PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza

sunas
16/01/2012, 14:15
Geçen hafta Salı günü ön tampon ve ızgara kırılacak şekilde bir kaza geçirdim. Bu esnada sol farı tutan plastik ayakta kırıldı. Mecburen ilk defa kaskomu deldirdim.
Tamponu tamamen değiştirmek yerine kırılan yerleri kaynak yapıp boyayalım dediler. Değişen parça olmasın diye bende tamam dedim. Hem de maliyeti düşük olur diye öyle yaptım.
Aracı 2 gün sonra teslim almaya gittim. Kırılan yerler gayet güzel kaynaklanıp boyanmış sorun yok ama tamponun kaput kapağına bakan üst kısmında sağdan sola doğru tam boy tırnak girmiş gibi paralel şekilde hafif göçükler oluşmuş. Hemde saysan 10-15 tane var. Farkedince iyice canım sıkıldı. Boyacı ve teknik elemanlarla durumun tartışmasını yaptık.Hiç kimse nasıl olduğunu anlamamış gibiydi. Bana göre hem boyacının hemde servistekilerin hatası var.
Kaza esnasında hasar olmayan bir yerde nasıl olur böyle bir hatayla onarılmadan verilmeye çalışılabilir.
Farketmeyeceğimi mi düşündüler acaba, neyseki hatalarını kabul ettiler. O kısım için önümüzdeki günlerde aracı tekrar götürücem yapıcaklar.
İyiki de tamponu sıfır taktırmamışım diye düşünüyorum. O kadar güvence veriyorlar ,aracımı teslim ediyorum, şu hataya bak..
Aracı kendileri kontrol etmeden bana teslim edeceklerdi.

GP COSKUN
16/01/2012, 14:45
geçmiş olsun aracı teslim alıken dikkat etmeniz iyi olmuş
yoksa aynen sizin üstünüze kalırdı

fotobelit
16/01/2012, 17:22
Gerçekten farkettiğiniz iyi olmuş..Geçmiş olsun...

ykaya1983
16/01/2012, 18:19
Bence tamponu değiştirseydiniz daha iyi olur gibiydi ama işte daha sonra satarken tampon değiştiği için fiyat düşmeye kalkacaklardır.Tamponlarda kaynak yapılan yerler zamanla kaynak yerlerinden tekrar çatlayabiliyor çünkü.

takres
16/01/2012, 18:27
geçmiş olsun...

sunas
16/01/2012, 21:48
Herkese teşekkür ediyorum.
Tampon çatlaması ile ilgli olarak bana teminat verdiler garanti verdiler çatlamaya karşı ama bilmiyorum umarım olmaz.

lionT-JET
16/01/2012, 22:00
gecmis olsun.

gmb
16/01/2012, 22:00
Bence tamponu değiştirseydiniz daha iyi olur gibiydi ama işte daha sonra satarken tampon değiştiği için fiyat düşmeye kalkacaklardır.Tamponlarda kaynak yapılan yerler zamanla kaynak yerlerinden tekrar çatlayabiliyor çünkü.

tampon değişti diye fiyat düşürene zaten vermeyin, satmayın arabanızı, plastik parça alt tarafı adı üstünde "tampon" küçük darbelerde karosere hasar gelmesin diye konulmuş bir parça

farukileri
16/01/2012, 22:24
geçmiş olsun,gerçekten erken fark etmeniz yararınıza olmuş

aykut_1914
17/01/2012, 00:23
nasılsa kaskodan yaptırmışınız,keşke hepsini değiştirtseydiniz direk.
kaynaklardan sıkıntı çıkmaz inşallah sonra sonra

kara kız
17/01/2012, 11:09
kaskodan yaptırdınız dimi? şimdi servis sizin hasarlı tamponunuzu değşştirilmiş olorak gösterecek aynı renkte bır hasarlı tamponu sizin araçtan çıkarttık diyecek ve sizin adınıza kaskonun ödemesini yaptığı 0 km yeni ön tamponu kendi parçası diye satıcak.size böyle bir teklıfı bu yuzden sunmuşlardır.aldığınız faturada yada kaskonun expertızınde ne bılgı var bılmıyorum ama bir şekılde kılıfına uydurtdukarından emın olun..tekaradan geçmiş olsun..

pdr42
18/01/2012, 00:29
Araç tamponu degistiginde boyadnıgında bunun fiyata etkisi olmaz.Yahut satarken sorun olmaz arkadaşlar