PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam havalandırma menfezi sorunu...

e.yavuz
17/01/2012, 15:25
Selamlar arkadaşlar,

https://img4.fotos-hochladen.net/uploads/dscf22733lodgzx0k9b.jpg (https://www.fotos-hochladen.net)

https://www.fotos-hochladen.net/uploads/dscf228023qptdbmel2.jpg (https://www.fotos-hochladen.net)

https://img4.fotos-hochladen.net/uploads/dscf2277272ajr8dmlu.jpg (https://www.fotos-hochladen.net)

Yukarıda fotoğraflarını eklediğim bu sorunu nasıl çözebilirim?.. Araç 2011 model ve garanti kapsamında. Ne gibi bir söylemle yetkili servise gitmeliyim?..

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

fota
17/01/2012, 15:33
bu ne ya nasıl oluyor anlamıyorum :S

frkan54
17/01/2012, 16:34
aynı sorun bendede var.

umit
17/01/2012, 16:35
bu ikinci puntom, ikiside 2008 dynamic, aynı sorun ilk aracımda da vardı, şimdikinde de, japonlayacağım ne yapalım, bu ne biçim konsol dizaynı, tırnakları güneşten evrim geçiriyor demek ki?

aykut_1914
17/01/2012, 16:39
garantisi varsa götür yapıstırsınlar

umit
17/01/2012, 16:42
işin ilginci, her iki aracımda da sol kısım kalktı? ertuğrul yavun da aynı taraf, demek ki sol kısım kronik, sağ değil:D

macman
17/01/2012, 16:46
Bende'de var kalerüferi sıcak acınca kendinden havalanıyo :D kapatınca yerine iniyo

macman
17/01/2012, 16:46
Önden gelen çıtır çıtır seslerde bu kısımdan geliyo sanırım

macman
17/01/2012, 16:48
Hee unutmadan bende'de Sol taraf :D

luleburgazli
17/01/2012, 17:13
aynen benim kide 2009 active bendede aynı problem var bazen düzeliyor sanki bazende kabarıyor ama bu akdar kabarmıyor... :) kabarmakmı :)

asil
17/01/2012, 17:19
garanti varsa servise yaptırın bence

umit
17/01/2012, 17:57
aynen benim kide 2009 active bendede aynı problem var bazen düzeliyor sanki bazende kabarıyor ama bu akdar kabarmıyor... :) kabarmakmı :)

:) kışın kabarır yazın iner, camlar buğu yapmasın diye kaloriferi yukarı veriyoz ya, sende o kadar sıcağı görsen sende kabarırsın,

havalandırma menfez kebabı:D :chef:

fotobelit
17/01/2012, 19:30
Arkadaşlar ne yaptıysam olmadı..Aylardır onunla ugrasşıyorum..Son çözüm navigasyon cihazlarının Vantuzuna benzer bir vantuz alıp cam ile menfezin ucunu bastırıcak şekilde takıcam..Başka bişey gelmiyor artık aklıma..Japon çifttaraflı bant falan hikaye..Hepsini denedim olmadı..Bir ara vidalamayı düşündüm..Ama o bölüm çok dar ne yaptıysam delemedim..

e.yavuz
17/01/2012, 20:30
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim...

Amma çok bu dertten muzdarip olan varmış... :) Mantıken düşünüldüğünde sıcak hava üflemeyle oluşan bir sorun. Burası doğru ancak, aracın daha 1 yaşında ve garanti kapsamında olduğu düşünülürse yetkili servisten ücretsiz değişim talep edebilirmiyiz?

Bu sorunu yetkili serviste ücretsiz değiştirerek çözen varmı?..

aykut_1914
17/01/2012, 21:01
pek benzer değil ama..
ön taraftaki plastik kısım var ya hani,kaputun orda? fıskiyelerin oldugu yer,2 parçaymış orası aynı bunun gibi ayrılmış ve havalanmıştı arabamda,gittim servise garantide değiştirdiler

armi
17/01/2012, 21:39
Bende de aynı sorun oldu. Parçanın yenisi için 94,00-TL fiyat aldım. Çözüm olarak silikonladım. Şimdilik bir sorun yok. Hararet normal ısısına gelince havalandırmayı cama vermek zorundaysam eğer sıcağı biraz kısıyorum hatta ortaya getiriyorum.

O kadar araba kullandım bu kadar adi plastikten yapılanını görmedim. Ya arkadaş anlamıyorum bunu yapan mühendis arkadaş bunun kaç derece sıcaklığa dayanabileceğini, formunu kaç derece sıcaklıkta kaybedeceğini hiç mi test etmedi? Bu tip ufak detaylar insanı arabadan soğutuyor.

Başlığı açan arkadaşın yerinde olsam servise götürür verirdim. Yapıldıktan sonra inadına sıcağı her seferinde sonuna kadar açardım. Bir kaç kere daha aynı hatayı yaparsa tüketici mahkemesine de tazminat davası açar, alacağım tazminatlada yurtdışına tatile giderdim :))

Kolay gelsin.

tasova
17/01/2012, 22:19
aynı sorun bendede var ne yaptıysam olmadı

blackhawk
18/01/2012, 13:05
Arkadaşlar bende de vardı aynı sorun garanti devam ediyordu Merkez servis ücretsiz değiştirdi. Siz istesenizde ön tarafa ulaşıp kıramazsınız fabrikasyon bir sorun.O parçayı yapıştırmaya kalkmayın zaten sert plastik ve açılı durduğu için anında atıyor. Yenisiyle değiştirmek en güzeli 10dk da servis takıyor.

luleburgazli
18/01/2012, 17:29
servise gittiğinde söylesen ona bir bakarlar sanırım yinede... ümit evet düşündümde banada okadar sicak üfleseler bende kabarırım :D

pertry
18/01/2012, 20:23
Şimdi arkadaşlar yazdıklarımı iyi okuyun ve uygulayın ben çok şey denedim ama sonunda gerçek çözümü bu şekilde buldum

Pl Premium yapıştırıcı veya sikaflex Construction yapıştırıcı alın, sözünü ettiğim yapıştırıcı çeşitleri yapı marketlerde var

Havalandırma plastiğini komple sökün çıkmassa yukarı doğru asılıni, soketlerin girdiği yerleri güzelce t bıçağıyla çizin pütürüklü bi yüzey kalsın, dikkat edin konsolu çizmeyin, yapıştırıcıyı güzelce sürün ve yedirin geriye doğru 3 soket geçme yerinide bu şekilde pütürüklü yüzeyi oluşturup yapıştırıcıyı sürün daha sonra havalandırma kapağı kapattıktan sonra gazete kağıtlarını ön cam ile kapak arasına iyice sıkıştırıp sabitlenmesini sağlayın gazete kağıdından başka hiçbişey sabitleyemiyor çünkü gazete kağıtlarını 3 gün çıkarmayın daha sonra işi düzgün yaptıysanız hadi sıkıysa çıksın bakalım .

Kapağı ilerde nasıl çıkarıcam derseniz çok asılırsanız, çekerseniz çıkar
ben çok şey denedim en sonunda bu şekilde oldu yerinden oynamadı daha ... Başarılar.

Du Hast
18/01/2012, 21:45
aynı yerde bende var hafif kalkmış. çift taraflı bant denedim attı. ya yapıştıracaz ya da değiştirecez :)

appie
18/01/2012, 22:49
ben de bu gun dikkat ettim ayni yer sol taraf bende de kalkmis enteresan butun araclarda mevcut nerdeyse!!!!!!!

kara kız
18/01/2012, 23:22
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim...

Amma çok bu dertten muzdarip olan varmış... :) Mantıken düşünüldüğünde sıcak hava üflemeyle oluşan bir sorun. Burası doğru ancak, aracın daha 1 yaşında ve garanti kapsamında olduğu düşünülürse yetkili servisten ücretsiz değişim talep edebilirmiyiz?

Bu sorunu yetkili serviste ücretsiz değiştirerek çözen varmı?..

garanti kapsamında 3 kere değiştirdim.şimdi yine aynı ne yaparsan yap sorun kaçınılmaz

e.yavuz
18/01/2012, 23:40
garanti kapsamında 3 kere değiştirdim.şimdi yine aynı ne yaparsan yap sorun kaçınılmaz

Anlaşılan o ki, üç yıl boyunca servisin yollarını bol bol aşındıracağız... :)

Sonrasında Armağan arkadaşımızın yaptığını uygulayacağız :( '' Hararet normal ısısına gelince havalandırmayı cama vermek zorundaysam eğer sıcağı biraz kısıyorum hatta ortaya getiriyorum.''

Tutamaçları, bagaj aydınlatmasını ve makyaj aynasını daha yeni unutmuştum oysa ki. :)

e.yavuz
18/01/2012, 23:47
Bu arada, farklı bir intiba yaratmak amacında olmadığım için şu notu eklemek istiyorum; Her ne olursa olsun arabamı seviyorum... :)

umit
19/01/2012, 01:03
Bu arada, farklı bir intiba yaratmak amacında olmadığım için şu notu eklemek istiyorum; Her ne olursa olsun arabamı seviyorum... :)

aynen, gül diken olayı,

benim tarzım oldu artık punto, çevremde hep puntocu diye anılıyorum... napiyim kardeşim seviyorum, yirim onu ben yirim:D

Du Hast
19/01/2012, 05:41
aynen, gül diken olayı,

benim tarzım oldu artık punto, çevremde hep puntocu diye anılıyorum... napiyim kardeşim seviyorum, yirim onu ben yirim:D
koca fakültede puntocu çocuk diye tanınıyorum :D
fiat keşke şu arabanın içine evo kadar özenseymiş.
bu parça madem değişince yine atıyor o zaman bende yapıştırırım :)

emjoy's
19/01/2012, 09:19
servıste yenısıne 90 tl dedıler yapıstırttım ben ama yıne atıyo clıpsler kırılıyomus..

fotobelit
19/01/2012, 12:02
Şimdi arkadaşlar yazdıklarımı iyi okuyun ve uygulayın ben çok şey denedim ama sonunda gerçek çözümü bu şekilde buldum

Pl Premium yapıştırıcı veya sikaflex Construction yapıştırıcı alın, sözünü ettiğim yapıştırıcı çeşitleri yapı marketlerde var

Havalandırma plastiğini komple sökün çıkmassa yukarı doğru asılıni, soketlerin girdiği yerleri güzelce t bıçağıyla çizin pütürüklü bi yüzey kalsın, dikkat edin konsolu çizmeyin, yapıştırıcıyı güzelce sürün ve yedirin geriye doğru 3 soket geçme yerinide bu şekilde pütürüklü yüzeyi oluşturup yapıştırıcıyı sürün daha sonra havalandırma kapağı kapattıktan sonra gazete kağıtlarını ön cam ile kapak arasına iyice sıkıştırıp sabitlenmesini sağlayın gazete kağıdından başka hiçbişey sabitleyemiyor çünkü gazete kağıtlarını 3 gün çıkarmayın daha sonra işi düzgün yaptıysanız hadi sıkıysa çıksın bakalım .

Kapağı ilerde nasıl çıkarıcam derseniz çok asılırsanız, çekerseniz çıkar
ben çok şey denedim en sonunda bu şekilde oldu yerinden oynamadı daha ... Başarılar.

Menfezin tam ortasındaki zımbırtıyı nasıl söktün(Yuvarlak tıpa gibi)..Onu sökemediğim için komple çıkaramadım..Menfezi kaldırdıgımda alt bölümde bir yer var üstü hep kum gibi toz falan olmuş..Onlarıda temizliycektim..Ama dediğim gibi komple sökemedim..O zımbırtıyı çıkaramadımm :)

fiery_hunter
19/01/2012, 12:15
aynı şey bendede var

ati rugerm
19/01/2012, 13:09
bence hic ugraşmayın benim aracın 4 kere degiştirdiler hepside attı
artık umursamıyorum yoksa kafayı yiyecegim sizlerde kafanıza takmayın derim

atlantic
19/01/2012, 14:50
Ben de katılayım aranıza, bende de var aynı şey :)

celenlee
19/01/2012, 14:57
1 ay olmadı 2009 model aracım aldığımda kalkıktı :) Bu kadar olmasa da ilk dişe kadar kalkık durumda. Ve sadece sol taraf :)

Çift taraflı bant aldım pandizot menteşesleri için (Orada işe yaramadı)
Bir de burda deneyeceğim bakalım şu bantı, tutacağını sanmıyorum ama bakalım ne olacak.

blackhawk
19/01/2012, 16:33
ortadaki çıkıntı ellemeden o panel sökülüyor yalnız o parça tek atımlık muhtemelen çıkartırken diğer sağlam tırnaklarda kırılıyor ister istemez.

pertry
19/01/2012, 17:41
Menfezin tam ortasındaki zımbırtıyı nasıl söktün(Yuvarlak tıpa gibi)..Onu sökemediğim için komple çıkaramadım..Menfezi kaldırdıgımda alt bölümde bir yer var üstü hep kum gibi toz falan olmuş..Onlarıda temizliycektim..Ama dediğim gibi komple sökemedim..O zımbırtıyı çıkaramadımm :)

O kismida yukari dogru biraz itelemeniz lazim ben zorladim kirilacak gibi degil yani.

armi
19/01/2012, 20:55
Bu arada yanlış anlaşılmasın bende arabamı seviyorum, her güzelin bir kusuru olur ama o parçayı dizayn eden mühendis arkadaşa burdan saygılarımı sunuyorum :)

hilmiusta
19/01/2012, 20:56
bendede aynı sorun var hatta bazen ses yapıyor uyuz oluyorum

serkan86
20/01/2012, 00:01
aynı sorun bnde de vardı.silikon ile yapıştırdım.

meteorengin
20/01/2012, 00:08
benim aracımdada sol taraf aynı sekilde kalkık ilk gördugumde cok canım sıkılmıstı... kime sorduysam da herkesde var bu sorun hatta bi cogu garanti kapsamında serviste degistirmis ancak bi süre sonra tekrar aynı olayla karsılasıyosunuz o yuzden degtistirmek falan hikaye bence ... bu kadar adi parca bu kadar dandik işçilik olamaz aracımı seviyorum ancak boyle ufak tefek bir sürü sorunla karsılasıyosunuz zamanla ister istemez soguyor insan ... tesekkürler fiat...

special17
27/01/2012, 16:06
aynı sorunu bende yaşadım hatta gögüüsü komple değiştirdiler yine aynı yapacak birşey yok yapıştırmaktan başka. kronik sorun

fortune
28/01/2012, 19:07
Burda görünce erinmedim gittim bendede başlamış bu sorun :D valla hiç farkında değildim.

ecihanuysal
08/02/2012, 12:32
ya arkadaşlar, ben de aynı dertten muzdaribim. bi de ses yapıyor inceden inceden. dikkatimi alamıyorum ondan. nasıl fitilim, nasıl fitilim anlatamam. menfezin sol tarafı zaten asker gibi, hep kalkık durumda. puntocuyuz ama hepimiz o parçaya fitiliz aynı zamanda, yanılıyor muyum?

celenlee
08/02/2012, 14:22
Ben problemi çözdüm:

Koltuğu biraz arkaya biraz da aşağıya ayarlayınca problem çözülüyor :)
Göz görmeyince gönül katlanıyor : P
Tabi ses olayı yok henüz, inşallah da olamaz.

sebasti
08/02/2012, 23:37
Kronik sorun bu, takmayın :)