PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyon sola cekiyooo???

celoo
15/06/2007, 13:07
arkadaşlar öncelikle merhaba.aldığım günden beri arabanın direksiyonu sola çok kolay dönüyoo hatta bırakır bırakmaz sola topluyo durunca.buna servis normal dedii.anlamadım gitti walla.uzun yoldada sabit tutmakk için sağ yukleniyorumm.
sizcede normallmi.rot balans için götürmediğim yer kalmadı hepside direksiyondan kaynaklanıyo dediler.

Gkhan
15/06/2007, 13:16
Benim bildiğim lastiklerde etken

çok rahatsız isen servise gidip hallettirmeni üstüne düşmeni öneririm

shoparr_
15/06/2007, 13:21
city mod da mı duruyor direksiyonun?
city de yapıyor hatta direksiyon durduğu yerde hafif sola kayık şekilde duruyor..

ABNEW
15/06/2007, 13:21
Normal bir araç direksiyonu bırakınca sola dönmez.Sorun olduğu kesin, direksiyon motoru ile ön düzeni kontrol ettirtmelisin.Servis nasıl normal der o da ayrı bir konu tabi:(

paradiseLost
15/06/2007, 14:06
O sana normal diyen servis i şikayet et ve varsa baska servis önermelerini iste ama insaflıysan servisine son bir kez daha ugra derim.

utku952
15/06/2007, 15:27
bndede o sorun vardı 20bin bakımdan sora halloldu ne yaptılarsa artık bence servise gidip rot ve aks lastik hava basınçalarını göster

Ziyaretçi047
15/06/2007, 15:29
Öndüzen rot balans lastik havalarını iyice kontrol ettir. Yine sorun var ise direksiyon sistemi ve tıkırtı burcuna baktır. CITY de sorun oluyorsa CITY motorunda da arıza olabilir.

h k
15/06/2007, 23:36
bu sorunun ön düzen rot balans vs ile alakasi yok.

city modunda direksiyon "0" noktasina (tam düz haline) konumlanmaya calisiyor , eger saga-sola yatiyorsa bilgisayari baglayip sifirlamasini düzeltiyorlar . bu ayar ile düzelmezse elektrohidrolik direksiyon motoru degisir , baska çözümü yok.

BGRAYS
15/06/2007, 23:39
+1

zira benim direksiyon motorum degisti bu sola dogru yatmadan dolayı ..

brucella
16/06/2007, 01:31
arkadaşlar bende direksiyondan bir kaç parça değişti (Tam oalrak hatırlayamadım şimdi adlarını) ama yeniden yapmaya başladı :(

pascal
16/06/2007, 03:19
direksiyon motoru bozuk olabilir. servise bi daha git bence

grande06
16/06/2007, 09:29
lastiklerin 175 harici bir lastikse geniş lastik herzaman sağa sola cekme yapar nasıl dersen geniş taban lastikler yolun durumuna göre yön bulur bende 215 40 17 lastik war ve sağa yada sola cekme yapıyor ... ve bu normal ama lastiklerin orjinal lastik se ve cekiyorsa rot ve balans ayarına baktır derim...city modu uzun yok ve sürüş için değil dir arkadaşlar city modu park modudur genel olarak üretim amacı budur kolay manevra içn yapılmıştır city modunda hız arttıkça direksiyon kontrolu azalır ...bildiğim konular bunlar...

tempesty
16/06/2007, 09:36
lastiklerin 175 harici bir lastikse geniş lastik herzaman sağa sola cekme yapar nasıl dersen geniş taban lastikler yolun durumuna göre yön bulur bende 215 40 17 lastik war ve sağa yada sola cekme yapıyor ... ve bu normal ama lastiklerin orjinal lastik se ve cekiyorsa rot ve balans ayarına baktır derim...city modu uzun yok ve sürüş için değil dir arkadaşlar city modu park modudur genel olarak üretim amacı budur kolay manevra içn yapılmıştır city modunda hız arttıkça direksiyon kontrolu azalır ...bildiğim konular bunlar...

+10000000000000

benimkilerde 215 ılgın ve aynen dediğin çekme olayını bende yaşıyorum bazen..

düzeltme : 215 ler takılmadan önce hiç böyle bişey yaşamıyordum..

femoli
16/06/2007, 09:38
aynı sorun bendede var servise gittim ne sorunu var diye bende sol kolum ağrıyor dedim adamlar güidü yaw direksiyon sanki sürekli sola gitme isteği var bende onu sağ elimle önlemeye çalışıyorum buda sol kolumda ağrıya neden oluyor sol kolum belli bir süre sonra yoruluyor adamlar normal bişi yok dedi demek ki herkeste olduğuna göre harbiden bişi var

grande06
16/06/2007, 09:41
memet abi 175 harici bir lastik takılıysa hiç sorun yok bütün geniş lastikler 175 harici sağa yada sola yol durumuna yol cizgilerine tırtıklarına göre sen farkında olmasanda bu yolun durumun dan yola ayak uydurur ama dedimya 175 orjinal lastik se ve bi cekme yaşanıyosa haa bu rda evet bir sorun war demektir...

femoli
16/06/2007, 09:47
yok benimkinin onunla alakası yok ılgın benimki eskiden de yani 15 varkende öle idi hem öle olsada her daim solamı çeker bu meret hiç sağa çekmezmi

grande06
16/06/2007, 09:49
benim lastiklerde %80 sağa ara sıra sola cekiyor abi yeni lastiklerden sonra ama ha sen diyosan hep cekiyo yani araba gitmeye başladığı andan itibaren durana kada rozaman haklısın abi bi sorun war ;)

celoo
16/06/2007, 13:39
arkadaşlar hepinize teşekkur ederim.sanırım servisimi değiştirsem daha iyi.adanada hangi servisi tavsiye edersiniz.bide oraya götürcem

ABNEW
16/06/2007, 21:30

Ilgın dediğin gibi city mod kolay park manevrası sağlar ama hız 20km/s i geçince zaten sistem otomatik olarak devreden çıkıyor.Tekrar bu sürate ya da daha altına inilince aktif hale geliyor...

cnykrdnz
28/04/2011, 23:32
aynı sorun bendede var servise gittim ne sorunu var diye bende sol kolum ağrıyor dedim adamlar güidü yaw direksiyon sanki sürekli sola gitme isteği var bende onu sağ elimle önlemeye çalışıyorum buda sol kolumda ağrıya neden oluyor sol kolum belli bir süre sonra yoruluyor adamlar normal bişi yok dedi demek ki herkeste olduğuna göre harbiden bişi var

yok benimkinin onunla alakası yok ılgın benimki eskiden de yani 15 varkende öle idi hem öle olsada her daim solamı çeker bu meret hiç sağa çekmezmi

mehmet abi arabada problem var diye moralim bozulmusken aksam aksam bu eski yorumlarınla güldürdün beni saol varol :)

aon
28/04/2011, 23:47
selman adana yı bilmem ama niğdeye en yakın nevşehir de yetkili servis var
edt.konu çok eskiymiş ya onradan farkettim:happydan:

hilmiusta
29/04/2011, 08:51
ya bendede var o sorun ama lastıklerı on arka yaptıktan sonra oldu ne olduysa 3 kera rot ayarı yaptı bı kerede balas ama yıne aynı sola cekıyor araba adam kafayı deyı benım de uzun yolda kolum agrıyor :D anlamadım gıttı