PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası

muratpunto16
30/12/2011, 10:08
arkadaşlar 2011 model aracım direksiyonu çevirirken tıkırtı var city sorunu olan arkadaşlar nasıl bi problemle karşılaştınız ? yardımcı olurmusunuz servise gitmem gerek emin değilim sorun city mi ?

celenlee
01/01/2012, 22:13
arkadaşlar 2011 model aracım direksiyonu çevirirken tıkırtı var city sorunu olan arkadaşlar nasıl bi problemle karşılaştınız ? yardımcı olurmusunuz servise gitmem gerek emin değilim sorun city mi ?

Dün yolda giderken tümsek geçtikten sonra, sanki metal birşeylerin üstünden geçmişim gibi ses geldi araç altından. Düz yolda direksiyon düz iken. Durdum baktım yerde birşey yok.

Bugün de farklı bir ses farkettim, çok daha az geliyor, durdurum sesleri dinledim. Direksiyonu çevirirken tıkırtı geliyor.

City Arızası denen şey bumudur??
Heryerde arıza arıza denmiş ama arızayı anlatan yok :)

hbnm
01/01/2012, 23:40
Arkadaşlar 3 ay önce 2006 model Punto satın aldım, araç 20 bin km de direksiyon kutusundan bi parça değiştirilmiş, dün aracımı park edip aractan inerken araçtan inerken arabadan takırtılar geldi ve inene kadar devam etti yine aynı gün aracı çalıştırırken direksiyon ışığının yandığını farkettim ama her zaman yandığını düşünüp geçiştirdim kontağı acınca o ışığın yanması normal midir? Birde direksiyonu durduğum yerde çevirirken sesler geliyor ama hareket halinde bi ses yok city sorunu dedikleri bumudur?

Ziyaretci046
02/01/2012, 01:16
sizin muhtemelen amortisör takozu rulmanlarınız bozuk eğer öyle kullanırsanız ses çoğalacak city motoruna binen yükde artacaktır

celenlee
02/01/2012, 13:04
sizin muhtemelen amortisör takozu rulmanlarınız bozuk eğer öyle kullanırsanız ses çoğalacak city motoruna binen yükde artacaktır

Hepimizin mi? yoksa hangimizin :)

Bir de benim dururken çevirince de ses geliyor. Bu dediğiniz şeyi yaptırsam ses kesilir mi?

celenlee
04/01/2012, 11:04

Ustam bugün dinledim sesi baya fazlaydı durduğu yerde. Dediğiniz gibi. Amortisörden geliyor.
Sabah biraz inceledim.Anladığım kadarıyla:
Amortisörde helozonun altında körüğe benzer bişi var. Direksiyon sağa sola çevrilirken o da bir miktar kendi ekseni etrafında dönmeye çalışıyor ancak dönemiyor ve atlama yaparak ses çıkartıyor.

Bu dediğiniz parçanın değişimi işçilik ve parça olarak ne kadar tutar dersiniz. Ya da istanbulda bizleri yönlendirdiğiniz, uygun bir usta tanıdığınız var mı? Ederi nedir bu işin? yardımcı olursanız çok memnun olurum :)

skystar37
04/01/2012, 11:49
Cevizlibağ ero servise gidin dertlerinizi unutun, Ramazan gönderdi diyin forum indirimi yapacakmışsın işçilikte diyede ekleyin.

celenlee
04/01/2012, 20:12
Cevizlibağ ero servise gidin dertlerinizi unutun, Ramazan gönderdi diyin forum indirimi yapacakmışsın işçilikte diyede ekleyin.
Eyvallah Hocam, Erhan Usta ile görüştüm ordan baya uygun fiyat verdi sağolsun. Gerçi yanına gitmedik daha. Bakalım bir de genel baktırırım farklı başka sorunları varsa onlarla da ilgileriniriz.

Bu arada bu amortisör rulmanın su almaması için bizim yapabileceğimiz bir izolasyon yöntemi var mıdır acaba? Suyu Tekerden doğru yukarı doğru mu alıyor yoksa takoz başlarından mı acaba??

muratpunto16
06/01/2012, 19:43

servise gidicem inş haftaya servisin dediği city sorunu kalmadı iyileştirme yapıp 2010 dan sonra sorun olmadığını söyledi amortisör takozu rulmanlarıdır dedi haftaya belli olsun paylaşırım sizinle arkadaşlar. normal sağa sola yarım tur çevirirken tıkırtı yapıyor aklıma ilk gelen city oldu kronikleşmiş sorun olduğunu herkez biliyor.

mucittin
12/01/2012, 11:52
Değil bahsettiğiniz ön düzenle ilgili gibi gözüküyor...
City arızasının belirtileri ilk olarak:
Uğultuya benzer sürtünme sesi,
bi tarafa ağırlaşma
tamamen ağırlaşma ve ikaz lambasının yanması gibidir.
Bu gibi arızadan muzdarip arkadaşlara yardımcı oluruz.

muratpunto16
14/01/2012, 12:13
tşk ederim evet city değilmiş servisin dediği airbag yay felan filan bişiler dedi ama ayrıca 2010 dahi city sorunu çözdüklerini söylüyor.

muratpunto16
17/01/2012, 14:22
city arızası olmadığını ve sinyal kol ünitesinden tıkırtıyı yaptığını söylediler ve garantiden sinyal kol ünitesi değişti. 2 ay önce direksiyon kumandasını ışıklı yapmıştım dışarıda airbagı söküp elektrik alıp ışıkları yakmıştım ve bunu servis gördü garanti dışı kaldığını ama yinede arabanız yeni ilk defa periyodik muayene geldiği için müşteri memnuniyeti için yaptıklarını söyledi. şuanda bi sorun yok city sorunu yaşamadım yaşamakta istemiyorum. inş başımıza gelmez.

sariselcukkkkkkkkkkk
09/02/2012, 23:43
65 tl orj. takozlar
50 tl işçilik
2 ay önce ben bu fiyatlarda değiştirdim