PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön davlumbazların yetersizliği

bahcelili_ali
12/06/2007, 17:38
arkadaşlar dun gece ankara yağmur sel oldu aktı. kaybolan bi arkadaşımı aramak için gece 2 saat gezdim. eve geldiğimde garajda kaputu bi kaldırdım pırıl pırıl olan motor baştan aşağı su pislik ne derseniz artık içerdeydi komedi yaaa
babamda 96 model c200 var o arabaya 11yıldır binioruz gram su aldığını görmedim. ana beyin abs beyni herşey su içindeydi.(hatta motorun üst plastik kapağındaki delikler su dolmuş -multijet- ) benim abs beyni değiştiğinde su aldığından oksit yapmış dediler ve bu yüzden değişti dediler ee şimdi nolacak ben böyle 5 kere suda gezsem beyin meyin yine kalmayacak. hadi şimdi garanti var bitince ne olacak? servislerle yakın olan arkadalara sesleniorum bu konuyu taşırlarsa çok iyi olur forumdan bi kaç arkadaşla bu konuyu konuştum eğer fiat bi çözüm bulamazsa gidip başımın çağresine bakacağm alimnyum kestireceğim altına ve davlumbazların içine. yoksa 1 sene sonra ya arabayı satacağım yada masraftan belimi doğrultamam.

sarperka
12/06/2007, 18:06
benimde bugün fark ettigim davlumbazlarin ustlerinde diktörtgen şeklinde pencereler var ne işe yaradağını anlamış değilim bu diktörgen boşlugu kapayan kapagin kenarlarindada aciklik var burdan da su giriyor motora davlumbazi degistirmistim orjinalinde varmiydi hatirlamiyorum

alperylm
12/06/2007, 19:29
alicim bugun servisle konuştum bir parça yardımı ile dikkatli bir şekilde kapatılırsa sorun olmayacağını söyledi ben bir yaptırayım siteye de yazarım

bahcelili_ali
12/06/2007, 19:44
bakta bende yaptırıyım yine bizden çıkıcak bu eksikde. alper kestirdiğin şablonu sakla sorunu keserse bizde aynı şablonu kullanalım

baycep
12/06/2007, 23:20
ben plastik kaynakçısından bir iki punto attırdım şimdi ordan birşey girmiyor..

Ziyaretçi047
13/06/2007, 01:38
Gerçekten önemli bir konu. Malesef puntolarımızın yalıtım konusunda eksikleri var. Bunu araştıracağım. Ayrıca geçenlerde bi karataş yapim dedim. Gittiğim yol düz asfalt değildi, hafif taşlı asfalttı. 80 90 la giderken içeri çok fazla lastik sesi aldığını duydum arabanın. Babam benim arabamda bu ses yok dedi Fabia. Bunu da halletmek istiyorum.

gökhan_gp01
13/06/2007, 02:06
kesinlikle katılıyorum cihan kardeş aynı şey benimde başıma geliyor taşlı asfaltta ses çok aşırı derecede rahatsız ediyor mutlaka bir çözüm bulmalıyız yalıtım sorununu halletmeliyiz

baycep
13/06/2007, 06:58
autowaxının yalıtım sitemleri nasıl arkadaşlar daha önce yaptıran oldumu, Elazığda bana 200-250 ytlye yalıtımını yaparız metrekare hesabına göre dediler. ziebart kadar kaliteli olurmu bilgisi olan varsa sevinirim...

mkaksoyer
13/06/2007, 07:29
karter muhafaza olmadan bunun çözümü zor bence. plastik davlumbazlardaki açıklıklar fazla büyük değil esas kir alttan geliyor.

bahcelili_ali
13/06/2007, 07:39
karter muhafaza olmadan bunun çözümü zor bence. plastik davlumbazlardaki açıklıklar fazla büyük değil esas kir alttan geliyor.

babacan karter muhavaza ile hiç alakası yok o dediği var bende hiç bi işe yaramıo asıl suyu içeri tekerler atıo.

ufuk61
13/06/2007, 08:10
evet arkadaşlar bu olay gercekten düzerinde durmamız gereken bir konu bende buğün servise gidip buna nasıl bir care bula bileceğimize bakayım

ekodin
13/06/2007, 09:26
Arkadaşlar organize bir şekilde fiat müşteri hizmetlerinin başını biraz ağrıtsak bu konuda belki bir çözümü kendileri üretmek zorunda kalırlar.

hera
13/06/2007, 10:13
Merhaba..
3 aydır gp kulanıyorum, içeri aldığı sesdeki değişikliği ilk kez TEM e çıktığımda farkettim :) asfalt değiştikçe içeri gelen lastik seslerine çok şaşırdım..bu lastik sesini arka koltukta daha yakından hissediyorunuz..(deneyin derim)
Birmota boya koruma için gittiğimizde karter muhafazası ile ilgili birşey yapılabilirmi diye konuşalım dedik..arabanın altı zift ile kaplandı, sesde %50-60 arası fark olur dendi..Sonuç: % 50 değil ama yine de fark var :)

paradiseLost
14/06/2007, 16:03
Ben derimki hepimiz toplanıp araçları hep birlikte servislere götürüp şikayetlerimizi yazılı olarak verelim ve araçları bırakıp gelelim hemen hemen herkes aynı sorunları yasıyor herkes bıkmıs halde Fiat herhalde sorunlarımızı çözecektir boyle organıze bir tepki karsısında.Ne dersiniz.
Tüm sorunlarını herkes en detaylı şekilde liste yapmaya başlasın.
Bu şikayetlere bir son verilmeli.

paradiseLost
14/06/2007, 17:44
Herkes aracından memnun anlaşılan.Tıkk yok iyimi.

bahcelili_ali
14/06/2007, 17:49
davlumbaz işini alper servise iletti şuan alperin davlumbazlar yamandı plastik kaynak atmışlar. alper taslağı çıkartmış biraz bekleyeceğiz ankarada işi yaptırınca herkese duyuracağız

ufuk61
14/06/2007, 18:08
Merhaba..
3 aydır gp kulanıyorum, içeri aldığı sesdeki değişikliği ilk kez TEM e çıktığımda farkettim :) asfalt değiştikçe içeri gelen lastik seslerine çok şaşırdım..bu lastik sesini arka koltukta daha yakından hissediyorunuz..(deneyin derim)
Birmota boya koruma için gittiğimizde karter muhafazası ile ilgili birşey yapılabilirmi diye konuşalım dedik..arabanın altı zift ile kaplandı, sesde %50-60 arası fark olur dendi..Sonuç: % 50 değil ama yine de fark var :)
esen ne kadara yaptırdın su zift işini

alperylm
14/06/2007, 18:12
arkadaşlar ben davlumbaz olayına çözüm buldum ali de bahsetmiş zaten kısa bir sürede tüm çözümü sitede yazacağım

ufuk61
14/06/2007, 18:13
arkadaşlar ben davlumbaz olayına çözüm buldum ali de bahsetmiş zaten kısa bir sürede tüm çözümü sitede yazacağım
aman kardeşim ne olur yazda su seslerden kurtulalım

alperylm
14/06/2007, 18:15
ufuk abim sesten çok su girişini engelliyor motorun temiz durması için ama zift atıolar komple araç altına yukarıda da bahsedilmiş bizim alfa da var tık yok aşırı sessiz punto için de yaptırmayı düşünüyorum

bahcelili_ali
14/06/2007, 18:23
alper bursaya bizim arabalar ne yakıo? ben geliim yanına

alperylm
14/06/2007, 18:28
alicim box takılıyken ii de box suz 55 yakıo ben yine günü birlik gelecepim ankaraya çünkü telefonumu satıp yeni aldım fatura kutu şarj falan orada kalmış o zaman bütün işleri hallederiz olmadı birlikte kaçarız oradan bursaya

hera
15/06/2007, 13:17
Küçükyalı birtmotta yapıldı. 300 ytl. Memnunum ama dedikleri gibi % 60 kadar olmadı...su,çamur ...vs temizlik açısından da gerekli bence..

hera
15/06/2007, 13:28
esen ne kadara yaptırdın su zift işini
Küçükyalı birtmotta yapıldı. 300 ytl. Memnunum ama dedikleri gibi % 60 kadar olmadı...su,çamur ...vs temizlik açısından da gerekli bence..:thumbs_up2:

paradiseLost
15/06/2007, 14:10
Şuraya bak zift için bile para ödemek zorundayız bu arabaların neyi tam veya neyi dogru anlamadım hep sorun hep şikayet Allah sonumuzu hayr etsin dostlar bunlar daha yeni biz ilerde napcaz acaba.

dejavu
15/06/2007, 15:48
ewet arkadaşlar bende geçen pazar kesikköprüye gittim dönüşte güzel yağmur ardından çalışma yapılan yolda balçık gibi çamur.. ertesi gün bir bakarım ki motorda kenarlarda çamur yıgını.. servise gittim bende inceledim davlumbazın göbeğinde dikdörtgen şeklinde bir kapak var ordan geliyor dendi ama bana hiç öğle gelmedi.. bizde bişeyler biliyoruz herhalde.. elimle boşlukları izledim boşluk bir yerden parmağımın motor bölümüne içeriye kadar girdiğini gördüm.. benim elim giriyorda çamurda girer çakılda tozda sizin anlıcanız.. ewet gp lerin bu bölgesinde fabrikasyon hata var.. ben kendim artık parça süngerlerle bu bölgeyi kapatmayı düşünüyorum artık ..