PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis farı taktırmak isteyenler

nightblue
04/01/2012, 14:43
Hocam saygılar.

Az önce servis ile görüştüm, aracıma sis farı taktırmak istediğimi söyledim, olur dediler ama aklıma bir soru takıldı. arka sis farına bağlayacağını ve arka sis farına bastığımda önlerinde yanacağını söylediler. ben ise ön ve arkaların ayrı yanmasını istiyorum o zamanda aracın elektronik devrelerinin değişmesi gerektiğinden bahsettiler. o da yaklasık 2000 tl civarıymış. tamam paramız yetmedi de gittik active modeli aldık ama bu kadar da insan sömürülmez ki, Femoliden sis farı alacaktım, hala alacam şu konuyu bi netleştiremedim. Yardım lütfen kankalar...

AYTEK AYDIN
04/01/2012, 14:59
femoli ile irtibata geç,yanılmıyorsam direksiyon altında,sol tarafa doğru fazla göze çarpmayan bir yere sonradan bir anahtar yardımıyla bağımsız yanabilen bir tesisat yapılıyor.Sen femoli ile o görüş,o herşeyi halleder.

femoli
04/01/2012, 18:28
onlar seni biraz üzmüşler :) set olarak komle takılacak tüm üniteler ile satıyoruz , set içerisinde

İstediğin bir elektrikciye gidip bağlatabilirsin hatta elektrikcinin yanında beni arasan gerekli bilgileri iletirim .. hem daha hesaplı hemde daha iyi olur . servis bu şekilde montajı bilmez onlar ezbercidir ..

2 Adet sağ ve sol sis farı
2 Adet Ampul
1 Adet ışıklı düğme
1 Adet arıza lambalı su geçirmez röle
1 Adet orj röle ayağı
2 adet orj sis tesisat soketi
2 adet 6 numara fiş başlığı
10 adet dişi fiş
6 adet sis civatası

Grande Punto Sis Lambası Sis Farı Hazır Set Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/main/grande_punto_sis_lambasi_sis_fari_hazir_set-329-0-12.html)

buradan bakabilirsin ..

Mugen_punto
04/01/2012, 20:34
Gayet güzel fiyat bence.. hemde bütün ekipmanlarıyla orjinaline yakın olacak..

DoBLocU
04/01/2012, 22:03
Servis yine yokuşa sürmüş.

alpimmm
04/01/2012, 22:19
kardeş hiç servis falan uğraşma, istediğin gibi çalışan sis farı Femoli'de var,
git bence ona tertemiz yaptır, ben çok memnunum.

fotobelit
05/01/2012, 11:10
ARka sis farı düğmesi yerine diğerlerinden birtanesine takılmazmı acaba..Mesala far ayarı düğmesine falan..(Örnek)

nightblue
06/01/2012, 11:27
ARka sis farı düğmesi yerine diğerlerinden birtanesine takılmazmı acaba..Mesala far ayarı düğmesine falan..(Örnek)
hocam neden o düğmeye takılsın ki ? benim anlamadığım o konsola ön sis farı için olan düğme yeri boş uygun switch yok mudur ? alıp yerine monte etsek yokmu böyle bir şansımız illa tofaş şahin doğan usulü bir delik açıp sıradan bir açma kapama düğmesimi yerleştirmemiz gerekiyor ? anlamıyorum ki :(

nightblue
06/01/2012, 11:28
hocam neden o düğmeye takılsın ki ? benim anlamadığım o konsola ön sis farı için olan düğme yeri boş uygun switch yok mudur ? alıp yerine monte etsek yokmu böyle bir şansımız illa tofaş şahin doğan usulü bir delik açıp sıradan bir açma kapama düğmesimi yerleştirmemiz gerekiyor ? anlamıyorum ki :(
bu arada zaten gösterge panelinde ön sis farı için işareti var ancak sis farı bağlatsak da yanacak mı bilmiyorum. ?

Pardeleus
06/01/2012, 17:18
Erol beni unutma yaptırırsak 2 araca aynı anda yaptırıcaz iyice araştıralım ona göre yaptıralım : ) :):):)

cagataygumus86
08/01/2014, 02:37
beyler bu işi istanbulda yapabilecek neresi var

emirkuzey10
08/01/2014, 02:47
Ben geçen yıl çiftini internetten almıştım 120 TL'ye. Sanayide 20 TL'ye bağlattım. Direksiyonun sol alt kısmında bulunan bir boşluk var. Oraya ayrı bir anahtar taktırdım. O şekilde kullanıyorum.

SaLDo
08/01/2014, 03:59
Ben senin dediğin gibi yaptırdım. Hem orjinal sis hem de siyah tabanlı. Arka tuş ile beraber yanıyor. Ülkemizde sis farı yasak. Açılması gerektiği şartlarda da zaten ikisinide açmamız gerekiyor. Bu yüzden tek tuş olmasında sakınca yok. Ha yok ben apaçi gibi farları parkta, sisler açık gezecem diyorsanız orası ayrı :pinch: Servis fazla da bir para almamıştı, 270 Tl ye hallettirmiştim.

BaranSelo
08/01/2014, 08:40
Ben senin dediğin gibi yaptırdım. Hem orjinal sis hem de siyah tabanlı. Arka tuş ile beraber yanıyor. Ülkemizde sis farı yasak. Açılması gerektiği şartlarda da zaten ikisinide açmamız gerekiyor. Bu yüzden tek tuş olmasında sakınca yok. Ha yok ben apaçi gibi farları parkta, sisler açık gezecem diyorsanız orası ayrı :pinch: Servis fazla da bir para almamıştı, 270 Tl ye hallettirmiştim.

Yine apaci olduk iyi mu :D

Sent from my LG-P760 using 2

must82
08/01/2014, 09:47
hocam neden o düğmeye takılsın ki ? Benim anlamadığım o konsola ön sis farı için olan düğme yeri boş uygun switch yok mudur ? Alıp yerine monte etsek yokmu böyle bir şansımız illa tofaş şahin doğan usulü bir delik açıp sıradan bir açma kapama düğmesimi yerleştirmemiz gerekiyor ? Anlamıyorum ki :(

+1000

Ziyaretçi78
08/01/2014, 10:25
Ankara macunköy birmot'da banada hem ön hem arka sisler aynı yanıyordu.Hemen ismi lazım olmayan bir serviste değiştirdim ve altına 2 kademeli bir düğme alarak ayırttırdım.Bir role ile çözdük bu işi.Ama Kemal oto bu olayı çözecektir sizlere hiç servislerle uğraşmayın bence.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

BaranSelo
08/01/2014, 11:04
Ankara macunköy birmot'da banada hem ön hem arka sisler aynı yanıyordu.Hemen ismi lazım olmayan bir serviste değiştirdim ve altına 2 kademeli bir düğme alarak ayırttırdım.Bir role ile çözdük bu işi.Ama Kemal oto bu olayı çözecektir sizlere hiç servislerle uğraşmayın bence.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

Aynen ben Kemal otoda yaptirmistim, Mehmet abi sagolsun fiyat ve iscilik gayet iyiydi. Tam hatirlamiyorum ama kablolarin sudan etkilenmemesi icin de sanirim farkli turde bir kablo kullanmisti, hic problem yasamadim yagmurda camurda. Sol taraftaki cebin icine bide isikli buton koydu, orjinalinden saglam oldu. :D Kismetse yeni arabaya da yaptiricam bi ara.

Bu arada, far grubundaki bos butona takmak isterseniz ucunca bir islem gerekiyor, forumda konusu vardi. Bir de diyelim oraya taktiniz, yanip yanmadigini anlayamayacaksiniz cunku gostergede isaret cikmayacak, bir islem de onun icin ugrasacaksiniz. En garantisi isikli buton, goz onunde olmuyor zaten, siz soylemezseniz kimse goremez o butonu, aracin orijinalligine hic zarari yok.

SaLDo
08/01/2014, 11:49
Yine apaci olduk iyi mu :D

Baba şimdi kusura bakma ama öyle ya :D

cagataygumus86
09/01/2014, 18:23
Arkadaşlar bende sis farı taktırmak istiyorum bu uygulamayı istanbulda neresi yapabilir yetkili servis dışında önerebileceğiniz tuning yerleri falan varmı ?

kont
16/05/2014, 22:12
sis farı taktırmak için servise gittim tamponun değişmesi lazım dediler 2000 tl miş deli oldum

CMasteR
16/05/2014, 22:14
kaçbinmiş ? söktürüp kafalarına vursaydınız.

Kaya26
16/05/2014, 22:35
Ben Sis Farını Takdırdım Ama tamponu değiştirmedin Elektirikçi Altına girip Çok güzel Monte etti :)

femoli
17/05/2014, 09:57
sis farı taktırmak için servise gittim tamponun değişmesi lazım dediler 2000 tl miş deli oldum
kürek yokmuydu ağzının ortasına yapıştıraydın :D yok daha neler.

EMRE ALTINOK
17/05/2014, 15:44
Bende bazen arka sis farını kullanıyorum. Gece geri geri parkederken tek vites lambası yetmiyor arkayı aydınlatmaya diğer taraf karanlıkta kalıyor bende arka sis farını açıp daha rahat parkediyorum. Profesyonel sürücü sayılmam. Arka park sensörüm de yok. Ama çok işime yarıyor.

karaelmaz
17/05/2014, 16:18
Hocam saygılar.

Az önce servis ile görüştüm, aracıma sis farı taktırmak istediğimi söyledim, olur dediler ama aklıma bir soru takıldı. arka sis farına bağlayacağını ve arka sis farına bastığımda önlerinde yanacağını söylediler. ben ise ön ve arkaların ayrı yanmasını istiyorum o zamanda aracın elektronik devrelerinin değişmesi gerektiğinden bahsettiler. o da yaklasık 2000 tl civarıymış. tamam paramız yetmedi de gittik active modeli aldık ama bu kadar da insan sömürülmez ki, Femoliden sis farı alacaktım, hala alacam şu konuyu bi netleştiremedim. Yardım lütfen kankalar...

Hocam aracim active aracimda sis fari mevcut. Arkasiz den bahimsiz yaniyo dreksiyonun sol tarafindaki kucuk bolgiye anahtar konmus. Alin sislerinizi gidinnoto elektirikcisine hemen takar 2000 dedi yala one hocam 200 mu dediler acaba yoksa bunlar cok zenginde isinize gelirmi diyolar 2000tl ye adam olduruyolar be

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

yunus57 linea 2009
06/10/2017, 10:22
hocam bu link günceli varmı