PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teyip ve vitesin oradan gelen soğuk hava

phyevren
15/01/2012, 08:23
Arkadaşlar dün bursa oldukça soğuk ve kar yağışlıydı.Neyse öğrenci bırakmak için arabaya bindim kalaorifer tam gaz açık motor ısındı heryerden sıcak hava geliyor ama sağ elimle sağ bacağım buz gibi donacak.! klima tuşlarının olduğu bölüme dokundum orasıda buz gibi.elimi yavaşça oranın altına soktum bilidiğin dışarıdan soğuk hava giriyor. ilk kez başıma böyle bir olay geldi bilen duyan çözümü olan varmı?

krm1983
15/01/2012, 10:26
Polen filtresi kapağı açıktır belki

takres
15/01/2012, 11:16
maalesef orda bir boşluk var ve feci soğuk geliyor ordan...

asil
15/01/2012, 11:19
havayı dağıtan bir parça var 4 adet boru gidiyo teyip kıli
ma düğme grubunu sökebilişrseniz bir göz atın oraya...

tayfux
15/01/2012, 11:28
polen filtresi kapağı ya kırıktır yada çıkmıştır..

phyevren
15/01/2012, 11:33
İnanın cok kotu bırsey ya hava -5 derece lapa lapa kar yagıyor kalorıfer en sonda motor normal sıcaklıgında ama sag el sag bacak buz.. Cok sınır oldum ısınmadı arac bır turlu yarın ılk ısım servıse ugramak bu ne ya babamın torosu tamam gec ısınırdı ama ıcerı soguk almazdı.

burhankutlu
15/01/2012, 13:34
konuyu daha önce açacaktım unuttum tşkr aynen çaresini bilen varsa yazarsa seviniriz.

agabey3838
15/01/2012, 17:41
aynı sorunu yaşadım aracın içi ısınmıyordu tarif ettiğiniz yerden soğuk geliyordu ve aynı sizin gibi sağ el ve diz kapağım donuyordu.polen filtresinin kapağı çıkmıştır. kapağın tırnakları hassas kolay kırılabilir ama vidasıda var, vidalanmış ise çıkması mümkün değil.
bu sorunu benim ve sizin gibi pek çok arkadaş yaşadı sebebi iş bilmeyen servisler.benim tırnakları servisteki eleman kırdı kesinlikle. vidasınıda takmamıştar paspasın üstünde buldum kayserideki inciroğlu servisinin yamamadığını sanayideki çocuk 5 dakkada yaptı. sizde aracınızı sanayiye götürün ve direk söyleyin polen filtresi kapağına baksınlar çok büyük ihtimalle sorun kapaktan. servise götürüp boş yere kazıklanmayın zaten servislerde kalifiye eleman yok