PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Kumanda Tuşları Temassızlık yapıyor

Muhibbi
19/01/2012, 16:19
Arkadaşlar selamlar,

yaklaşık 1 ay önce aldığım GP'un şu an için tek ve en sinir edici sorunu direksiyon üzerindeki kumanda tuşları. Temassızlık veya başka bir arızadan ötürü tuşlar basmıyor bassa da %70 yanlış basıyor. örneğin sol taraftaki ses açma (+) tuşuna basıyorum sesi kapatma (mute) tuşuna basıyor. aynı şekilde sağ tarafta da cd track değiştirme (yukarı ok ) basınca mod değiştirme (src) tuşuna basıyor.

İzmir tarafındaki arkadaşlardan bu konu ile ilgili yardım edebilecek varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

blackhawk
19/01/2012, 16:28
Oto elektrikçilerde kontak sprey vardır tuş takımı temizledikleri 20 lira civarında sende alabilirsin.Kontak kapalıyken sık tuşlara aradan bir kaç kez bas tuşlara temizlensin....:)

BeCkS
19/01/2012, 17:13
ya aynısı bendede oluyor

bilmec
19/01/2012, 23:22
Benimde aynı derdim vardı. Tuslarin olduğu plastik kısmı soktum ve iclerini actim.
Guzelce temizledim ve yerine takmadan birde dış çerçevesini boyatiyim dedim.
Evo ların direksiyonları gibi griye boyattım.
Daha önce forumda konusu vardı tus takımının yanlış basması ile ilgili ben orda okumustum.
Hatta birde led tamayı düşündüm ama biraz zahmetli olacağı için vazgeçtim.
Kolay gelsin... ****

aykut_1914
19/01/2012, 23:34
izmirde direksiyon tuşlarını çözer yüksek ihtimal :)

Muhibbi
20/01/2012, 09:09
Şimdi o tuşları sökmek işi tamam onunla ilgili uygulama yapan arkadaşlar var gördüm ama tırnakların kırılma ihtimalini göze almak istemiyorum açıkçası. Garanti sökme işlemi için de airbagi çıkartmak lazım o konuya deyinmek bile istemiyorum :)

izmirde direksiyon tuşlarını çözer yüksek ihtimal :)

'tan ses çıkarsa başlığı görürse ve burada hallederiz derse cumartesi neden olmasın giderim hallediveririz. :)

aykut_1914
20/01/2012, 12:17
ben birazdan yanına gidicem abi sölerim bi ona sıkıntını müsait olursa :)

Ziyaretci036
20/01/2012, 13:33
ben birazdan yanına gidicem abi sölerim bi ona sıkıntını müsait olursa :)
kanka gittiğinde sana zahmet söyle beni bir arasın numarasını kaybettim.:(

aykut_1914
20/01/2012, 15:52
Arda abi şu aralar meşgul hafiften bi tel den ulaş sen ona bence :)

Muhibbi
20/01/2012, 17:23
sağol dostum ilgin için sende varsa numarası pm atıver bana buradan bulmam zor olabilir şimdi :) yarın müsait olabilirsem uğarım mutlaka yanına..