PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites geçişlerinde zorluk

senergurbuz
11/01/2012, 10:50
Arkadaşlar merhabalar.aracın baskı-balata ve volan dişlilerini daha 10 gün önce falan değiştirdim.ama biterslik var sanki.debriyaja basıp vites değiştirmek istediğimde vitese bazı zamanlar zor geçiyor.acaba vites araları falan yağlanıyormu bu işlem eksik olabilirmi,yada araç soğukken mi yapar bunu.
ustaya gösterdiğimde.herşey normal gibi görünüyor dedi.
bir fikri yada beylikdizi-k.çekmece arasında tavsiye edeceğiniz bir usta varmıdır.sanırım bizim ustanın zihniyeti değişti bu kriz zamannda

GP COSKUN
11/01/2012, 10:52
şener soğukta vites halatlaı donma yapıyor
biraz zor geçiş yapabilir sıkıntı yapacak bir durum değil
tabi araç ısınınca yapmıyorsa

senergurbuz
11/01/2012, 10:53
çok sağol coşkun abi.ısınınca daha iyi ozaman sıkıntı yok

usaymaz
11/01/2012, 16:59
yanlış yönlendirmek istemem ama benim aracında baskı balata değiştiği zaman vites geçişleri biraz zor oluyordu. usta vitesin körüğünü kaldırıp vites kolunun dibine plastik olan bölgeye bıraz yağ sıktı ve ogünden bügüne vites geçişleri çok güzel. tabiki çoşkun abi eğer bu konuyu okursa o daha iyi bilgi verebilir.

fotobelit
11/01/2012, 17:10
Bencede soğuktan..Benim de viteste ilk çalıştırdıgımda 5-10 dakka sıkıntı oluyor..Sonra ısınınca problem olmuyor..

krm1983
11/01/2012, 18:36
kesinlikle soğuktan

GP COSKUN
11/01/2012, 23:09
yanlış yönlendirmek istemem ama benim aracında baskı balata değiştiği zaman vites geçişleri biraz zor oluyordu. usta vitesin körüğünü kaldırıp vites kolunun dibine plastik olan bölgeye bıraz yağ sıktı ve ogünden bügüne vites geçişleri çok güzel. tabiki çoşkun abi eğer bu konuyu okursa o daha iyi bilgi verebilir.

buda bir nebze vites kolunda ise sorun çözümdür
vites aşığı haliyle yağlandığında yumuşayarak rahat hareket edecektir
ama
kışın sadece puntoda değil vites halatı mevcut olan bütün araçlarda soğuk havalarda özellikle sabahları halatlardaki donmadan dolayı zor vites geçişleri gözleniyor buna birde şanzuman yağının kalınlaşmasıda eklendiğinde kullanıcılar bir sorunmu var diye kendilerine sıkıntı yapıyorlar
tüm durum genelde bundan ibaret

kalenze
12/01/2012, 03:42

balata spreyi işe yarar mı acaba? bendede aynı sıkıntı var

gurcan45
13/01/2012, 07:46
balata spreyi işe yarar mı acaba? bendede aynı sıkıntı var

balata spreyi aslında temızleyıcı bır maddedır var olan yagıda alır asagıya onun yerıne genel yaglayıcı tarzında yaglayacı kullanırsanız daha iyi olur.Tabiki orası için kullanılacak ozel yaglarda olabılır arastırmak lazım yada forumda bilgi verebilirler.