PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kapı kapanmıyor!...

evo33
12/01/2012, 15:18
arkadaşlar 11 aylık punto evo aracımda ilk kez dün olan bir sorunla karşılaştım.arka sol kapıyı kapatmak istediğimde kapı kapanmadı.ancak dört beş kez sert bir şekilde vurduğumda kapandı.acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü nedir?

faku
12/01/2012, 15:48
Punto evoların arka kapıları sorunlu. Zor açılıp zor kapanıyorlar. Ayrıca sıcakta kalınca açılıp kapanırken ses çıkartıyorlar. Bence servise gösterin.

fota
12/01/2012, 15:52
serviste önce ayar yapcak bi deaygnlaştırıcı slikon sıkacak gönderecek, daha sonra tekrr bu problem olacak sonra da gergileri değişelim diyecekler :)

ervatan
12/01/2012, 18:04
benim arka kapılarda çok sertti ve sesliydi geçtiğimiz cumartesi bursa birmota gittimdiyer sorunlarla birlikte arka kapıların gergilerini değiştirip açılma ayarınıda yapmışlar şuan çok iyi yalnız bu sol kapıdaki ses oldumu olmadımı çözemedim hala ses var gibi geliyo bana bursa birmottaki CAN beye teşekkür ediyorum....

cihankardes
12/01/2012, 18:14
Bazen iç basınç da neden olabiliyor.

evo33
12/01/2012, 20:16
ilk zamanlar benimde kapılarda ses vardı ve servis tahmin yaylarını değişebiliriz demişti ama kapı kartonları sokulecegi için iistememiştim.herhalde şimdi değiştirmek farz oldu ama bence bu daha farklı bir durum.

halils2
12/01/2012, 23:41
kilit içerisindeki dil herhangi bi sebepten sıkışma yapmıştır. kapı açıkken dili wd40 yağlayıp tornavida ile bikaç kez açma kapama yaptırıp deneyin muhtemelen düzelecektir fakat çok uzun ömürlü olmuyor. eski aracım reno19 da başıma gelmişti bi kaç kez söküp temizledim yağladım düzeldi sonra yine yaptı gittim en son kilidi değiştim kurtuldum :)

tmac_fuat
13/01/2012, 08:44
2 gün oluyor, aynı şeyi bende yaşadım, arka sol kapıyı açtım fakat kapatamadım. Kapatıyorum kapanmıyor, sonunda çıldırdım resmen güç denemesi yapar gibi kapıyı vurdum kapandı. Bir dahada açmadım. Dün açtığımda ise sorun olmadan kapandı. Servise sormak lazım ne diyorlar...

alibozpinar
13/01/2012, 10:18
arkadaşlar 11 aylık punto evo aracımda ilk kez dün olan bir sorunla karşılaştım.arka sol kapıyı kapatmak istediğimde kapı kapanmadı.ancak dört beş kez sert bir şekilde vurduğumda kapandı.acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü nedir?

Selam hemşerim.

son zamanlarda yağmur çamur vs.. olduğu için Mersin büyük ihtimal araya toz toprak girmiştir. bi kaç gündürde o kapıyı kullanmıyorsan açtıktan sonra kapatamamışsındır. aynen diğer bir arkadaşımızın dediği gibi yağlama işlemini yaparsan sorunu çözersin. . yada evin servislerden birine yakınsa orada götürüp yağlatabilirsin

faku
13/01/2012, 16:28
serviste önce ayar yapcak bi deaygnlaştırıcı slikon sıkacak gönderecek, daha sonra tekrr bu problem olacak sonra da gergileri değişelim diyecekler :)
Bana da Van'daki serviste aynısını yaptılar. Şimdi düzelmiş gibi görünüyor.

tuncaykcd
14/01/2012, 18:31
Dün bu konuyu okumuştum bu sabahda başıma geldi. Fakat benimki don olduğundan takılı kaldı. Sabah -1 derece filandı. Aracı güneşe çektim birazda sıcak su döktüm tık diye bir ses geldi daha sonra kapandı.Arkadaşlar araçlar ne yapsın dışarıda dondurucu soğuk var allah dışarıda kalan tüm canlılara yardımcı olsun. Eskiden reno 9um vardı sabahları sıcak su olmadan aşağı inmiyordum beyni donuyordu . Bizimkilerinde kapıları donuyor.Teknoloji işte :)

evo33
14/01/2012, 19:23
yukarıda bir arkadaşın bhsettiği gibi iç basınçtan dolayı oluyor herhalde.çünkü sürekli olmuyor.bu yüzden de servise gidip arabayı kurcalatmak istemiyorum doğrusu.

onur3606
21/12/2012, 09:21
Arkadaşlar iki gündür başıma gelen bir olay, sol arka kapı bazen dili içerde kalmış gibi kapatmak için kapıyı çarpıyorum ama tutmuyor kapı geri geliyor, ön kapıyı açıp hızlıca kapatınca arka kapının tutacağı ya da dili eski noktaya geliyor diyebilirim, araba kazasız 5bin km de sıfır araç, soğuktan mı yoksa kronik bi arıza mı var bilemedim.

akca37
21/12/2012, 15:14
Benim de bir kez başıma geldi , akünün kutup başını çıkarttım birkaç dk bekleyip yeniden takıp kapıyı kapatmaya çalıştım düzelmişti teknik ve geçici bir arıza diye düşünüyorum