PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Termostat

sadece_erhan
16/01/2012, 10:26
merhaba arkadaşlar, motor sabahları geç ısınıyor, hatta yokuş aşşağı salıyorum arabayı, hazır ısınan motorun sıcaklığıda düşüyor zaten gittiğim yol 9 km. bunun 5 km si minimum sıcaklıkla oluyo. termostat falan mı değişmemiz lazım acaba. ısınamıyorum abi arabada :D ellerim buz gibi oluyo direksiyonda. ya bu sorunu halletcez ya da norveçli balıkçıların kullandığı kremden kullanıcaz artık :D

Ziyaretçi051
16/01/2012, 10:30
merhaba arkadaşlar, motor sabahları geç ısınıyor, hatta yokuş aşşağı salıyorum arabayı, hazır ısınan motorun sıcaklığıda düşüyor zaten gittiğim yol 9 km. bunun 5 km si minimum sıcaklıkla oluyo. termostat falan mı değişmemiz lazım acaba. ısınamıyorum abi arabada :D ellerim buz gibi oluyo direksiyonda. ya bu sorunu halletcez ya da norveçli balıkçıların kullandığı kremden kullanıcaz artık :D

yokuş aşağı inerken 70 derecenin altına düşüyorsa termostadın arızalı değiştirmen gerekir. geçmiş olsun

takres
16/01/2012, 10:31
ayağını korkak alıştırma abi bas biraz :D :D

krm1983
16/01/2012, 11:00
motor orta çizgiye geldikten sonra düşüyorsa termostat

sadece_erhan
16/01/2012, 11:36
orta çizgiye gelmiyo abi zaten, ama çeyrek falan olunca rölantide düşüyo. orta çizgiye geldikten sonra düştüğüne hiç şahit olmadım. pahalı biey mi bu termostat bozulmadıysada tedbir amaçlı değiştirsek

krm1983
16/01/2012, 11:58
Dur kalk trafikte de ortaya gelmiyor yani.

femoli
16/01/2012, 12:12
abicim dizel multijet kullanıyorsan kısa mesafelerde eline eldiven başına bere boynundan atkıyı eksik etmeyeceksin :)

her kış derim bir daha dizel alamayacam diye yine gidiyorum gidiyorum multijet dizel alıyorum ..sen değil tüm multilerde var bu sıkıntı..

vw jetta var bizde sabah çalıştırıyorum 2 dakika sonra yürüyorum 500 metre sonra kaloriferi açıyorum .. yuhhh yaa ..

Ziyaretci046
16/01/2012, 12:13
benim arabada öyle yüklenmessen ısınmıyo termostat sağlam benzinli 1.4 paliom hemen ısınıyodu :)

sadece_erhan
16/01/2012, 14:56
abicim dizel multijet kullanıyorsan kısa mesafelerde eline eldiven başına bere boynundan atkıyı eksik etmeyeceksin :)

her kış derim bir daha dizel alamayacam diye yine gidiyorum gidiyorum multijet dizel alıyorum ..sen değil tüm multilerde var bu sıkıntı..

vw jetta var bizde sabah çalıştırıyorum 2 dakika sonra yürüyorum 500 metre sonra kaloriferi açıyorum .. yuhhh yaa ..

iyiya abi o zman, bana özel değilmiş :) zaten hararet ibresi ortalanınca düşmüyo, basarız artık ortalansın diye :) basa basa yakıt zaten 8,2 litre oldu 100 km de :)

tayfux
16/01/2012, 15:09
tofaş-fiat ın benzinli araçları gerçekten süper ısıtıyor ama dizellerde dediğin gibi çok fena ısınma problemi var gerçi her dizelde var o problem..bende 5-6 km yol gidiyordum sabahları hiç ısınmadan geliyordum gideceğim yere..