PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir servis

ümit yanardağ
15/06/2007, 20:52
sevgili kardeşlerim arkadaşlarım :
arabayı alırken 300ytl fazla bir fark vererek arabama full oto koruma yaptırmamı öneren sevgili izmir bayimiz birmota inanarak arabamızı sözde full oto koruma yaptırdığımızı sanarak yolumuza devam ettik.oto koruma yapan firma 6 ay sonra gelin aynı işlemi bir daha yapalım böylece oto korumanız bir yıl olur dediler.iyi bizde inandık... 6 ay dolduğunda binbir güçlükle randevu alarak buğün arabamı birmota bıraktım oto koruma yapılması için.akşam arabamı almak için birmota gittiğimde arabamın sadece yıkandığını gördüm hatta yıkandıktan sonra iyi kurulanmadığı için su sızan yerlerin iz yaptığını plakaların ise sadece yıkandığını silinmediğini gördüm şaşkınlığım sürerken bir de arabaya önden bakarken ne göreyim sağ ayna altındaki plastikte gitmiş :S
hemen yetkili ile görüştüğümde siz böyle getirmişsiniz dedi:hollowee:
sinir ve asab katsayımı frenlemeye çalışırken birmot tamir kısmı şefi geldi olanı biteni anlattım.arabama ne yapıldığını sordum oda inanamadı....ne yapıldığına arabamı oto koruma yaparken arabamdan parça arttırdılar diye düşündüm.oto koruma yapan arkadaşı çağırdık şimdiye kadar gördüğüm en pişkin bir insan tavrı ile gülerek biz sadece korozyonu önledik yıkadık o kadar dedi peki bu kayıp parça ve koronmayan kısımları gösterdiğimde bu kadar dedi....İnanamıyorum ben yüksek mühendisim karşımda duran ise bana işi iteleyecek adam ve beni yaptığı kötü işe inandırmaya çalışıyor......ne söyleyebilirimki kazıklandım ama bu adam tarafından değil...çalıştırılanı tarafından bu adama iş verip müşteri önüne çıkartanda... tüm suç...
sinirlendim sadece kayıp plan ayna parçası takmalarını söyledim ve oradan ayrıldım.yoksa hiç olmasını istemediğim nahoş olay çıkacaktı..bu kadar kötü bir servis yüzünde arabadan soğudum nerede sattığım toyota servis anlayışı...
bundan böyle fiat alacak tüm silahlı kuvvetler personeli ile arkadaşlarımı uyaracağım bu konuda ve bundan böylede birmot benim için anılarda kalmıştır.arabamı değiştirene kadar ( en yakın zamanda ) şimdilik merkez fiat servisini herkese tavsiye ederim.firmayı fiata şikayet ettim :) birşey değişmeyecek ama müsteri memnuniyeti konusunda gittiğim heryerde bu konuyu anlatacağım :bugalert:
sizleri allah korusun böyle iş yaapanlardan
yaptığı işe saygı duyan servisleri seçin.....müşteriyi ena... yerine koyanları değil

SteinGP
15/06/2007, 21:23
fiat izmir birmottan utanmalı!

Linos
15/06/2007, 22:20
Geçmiş olsun Ümit abi;
bu yaptıklarını nasıl hazmedebiliyorlar, vicdanlarında nasıl bir yer işgal ediyor, anlamış değilim!!! :nono0000::ban?::ban?:

JASMINE
15/06/2007, 22:21
Ümit abi çok geçmiş olsun. Mavi oğlana nazar değidi desene. Kendi arabamda olmuş kadar üzüldüm. Abi servis işlerinde Poyraz Otomotiv en iyisi. Bundan sonra inşallah sorunun olmazda bakımlarınıda orada yaptırırsın. Tekrar geçmiş olsun.

06kaymak
15/06/2007, 22:28
gecmis olsun...birmotta bu isi yapanlar birmotun kendi elemani degil...taseron calistiriyorlar diye biliyorum...ama bence telafi edeceklerdir...

ZaMBroTTa_1903
15/06/2007, 22:43
wayyy be bende birmotu iyi bi servis sanardım artık bende merkez servise gidiyorum zaten. Yalnız umit abi birmot kotu diye neden gp den vazgeciyosun ve arabanı satıyosun yapma gozunu seveyim uzme bizi...:sleep000:

şafak
15/06/2007, 22:43
sevgili kardeşlerim arkadaşlarım :
arabayı alırken 300ytl fazla bir fark vererek arabama full oto koruma yaptırmamı öneren sevgili izmir bayimiz birmota inanarak arabamızı sözde full oto koruma yaptırdığımızı sanarak yolumuza devam ettik.oto koruma yapan firma 6 ay sonra gelin aynı işlemi bir daha yapalım böylece oto korumanız bir yıl olur dediler.iyi bizde inandık... 6 ay dolduğunda binbir güçlükle randevu alarak buğün arabamı birmota bıraktım oto koruma yapılması için.akşam arabamı almak için birmota gittiğimde arabamın sadece yıkandığını gördüm hatta yıkandıktan sonra iyi kurulanmadığı için su sızan yerlerin iz yaptığını plakaların ise sadece yıkandığını silinmediğini gördüm şaşkınlığım sürerken bir de arabaya önden bakarken ne göreyim sağ ayna altındaki plastikte gitmiş :S
hemen yetkili ile görüştüğümde siz böyle getirmişsiniz dedi:hollowee:
sinir ve asab katsayımı frenlemeye çalışırken birmot tamir kısmı şefi geldi olanı biteni anlattım.arabama ne yapıldığını sordum oda inanamadı....ne yapıldığına arabamı oto koruma yaparken arabamdan parça arttırdılar diye düşündüm.oto koruma yapan arkadaşı çağırdık şimdiye kadar gördüğüm en pişkin bir insan tavrı ile gülerek biz sadece korozyonu önledik yıkadık o kadar dedi peki bu kayıp parça ve koronmayan kısımları gösterdiğimde bu kadar dedi....İnanamıyorum ben yüksek mühendisim karşımda duran ise bana işi iteleyecek adam ve beni yaptığı kötü işe inandırmaya çalışıyor......ne söyleyebilirimki kazıklandım ama bu adam tarafından değil...çalıştırılanı tarafından bu adama iş verip müşteri önüne çıkartanda... tüm suç...
sinirlendim sadece kayıp plan ayna parçası takmalarını söyledim ve oradan ayrıldım.yoksa hiç olmasını istemediğim nahoş olay çıkacaktı..bu kadar kötü bir servis yüzünde arabadan soğudum nerede sattığım toyota servis anlayışı...
bundan böyle fiat alacak tüm silahlı kuvvetler personeli ile arkadaşlarımı uyaracağım bu konuda ve bundan böylede birmot benim için anılarda kalmıştır.arabamı değiştirene kadar ( en yakın zamanda ) şimdilik merkez fiat servisini herkese tavsiye ederim.firmayı fiata şikayet ettim :) birşey değişmeyecek ama müsteri memnuniyeti konusunda gittiğim heryerde bu konuyu anlatacağım :bugalert:
sizleri allah korusun böyle iş yaapanlardan
yaptığı işe saygı duyan servisleri seçin.....müşteriyi ena... yerine koyanları değil
bu işi yarın araştıp sana dönecem böyle sey olmaz.sorunun cözülmüş say

Gkhan
15/06/2007, 23:02
ümit abi geçmiş olsun.İnan çok üzüldüm.

Abi bırakmayalım yakalarını gerekirse birlikte halledelim..

Bu arada

arabamı değiştirene kadar ( en yakın zamanda )
Yapma ümit abi senin daha çok anın olucak gp ile

microab
15/06/2007, 23:13
Abi geçmiş olsun...

Eğer Müslüm ün de dediği gibi taşeron firma ise,Birmot;imajına leke düşürebilecek bu gibi personeli ya hizmet içi eğitimden geçirmeli--yada bu işi onlara vermemeli...

Cin olmadan,adam çarpmaya kalkıyorlar yavv...

taner35
15/06/2007, 23:14
ümit abi çok geçmiş olsun.aynı yaşadıkların bendede oldu tabi ben yanlarına bırakmadım. ne servis müdürü ne satış müdürü hepsi geldi
hepsinide tanıyorum sana o işi yapan arkadaş taşaron firma. ben hakkımı aradım şuan servise gittiğim zaman herşey dört dörtlük yapıyorlar. ben arabayı birmotun kalite kontrol soruymlusu tahsin var ona bırakıyorum sanki kendi arabası gibi yapıyor . ben birmot iyi demiyorum ama sesini yükseltip hakkını aradığın zaman senin dediğin oluyor. keşke böyle şeyler yaşayıpta canını sıkmasaydın. tekrar geçmiş olsun.....

gokhantr
16/06/2007, 05:24
geçmiş olsun.benzer olayı bende yaşadım.150 ytl verip koruma yaptırdıktan 6 ay sonra gittiğimde sadece arabayı yıkadılar.10 yıldır fiat kullanıyorum ve birmota ilk gidişim olduğundan kötü olmamak için birşey söylemedim.Ama size yaptıkları hiç de hoş değil.20000 bakımında tercihim kesinlikle birmot olmayacak.

ümit yanardağ
16/06/2007, 11:27
sevgili canım arkadaşlarım bu güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederim.dünden beri sinirlerim çok bozuk ama sizin benim yanımda olmanızın verdiği mutluluk ve cesaret verici davranışlarınızla bir kez daha mutlu oldum inanın buna :)
bunun geriside hikaye inanın...sizleri çok seviyorum lütfen kendinize iyi bakın.. canım kardeşlerim bu yaşadığım sorunuda buraya yazmamın yeğane sebebide sizlerle paylaşmak içindir.sizlerinde göstermiş olduğu bu tepki beni çok onure etmiştir.iyi günlerimizde nasıl birlikte olduysak kötü günümüzde de bir arada olabildiğimizi göstermek zorundayız hani derler di ya birimiz hepimiz hepimiz birimiz için. sitemizin gücünü göstermek adına yapılan bu tür davranışlara pirim vermememiz için tek yürek ve tek ses olmak adına sizlere teşekkür ederim.sizlerle beraber herşey varım ...burada da hiçbir kuruluş adına bir kötüleme değil 27 000 YTL verip araba ve hizmet aldığım bir firmadan tüketici ve müşteri hakkımı kullanarak sıkıntı ve sorunlarımı paylaşıyorıum siz genç arkadaşlarımla :) :)UNUTULMAMASI GEREKEN YEĞANE ŞEY TEK BAŞIMADA MÜCADELEMİ VERMEKTEYİM TÜM YASAL ZEMİNDE ...ALLAHA ŞÜKÜR BİRAZ MÜREKKEP YALADIK BU ALEMDE..Hiçbirşeyde baki değildir.yarın satar kurtulurum bu dertden ama ayıplı mal ve hizmet satanlar kurtulamazlar yaptıklarından ..özür dilemek de bir erdemdir.diğer şehirlerde yaşayan arkadaşlar ile tanışmadık ,hepsininde birer beyfendi hanımefendi olduklarından şüphe yok.tanıdığım izmirdeki arkadaşlarım ise yaşlarından daha olgun çok kaliteli pırlanta gibiler.gözlerinde sözlerin umut ve mutluluk akıyor canlarımın :)
geçen kardeşlerimle buluşmak adına yaşadığım rahatsızlığı unutarak onlar ile birlikte çok güzel zaman gecirdik.tabiki yaşadığım bu olayıda canlarım kardeşlerim ile paylaşacağım tıpkı onlarında benimle paylaştıkları gibi.sitenin diğer yöneticilerinin yazdığı yazıları büyük bir dikkat ile okuyorum.tabiki kalabalık bir site ve herkese acık olmasının verdiği imkanlar ile kötü niyetli insanlarda olabilir ama bizler iyiyiz.neden mi? çünkü bir aradayız :)
saygılarımla...

ümit yanardağ
yük.makina mühendisi
iş güvenliği uzmanı

SteinGP
16/06/2007, 12:50
ümit abi bi tanesin :)

cakabo80
08/01/2008, 16:45
gecmiş olsun abi . ben de izmir birmottan cok cektim. seni gayet iyi anlıyorum. gerekli yerlere ben de şikayetimi ilettim . umarım bir şey yaparlarda bu servis adam olur

Radiance
08/01/2008, 19:32
Benim puntom activ modeli olduğundan sis farı ve par sensörü için fiyat almak için Birmota gittim. showroomda aksesuar veya yedek parça görevlisi olmadığından tarif edilen bi bölüme geldim, burada araba yıkayan görevliler servisin içinde bilgi alabileceğimi söylediler ardından servise girdim serviste kendimi görünmez adam gibi hissettim kimse sen kimsin kiminle görüşmek istiyorsun tarzı bi soru sormadı ben sora sora elektirik aksamı ile ilgilenen görevlilerden yaklaşık fiyatlar aldım sonra geldiğim gibi geri döndüm ben memurum ancak bu tarz bi ilgisizliği adı 9 a çıkmış 8 e inmeyen devlet dairelerinde bile görmedim.

BrK_20
08/01/2008, 19:51
Gecmıs olsun abı gercekten ayıp etmısler reklam oolmasın ama ben arabamın bakımlarını ve babamın arabalarını poyraza goturuyorum poyraz oto ısını yapıor

Genius
09/01/2008, 20:56
Fiat'ın bu servis işleri ile ilgili buna benzer şikayetleri yıllardır hep okuyorum, nedense serviste tanıdık biriniz varsa yada araya birileri girdiğinde herşey olması gerektiği gibi bir anda yapılıyor ve sizde güleryüzle ayrılıyorsunuz. Hepimiz biliyoruz ki olması gereken aslında bu değil. Biz aracımızı bıraktığımız her konuda gözümüz arkada kalmadan oradan çıkabilmeliyiz yada içimizde şüphe olmamalı. Ben aracımı Birmot'tan aldım, satış personeli zaten tanıdığım ve sevdiğim bir insan, malesef bende servisle ilgili işim olduğunda kendimi ona haber vermek zorunda hissediyorum :(