PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu ses sistemi nasıl bir sistem ? açıklayabilirmisiniz?

luleburgazli
24/12/2011, 19:26
Tecrübeli arkadaşlara bişey sormak istiyorum orjinal teybi kullanıp teybin arkasına çeviricimi ne bişeyler takılıyormuş sanırım sonrada direkt anfi çıkışı sağlanıyor aşağıdaki sistem öyle bir sistem gibi ama burada iki cihaz var bunlar ne işe yarıyor bu sistem nedir ?

https://img857.imageshack.us/img857/451/resimqx.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/857/resimqx.jpg/)

macman
24/12/2011, 19:40
Sanirim bu aracta 2 adet anfi var yesil olan dek cevirici kirmizi olanda anfi cikisini ikiye bölüyo sanirim benim arcimda tek anfi var tek dek cevirici koyuldu

gurcan45
24/12/2011, 21:07
evet teyp arkasına takılıp sonradan anfı cıkısı elde edebılıyorsunuz normal teyp hoparlor cıkısından elde edılebılıyor ama bu sıstemdekı gordugun kırmızı kutucuk stinger marka capasıtor dıger yesil kapaklı kutuda sıgorta paneli kahverengı kablolar şase kabloları kırmızılar artı kabloları beyaz kablo ana artı kablosu capasitör ses sistemini beslemek elektirik sistemındekı dalgalanmaları engellemek ıcın takılan bi parca.

Barisince
25/12/2011, 00:59
Bu Gördüğünüz Parçalar Herhangi Bir Deck Çevirici Değil. Bu İki Parça Aküden Amfi İçin Çekilen Kabloya Takılan Bir Sigorta. Genelde Motor Kısmında Akünün Çevresinde Durur. Deck Çeviriciler ( Amfi İçin Komponent Çıkış Veren Devre ) Teybin Arkasında ki Boşlukda Durur.

BeCkS
25/12/2011, 01:18
bende deck çevirici kullanıyorum barışın dediği gibi teyp in arkasında kalır

luleburgazli
25/12/2011, 13:44
bende deck çevirici düşünüyorum aracın orjinalliği bozulmaması için ama ses konusunda çok doyurucu olmayabilir denildiği için araştırma yaparken böyle bir sistem gördüm acaba bu güçlendirme içinmi diye düşündüm...

blackhawk
26/12/2011, 17:42
Çevirici ses kalitesini düşürüyor ve genelde motor sesinin hoparlörden gelmesine yani parazite sebep oluyor.Ya kaliteli çevirici kullanın ya da bu işten anlayan oto teyp tamircisine ve ya blaupunkt servise gidip teypten canlı uç çıkartın. Teybin içi açılıp direk çıkış katından uç alınır. Sonrasında istediğin sistemi minimum kayıpla dinlersin...

luleburgazli
26/12/2011, 18:40
çevirici olarak önerilen bir marka varmı??? birde bu canlı uç dediğiniz şeyi çıkarttıktan sonra yine çeviricide takılıyormu ??? birde sanki bu motor sesini ve paraziti önleyende ara bir aparat var sanırım anfi araştırırken bir ara sanki gördüm gibi hatırlıyorum...eğer öyle bir sistem varsa iyi bir çevirici ve sonrasında bir parazit önleyici (varsa tabi) koysak kafi olurmu acaba ???

gurcan45
27/12/2011, 00:21
fli yada alpine bulabılırsen ıyı markalardır.Ben fli kullanıyorum memnunum.

levo
27/12/2011, 21:00
selam aracıma ses sistemi kurdurmak istiyorum.tavsiyen ne olur..Teşekkürler