PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 dizel duologic 95 hp vites uyarı problemi yardım ltf !

karal
06/01/2012, 00:42
Arkadaşlar 1 ay önce almış oldugum punto evo 1.3 duologic 95 hp arabam ile 2 hafta içersinde sıkısık trafıkte 1 vites de giderken (yokus asagıya) vites hatası uyarısı vermeye başladı vitesi kontrol edin kullanma kulavuzuna bakın servıse gidin gibi alttada vites arızası işareti cıkıyor :( felaket derecede canım sıkıldı arabayı yolda stop edip çalıştırdıgımda problem cözülüyor .. fakat bugun servise gittiğimde problemın debriyaj asırı ısınmasından dolayı olabılecegını söylediler fakat 20 dk lık bır süreçte debriyaj ısınması olurmu istanbul trafıgınde 1 2 saat süren trafıkler oldugu düşünülürse ne yapacagımı şaşırdım sizde aynı aracla bu sıkıntıyı yaşıyormusunuz yada üstadlardan bir yardım bekliyorum neden olabilir çözümü nedir tşkler ...

asil
06/01/2012, 01:10
benim araçta triptonik bir kere verdi uyarı durdum 5 dk ve çalıştırdım düzeldi.o günde tam 3 saat trafikten çıkamamıştım servis baskı balatasının aşırı ısınmasından uyarı verdiğini söyledi.sizinkiyle aynı demekki ancak 20 dk vermesi ilginç.

1ocak2011
06/01/2012, 09:11
Arkadaşlar 1 ay önce almış oldugum punto evo 1.3 duologic 95 hp arabam ile 2 hafta içersinde sıkısık trafıkte 1 vites de giderken (yokus asagıya) vites hatası uyarısı vermeye başladı vitesi kontrol edin kullanma kulavuzuna bakın servıse gidin gibi alttada vites arızası işareti cıkıyor :( felaket derecede canım sıkıldı arabayı yolda stop edip çalıştırdıgımda problem cözülüyor .. fakat bugun servise gittiğimde problemın debriyaj asırı ısınmasından dolayı olabılecegını söylediler fakat 20 dk lık bır süreçte debriyaj ısınması olurmu istanbul trafıgınde 1 2 saat süren trafıkler oldugu düşünülürse ne yapacagımı şaşırdım sizde aynı aracla bu sıkıntıyı yaşıyormusunuz yada üstadlardan bir yardım bekliyorum neden olabilir çözümü nedir tşkler ...

Sayın Karal,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, Kendinizi tanıtsanız iyi olacaktı, Birde forumda arama yaparsanız 95'lik Evo grubunda bu sorunun çözümünü bulabilirsiniz.

fota
06/01/2012, 09:20
arkadaşlar şu vitesin adı ''tiptronic'', ''triptronic'' değil. problem de bence uzun süre dur kalk yapılınca, aracınız viteste ve siz frene bastığınız için bu ısınma sorununu yaşıyor olabilirsiniz.

akca37
06/01/2012, 10:18
bence de aramıza hoşgeldiniz, vitesi kontrol edin uyarısı siz ne yapınca verdi veya normalde kaçla inmeniz gerekirken aracın vitesi kaçtaydı biraz tam bilgi verebilirseniz çözüm bulunabilir, benimde ilk aldığım zamanlarda yokuş yukarı bir yerdeyken yokuşun baş kısmına gelince çok yavaşladığım için 2 den 1 e kendi geçmedi, ondan hata vermişti, bu araçları manuel vitesli araç gibi kullanmamak gerekli yani gaz ayarını keskin yani belirgin şekilde basılırsa veya kullanılırsa araç kendiliğinden vitesini ayarlayabiliyor, ancak demek istediğim şu örn: hızlı kullanımdan küt diye yavaş kullanıma geçittirilirse bi anda vites veya gaz uyumsuzluğu olabiliyor kısa süreli de olsa bilmiyorum anlatabildm mi , Tuncay abimin dediği gibi bizim grubumuz var 95 lik evo diye orda çoğu bilgiye ulaşabilirsiniz güle güle kullanın aracınızı , benim ilk aldığım zamanlardaki birkaç uyarı dışında çok şükür aylardır bir sorun yok

srkaradag
06/01/2012, 15:42

Benzer şikayeti ben dahil pek çok arkadaş yaşadık,forumda aratırsan benzer şikayetler okuyabilirsen, kimi yokuş çıkarken veya inerken uyarı veriyor,kimisi vites geçişlerinde takılma yaşıyor kapatıp açınca düzeliyor,aracı servise götürün fiatın ansitesine bağlayıp yazılım güncellemesi yapıyorlar yaklaşık 20dakika sürüyor bir dahada sıkıntı olmuyor moralinizi bozmayın,o serviside değiştirin debriyaj ısınsa "debriyaj aşırı ısınması" diye uyarı verir,dualogicten anlayan eğitimli arkadaşlar olsun serviste(benim araçta yokuş aşşağı aynı uyarıyı verdiğinde 1800kmdeydi çok moralim bozulmuştu,serviste dualogicten anlayan arkadaşların eğitimden dönmesini bekledim,yazılım güncellemesi sonrası birdaha sorun yaşamadım nazar değmesin şuan 11000kmdeyim.

karal
06/01/2012, 16:18
Ark. değerli bilgileriniz için çok tşk ederim Tuncay bey ;ben sitenize başka bir sitedeki arkadasın tavsıyesı üzerine geldim aracımı alalı 1 ay gibi kısa bir süre oldu istanbulda yaşıyorum ve 40 yasındayım tanıtmam yeterli olmustur sanırım :)

Gelelim arıza durumuna bugun servisten arabayı aldım arızayı tesbit etmişler cok şükür fren müşürünün sıkışması gibi bir şeyden bahsettiler frende olan bir arıza durumu direk vitesle alakalı oldugunu ve vites hatasının verdiğini bazen cunkı bende vites algılamasındada zaman zaman uyumsuzluk oldugunu bildirmiştim hepsinin sorumlusunun fren müşürünün sıkışması olarak söylediler gerekli parcalar değişmiş arabadan tam anlamadıgım için eksik bir bilgi vermiş olabılırım kusuruma bakmayın teste cıkarmıslar dun akşam yogun trafıkte bir şey cıkmamıs bakalım ilerki günler ne gösterecek yorum yapan tün ark. teşekkür ederim eger bır daha aynı sorunu verirse yazılım guncellemesi olayınıda unutmayacagım inşallah vermez tememnım bu yönde herkese kazasız belasız bir kullanım dilerim ..

karal
06/01/2012, 16:44
Ark. son birşey 95 lik evo grubunu bulamadım forumda link atabilirmisiniz lütfen tşkler ..

1ocak2011
06/01/2012, 17:09
Konumuz burada

https://forum.grandepuntotr.com/genel/29038-punto-evo-95lik-grubu-tum-uyelere-acik.html

srkaradag
06/01/2012, 17:19
Ark. değerli bilgileriniz için çok tşk ederim Tuncay bey ;ben sitenize başka bir sitedeki arkadasın tavsıyesı üzerine geldim aracımı alalı 1 ay gibi kısa bir süre oldu istanbulda yaşıyorum ve 40 yasındayım tanıtmam yeterli olmustur sanırım :)

Gelelim arıza durumuna bugun servisten arabayı aldım arızayı tesbit etmişler cok şükür fren müşürünün sıkışması gibi bir şeyden bahsettiler frende olan bir arıza durumu direk vitesle alakalı oldugunu ve vites hatasının verdiğini bazen cunkı bende vites algılamasındada zaman zaman uyumsuzluk oldugunu bildirmiştim hepsinin sorumlusunun fren müşürünün sıkışması olarak söylediler gerekli parcalar değişmiş arabadan tam anlamadıgım için eksik bir bilgi vermiş olabılırım kusuruma bakmayın teste cıkarmıslar dun akşam yogun trafıkte bir şey cıkmamıs bakalım ilerki günler ne gösterecek yorum yapan tün ark. teşekkür ederim eger bır daha aynı sorunu verirse yazılım guncellemesi olayınıda unutmayacagım inşallah vermez tememnım bu yönde herkese kazasız belasız bir kullanım dilerim ..
Çok geçmiş olsun, forumda "check transmission" diye aratırsan 2009 puntolarda fren müşrü arızalarını okuyabilirsin.Forumda 95 lik dualogiclerde hiç böyle şikayet olmamıştı,geçmiş olsun tekrar aracınız hayırlı olsun keyifle kullanmanız dileğiyle.
Buarada "95'lik evo" yazarsanız grubu bulabilirsiniz

1ocak2011
06/01/2012, 17:33

Bana kalırsa bunun nedeni müşür değil, Siz servise tekrar gidin ve 2. vites update işlemini yaptırın.

Mugen_punto
06/01/2012, 22:18
Benim araçta maşaallah istanbulda yeri geliyor 2,5-3 saatlik trafiklere yakalanıyorum böyle bir şikayetim olmadı çok şükür.. genelde manuel modda kullanırım. dur kalk trafikte 10 saniyeden uzun süren beklemelerde vitesi boşa alırım yürütürken 1 saniye geç olsun ne olacak... şuan 11600 km de..

karal
07/01/2012, 02:34
Bana kalırsa bunun nedeni müşür değil, Siz servise tekrar gidin ve 2. vites update işlemini yaptırın.

Bencede değil cünki check transmission diye uyarı yazısı cıkmadı sadece vites hatası gibi birşey cıkmıstı deneyeceğim tekrar bu hatayı alırsam sizin dediğiniz gibi 2. vites update işlemini yaptırırım inşallahda cıkarmaz cunki çıkarsa sevdiğim arabamdan soğumaya başlıcam 0 arabada böle problemlerin olması insanı fazlasıyla üzüyor :(

Tuncay bey cahilliğimi maruz görün 2. vites update hatası derken 2 viteste takılma veya gecmeme gibi bir durummu eğer öle ise benim 2 vitesle alakalı bır problemim yok 2.vites sorunu nedir acabılırmısın ?
( ben aracı 1.viteste yavas yavas hafıf yokus asagıya giderken vitesi kontrol edin uyarısı almıstım )

1ocak2011
07/01/2012, 08:51
Bencede değil cünki check transmission diye uyarı yazısı cıkmadı sadece vites hatası gibi birşey cıkmıstı deneyeceğim tekrar bu hatayı alırsam sizin dediğiniz gibi 2. vites update işlemini yaptırırım inşallahda cıkarmaz cunki çıkarsa sevdiğim arabamdan soğumaya başlıcam 0 arabada böle problemlerin olması insanı fazlasıyla üzüyor :(

Tuncay bey cahilliğimi maruz görün 2. vites update hatası derken 2 viteste takılma veya gecmeme gibi bir durummu eğer öle ise benim 2 vitesle alakalı bır problemim yok 2.vites sorunu nedir acabılırmısın ?
( ben aracı 1.viteste yavas yavas hafıf yokus asagıya giderken vitesi kontrol edin uyarısı almıstım )

2. viteste yokuş yukarı çıkarken 1'e atmıyor ve orada 2. viteste takılıp ''vites hatası klavuza bakın diyor'' Bu hata bir update ile geçiyor...

karal
08/01/2012, 00:23
2. viteste yokuş yukarı çıkarken 1'e atmıyor ve orada 2. viteste takılıp ''vites hatası klavuza bakın diyor'' Bu hata bir update ile geçiyor...

Hımm bende hiç böle bir problemle karşılaşmadım zaten aralık ayı içersinde aldım belki update işlemi yapılmıştır ama tşk ederim uyarınız için böle birşey ile karşılaşırsam en azından çözümü bulduk