PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektirikli ayna problemi..

fotobelit
24/12/2011, 13:30
Merhaba arkadaşlar..Benim sağ dış aynada problem var..Şöyleki;öne-arkaya gidiyor ama yukarı-aşağı gitmiyor..Burda bir elektirikçi arkadaş var''Sökeriz ama camın kırılma olasılığ var''dedi..Bu arıza sanıyorum aynanın motorundan kaynaklanıyor..Bu aynayı nasıl sökerim,resimli olarak yardımcı olursanız veya ne yapmam gerektiğini söylerseniz memnun olurum..saygılar..

MURAT_41_41
24/12/2011, 13:35
ayna gecmedir ayna ıle ayna kapagı arasından tornavıda yardımı ıle kastırarak cıkartabılırısn

fotobelit
24/12/2011, 13:58
Teşekkür ederim..Birde,2006 Gp active lerin aynası ısıtmalımı acaba..Yağmurda damla damla oluyor üzeri..Eğer varsa bu ısıtmalar klima açıkkenmi çalışıyor..?

Solitude
24/12/2011, 14:07
activelerde ayna ısıtmalımı bilemiyorum lakin rezistans tuşuna basıldığında dynamic donanımda, hem arka cam hemde yan aynalardaki ısıtma devreye giriyor.

MURAT_41_41
24/12/2011, 14:39
ısıtmalı rezistansa bastıgınız zaman devreye girer

blackhawk
24/12/2011, 14:48
Ne yazık ki active aynaları ısıtmalı değil .

kadir07
24/12/2011, 18:00
Merhaba arkadaşlar..Benim sağ dış aynada problem var..Şöyleki;öne-arkaya gidiyor ama yukarı-aşağı gitmiyor..Burda bir elektirikçi arkadaş var''Sökeriz ama camın kırılma olasılığ var''dedi..Bu arıza sanıyorum aynanın motorundan kaynaklanıyor..Bu aynayı nasıl sökerim,resimli olarak yardımcı olursanız veya ne yapmam gerektiğini söylerseniz memnun olurum..saygılar..beninde sağ aynam aynı sizinki gibi sadece öne arkaya çalışıyordu ama aşağı-yukarı çalışmıyordu geçen ayda sol ön kapı hoparlörüm çalışmıyordu elektirikçime götürdüm kapı içinden geçen kablolarda temassızlık olduğunu söyledi ve kapı içinden geçen kabloları kontrol etti.kablolardan ikisi kopuktu(biri hoparlör diğeri ayna) ikisinide bantladı ve sorun çözüldü.sizede tavsiyem o kablolarıda kontrol ettirin altındaki plastik malzeme çok sert olduğu için kapı açılıp kapandıkça o kabloları koparabiliyor..

tab
26/12/2011, 11:24
Aynanda problem yok. Benim klasik punto da oluyordu. Cam ayar düğmeleri iki koltuk arasında zamanla tozlanıyor. Bende güzelce çıkarıp düğmenin altlarını temizledim düzeldi. Eğer aynanın motoru bir tarafa çalışıyor ise motor sağlamdır. Aynanın düğmesini temizlettir düzelir . Sakın aynanı yada camı söktürme yoksa yenisini alırsınız.

fotobelit
26/12/2011, 12:22
Teşekkür ederim..Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda,elektirikçiye gidip bir baktırıyım..