PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam otomatiği arızası

chnctn
22/12/2011, 02:23
Arkadaşlar sizlere de faydalı olabilir diye düşündüm ve bu konuyu paylaşmak istedim. Geçen hafta cumartesi günü aracıma bindim ve bindikten sonra kapalı olan aynayı açmak amacıyla camı açmak için düğmeye bastım. Baktım camda hiç tık yok bunun üzerine sağ tarafı denedim orası gayet güzel açılıp kapanıyor. Sigortalara baktım sağlam gözüküyorlardı. Kapının elektrik soketini söktüm temizledim yine faydası olmadı. O gün de baktırmaya fırsatım olmadı. Sonunda dün sabah bir oto elektrikçiye giderek ustaya durumu anlattım. Oda kumunda düğmelerinin olduğu bölümü sökerek elektrik gelip gelmediğini kontrol etti, elektrik geliyor sorun motordan kaynaklanıyor, servise gitmen lazım dedi. Bende biraz arabayla uğraşmayı severim elektrik işlerinede ilgim vardır. Daha sonra aynı ustanın söktüğü parçayı sökerek elimi ordan içeriye soktum. Bir yandan kabloları takip ederek kurcalıyorum diğer taraftan düğmeye basılı tutuyorum sonunda motorun bağlı olduğu bir sokete ulaştım ve oynattığımda camın az az hareket etmeye başladığını gördüm. Bunun üzerine soketi söktüm elimle bağlantılarını biraz temizlemeye çalıştım. Bikaç defa da takıp çıkardıktan sonra yerine taktım kumanda düğmelerini de taktım şu anda sorunsuz çalışıyor. Sanırım zamanla bağlantılarda oksitlenmeye bağlı temassızlık oldu. Bazen büyük bir arıza gibi görünen şeyler basit ve küçük müdahalelerle giderilebilmekte. Aklınızda bulunsun.

KaMiKaZe
01/01/2012, 13:02
Benimde şuan sol taraf açılmıyor, özellikle soğuk ve nemli kış aylarında olması muhtemelen bağlantılarda oluşan oksitlenmeye veya paslanmalara işaret ediyor.

fota
01/01/2012, 15:31
teşekkürler paylaşm için

chnctn
01/01/2012, 18:44
Önemli değil faydalı olur inşallah..

pdr42
01/01/2012, 18:57
teşekkürler ama onu acabilmek te bir maharet:)

Ziyaretci036
01/01/2012, 19:51
paylaşım için sağol insan bilmedimi ufacık bir arıza için dünya masraf yapıyoruz.

KaMiKaZe
02/01/2012, 09:12
bu arada ben dün söktüm benimki soketten değilmiş, cam krikosu sıkışmış.

fatihhhh
02/01/2012, 09:30
emeğinize sağlık güzel ve faydalı paylaşım olmuş.
malesef çoğumuzun eli senin kadar işe yatkın değildir, benzeri bir durumda servise gidip bi sürü para vermek zorunda kalırız sanırım.

KaMiKaZe
02/01/2012, 09:59
valla elin istediği kadar yatkın olsun dünki çalışma için ekipman yetersiz kaldı bende servise gittim :D

chnctn
02/01/2012, 15:09
Evet arkadaşlar kendi çabalarımızla yapabildiklerimizi yapıyoruz. Bizi aşan konularda oluyor. O zaman yapacak bişey yok tabiki.