PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SAMSUNG TV den Bilgisayara yayın

Moosty
06/01/2012, 17:55
Arkadaşlar ters bir soru soracağım ama belki daha önce aklına gelip yapan vardır.

SAMSUNG TV yi evin network hattına bağladım, televizyon Windows veya Linux ortamında paylaşıma açtığım (uPnp - DLNA) resim ve video dosyalarına ulaşabiliyor, problem yok.

Şimdi sıra tersini yapmaya geldi.

Yani, TV de izlenmekte olan yayını veya HDMI, kompozit giriş gibi her hangi bir kaynağını yine ethernet üzerinden PC ye yönlendirebilirmiyim?

Yapabilirsem süper olacak, sevdiğim programları bilgisayara kaydedebileceğim (maalesef bendeki TV direk USB ye kayıt yapamıyor) veya mutfak için ayrı bir TV almama gerek kalmayacak, dizüstü bilgisayar :lamo0000: üzerinden TV izleyebileceğim.

:tv_horro:

Scottie
06/01/2012, 18:51
Yaparsan banada haber ver... bende yapayim...

tayfux
06/01/2012, 18:55
hocam bir ara vardı öyle birşey ama nasıldı hatırlamıyorum...bu arada tivibu ile bu sorunu çözebilirsiniz..

ZAK1980
06/01/2012, 23:11
Arkadaslar uydu cıhazınız var ıse ondanda kayıt alabılırsınız hatta bu olayı cozemez ısenız lcd ler ıcın yapılmıs ve tv nın arkasına scart kısmına takılan ufak cıhazlar var onlar kayıt yapabılıyor.

Uydu Alıcıları, Uydu Alıcıları, Next, Goldmaster, Linx, Hiremco, Sunny, Hometech, tel, Dark, Atlanta (https://www.hepsiburada.com/liste/uydu-alicilari/department.aspx?categoryId=155057)

erdiyilmaz
07/01/2012, 01:18
bu durum benim de gundemimde. digiturk plus var bende ama sadece kayit ediyor

kukart
08/01/2012, 00:42
bende de sony bravia var kablosuz internet özelliği falan var bilgisayarada baplanabiliyorum
kayıt özelliğide var lakin gel gelelim sadece hd yayınları kaydediyor.. o yüzden senin de söylediğin tv den pc ye paylaşım olursa benimde işime gelir AMA sanmıyorum; mümkün olacağını..
tv ye bapladığım kameramdaki görüntüleri kaydederim diye sevinmiştim tv yi alırken ama hd kayıt kısıtlaması tüm hevesimi kaçırdı..
umudum arkadaşlarında dediği gibi full hd PVR receiver da...