PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asr/Esp/Hill Holder arızası

nterbnsn
23/12/2011, 22:39
Selamlar
Forumu daha önce inceliyordum ama bugün bu sorunu yaşadıktan sonra üye olmam gerekti sizlerden yardım bekliyorum.Aracım 1.3 Multijet tiptronic vites 2008 gp.Bugün aracımla evimden çıkıp yaklaşık 25 km yol gittikten sonra bir dükkana girmek için yol kenarına park ettim.İşlerimi halledip aracıma döndükten sonra aracı çalıştırmaya uğraştığımda ekranda asr unavaible daha sonrasında aynı şekilde esp ve hillholder unavab dedikten sonra marş'a basmaya çalıştım ama olmadı.forumu incelediğimde daha önce yağmurda sigorta kutusuna su kaçtığından dolayı aracı çalışmayan bi arkadaşa rastladım.sizce bu aynı sorun mudur?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

tayfux
23/12/2011, 22:40
geçmiş olsun fakat ilk önce kendinizi tanıtmanız gerekli daha sonra tecrübeli arkadaşlar size yardım edecektir..

nterbnsn
23/12/2011, 22:42
kusura bakmayın bu tarz sıkıntılı bi durum yaşadığım için kendimi sizlere tanıtmayarak kabalık yaptım özürlerimi bi borç bilirim sizlerden

ABNEW
23/12/2011, 22:43
Cem öncelikle hoşgeldin, tanışma bölümünde kendini tanıtırsan seviniriz,

Bence problem akü kaynaklı.Muhtemelen akü bitmiştir ya da şarj edilmesi gerekiyordur

Keyifli forumlar...

nterbnsn
23/12/2011, 22:48
selamlar arda bilgi için teşekkürler telaştan paylaşmayı unuttum akü şarjlı gözüküyor hatta aküyü vurdurduk ama değişen olmadı ne okuma lambasında ne göstergedeki ışıklarda bi düşüş var

ABNEW
23/12/2011, 23:22
Anladım Cem, akü belirli bir voltun altına düşünce sistem marş motorunu çalıştırmamakta ama diğer elektrikli sistemler çalışır.Benimde geçenlerde başıma geldi (Aynı uyarılar) akü değişince sorun halloldu;

Marş ve asr, airbag... failure ifadesini görünce akü dedim hemen :) Bunun dışında dediğin gibi sigorta olabilir.Tabi hangi sigorta hangi elemanları kontrol ediyor bunu bilerek yorum yapılabilir ancak.Servis yolu görünüyor gibi,

Geçmiş olsun, sonucu bekliyoruz...

nterbnsn
23/12/2011, 23:27
yarın erken saatlerde servisle görüşülerek birşeyler yapılacak pazar günü de tatile çıkıyorum arabayla gitmeyi planlıyordum başıma böyle bi olay gelmesinden dolayı çekiniyorum açıkçası her ne kadar bursaya gidiyor olsam da acaba aklınıza bu tarz sorunlardan başkası geliyor mu 3 yaşındaki aracın bu tarz bi akü değişimini gerektirmesi normal midir yoksa dinamosunda da ayrı bi arızanın var olduğuna işaret midir yardımlarınız için çok teşekkürler

WiSTaRiA
24/12/2011, 01:35
Merhabalar... İlk önce geçmiş olsun... Aracınızdaki sorun city motorundan kaynaklanmaktadır... Servise danışın ve city motoru değişmesi için konuşun... Garanti kapsamından değişmektedir... Aynı uyarıları benimkide veriyordu city motoru değişti o uyarılar gelmiyor artık...

hakandurak
24/12/2011, 01:40
merhaba aynı sorun benim 2010 model evom da meydana geldi dualogic vites aracım sorun direksiyonunuzda city arızasından dolayı sitem tüm arızaya geçiyor servise başvurun city servo motoru değişecek ve sorun ortadan kalkacaktır

Selamlar
Forumu daha önce inceliyordum ama bugün bu sorunu yaşadıktan sonra üye olmam gerekti sizlerden yardım bekliyorum.Aracım 1.3 Multijet tiptronic vites 2008 gp.Bugün aracımla evimden çıkıp yaklaşık 25 km yol gittikten sonra bir dükkana girmek için yol kenarına park ettim.İşlerimi halledip aracıma döndükten sonra aracı çalıştırmaya uğraştığımda ekranda asr unavaible daha sonrasında aynı şekilde esp ve hillholder unavab dedikten sonra marş'a basmaya çalıştım ama olmadı.forumu incelediğimde daha önce yağmurda sigorta kutusuna su kaçtığından dolayı aracı çalışmayan bi arkadaşa rastladım.sizce bu aynı sorun mudur?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

nterbnsn
24/12/2011, 01:51
ben aracı ikinci el aldığım için bugün servisi aradığımda garanti dışında gözüküyordu aracım fakat siteyi araştırdığımda çeşitli olaylar vaka bulmuş ben garanti kapsamı dışındayken üretim hatası olan böyle bi sorun fiat tarafından mı karşılanıyor yoksa ben mağdur taraf mı olacağım?

nterbnsn
24/12/2011, 12:54
selamlar arkadaşlar araç şu anda haliç otoda bakımda marş kablosunun lehimlenmesi gerektiği hakkında bilgi verdiler anladığım kadarıyla marş motoru ve kablosu arasında oluşan bir temassızlık sebebiyle bu tarz bi sıkıntı yaşadım ancak belirtmem gerekir ki gerek haliç otonun yol yardımı gerekse çalışanları son derece profesyonel ve yardımsever özellikle kenan beye teşekkürlerimi bir borç bilirim sonunda gözü kapalı güvenebileceğim bir servis buldum burada bana gerek bu konudan gerekse özel mesajlardan yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

seastar1905
24/12/2011, 16:56
hadi geçmiş olsun..

AnKa537
03/06/2012, 01:24
Selamlar

Yazıyı okurken kendimi gördüm.
Ümraniyeden taksime gittim geldim. geldikten sonra tekrar yola çıktım yaklaşık 8 km gittim bu süre içinde 4 5 defa arabayı park ettim.
sonra bir dükkana girmek için park ettim. birdaha çalışmadı.
Sağolsun ümraniyeden kimseyi bulamadımda pazartesi gününü bekliyorum.
senin gittiğin yer yakınmıdır acaba

kartal3520
04/06/2012, 01:53
Eyvah ,EVO da city arzasını ilk fefa duydumi,moralim bozuldu açıkçası..

AnKa537
05/06/2012, 23:46
Eyvah ,EVO da city arzasını ilk fefa duydumi,moralim bozuldu açıkçası..

Bu city arızası ise başa bela .
şimdi bide çekici hizmeti ile uğraş. offfff

pdr42
06/06/2012, 04:16
City arızasının bu arıza lambalarını ve uyarılarını vermesi bir garip

ayaman
06/06/2012, 08:48
Bu city arızası ise başa bela .
şimdi bide çekici hizmeti ile uğraş. offfff
arkadaşlar arcınızın kaskosu yoksa bile yılda iki defa trafik sigortası bu işi yapıyor bilgilerinize. boşuna para vermeyin

anilcan
06/06/2012, 13:25
sigortaLarınada bi baktır derim ken hattı bi arıza tanımLadığında kendini korumaya aLmak için da bu arızaLarı gösteriyor aynı durum benimde başıma geLmişti t-jet'Ler de akünün üzerinde ufak bi kutu içerisinde 50'Lik sigorta var onLardan biri oksit yapıp kesmişti ve bi sürü şeye bakıp yakLaşık 1 hafta sonra ordaki sigortanın attığını anLadık 3 kez akü denemiştik arabaya

AnKa537
08/06/2012, 10:10
arkadaşlar arcınızın kaskosu yoksa bile yılda iki defa trafik sigortası bu işi yapıyor bilgilerinize. boşuna para vermeyin

Sigorta nasıl yapıyordu bu akşam çektireceğim arabayı. Yardımcı olursan sevinirim.

sigortaLarınada bi baktır derim ken hattı bi arıza tanımLadığında kendini korumaya aLmak için da bu arızaLarı gösteriyor aynı durum benimde başıma geLmişti t-jet'Ler de akünün üzerinde ufak bi kutu içerisinde 50'Lik sigorta var onLardan biri oksit yapıp kesmişti ve bi sürü şeye bakıp yakLaşık 1 hafta sonra ordaki sigortanın attığını anLadık 3 kez akü denemiştik arabaya

Sigortalar kontrol edildi ama araç başında elektrikçi geldi.
şimdi elimde marş motoruna elektrik gitmemesi var.

Akü bitmiş olamaz aküyü destekledik.
Birde şaka gibi ertesi gün araba çalıştı. sonra bir daha çalışmadı.
Çok sicaktı güneş vuruyordu acaba akü olabilirmi diye düşünmeden edemiyorum.

AnKa537
20/06/2012, 22:28
Marş Motoru kömür yatağı dağılmış.
Kömürde değişti. 140tl tuttu. ilginize teşekkürler.

blackdevil
20/06/2012, 22:35
selam daha önce benim araçdada olmuştu arızayı yakınca çalışmıyordu bayağı bekledikden sonra çalışıyordu sonra bir usta arızayı yaptığı zaman eksi kutup başını 10 dk çıkar bekle tak arabayı çalıştır çalışır demişti bir kaç kez bu arızayı yaptı bende 10 dk kutup başını söküp bekledim çalıştı araç sonra birdaha yapmadı arızayı

AnKa537
20/06/2012, 22:44
Ben kutup başını çıkarttım bekledim.
Aküyü destekledik.
Marş motoruna giden kabloda problem varmı diye bakıldı.
Fren müşürü denmişti oda kontrol edildi.
sorun direk kömürden çıktı.
Sen sorunu iyi atlatmışsın bana 200 tl ye mal oldu

evo2011
01/08/2018, 10:35
arkadaşlar bu sorun benimde başıma geldi. panelde esp arızası gösterdiğini için hill dolder'ıda devre dışı bıraktı. bununla beraber vitesi boşa geçirme sorunu ile de karşılaştım.

bostancı otosanayii de usta usta dolaştım ve sorunun direksiyon içinde bulunan açı sensörü ve city motorundan dolayı olacağını saptadılar. koç torna direksiyon'da 1200 TL'ye sorunu çözdüler. 2-3 sensör değiştirdiklerini söylediler (açı sensörü,tork sensörü, 3.yü hatırlamıyorum).

avrupa yakasında maslakta, bostancı'da sanayi sitesinde yerleri var. bir de hakem direksiyon var dediler ama oraya götürmedim, o da başakşehir'deymiş. onu da tavisye ettiler.

yani sorun tamamen direksiyon kutusundaki sensörlerle alakalı, bu sensörlerin bozulma sebebi de akü değişimi yada detaylı iç temizlik olabiliyormuş. yada kaldırıma sert teker çarpması olabiliyormuş.

zekiozalp
05/08/2018, 00:36
Bugün istanbul hakem direksiyonda city arızasını hallettirsim. Tork sensör arızasını gşderdiler 960 tl ücret ödedim. 2 yıl garantili olduğunu söyledi usta ve en az 100.000 km daha götürür dedi. Güncel fiyat bilgisi şu anda bu şekildedir.

Mi MIX 2 cihazımdan gönderildi