PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağmurda Sürülmeyen GRANDE PUNTO !

juke
20/12/2011, 23:15
Arkadaşlar gecen sene yani 2010 aralık 27 de aracım şiddetli yağmurda sulardan dolayı sigorta kutusu su aldı ve araç 3 gün servisde kaldı bir sürü masraf vs herneyse bi kereliktir diye sesimi cıkarmadım ama dün yine aynısı oldu ne zaman şiddetli yağmur yağsa ben 300 500 lira masraf mı edicem? işin ilginci gecen seneki olaydan dolayı motor altındaki davlumbazın olmadığını farkettim ve bir önceki yağ değişiminde servise söyledim motorun altındaki davlumbaz yok elinizde varsa takın diye ve bana söylenen hiçbir araçta olmadığı ve gerek olmadığı peki soruyorum şimdi fiatın düşünüp koyamadığı bir parcadan dolayı ben her yağmurda para ödemek zorundamıyım ? en azından bi uyarı koysalardı Yağmurda sürülmez diye.

kd158
20/12/2011, 23:16
çok haklısın kardeş...

izoci
20/12/2011, 23:17
Sorun varmış baya sende(puntoda) :)

tayfux
20/12/2011, 23:21
ilginç davlumbazdan değildir hocam o...benim araçta da yoktu ama hiç öyle bir sorunum olmadı..

sebasti
20/12/2011, 23:35
Yok artık dedirtecek bir durum bence, başka servise götürmeni tavsiye ederim, bence gözden kaçan bir detay var.

cihankardes
20/12/2011, 23:41
En temizi kendi işinizi kendiniz yapın.
Çok güzel buz dolabı poşetleri var sarın sarmalayın.
Geçmiş olsun bu arada.

skystar37
20/12/2011, 23:46
Eğer teker üstü davlumbazlarınızda kırık yok ise sigorta kutusuna sizin müdahaleniz yok ise ve sigorta kutusuna su üst kapak tarafından kapatılan kablolardan dolayı giriyorsa ve aracınız garantili ise ücret alamazlar sizden çünkü sorun araçtan kaynaklı. Garantiniz var ise kesinlikle para vermeyin hatta daha önceki onarım için ödemiş olduğunuz rakamı geri talep edin. Garantiniz yok ise yetkili servis yerine sanayide iyi bir elektrikçiye gidip yaptırın ve yalıtım konusunda da iyileştirme isteyin. Bu arada eğer aklıma şimdi geldi eğer aracınızın garantisi yok ise ve servis daha önce yaptığı işlem için ücret talep ettiyse ve yine aynı sorun çıkıyorsa (sizin veya bir başkasının müdahalesi olmadığını varsayıyorum) burada yapılan işlem düzgün yapılmamış demektir yani servis işi yarım yapmış tekrar arızalansın yine gelsin mantığı. Hakkınızı her türlü arayın boş yere paranızı çarçur etmeyin.

juke
21/12/2011, 00:02
garantisi var yada yok beni bağlamıyor pek garantisi yok ama garantisinin olmaması alın arabamızı 2 yıl yada 3 yıl kullanın sonra ne *** yerseniz yiyin da diyemez benim babam 20 sene kullandı arabasını belki bende 10 15 sene kullanacaktım ama Fiat ın yarım metrelik bi plastikten kaçması Fiat dan soğutmaya yetti!

skystar37
21/12/2011, 00:27
Valla marka fiat olunca ister istemez garanti biraz değil baya bir sorunlu oluyor adam gibi ne garantiye giriyor belli değil. Yalıtım kaynaklı sorun yaşarsınız ama suçu size atarlar kronik sorunlar çıkar suçu size atarlar kısacası garantili fiat marka araç aslında lafta garantili oluyor.

punto_multijet
21/12/2011, 13:04
garantisi olsun olmasın tuketici mahkemesine giderek bence hakkınızı arayın

fotobelit
21/12/2011, 13:14
Geçmiş olsun..Aracın altından girdiğini düşünmüyorum..Benim merak ettiğim suyun oraya nasıl girdiği..puntoya soğumakta çok çabuk karar veriyorsunuz..çoğu kişide olmadığına göre sorunun neden kaynaklandıgını tespit edin..Belkide ufak bir müdehale ile sorun çözüleceltir..Araç 2. el ise belki önceki kulanıcılardan kaynaklanan bir sorunda olabilir..Öyle yağmurda herkezin sigortasına su girse,vay halimize..saygılar..

takres
21/12/2011, 13:53
aracın altından gelmiyor bence su...ön camdan gelen suyun tahliye kısmı direk motora mı akıyor acaba...