PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ücretsiz CAM TAMİRİ ALDATMACASI HERKES OKUMALI

atalays
19/12/2011, 15:40
Arkadaşlar Ergodan kasko yaptırdım, bu yaz uzun yolda giderken cama öndeki araçtan çakıl geldi ve ufak bir çatlak oluştu ben ek klozda ücretsiz değiştirme hakkım olduğu halde cam değiştirmek yerine milli servet yazıktır diye Autoking de Mini onarımdan tamir ettirdim . Buraya kadar bir sıkıntı yok ; Kaskomun süresi bitmek üzere acentemden yeni teklif alayım dedim geçen seneden daha yüksek rakam çıkardı araştırınca Tamir ettiğim cam hasarından dolayı ARACIMIN TRAMERDE HASAR KAYDI ÇIKTI. ve Ergonun bana teklifine bakın eğer tekrar bizden yaptırırsanız hasarsız olarak indirimli yaparız ama başka bir firmaya yaptırırsanız Şüpheli şöför olsuğunuzdan dolayı hiçbir indirim alamazsınız hatta fazla bile ödersiniz..... kaç gündür bu iş için uğraşıyorum sözleşmede böyle bir bildirim bile yok sizce ne yapayım, genel müdürlüğü aradım acenteye yönlendirdi yardımcı olacaklar diye ,acente de ergoyu bırakmış yardımcı olamayız diyor :-)

fota
19/12/2011, 15:45
benim de kaskom ergo ve tamponda ufak tefek işçilik gerektiren hasarlar ve bugün autoking e bıraktım yarn akşam alacam aracı. bana hiç birsıkıntı çıkmayacaını mini hasara sokacaklarını hatta ergo nun ergo max diye bir ugulaması çıktığını 1000 liraya kadar eğer ki gelecek sene ergo dan yaptırırsam kaskomu karşılayacaklarını belirri auto king.

asil
19/12/2011, 16:00
erayın youmu lazım

atalays
19/12/2011, 16:04
evet ama bunu sana söylemeleri lazım ...autoking de biz size söylemiş olmamız lazım ergo böyle bir uygulama yapıyor dediler.ben de söylemediniz diye ısrar edince kabul ettiler ama sonuç yok,TRAMERDE kayıt var ve hasar nedeni 35 tl lik cam tamiri demiyor nedeni yok ,belli değil ,sadece hasar kaydı var diyor ,ben şimdi aracı satmak istesem insanlar şüpheci yaklaşacaklar

atalays
19/12/2011, 16:08
Bu uygulamayı hangi firmalar yapıyor bilmemiz lazım , dolandırıcılık bu, herkes aynı şirketinden devam ettiği için kimse mini onarımının tramerde kayıtlı olduğunu bilmiyor.ve sadece kendinden kasko yapmaya zorlamının kibarca işlemi.

kara kız
19/12/2011, 16:50
mini onarım tramerde kayıda neden olmaz.bence türkiye sigortacılar birliğinine şikayet edin..kasko polıcenızde kı mını onarım klozunu ıyı ınceleyın..ıslem yaptırdığınız auto kınge gidin ve aracınızın cekılmış olan resımlerını ısteyın resımler mutlaka cekılır resım yok derlerse ısrarcı olun.yol açtıkları bu durumu duzeltmelerını soyleyın..bu işlerden anlamadığınızı anlarlarsa baslarından sağarlar..cam tamiriyle kaskomu bozulur tramer kaydımı açılır deyin.benım hasarsızlıgım cam tamırı ıcın bozulmus diyin..sıkıntı auto kıngden kaynaklanıyor onlar kasko sırketıne nasıl beyan verırlerse o sekılde kayıt altına alınıyor.bu ısı duzeltın deyın yoksa dava acıcam deyıp tehdıt edin..

takres
19/12/2011, 18:00
poliçenizde mini onarım yazıyorsa ve bunu hasar kaydı olarak geçiyorlarsa şikayet edin...

krm1983
19/12/2011, 19:34
Maalesef Ergo'da mini onarım için dosya açılıyor.Arkadaşın dediği gibi ergodan yenilenmezse kasko indirim gidebiliyor.

siromar
19/12/2011, 20:36
Ben de sag camdaki cizikler icin mini onarima sokmayi dusunuyordum ergo'dan isi saglama almak lazimmis

USTA
19/12/2011, 20:49
Bizim Dacia cı bir kardeşimiz Ergo sigortadan aracını sigortalatmış,arka tamponda 2 cm lik bir çizik için OtoKing e götürmüş,daha sonra tramer den baktığında aracında 300 liralık tampon tamiri yazdığını görmüş.Kavga döğüş yarısına indirtti rakamı ancak yinede kayıtlarda araç kazalı görünüyor...

fiery_hunter
19/12/2011, 22:47
bazı şirketlerde ne yazıkki bu uygulama var . istenilen yere şikayet edilebilir ama bi sonuç çıkmaz ne yazıkki. küçük hasarlarda ne kadar autokinge gitsenizde bu uygulamayı yapıyor bazı sigorta şirketleri. poliçenizde muhtemelen hasarsızlık koruma klozu vardır orayıda okursanız su kadarlık hasarda su kademeye düşer gibisinden bi ibare bulursunuz. böyle durumlarda şirketlerin anlaşmalı cam servislerine gitmek en mantıklısı.müşteri bu şekilde yönlendirilmediqi için acentenin bi hatası var burda. sinek ufak ama mide bulandırır buda o hesap poliçe yaptırırken en ufak ayrıntıya dikkat etmek lazım. detaylı bilgi için cepten ulaşabilirsiniz iyi aksamlar gecmiş olsun tekrardan..

atalays
30/12/2011, 21:07
Yukarıda arkadaşlar da yaşamışlar olay bu. Bundan sonra ne yapmak lazım ergo ve otokingden uzak durmak lazım .Gerçi ısrarlı görüşmelerim sonucunda acenteden hasarsızlık kağıdı aldım ama yeni bir acenteyle daha konuşmadım bakalım tramerde durum ne oldu.