PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyatör Neden Su Kaçırır ?

CesSpOoL
26/12/2011, 14:36
Merhaba arkadaşlar, dün seyir halinde ilken aracın önünden su buharı çıktığını fark ettim, önce öndeki arabaların egsozundan gelen buğu diye düşündüm ama sağa çekip baktığımda benim radyatör civarından geldiğini gördüm, boruların üzeri ve katalatik muhafaza kapağında pembe antifriz tortusu görünce su kaçağı olduğuna emin oldum.

Eve gittiğimde tanka su ekledim aynı olayı bi daha yapmadı ama ben yine de bu gün ustama götürdüm akıntıyı görmeden anlamanın mümkün olmadığını ama izlere bakarak çok büyük ihtimal radyatörden kaynaklı olduğunu söyledi, şuanda söküp bakıyor akşam üstü konuşacağız tekrar.

Radyatör 215 TL - %15 iskonto (orjinal)
İşçilik 150 TL ön taraf komple çıkatılıyormuş sanırım, işçiliğin içinde yeni aldığım Xenon Farlar ve Angeller da var, bir de siyaha boyalı krom ızgaramın bazı noktaları tekrar krom rengine dönmüş onlar rutuşlanacak...

Merak ettiğim durduk yerde neden radyatör kaçak yapar ?

tayfux
26/12/2011, 16:27
çatlaklar vardır hocam..toz satılıyor onu dök radyatöre idare eder seni..

GP COSKUN
26/12/2011, 16:33
soruya direk cevap vereyim
radyatör delinir yada çatlar ise su kaçırır bunun içinde dışarıdan bir darbe yada donma yada aşırı hararetten dolayı oluşabilecek basınç ve ayrıca zamanla çürüme deforme olma gibi bir çok faktör var
radyatör incelenip kaçağın sebebi bulunur
işçilik çok bu arada haberin olsun

CesSpOoL
26/12/2011, 16:43
Gidip baktım bi resim çektim hatta birsürü resim çektim ama telefondan bunu mailime atabildim şarşı bitti :) akşam kalanları da yollarım.

Coşkun abi işçiklik takribi söylemişti ama sökünce çok zahmetli olmadığını gördü ona göre fiyatlandıracaktır tekrar olmazsa pazarlık ederim :) Çok teşekkür ederim uyarın için.

Sebebi soğutma fanının ayağından olduğunu düşünüyor oraya denk gelip sürtünmüş sanırım.

Nitekim parça yoktu tofaştan akşama ancak gelicek bu gün arabasız kaldım.

215 dediler %15 indirimle 185 TL özellikle orjinal parça olması konusunda vurguladım parçacıda, ısrarla orjinal olduğunu söylediler ama şüphelerim var arkadaşlar serviste fiyatının 350-400 olduğundan bahsetmiş.

Ziyaretci046
26/12/2011, 19:04
biz geçenlerde eski kasa puntonun 350 tl aldık parçacıdan orjinalini grandepuntonun biraz daha ucuz demişti parçacı enrikodan siparişle getrmişti.

işcilik konusuna gelince ön tampon sökülüyo fan sökülüyo bi 100 lira civarına yapılır.

radyatör puntolarda şöyle dağılıyo bazı arkadaşlar puntonun ön tamponun altını kaldırıma resmen dayıyolar ön panel plastikdir hem kırılıyo hemde radyatör hasar oluyo hatta çoğu puntonun alt panjur izgarası yerine oturmaz çıkar ;)

ozmenomer
27/12/2011, 09:38
çatlaklar vardır hocam..toz satılıyor onu dök radyatöre idare eder seni..

ben toz dökme fikrine pek sıcak bakmıyorum. çünkü bende twingo vardı ondada bi işe yaramamıştı eniştemde eski kasa honda accord koydu yanlıs uyguladı yolda müşür arızası yaptırıp conta yaktırdı. en saglıklısı maddiyat el veriyosa değiştirmek