PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa'da ki FULL akaryakıt istasyonu

Ersal
04/01/2012, 21:06
GP me henüz OPET harici yakıt koymadım.! ay kadar öncede Bursa'ya taşındım.İzmir yolundan hergeçişimde FULL'un mazot fiyatını görünce dalıp depoyu doldursım geliyor ama yakıt kalitesi nasıldır bilmiyorum.FULL hakkında bilgisi olan veya kullanan arkadaş varmı acaba yardımcı olacak.

ersan16
04/01/2012, 21:55
forumda arama yaparsınız bu konu çok tartışıldı.
bende bursada yaşıyorum 3 4 aydır full dizel kullanıyorum sadece. bir problem yaşamadım. memnunum.

fulldeki fiyatlarıda düzenli olarak takip ediyorum. genel olarak diğer istasyonlara göre ucuz. full garanti kart indirimi de eklenince daha güzel oluyor. ama yılbaşında full garanti kart indirimleri bitti son yakıt aldığımda sordum yakında tekrardan kampanya başlatılacağı söylendi. görücez.

ayrıca bursalı arkadaşlar için. yakında yakın çevre yolunun eski fakülteye dönüş yapılan köşsesinde yeni bir full açılacak. %25 indirimi kaçırmayın. kilometrelerece kuyruk oluyor gerçi

fota
05/01/2012, 12:52
forumda arama yaparsınız bu konu çok tartışıldı.
bende bursada yaşıyorum 3 4 aydır full dizel kullanıyorum sadece. bir problem yaşamadım. memnunum.

fulldeki fiyatlarıda düzenli olarak takip ediyorum. genel olarak diğer istasyonlara göre ucuz. full garanti kart indirimi de eklenince daha güzel oluyor. ama yılbaşında full garanti kart indirimleri bitti son yakıt aldığımda sordum yakında tekrardan kampanya başlatılacağı söylendi. görücez.

ayrıca bursalı arkadaşlar için. yakında yakın çevre yolunun eski fakülteye dönüş yapılan köşsesinde yeni bir full açılacak. %25 indirimi kaçırmayın. kilometrelerece kuyruk oluyor gerçi

açılışı ne zaman ? bende bugüne kadaropet harici almadım ancak abi bi esprisi yok hep bize kaçıo , o da sonuçta tüpraş diye biliyorum.

kara kız
05/01/2012, 12:55
açılışı ne zaman ? bende bugüne kadaropet harici almadım ancak abi bi esprisi yok hep bize kaçıo , o da sonuçta tüpraş diye biliyorum.

sen fullden yakıt kullan yaptığın km den sonra sana ne kaçtığını ozaman anlarsın..bırde calışma sesi duman atması son hızda dusukluk ve seriliğide kaybedince ustune ustluk az km gidince emın ol kı opete yada kullandığın yakıtı tekrar kullanıcaksın..

sekoli82_35
05/01/2012, 12:58
bende fullden kullanıyorum senın soledıklerının hıcbırı olmuyor kullanmadan kullanmaya değişir....

FeyyazYavuz
05/01/2012, 20:53
bende fullden alıyorum 7-8 aydır hiçbir sıkıntı yok çekişinde de motor sesinde de attığı dumanda da bir problem yok

Ziyaretci036
05/01/2012, 21:28
bende 1 senedir fulldan alıyorum mazotu hiç bir problem yaşamadım. en son bursada fullden depoyu ağzına kadar doldurdum o mazotla ankaraya gittim geldim toplamda 1200 km yol yaptım .

Budweiser
06/01/2012, 01:16
Valla memnun kalanlar oldu kalmayanlar oldu. Ya yakıt değişken ya da beklenti değişken. Ben beğenmeyenlerdenim. 2-3 kere acaba psikolojikmi diye baktım ama shell 97 ile full 97 arasında dağlar kadar fark var. Mazot ve LPG sini denemedim. Mazotlu aracım zaten yok LPG yede güvenemem bir önceki aracımda lpgden çok çektim açıkçası 3-5 kuruş için riske girmekte istemem.

fota
06/01/2012, 09:22
o zaman ben opet e devam ediyim :)

tanyerik
06/01/2012, 11:31
FULL de bayilik yoktur, tüm istasyonları şirketin kendisine ait yada şirketin kendisinin işlettiği tesisler olduğundan bayi karı farkını tüketiciye daha az yansıtırlar. Lütfen önyargılı yaklaşmayın. özelliklede taksilere dolmuşlara sorun(ki bunlar sürekli şehir içi trafiğindeler) kaçı opetten alıyor ne yazıkki fiyat farkından alamazlar en azından ankarada imkansız.

siyah
06/01/2012, 11:41
bikaç şey duydum hakkında arkadaşlar duyduklarımın arasında dolmuşcularda vardı
tavsiye etmem... arkadaşlar arızayı hemen çıkarcak diye bişey yok uzun vadede çıkar ama ucuz alcam diye ilerki arızalara davetiye çıkarmayın derim

saygılarımla

ugurozer
06/01/2012, 19:34
.

HasanAliz
06/01/2012, 19:59
full.de aslında doğru dürüst bir indirim yok. diğer akaryakıt firmaları kampanyalar yapıp zaten kredi kartlarına puan vererek fullden daha çok indirim yapıyorlar. hesaplayın farkı görün.

ben benzinini kullandım. kullandığım bayiden mi kaynaklı nedir tam bilemiyorum ama memnun kalmadım açıkçası. memnun olanlarda var. sizde kullanın memnun kalırsanız sorun yok kalmazsanız başka firmaya gidersiniz. tekel değiller sonuçta piyasada.

Budweiser
08/01/2012, 01:40
pardon 97 oktan benzini hangi araçta kullanıyorsunuz?

1.4 fire da denemiştim. Normalde 95 kullanıyorum karşılarştırma amacıyla daha sonrada shellden 97 almıştım. Turbolu araçtada denedik sonuç aynı.

Ayrıca önyargıyla davranmıyorum eğer o yazı bana ise diğer arkadaş yazmış. Tecrübe ettim onu yazdım.

ugurozer
08/01/2012, 11:29
.

sedini
08/01/2012, 11:58
Bu full konusunda cok tartışma var.. Açıkça görüşlerimi belirtmek isterim..

Aracıma uzun zaman Maltepe/istanbul - altunizade / istanbul - Çorlu/tekirdağ OPET bayilerinden yakıt aldım.. Opet in yakıtı gerçekten güzel.. Yalnız gidilen max. km ve son hız değerlerinde bu 3 bayidede bariz oynamalar oluyor.. En iyi yakıtı Çorlu daki opetten aldım..

İstanbulda bir kaç kez Libadiye full den yakıt aldım.. Açık söyliyeyim.. Bütün opetlerden Daha az km gittim.. Daha düşük performans aldım.. 97 sinide denedim 95 ten çok daha az gitti.. Bir daha da almadım..

Taa ki geçenlerde bir arkadaşımın tavsiyesiyle yakıtlarının denetimden geçtiğini ve libadiye bayisinin iyi yakıt satmaya başladığını duyana kadar.. Hadi dedim deneyelim.. Yakıtı aldım eskiye göre fark vardı gerçekten performansıda iyiydi max km de opetle aynıydı.. Yani kısaca sorun yoktu.. Şu bir gerçekki bayiden bayiye yakıt çok değişiyor.. Full yakıtını düzeltmiş eskiye oranla çok daha iyi.. Okuduğum kadarıyla Bağımsız alman TüV denetiminde satmaya başlamış yakıtlarını.. Şimdiki yakıtları gayet başarılı.. Hatta Altunizade opetten çok daha iyi.. Yalnız bu söylediğim libadiye Full için geçerli..

İyi bir bayi bulamazsanız Opet alın.. Fullden de korkmayın.. Yakıtı eskisinden iyi..

Bu arada Bazı shell bayilerininde yakıtı iyiymiş fakat denemedim..

krm1983
08/01/2012, 12:01
Zaten artık 97 oktan diye katkılı 95 satıyorlar.

Budweiser
08/01/2012, 13:02
Önyargılı davranmama konusunda kesinlikle sizinle hemfikirim. Ancak sizleri aydınlatmak istediğim bir husus var; Araçlarımızın avans ayarları 95 oktan benzine göre ayarlıdır, 97 oktan benzinin 95 den farkı daha fazla sıkıştırılabilir olmasıdır, daha fazla sıkıştırabildiğimiz halde bujinin ateşlemesinden önce yanmaz yani diğer bir deyişle daha zor alev almaktadır, eğer araçlarımızın avans ayarları 97 ye göre yapılmaz ise bu tip bir yakıtın araçlarımıza hiçbir artısı olmadığı gibi daha verimsiz olduğunu hissetmemiz gayet normal olandır. Yok eğer 97 ye göre ayar yapılmayan bir araçta kullandığımız halde daha kötü bir fark hissetmiyorsak bilinki size 97 diye 95 oktan yakıt satmışlar, ve bunun üzerinde daha iyi bir performans hissediyorsanızda bilinki psikolojik etki.

Aynen doğru dedikleriniz. Lakin dediğim gibi turbolu araçdada denedik bravo tjet le. Yakıt sarfiyatı çoğaldı performans kaybı cabası. Neyse dileyen Full den alsın ben kendi deneyimlerimizi paylaştım. Mutlaka iyi yakıt satan yeri vardır. Ben ankarada Ulustaki bayiden full ledim, mamaktaki bayiiden 50 liralık aldım. İstanbul libadiyedende 20 liralık aldım hiç birinden memnun kalmadım. Kalan varsa ne ala. Benzin shell gaz opet devam.

ugurozer
08/01/2012, 14:25
.

ersan16
08/01/2012, 16:51
sen fullden yakıt kullan yaptığın km den sonra sana ne kaçtığını ozaman anlarsın..bırde calışma sesi duman atması son hızda dusukluk ve seriliğide kaybedince ustune ustluk az km gidince emın ol kı opete yada kullandığın yakıtı tekrar kullanıcaksın..

uzun süredir fullden kullanıyorum. dull de opette babamın oğlu değil.

kilometre kesinlikle fark etmiyor.
duman attığını hiç mi hiç görmedim
ses konusunu karşılaştırmak lazım.

Onur.t-Jet
10/01/2012, 23:30
şirket araçlarımızda shel taşıtmatik mevcuttu ancak birde full taşıtmatik yaptırdık ekstradan ve son 5 depo mazotumu fullden kullandım ve çok pişman olduk ve fullden yakıt almayı kestim.
Aracımın bir depoyla giden km baya azaldı, motor sesi arttı, çekişi düştü.
Araç 2011 clio symbol 1.5dci 11000km de