBACK - SANGLE CALE MOTEURARRIERE (https://www.globalotomotiv.com/product/motor-aski-takozu-arka)