PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sifir Punto evo ya binmeden soğumak

KorayOnay
09/01/2012, 23:18
Fiat birmot zincirlikuyu bayiinden 2012 model punto evo 1.3 multijet marka bir araç satın aldım. Aracımı 05.12.2012 tarihinde teslim aldım aracımı teslim aldığım akşam aracımın ön kaputunun yamuk olduğunu ve torpido üzerinde bulunan estetik aydınlat ışığının fabrika tarafından torpido*takılırken yapılan hata sonucu yerine oturmadığını gördüm bu tespitlerimden sonra ertesi gün aracı satın aldığım bayii aradım aracı getirmemi ve görmeleri gerektiğini belirttiler aracımı servise işimin yoğunluğundan dolayı babam ile gönderdim aracın kalması gerektiğini bunların fabrika hatası olduğunu ve düzelteceklerini söylemişler babamda aracı servise bırakmış. Ertesi gün beni servisten aradılar aracımda bulunan eksiklerin giderildiğini belirttiler servise aracımı almaya gittiğimde aracımın ön kaputunun ayarlandığını fakat kaza yapmış gibi bir işlem yapıldığını tespit ettim, daha sonra aracımın komple torpidosunun sökülerek işlem yapıldığını buna rağmen torpido üzerinde bulunan estetik ışığının orjinal halinde yapılmadığını tespit ettim, bunlara ilave olarak torpidonun tekrar yerine takılırken başka yerlerinin orjinaline uygun yapılmadığını ve eğrelti duran bir torpido parçasına dokunduğumda yere düşmesinden anladım bunları servis yetkilisi ile beraber yaşadık ve bana torpıdo parçasının büyük bir kısmının torpidoyu kendileri temizlerken yerine iyi oturmadığı için düşmüş olacağı yönünde garip bir cevap verdiler. Bu gelişmeler ışığında aracımın ileride torpidosunun komple sökülmüş olduğundan dolayı sürekli bir ses problemide yaşayacağım servis yetkilisi tarafından bana söylendi aracımı geri almadım iade etmek istediğimi söyledim kendi fabrikalarından bilirkişi gelip aracı inceleyecekmiş. Sıfır aldığım aracımın kaputu üzerinde işlem yapılması ve torpidosunun komple sökülerek yerine orjinaline uygun takılmadığı için moralim çok bozuldu aracıma hiç binmeden araçtan soğudum fabrika yetkilisi gelse dahi benim menfaatlerim doğrultusunda karar vermeyeceğinden neredeyse eminim ayrıca yetkili servisten bu işlemlerin yapıldığına dair belge istediğimde aracımı teslim almadığım için veremeyeceklerini belirttiler. Şuan aracım yetkili serviste fabrikadan gelecek bilirkişiyi bekliyor ama ben moral olarak ve vermiş olduğum bedeli düşününce bu yaşadığım sorunlar karşısında çok moralsizim ama hakkımı sonuna kadar arayacağım gerekirse mahkemeye vermeyi düşünüyorum fabrika hatasına katlamak kader yada şanssızlık olmasa gerek..

alpimmm
09/01/2012, 23:32
Koray geçmiş olsun,
bu ne şans böyle.
umarım bilrkişi ! hemen gelir de işler yoluna girer,
arabadan soğuyacak bir durum değil, sadece servis uzatmış işi,
en kısa sürede aracına kavuş ve keyfini çıkar :)

gurik
09/01/2012, 23:47
servis ve bayii terbiyasizlik yapmış..lütfen servis bölümünde afişe eden bir konu açın. herkes bilsin bu sevisi ve bayiyi.
geçmiş olsun çok üzüldüm.

ermana
09/01/2012, 23:49
umarım bilir kişi işini biliyordur ve size yeni bir araç verirler bir dahada sorun yaşamazsınız umarım.

USTA
10/01/2012, 00:14
Geçmiş olsun,işiniz zora benziyor...

tyilgin
10/01/2012, 00:33
Geçmiş olsun, bencede hiç ödün vermeyin. İnşallah lehinize sonuçlanır.

mahhony06
10/01/2012, 00:33
Hakkını sonuna kadar ara ve yeni araç almaya çalış.

Ziyaretci037
10/01/2012, 00:35
Büyük şanssızlık,umarım telafi ederler mağduriyetinizi..

motor delisi
10/01/2012, 08:00
Çok büyük şanssızlık ya :(

since1453
10/01/2012, 08:29
geçmiş olsun Koray bey keşke aracınızı teslim almadan önce iyice inceleseydiniz ve teslim almasaydınız.forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine kasada olabilecek çiziklere kadar inceledim.....
fakat tavsiyem servisten mutlaka işelm yapıldığına dair bir kağit alın ve bayiden ziade fiat ile direkt temasa geçin..ürününüz ayıplı ürün ve geri almak zorundalar
hakkınızı sonuna kadar arayın
en kötü ihtimal mahkemede kazanırsınız ama elinizde işlem yapıldığına diar belge olsun ki kazanmanız kolaylaşsin

KorayOnay
10/01/2012, 09:49
Arkadaslar Fiat , koç holding ve birmot genel müdürlüğe mail attım dönüş bekliyorum sizleride haberdar edeceğim.

fota
10/01/2012, 10:29
Arkadaslar Fiat , koç holding ve birmot genel müdürlüğe mail attım dönüş bekliyorum sizleride haberdar edeceğim.

umarım güzel haberlerin gelir.

tonymontana
10/01/2012, 10:55
Bu fiat servislerinde düzgün adam yok mu ya :-(

fotobelit
10/01/2012, 11:52
Geçmiş olsun..Gerçekten satış öncesi ilgilendikleri kadar,birde sonrası ilgilenseler..Hep işi yokuşa sürme kendilerini zarara uğratmama çabası içindeler(Kendi hataları olmasına rağmen).Hata yaparlar ve almadan görseydinize getirirler..Sakın davandan vazgeçme..Bunlarla bu tip davalar açıp kazanarak baş edilir..kaybettikçe bayiler artık mahkemeye gerek kalmadan sorunu çözmeyi öğrenecekler..

metay51
10/01/2012, 14:32
Bu tarz durumlarda bayiyi direk şikayet edilebilecek tofaş ın bir birimi yok mu?? Bu ne terbiyesizlik !!! :ranting2:

tayfux
10/01/2012, 17:01
geçmiş olsun hocam vallahi insanlar sırf bu saçma sapan işler yüzünden gidiolar kendilerini wv gibi markaların kollarına atıyorlar..çok mu zor şu işi adamakıllı yapmak yahu..

KorayOnay
10/01/2012, 21:04
Arkadaslar önce destekleriniz icin teşekkür ederim. Bugün servisten bir sonuc alamayınca ( birmot Zincirlikuyu ) durumu detaylı yazarak koç holding otomotiv grup baskanı, Fiat fabrikası ve birmot genel müdürü ile ne alaka ise otokoc genel müdürüne mail attım . Mailimden yarım saat sonra birmot marmara bölge sorumlusu olan Engin bey beni arada öğlen birmot zincirlikuyuda buluştuk konu ile çok yakından ilgilendi ve Yardimci oldu arabaya bakıp haklı oldugumu dile getirdi ve nasıl yaptıysa hala inanamiyorum yarım günde arabayı fabrikadan çıkmış hale getirdiler şevineyim mı uzuleyimmi bilemedim madem böyle bir hünerleri vardı daha önce neden yapmadılar ve isteyince yapabiliyorlarmis hemde yarım günde bundan sonra bir sıkıntı olurum bilmiyorum ama umarım olmaz ve engin beye buradan tekrar teşekkürler en azından sorunumu suan çözdü ve çok yakından ilgilendi ayrıca servise baya bozuk attı birmotta böle yapıyorsa diğer yetkili servislerde neler yapar neyse durum bu gelişmeleri tekrar yazacağım bu benim basıma gelenler inşallah başka evo alan arkadaslarımın basına gelmez saygılar...

alpimmm
10/01/2012, 21:07
Koray çok sevindim senin adına, artık güle güle bin Punto'na :))

ozgurse
10/01/2012, 21:12
Z.kuyu Birmot'un yanlışları başlıklı bir yazım var forumda.. Bende soğudum o servisten açıkçası.

sehzadeamasya
10/01/2012, 21:45
büyük bir şansızlık inşallah düzelir

berko
10/01/2012, 21:46
geçmiş olsun

pdr42
10/01/2012, 21:51
Hocam ne yaptılar kaputumu yenilediler nasıl neler yaptılar

levo
10/01/2012, 23:33
Geçmş olsun arkadaş ben sizin yerinizde olsam anahtarı bayiye bırakırım.yeni araç isterim.

TuranY
13/01/2012, 00:14
Böyle bir durumda size yeni bir araç vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum. Az paralar vermiyoruz araç alırken, içimize sinmesi lazım, sonuçta hakkımız bu, yeni araç için biraz daha ısrarcı olun derim ben, bu işlem biraz defolu aracı düzeltip vermek gibi olmuş.
Benim bildiğim Birmot direk Koç'a bağlı yani bu tür nahoş durumlar Koç ailesine kadar uzayabiliyor, servis de bunun olmasını kesinlikle istemiyor. Yani yeni araç talebinizde ısrarcı olursanız alırsınız gibime geliyor.