PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alınık spor yay

maceraci95
17/01/2012, 11:24
Dizel punto evoma eibach veya h&r marka 3,5mm yay arıyorum. Yaylar ısıtılmamış veya preslenmemiş olmalı. Konforu fazla bozmak istemediğimden 3,5mm düşünüyorum. 5mm kullanan arkadaşların konfor konusundaki yorumlarınıda beklerim. Saygılar.

emrgnc
17/01/2012, 15:10
3.5 alıcaksan h&r al diğerlerinde düşme pek belli olmayabilir, ama benim tavsiyem almışken 5 cm lik al zamanla daha çok basasın geliyor çünkü

maceraci95
17/01/2012, 16:20
5cm yaylarda amortisörüde değiştirmen gerekir gibi yorumlar yapıyorlar. Kafam karışıyor.

emrgnc
17/01/2012, 16:24
bende 5 cm eibach var hiç bi sıkıntı yapmadı, eğer her çukura girmez dikkatli kullanırsan hiç bişey olmaz. zaten yaylı arabayıda dikkatli kullanmak gerekir amortisörü değiştirsen bile.

maceraci95
17/01/2012, 16:25
Peki konfor ne durumda.

emrgnc
17/01/2012, 16:30
yaylı arabadan konfor bekleme. her yayın düşürme oranında konforu olur; mesela h&r, eibach ten daha çok düşürdüğü için daha konforsuzdur. 3.5 cm lik yay takıcaksanda biraz daha düşürseydim diceksin benden demesi.

Ziyaretci046
17/01/2012, 18:11
vogtland 35mm yay var abi düşünürsen bi abimizde izmirden hata kusur yok düşünürsen bana ulaş

Semih Kurtulmus
17/01/2012, 19:47
Arkadaşlar spor yay taktırmak için çıldırıyorum arabayı direk yapıştırmak istiyorum 6.5 ile ama garanti dışı kalması hakkında bilgisi olan var mı ? Eğer garanti dışı kalacaksa yapamayacağım :(

emrgnc
17/01/2012, 23:03
Arkadaşlar spor yay taktırmak için çıldırıyorum arabayı direk yapıştırmak istiyorum 6.5 ile ama garanti dışı kalması hakkında bilgisi olan var mı ? Eğer garanti dışı kalacaksa yapamayacağım :(

6.5 mu o da iyimiş :) garantiyi etkilemiyor diye biliyorum, puntoya yaysız binilmez taktır gitsin :)

Semih Kurtulmus
17/01/2012, 23:17
6.5 mu o da iyimiş :) garantiyi etkilemiyor diye biliyorum, puntoya yaysız binilmez taktır gitsin :)

bencede zaten yapacağım işlemler var hemde çok ama işte sıfır diye kıyamıyorum birazcık :)

emrgnc
17/01/2012, 23:18
bencede zaten yapacağım işlemler var hemde çok ama işte sıfır diye kıyamıyorum birazcık :)

modifiye arabaya kıymak değildir tam tersi ilaç gibi gelir iyi olur :D

Semih Kurtulmus
17/01/2012, 23:22
modifiye arabaya kıymak değildir tam tersi ilaç gibi gelir iyi olur :D

Aslında fazla birşey yaptırmayacağım
-Ön ızgarayı açtıracağım
-Mavi xenon far + sis
-Spor yay
-BBS rc performance jant
-Full kit taktırmamıştım onu yaptıracağım o kadar :)

emrgnc
17/01/2012, 23:24
Aslında fazla birşey yaptırmayacağım
-Ön ızgarayı açtıracağım
-Mavi xenon far + sis
-Spor yay
-BBS rc performance jant
-Full kit taktırmamıştım onu yaptıracağım o kadar :)
hepside kulağa hoş geliyor bunları yaptırınca egzoz seside ister o araba demedi deme :)

Semih Kurtulmus
17/01/2012, 23:28
hepside kulağa hoş geliyor bunları yaptırınca egzoz seside ister o araba demedi deme :)

Dizel araba ama :) tatmin etmez :D
Ki egzost sesi isterse benzinli olması gerekir onun sesi için sadece ses yeterli değil performansta gerektirir :) Malum ses var görüntü yok gibi birşey olmaması için :D
Yani baya zarara sokar :D:D Onu 2-3 ay sonra alacağım arabaya yapacağım (aklımda) :)

emrgnc
17/01/2012, 23:30
Dizel araba ama :) tatmin etmez :D
Ki egzost sesi isterse benzinli olması gerekir onun sesi için sadece ses yeterli değil performansta gerektirir :) Malum ses var görüntü yok gibi birşey olmaması için :D
Yani baya zarara sokar :D:D Onu 2-3 ay sonra alacağım arabaya yapacağım (aklımda) :)

işte bende o sırf o ses için yazın arabayı satmayı düşünüyorum :) bakalım hayırlısı.. arkadaşın konuyu kirletmeyelim daha fazla :)

Semih Kurtulmus
17/01/2012, 23:34
işte bende o sırf o ses için yazın arabayı satmayı düşünüyorum :) bakalım hayırlısı.. arkadaşın konuyu kirletmeyelim daha fazla :)

Aynen bencede :) O zaman umarım bulursun günceli :)