PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo sorunlar dünyası.....

kartal3520
03/01/2012, 20:01
Bu araba beni deli edecek.3-5 günde bir problem çıkarıyor.Bu sabah araca binerken stoplar buzlnmıştı.Neyse akşama doğru eve gidecektim araca bir baktım sağ arka stop lambası içten buğulanmış.Sol tarafta hiç bir şey yok.Zannedersem bu buğulanma olayı bir arkadaşın daha başına gelmişti.2001 yılında aldığım 0 Palıo bile bu kadar sorun çıkarmadı ya.Şu anki problemleri yazayım.
1)Sol ön taraftan dururken; 1500 devirde ,seyir halinde ufak yüklenmelerde zırıltı geliyor.
2) Hız yapınca içeri rüzgar alıyor.
3)Aracın içi sokak gibi dışarıda ki ses olduğu gibi içeride.
4)Bagaj lambası,bagaj mekanızması su aldığından dolayı(nerden aldığını hala bilmiyoruz)daha geçen hafta değişti.
5)Arkadaki PUNTO logosunun T si daha 1. ayda düştü.Allahtan buldumda yapıştırdılar.
6)Bu aralar arabanın içi ilk çalıştırmada yada beklerken acayip atık gaz kokuyor.Servise götürdüm normal dediler teknik bir şey söylediler bu araç değişik yapıyormuş. Anlamadım.Ama aracın içi buram buram atık gaz kokuyor.
Bakalım yarın hangi sorunu çıkaracak.

tayfux
03/01/2012, 20:08
ilginç sorunlarınız olmuş insan sıfır alınca da haklı olarak böyle sorunlar görmek istemiyor..buğu problemini sitedeki arkadaşımız halletmişti artık sizde servisinizi zorlayacaksınız başka çare yok..

takres
03/01/2012, 21:19
garantiden bastırın...değişecek parçaları değiştirin...

ermana
03/01/2012, 22:59
işimiz şansa kaldı :(

fiery_hunter
03/01/2012, 23:06
allah sabır versin

sebasti
04/01/2012, 00:05
2007 model dizel aracım var, bahsettiğiniz problemlerin hiç biri yok bende.

Bir önceki aracımın içeriye rüzgar ve dış ses almasından muzdarip ve buna çok dikkat eden birisi olarak GP nin ses izolasyonuna daha doğrusu MultiJet motor sesinin azlığına hayranım, hele rüzgar sesi felan aldığını hiç bilmem.

Tuhaf bir araca denk gelmişsiniz bence. Can sıkıcı bir durum.

AYTEK AYDIN
04/01/2012, 00:08
2007 model dizel aracım var, bahsettiğiniz problemlerin hiç biri yok bende.

Bir önceki aracımın içeriye rüzgar ve dış ses almasından muzdarip ve buna çok dikkat eden birisi olarak GP nin ses izolasyonuna daha doğrusu MultiJet motor sesinin azlığına hayranım, hele rüzgar sesi felan aldığını hiç bilmem.

Tuhaf bir araca denk gelmişsiniz bence. Can sıkıcı bir durum.

benim arracımda 2007 ve bu sorunların hiçbiri yok,allah yardımcınız olsun.telaş etmeyin hçoğu problem garanti kapsamında çözülür.

engincantan33
04/01/2012, 00:30
2011 evomu yenı sattım bendede bunların hıcbırı yoktu..

Mugen_punto
04/01/2012, 00:52
Bu araba beni deli edecek.3-5 günde bir problem çıkarıyor.Bu sabah araca binerken stoplar buzlnmıştı.Neyse akşama doğru eve gidecektim araca bir baktım sağ arka stop lambası içten buğulanmış.Sol tarafta hiç bir şey yok.Zannedersem bu buğulanma olayı bir arkadaşın daha başına gelmişti.2001 yılında aldığım 0 Palıo bile bu kadar sorun çıkarmadı ya.Şu anki problemleri yazayım.
1)Sol ön taraftan dururken; 1500 devirde ,seyir halinde ufak yüklenmelerde zırıltı geliyor.
4)Bagaj lambası,bagaj mekanızması su aldığından dolayı(nerden aldığını hala bilmiyoruz)daha geçen hafta değişti.
5)Arkadaki PUNTO logosunun T si daha 1. ayda düştü.Allahtan buldumda yapıştırdılar.
6)Bu aralar arabanın içi ilk çalıştırmada yada beklerken acayip atık gaz kokuyor.Servise götürdüm normal dediler teknik bir şey söylediler bu araç değişik yapıyormuş. Anlamadım.Ama aracın içi buram buram atık gaz kokuyor.

1. sorununuz bende de var 1500-2500 devir aralığında ani yüklenmelerde yapıyor pek takmıyorum..
2- kapılar ayarsız dikkatli bakarsanız kapılarda ya kasma vardır yada kimisi hafif dışarıda yada içeride durur. ben dışarıda bir kaportacı arkadaşa ayarlattım hem ses kesildi hemde kapılar rayına oturdu..

Arka stop buğu sorunu ben dahil bir kaç arkadaşta var ben servise resimli ve yazılı belge verdim buğu sorunu için bu ayın 10 u gibi geri dönüş yapacaklar beklemedeyim.. sorunlar var fakat çözülmeyecek kadar kötü değil moralinizi bozmayın..

motor delisi
04/01/2012, 07:57
2012 punto evo aldım bugün teslim alacağım aracımı inşallah bende böyle sorun çıkmaz 1 ay önce 2012 gp almıştım ayıplı mal oalrak geri verdim bence sizde üsteleyin fakat bayiye değil bursadaki tofaşla irtibata geçerek bunları yapın gerekirse mahkemeye verin bana ayıplı mal verildi bunu geri iade etmek istiyorum diyin bence bana çıksa böyle problemler fiatla uğraşırdım hertürlü değiştirirdim arabayı.

yildiray
05/01/2012, 15:38
Arkadaşlar Selam Arka stoplarlardaki buğu sorunu bende de var ilk görür görmez servise gittim aracım 1 gün serviste kaldı aracın duylarını değiştirdik bundan sonra böyle bir sıkıntı gelmez dediler ama aradan kısa bir süre sonra yine aynı şekilde buğulanma olduğunu gördüm Allah'tan servis bana çok yakın 1-2 km tekrar götürdüm bu sefer bana fabrikayla görüştük mudahale etmeyin bu problemle ilgili bir çalışmaları olduğunu ve geri döneceklerini bildirmişler.Aracımı servisten almamı söylediler.1 hafta oldu bugün aradım henüz cevap gelmedi biz sizi aricaz diyorlar ne yapmamı önerirsiniz.......

since1453
05/01/2012, 16:10
ya aracımı bugun teslim alıcam inşallah bnim başıma gelmez anlattıklarınız inanın korktum kısmet işi inşallah benim başim ağrimaz

ermana
05/01/2012, 16:10
beklemekten başka çare yok

since1453
05/01/2012, 16:34
erman bey aracımı 1 saat sonra teslim alıcam nelere dikkat etmem lazım.aracımın yedek anahtarı sorunlu çikmiş fabrikadan sparişi verilmiş 1 hafta beklemeyin teslim alın dediler düşünceniz nedir?

fota
05/01/2012, 17:56
erman bey aracımı 1 saat sonra teslim alıcam nelere dikkat etmem lazım.aracımın yedek anahtarı sorunlu çikmiş fabrikadan sparişi verilmiş 1 hafta beklemeyin teslim alın dediler düşünceniz nedir?

özellikleri kontrol edin bence, blue me vs . yedek anahtar nasıl sorunlu oluyor ki? normal bidiğimiz anahtar değil mi bu aracın yedeği? benimki norml ev anahtarı gibi bişiy de :)

aykut_1914
05/01/2012, 19:42
özellikleri kontrol edin bence, blue me vs . yedek anahtar nasıl sorunlu oluyor ki? normal bidiğimiz anahtar değil mi bu aracın yedeği? benimki norml ev anahtarı gibi bişiy de :)

evet o abi çok dandik bişi :)
olmasada olur o,sorunsuz kusursuz gelir inş araban

Mugen_punto
05/01/2012, 20:16
Arkadaşlar Selam Arka stoplarlardaki buğu sorunu bende de var ilk görür görmez servise gittim aracım 1 gün serviste kaldı aracın duylarını değiştirdik bundan sonra böyle bir sıkıntı gelmez dediler ama aradan kısa bir süre sonra yine aynı şekilde buğulanma olduğunu gördüm Allah'tan servis bana çok yakın 1-2 km tekrar götürdüm bu sefer bana fabrikayla görüştük mudahale etmeyin bu problemle ilgili bir çalışmaları olduğunu ve geri döneceklerini bildirmişler.Aracımı servisten almamı söylediler.1 hafta oldu bugün aradım henüz cevap gelmedi biz sizi aricaz diyorlar ne yapmamı önerirsiniz.......

Aynen size söylendiği gibi banada aynı şeyi söylediler bu ayın 10 u gibi ben arayıp soracağım artık..

defeat
07/01/2012, 00:59
Öncelikle ruhsat bilgilerini teyit edin.Motor-şase noları,renk gibi...
Sonra kozmetik kontrol yapın.Daha sonra da fonksiyonları kontrol edin,sonra da binin gidin:)

yildiray
24/01/2012, 11:21

Arkadaşlar bu gün arka stoplardaki buğu için servisten çağırmışlardı sabah aracımı götürdüm ve stop lambalarını söktüler daha önceki arkadaşlardan okuduğum kadarıyla Mako marka stop lambası taktırmayın diyorlardı fakan benim aracımın stop lambaları Mako marka ve TURKEY diyor bunu servis görevlilerine sorduğum da elektrik aksamının Türkiye'de yapıldığını tüm puntolarda bu marka olduğunu söylediler pek inandırıcı gelmedi bana bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim aracım şuanda seviste ne yapmamı önerirsiniz............Acil Cevap...........

unreal123
24/01/2012, 15:04
alla alla Türkiye de üretilip de italyayamı gidiyomuş stoplar orda takılıyormuş? yada araçlar italyadan stopsuz gelip memleketimde mi stopları takılıyormuş bunları bi ögrenin derim çok saçma bence bu marka nerde yazıyor görünen kısmındamı stpo un arkasında felanmı görünen kısmında ise ben bakayım bi? bu arada bu bugu sorununu nasıl tespit ediyosunuz ben hiç bakmadım daha stop lara muhtemelen bendede vardır.bir süre farlar açık kalıp ondan sonramı bakmaklazım nasıl yani ?

yildiray
24/01/2012, 15:11
Stop lambalarının arka kısmında yazıyor görünen yerinde yazmıyor....

unreal123
24/01/2012, 15:16
anladım ama dedigim gibi servisin onu soylemesi saçma en iyi bi fiat bayi yi arayp sormak stplar nerde üretiliyor diye

ervatan
25/01/2012, 01:43
mako bir fiyat grubu nunmagnetti marelli ye ait bi şirket ve üretilen modellerin stopları hangi ülkede aracın üretimi yapılıyorsa oraya ihraç edilir evet stoplarımız malesef diyorum çünkü sorunlu ve türkiye bursa mako da üretilmiştirstop söküldükten sobra alltta kalan plastğin üzerinde yazar ben söktürdüm ordan biliyorum

puntoevoikibinonbir
25/01/2012, 16:02

aynı sıkıntılar bende de var..

yildiray
25/01/2012, 17:47
Evet toplicak olursak arkadaşlar dan gelen bilgilere göre stop lambalarımız Türkiye'de üretilip buradan italya'ya gönderiliyor ve orada montajlanıp tekrar buraya gelip satışa sunuluyor........Çok kötü bi durum.!