PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 starjet dynamic için lpg?

arothel
11/01/2012, 15:41
merhaba arkadaşlar.
aracım 2006 model gp 1.4 starjet dynamic 95 hp. 2 ay önce aldım. ancak biraz benim acemiliğimden (devirsiz kullanışım) biraz da kış olması nedeniyle çok yakıyor. tam olarak ne yaktığını söyleyemicem (depoyu fulleyemedim daha:) sözün özü lpg taktırmak istiyorum. aklımdaki soru ise lpg performansa ve orijinalliğe zarar verir mi? hangi markayı önerirsiniz?fiat serviste taktırmak daha mı iyi olur?

alparslan
12/01/2012, 09:59
1,4 starjet emotion a fiat yetkili serviste yaptırdım montajı. Landirenzo kit bağladılar. 1600 TL idi 6 ay önce. Dışarıda eminim daha ucuzdur. Benzindeyken ortalama 28-32 kuruş idi yakıt tüketimi, şimdi 17-20 kuruş. Serviste yaptırmanın avantajı sorun olursa hiç uğraşmadan direkt servise gidip ücretsiz müdahale ettirebilmen. Performans konusunda sıkıntı yaşamıyorum.

eexelanss
12/01/2012, 12:35
Bencede eğer lpg taktırmakta kararlıysan mutlaka ama mutlaka serviste taktır.. Çünkü starjet motorlar lpg ile pek uyumlu değil. Bu konuda çok problem yaşayanlar var bunlardan biride bendim.. Şayet problemsiz binmek istiyorsanız yetkili servislerde aracınıza uygun kiti taktırın..

bekotom
24/01/2012, 14:21
Bencede eğer lpg taktırmakta kararlıysan mutlaka ama mutlaka serviste taktır.. Çünkü starjet motorlar lpg ile pek uyumlu değil. Bu konuda çok problem yaşayanlar var bunlardan biride bendim.. Şayet problemsiz binmek istiyorsanız yetkili servislerde aracınıza uygun kiti taktırın..

arkadaslar ,

Landirenzo Fiat markasının fabrika onaylı markasıdır. Bu nedenle Landirenzo taktırmanız durumunda garantiniz de devam edecektir. Eexselanss arkadaşımın söylediğine bir şekilde katılıyorum . Şöyle ki LPG montajı tabir yerinde ise organ nakline benzer. Dolayısı ile ehil ellerde yapılması gerekir. Bu nedenle doğru yerde montaj cok önemlidir. Bu nedenle yetkili servisleri tercih etmelisiniz .

Exselans , kardeşim problemin devam ediyorsa , uğrarsan yardımcı olmaya çalışalım.

erdiyilmaz
24/01/2012, 15:02
bir yila yakindir 1.4 dynamic 95hp aracimda BRC kullaniyorum, 1.400 civarina taktirmistim.
herhangi bir sikinti yasamadim sukur.

Leoapricorn
15/02/2012, 21:20
merhabalar,

bende de starjet dynamic 95 beygir var. 7 ay benzinle bindim araca şehir içinde çok yakıyor. ocağıma incir ağacı dikti deyim yerindeyse :) hiç düşünmeden ve geç olmadan LPG ye geçiş yapmanı öneririm.
Ben geç de olsa ağustos ayında olgun lpg de landırenzo taktırdım. ilk aşamada teklemeler felan olsa da 2. defa servise gittiğimde araca özel yazılım yükleyerek sorunu çözdüler. 1500 TL ye yaptırmıştım.

dumanss11
31/07/2012, 23:06
merhabalar bende starjet 95hp aracima brc taktirdim gayette memnunum performans konusunda eskisinden daha iyi oldu diyebilirim brc bire bir uyumlu kablo vs kesmeden direk montaj yapiliyor landirenzo taktiricaktim fakat kablo kesme olayi beni ürküttü uygulamayi kartal oto sanayi mucip oto gazda yaptirdim isin ehli kisiler ve cok basarili korkmadan uygulatin derim

chnn
07/11/2012, 22:42
arkadaslar bende allah izin verirse fiat granda fiat punto star jet dinamic kırmızı 20.000tl arac kazasız 90 binde sizce fiyat nasıl

chnn
07/11/2012, 22:46
yardımcı olup yorum yazarsanız cok memnun olurum çünkü ilk defa fiat alıcam çok istediğim bir araçtı