PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İç aksan aydınlatma problemi?

keops18
28/12/2011, 23:05
Arkadaşlar 2008 Grande Punto Active model aracım var.Arabayı yeni satım aldım. Akşam karanlık çöktüğü zaman arabanın farlarını açtığım zaman;
Arabanın ön konsol (hız göstergesi,km), radyo, direksiyonun sol tarafında bulunan menü tuştakımın olduğu bölge, arka kapı açma butonunun olduğu tuş takımlarında ışık yanmaktadır. Tuşlar karanlıkta gözükmektedir. Ama analoğ klimanın fan ayarlarının yapıldığı bölgenin tuş takımında karanlık durumdadır. Sizlere sorum acaba bu araçta bu şekilde bir tuş kombşnasyonumu yok. Yoksa varda benim aracımdamı yok.

iris19
29/12/2011, 00:02
ampülü patlamıştır

OzzY
29/12/2011, 00:06
ampülü patlamıştır

+1
benimde patlamıştı

emrgnc
29/12/2011, 00:45
benimde analog kısmın ortası öyle, değiştirmesi kolay mı?

triumph
29/12/2011, 00:45
ampülü patlamıştır
+1

Du Hast
29/12/2011, 07:27
benimde analog kısmın ortası öyle, değiştirmesi kolay mı?
teyp, teyp in oturduğu metal kasa, klima kontrol ünitesi sökülecek en sonunda klima kontrol panelinin ön plastiği çıkartılıp lamba değişecek. el yatkınlığınız yoksa hiç bulaşmayın.

blackhawk
29/12/2011, 10:29
Can benim de aynı yerde ampul patlak o kadar uğraştırır mı değiştirmek
'a iş düştü o zaman yağ değişiminde bi el atsın olmazsa çakmak ışığını vites körüğünden değiştirmişti hiçbirşey sökmeden hayret etmiştim.:):)

emrgnc
29/12/2011, 12:11
teyp, teyp in oturduğu metal kasa, klima kontrol ünitesi sökülecek en sonunda klima kontrol panelinin ön plastiği çıkartılıp lamba değişecek. el yatkınlığınız yoksa hiç bulaşmayın.

teybi sökmüştüm o sırada baktım oturduğu metal kasayıda sökebilirim diye düşünmüştüm. bi el atmam lazım, beceririm :) çok tşk ederim

keops18
29/12/2011, 18:09
teşekkürler hafta sonu deneyecem...

Du Hast
30/12/2011, 06:43
yazayımda tam olsun eliniz yatkınsa 10 dk da söker 5 dk geri takarsınız. ikinci sökmek icap ederse 5 dk ve 2 dk ya düşüyor süre :D

- önce teybi söküyoruz. teyp üzerindeki deliklere birşeyler sokup çıkartıyoruz. ayrıntılı bilgi forumda mevcut

- teybi söküp soketlerini çıkartınca içeride metal kasası var. yanlarda ve üstte vidaları var onlarıda söküp metal kasayı çıkartıyoruz.

- metal kasa çıkınca klima kontrol ünitesinin üst kısmını tutan 2 tane (2 taneydi galiba) vida var onlarıda söküyoruz

işin cılkı şimdi çıkıyor: :D

- vitesin oradaki bardaklıkların önünde cüzdan falan koyduğumuz boşluğun üst kısmında geçme plastik parça var. onu biraz kanırtıp çıkartıyoruz. o parça çıkınca klima kontrol zımbırtısını alttan tutan 2 vida daha var. onlarıda biraz zorlanarak olsa da söküyoruz. kısa tornavida ile çok kolay sökersiniz.

onlarda çıkınca zaten panel boşa çıkıyor.
klima kontröllerinin telleri olduğu için lambayı arkadan değiştirmek zor. hem göremiyorsunuz hemde eliniz rahat çalışmıyor hemde panel tamamen çıkmayıp sağa sola çevirme şansınız olmuyor. telleri sökme işine girmeyip, arkadan değiştirmeye zorlamayın hiç. ünitenin bize bakan siyah, üzerinde butonların - çevirme şeylerinin olduğu plastiği panelin kenarlarına geçme yapmışlar. onları nazikçe kaldırıp tık diye ön plastik çıkıyor. zaten 2 tane lamba var. lambayı ittirin arkadan çıkar gerisi zaten değiştirmeye bakıyor. değiştirdikten sonra mutlaka lamba yanıyor mu diye deneme yapın. toplaması da kolay.
yanlız şu var lambayı temin etmediğiniz için elektirikçiye ön konsolun bağırsakları çıkmış şekilde gidiyorsunuz :D lambadan 3 -4 tane temin edin kesin.

işiniz bitince milyarlar bayıldığımız, bize çok janjanlı görünen araçların basit plastik parçalar olduğunu anlayınca üzülüyorsunuz.

emrgnc
30/12/2011, 21:53
kardeş çok sağolasın alttan tutan vida olayını bilmiyodum, bardaklığın ordaki plastiğin dişlerinin kırılması riski yüksek mi? arabayı ilk aldığımda öylesine bi zorlamıştım bu neymiş diye sonrada elimi sürmemiştim

Du Hast
31/12/2011, 03:47
kardeş çok sağolasın alttan tutan vida olayını bilmiyodum, bardaklığın ordaki plastiğin dişlerinin kırılması riski yüksek mi? arabayı ilk aldığımda öylesine bi zorlamıştım bu neymiş diye sonrada elimi sürmemiştim
el ile zorlayınca çıkmıyor ama arayı açınca tırnakları görürsün. o aradan tırnakların oraya doğru tornavida sokup arayı açmaya çalışınca kolay çıkıyor. ilk başta bende elimle zorladım çıkmamıştı kıracaktım neredeyse. tornavida ile zorlayınca çıktı hemen

blackhawk
31/12/2011, 11:48
Can elleirne sağlık çok sağlam anlatmışsın....