PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlu Taşıtlar Vergisi

eakbas
09/01/2007, 15:17
Arkadaşlar hatırlatmak istedim 1 Ocak-31 Ocak Arasında 2007 yılı motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksit ödeme süreleri.

benzinli model araçlarımız için: 262 YTL x 2 =524 YTL
dizel model araçalrımız için: 164 YTL x 2 =328 YTL

kötü bir hatırlatma maselef kusura bakmayın

Korhan
09/01/2007, 15:35
Bu işi interaktif banka hesabı ile yapınca çıktı alabiliyomuyuz Bilen var mı?
Sakata gelmeyelim yani.

civcivx
09/01/2007, 16:14
Evet internet üzerinden problemsiz yapılıyor ve dekont çıktısı alınıyor. Ben yıllardır Garanti'den ödüyorum.

Linos
09/01/2007, 16:28
Ben n'olur, n'olmaz diye yine gidip bankadan yatıracağım!
Sorun çıkarsa gişe memuruna atabilirim suçu böylece8M

ORACLE
09/01/2007, 16:34
en sağlamı vergi dairesinden yatırmak.
Ben aracı ilk aldığımda vergisini ziraat bankasından yatırmışlar dekontu verdiler.
Şu an bankalardan sorguladığım zaman hala kayıtlara geçmemiş ve ocak 2006 taksidini yatırmamaış olarak görüyorum

Linos
09/01/2007, 16:36
Vergi dairelerinde de kalabalıktan adım atılmıyor ki be üstad! Bütün günü harcıyorsun...;)

civcivx
09/01/2007, 16:42
Normal vergi dairesi almaz ki. Biz almıyoruz derler. Mot.Taş. V.D.ne gitmen lazım, bu da çok ters yerlerde oluyor genelde.

Ziraat Bankası'nın yaptığı olağan, özel bankaların ise kurumlar ile online bağlantıları var artık. Garanti'de plaka girince aracın bilgileri, vergi tutarı vs. çıkıyor anında.

Ryu
09/01/2007, 16:57
aynısı ziraat bankasındada var 8S

internet şubesinden bile yatırılabilir.

pdr42
09/01/2007, 17:02
ziraaat bakasından online odeyebiliyosunuz arkadaslar bence odeyin bosuna sıra beklemeyin

nasrettinhoca
09/01/2007, 17:07
Ben n'olur, n'olmaz diye yine gidip bankadan yatıracağım!
Sorun çıkarsa gişe memuruna atabilirim suçu böylece8M

İnternetten yatırdıktan sonra yazıçıdan aldığım çıktı bana yetmez diyorsan,işi garantiye almak istersen, yatırdığın bankanın herhangi bir sıraya girmeden (Müşteri temsilcileri) şubesinden çıktı isteyebilirsin...Kaşeli bir çıktın olur...

kavruk
09/01/2007, 22:23
arkadaslar ben 2 ay önce aldım arabayı şimdi ödeyecekmiyim bu vergisi...kusura bakmayım bu benim ilk arabamda tam bilmiyorum bu hususları...

Ryu
09/01/2007, 22:25
arkadaslar ben 2 ay önce aldım arabayı şimdi ödeyecekmiyim bu vergisi...kusura bakmayım bu benim ilk arabamda tam bilmiyorum bu hususları...

ödeyeceksin malesef

bahcelili_ali
09/01/2007, 23:18
bişey sorayım yatırmazsam ne kaça katlar?

pdr42
10/01/2007, 07:49
ziraatın online bozuk herhal odeme yaptırmıyo

PuNTo
10/01/2007, 08:34
Arkadaşlar ben internet üzerinden bakıyorum çok ilginç iki mtv yatmış görünüyor zaten ilki alımda ödenmişti ikincisinide garantiden yatırmıştım yanlız borç kısmındada iki mtv yatmamış görünüyor ve üzerine giydirmeye başlamışlar birde birşey sorucam bu dekontu yanımızda taşımak zorundamıyız?

ORACLE
10/01/2007, 09:23
Arkadaşlar ben internet üzerinden bakıyorum çok ilginç iki mtv yatmış görünüyor zaten ilki alımda ödenmişti ikincisinide garantiden yatırmıştım yanlız borç kısmındada iki mtv yatmamış görünüyor ve üzerine giydirmeye başlamışlar birde birşey sorucam bu dekontu yanımızda taşımak zorundamıyız?

Ödemeyi bankadan yaptı iseniz (internet şubesinden) printer den aldığınız çıktıyı ilgili bankada kaşeletmeden vergi dairesinde dikkate alınmaz.
Eğer direk bankadan ödedi iseniz mutlaka dekontu saklayınız.
Bu sadece vergi için geçerli değil. Trafik cezalarınında dekontlarını kesinlikle kaybetmeyin. Yediğiniz bir ceza yatırmanıza rağmen 2 yıl sonra tekrar karşınıza çıkabiliyor ve dekontunuz yoksa hiç bir hak iddaa edemiyorsunuz. Mecburen tekrar ödüyorsunuz

Korhan
10/01/2007, 09:25

Benim de hiçbiri yatmamış gözüküyor internette. Bu dekontları saklamak lazım.
Yanında taşımana gerek yok, trafikle alakası yok ama biryerde sakla bence.

Korhan
10/01/2007, 09:45
www.gelirler.gov.tr 'nin ilgili sayfasındaki TAHSİLATLAR menüsüne baktım orada yatmış gözüküyor tarih ve fiş no falan da var ama MTV kısmında borç gözüküyor ve faiziyle birlikte.

dejavu
10/01/2007, 16:56
arkadaşlar bu işi en sağlam nasıl yapabiliriz bir bilen yokmu yawww
bilen varsa ayrıntılı bir bilgi verirse çok iyi olacak

nasrettinhoca
10/01/2007, 20:33
bişey sorayım yatırmazsam ne kaça katlar?

Her Ay için %2,5 Faizli yatırırsınız....

KAYNAK:
https://www.gib.gov.tr/index.php?id=459

maviş
10/01/2007, 22:58
wallahi benim internetten yaptığım vergiler ödenmiş gözüküyor.
ama ben aracımı Şubat 24 teslim aldım Ocak 31'le Şubat 24 arasındaki fark şuan bana ceza olarak yazılmış durumda
ben yarın ilk iş Birmotu arayıp bu farkı onların yatırmasını talep edeceğim
bakalım daha başımıza neler gelecek

Misafır
11/01/2007, 09:19
fark onlardan kaynaklanmıyor olabilir maviş.
neden diyeceksen.
ben aldığımda da onlar olması gereken rakamı ödemişlerdi.
fakat arabanın motor hacmi vergi dairesindeki kayıtlarda daha yüksek göründüğü için ortaya bir fark çıkıyor.
yani eksik yatırılmış gibi görünüyor. hatta sırf bu yüzden sonraki taksidini ben bilmeden fazla yatırdım. şu an devletten mtv. alacağım var.
ben de nakil vasıtalar vergi dairesine giderek bu hatayı düzelttirdim.
şimdi mtv den de benim yatırdığım rakkam düşüldükten sonra kalanı ödeyeceğim.
ama bunun için de ümraniyedeki nakil vasıtalar vergi dairesine bir dilekçe ile başvurmam gerekecek.

bu sorunla ilk karşılaştığım zaman birmotu aradım ve de onlar bu hatanın oldukça fazla şekilde yapılması dolayısı ile çok şikayet aldıklarını ama hatanın kendilerinden dolayı değil mtv. vergi dairesi tarafından yanlış işlenmesi yüzünden olduklarını söylemişlerdi.
bence yazdığım şekilde bir uygulama yaparsan internetten girip kontrol ettiğinde borcun otomatikman silindiğini göreceksin.

Misafir2
11/01/2007, 10:51
wallahi benim internetten yaptığım vergiler ödenmiş gözüküyor.
ama ben aracımı Şubat 24 teslim aldım Ocak 31'le Şubat 24 arasındaki fark şuan bana ceza olarak yazılmış durumda
ben yarın ilk iş Birmotu arayıp bu farkı onların yatırmasını talep edeceğim
bakalım daha başımıza neler gelecek
hocam bunu nasıl öğrenıyorsun bende 21 şubatta teslım aldım ancak ilk bandrolu mart sonunda yatırdılar bendede varmıdır aynı problem acaba?????????

maviş
11/01/2007, 11:10
www.gelirler.gov.tr 'nin ilgili sayfasındaki TAHSİLATLAR menüsüne baktım orada yatmış gözüküyor tarih ve fiş no falan da var ama MTV kısmında borç gözüküyor ve faiziyle birlikte.

hocam bunu nasıl öğrenıyorsun bende 21 şubatta teslım aldım ancak ilk bandrolu mart sonunda yatırdılar bendede varmıdır aynı problem acaba?????????

walalhi Korhanın gönderdigi web adresinden kontrol ettim
suan 37 milyon gibi bir fark gözüküyor bence bir bak istersen oraya Vulas54
not: Bu aksama kadar Birmot bana bu fark konusunda bilgi verecegini söyledi
ögrenir ögrenmez haber verecegim

kadoku
11/01/2007, 12:31
internetten şimdi bende baktım @korhandaki durum bendede mevcut Tahsilatlar menüsünde yatmış gözüküyor ama MTV de bende de borç görünüyor :confused:

Misafır
11/01/2007, 13:39
abi ihmal etmeyin aman ha.
zaten yeni vergi zamanı geldi.
sonra faiz maiz derken pahalıya patlar.

Korhan
11/01/2007, 13:42
Ben dekontları saklıyorum . Hatta ruhsatın içindeydi, kaybolursa falan diye eve çıkardım. Bu dekontları ibraz edince vergi daireleri borç gözükse de siliyorlar borcu, sorun olmuyor yani.

civcivx
11/01/2007, 13:53
Bazılarınızın MTV'de gördüğü borçlar, 2007 yılına ait borç olmasın? Ona da dikkat edelim.

Ayrıca sıfır araçlarda MTV ödeme süresi, tescil tarihinden itibaren 1 aydır. Aynı gün yatmasına gerek yok, bayiler genelde aracı teslim ettikten 10-15 gün sonra yatırtıyorlar MTV'yi.

anvil
17/01/2008, 13:44
size bir iyi bir de kötü haberim var.

kötü haber : bu ay mtv'nin 1. taksitinin ödenmesi gerekiyor.

iyi haberse : Türkiye İş Bankası | www.isbank.com.tr (https://www.isbank.com.tr/haber/haber286.html)

ekorkut
17/01/2008, 14:12
Arkadaşlar Garanti internet şubesinden yatırınca Sonax Boya Koruma %50 indirimli olarak 100 YTL + KDV ye yapılabiliyor. Bu arada benim de Tahsilatlarda görünmesine karşın Ödemelerde borç olarak gözüküyor. Yalnız orada da bir not var. 3 gün içinde yatmazsa makbuzunuz ile vergi dairesine başvurunuz diye.
Bankadan vergi ödemelerimde bugüne kadar sıkıntı olmadı ama trafik cezası ödememde sıkıntı vardı. Ödememe rağmen yine hesaptan düşmediler. Ne yaptım? Ödemedim. Bakalım ne olacaksa olsun görecez...
Şu ödemelerde gözükmesine karşın tahsilatlarda gözükmemesi konusunda bir gelişme olan varsa yazarsa memnun olurum.

Linos
17/01/2008, 17:52

iyi haberse : Türkiye İş Bankası | www.isbank.com.tr (https://www.isbank.com.tr/haber/haber286.html)

Kaskosu biten ve Anadolu Sigorta'dan yaptırmak isteyenler için güzel haber... ;)

pdr42
17/01/2008, 18:42
VERGİ TÜRÜ DÖNEM TAKSİT TAHSİLAT TARİHİ ALINDI NO TAHSİLAT ŞEKLİ BANKA ADI TUTAR
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2007 1 15/01/2007 ŞY0002775 BANKA T.C. ZIRAAT BANKASI 262,00
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2007 2 19/07/2007 ŞY0023572 BANKA T.C. ZIRAAT BANKASI 262,00
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2008 1 15/01/2008 ŞP0000184 BANKA T.HALK BANKASI A.Ş. 280,50

tahislatlar kısmında gozukuyor ama 2008 1. vergi yatmamış gibi duruyor

cann
17/01/2008, 22:55
ben 3,4 yıldır bütün işlerimi (havale,eft,kredi kartı,vergi,kredi borcu vs) internet bankacılığından yapıyorum,bugüne kadar da hiçbir problemle karşılaşmadım.teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktan korkmayalım arkadaşlar,yaptığım işlemlerin hepsi için bankada sıra beklemeye kalksam günler tutardı,dekont işi içinde heyecan yapmaya gerek yok,geriye dönük istediğin işlemin dekontunu alabiliyosun nasılsa.sevgiler.

Ah-MeT
17/01/2008, 23:01
bende garantiden oduyorum:)

İbrahimKC
18/01/2008, 01:28

Fatih haber için teşekürler ama Ben bu kampanyayı anlamadım.

Dekont'un %5 tutarında indirim diyor.
175.5 lira ödediğimi düşünürsek, %5 i olan 8,775 lira indirim yapsalar ne olur, yapmasalar ne olur.

anvil
18/01/2008, 09:35
Fatih haber için teşekürler ama Ben bu kampanyayı anlamadım.

Dekont'un %5 tutarında indirim diyor.
175.5 lira ödediğimi düşünürsek, %5 i olan 8,775 lira indirim yapsalar ne olur, yapmasalar ne olur.

harbiden doğru diyosun İbrahim. yazıyı tam okuyunca anlaşılıyor. bizim milletin kötü huyu tam okumamak zaten.

ben kasko ücreti üzerinden %5 indirim olacak anlamıştım. teşekkürler.

mupardi
23/05/2008, 14:52
Arkadaşlar merhaba forum sitenize yeni kaydoldum. Ben de nisan ayında grande punto titinyum girisi aldım. Aracım 1.4 fire active benzinli. merak ettiğim bu araçların motorlu taşıtlar vergisi ne kadar ve hangi dönemler ödeniyor? şimdiden teşekkürler...

tempesty
23/05/2008, 15:10
Arkadaşlar merhaba forum sitenize yeni kaydoldum. Ben de nisan ayında grande punto titinyum girisi aldım. Aracım 1.4 fire active benzinli. merak ettiğim bu araçların motorlu taşıtlar vergisi ne kadar ve hangi dönemler ödeniyor? şimdiden teşekkürler...

Şubat ayı sonuna kadar ; 282 ytl
Temmuz ayı sonuna kadar 282 ytl

toplam 564 ytl

makineman
23/05/2008, 15:50
Şubat ayı sonuna kadar ; 282 ytl
Temmuz ayı sonuna kadar 282 ytl

toplam 564 ytl

Mupardi aramıza hoş geldin.

1.taksit Şubat değil Ocak ayı sonuna kadar ödenmelidir.

petse43
23/05/2008, 16:42
selam arkadaşlar...ben de mayıs ayında grande punto aldım...bana bandrol eksik o da 15-20 gün sonra gelir ödersiniz dediler...bu bandrol dedikleri nedir acaba?aracın mtv si mi?bir de ilk dönemdeki 282 ytl yi de ödemem gerekiyor mu benim yoksa sadece temmuz ayı gelince temmuzdaki taksiti mi ödeyeceğim?

mupardi
23/05/2008, 16:46
Teşekürler arkadaşlar... nisan ayında anahtar teslim aldığım için sanırım ilk taksit galare tarafından yatırılmıştı, şimdi temmuz sonunda ikinci taksidi ödemek gerekiyor galiba....

mustafaf
23/05/2008, 18:35
pekı 1.3 multıjetler ıcın motorlu tasıtlar vergısı ne kadar ??? ben 178,50 YTL x 2taksıt dıye bılıyorum ama emın degılım.bılgısı olan varmı ???

tempesty
23/05/2008, 18:51
Motorlu Taşıtlar Vergisi (https://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html)

mustafaf
23/05/2008, 18:53
3 ytlcık yanılmısım..:-) tsk ederım bora abı...

makineman
24/05/2008, 16:51
selam arkadaşlar...ben de mayıs ayında grande punto aldım...bana bandrol eksik o da 15-20 gün sonra gelir ödersiniz dediler...bu bandrol dedikleri nedir acaba?aracın mtv si mi?bir de ilk dönemdeki 282 ytl yi de ödemem gerekiyor mu benim yoksa sadece temmuz ayı gelince temmuzdaki taksiti mi ödeyeceğim?

Evet bandrol dedikleri vergi MTV dir. Aracınızı 1 Temmuzdan önce aldığınız için 1.taksit aracın tescil tarihinden itibaren 1 ay içerisinde ödenmelidir. Ödenip ödenmediğini ::Motorlu Taşıt Sorgulaması:: (https://www.gib.gov.tr/index.php?id=40) adresinden takip edebilirmisiniz. Eğer anahtar teslim fiyat üzerinden anlaşma yapmışsanız ilk taksidi aracı aldığınız bayi ödemelidir. Üzerine gidin ve kesinlikle siz ödemeyin.