PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anıran arka kapılar

boby
18/12/2011, 11:15
arka kapılardan felaket sesler geliyor , koltuklardanda aynı şekilde... ön kapılardanda bi tıkırtılar geliyor ayriyeten...
ama hiç umurumda değil valla, motor ,mekanik kısmında sorun olmadığı sürece bu tip şeyler her arabada olur..çok seviyorum puntomu..yine araç alacak olsam yine punto evo alırım

zafer murat
18/12/2011, 11:32
Gergilerden yapıyor sesi puntolarda kronik bir şikayet servise başvurun kapı gergileri garantiden değiştirirler.

Kolay Gelsin...

dogus618
18/12/2011, 11:36
ya benim evo dada arka kapılar cok sert cok zor acılıor bunun çözümü nedr

EvoKoray
18/12/2011, 12:03
servise gidin arka kapılar gacırdıyor diyince anlıcaklar zaten :) garantiden ücretsiz değişicek kapı gergileriniz , ellerinde yoksa sipariş verirler 1 hafta sonra takmaya çağırırlar

SUADOW
18/12/2011, 12:07
kapı gergilerindendir. Bende de vardı aynı sıkıntı. Gergiler değişti sıkıntı kalmadı

Mugen_punto
18/12/2011, 12:28
'Anıran arka kapılar' Başlık çok güzel açıklamış sorunu :) gülmekten kırıldım :D :D

icngz
18/12/2011, 14:03
Benim arka kapılar da anırıyordu servis değiştirdi düzeldi.Bu yeni gergi kolları daha da iyileştirilmiş dedi usta.Hatta ön kapılarınkini de değiştirdi.Kapılar daha bi tok kapanır oldu.Umarım bir daha anırmazlar. Herbirinin normalde 80 tl civarında oldugunu söyledi.Geç kalma istersen garanti içinde yaptır.

USTA
18/12/2011, 14:08
2 haftadır servisten haber bekliyorum bu anıran gergiler için,hoş şu anda anırmıyorlar,yazın anırma sesleri çoktu ben yinede değiştirin dedim,malzeme gelince haber vereceklerdi hesapta,ne gelmez malzemeymiş bende anlamadım...

icngz
18/12/2011, 14:15
2 haftadır servisten haber bekliyorum bu anıran gergiler için,hoş şu anda anırmıyorlar,yazın anırma sesleri çoktu ben yinede değiştirin dedim,malzeme gelince haber vereceklerdi hesapta,ne gelmez malzemeymiş bende anlamadım...
Abi servisi bi ara istersen.Beni 1 hafta sonra aramışlardı.

USTA
18/12/2011, 14:17
Abi servisi bi ara istersen.Beni 1 hafta sonra aramışlardı.

Servisin sahibi tanıdık,ararsam araca bakan servis sorumlusu zor durumda kalır,kendisi arasın diye bekliyorum...

icngz
18/12/2011, 14:20
Sonuçta onlar da bu işten para kazanıyor illa ki arayacaklardır. Ben hatırlatmak anlamında söylemiştim.

tmac_fuat
18/12/2011, 14:51
Yazın yoğun şekilde duyduk bu 'anırma'yı. Şimdi biraz daha azalmış durumda, bizimde değişecek gergiler, servisten haber bekliyorum...

boby
18/12/2011, 16:34
cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar .ilk fırsatta uğrayayım servise..kapı gergisi için para alınıyormu yoksa garantidenmi yapılacak ? kullanımdan kaynaklanmış felan demesinler

Solitude
18/12/2011, 17:46
Başlığa bayıldım yaw akşam akşam iyi güldüm:D

BLUEMAN
19/12/2011, 00:34
Gergilerden yapıyor sesi puntolarda kronik bir şikayet servise başvurun kapı gergileri garantiden değiştirirler.

Kolay Gelsin...
ben geçen gün servise gittim yazın çok ses çıkarıyor ahır kapısı gibi dedim kronik sorunmuş değişin şunları beni uğraştırmayın dedim fakat aldığım cevap şuydu sizi yanlış bilgilendirmişler öyle bir kronik sorun yok kapılardan şu an ses duyamazsak değiştiremeyiz dediler buyurun buradan yakın dedim illa yazın beni uğraştıracaksınız dedim malesef değişemeyiz dediler buna ne demeli ?

oxite
19/12/2011, 02:08
kim demişse onu halt etmiş kronik değilmiş...fiat bu sorunu kabul etmiş olup 120 kerede o ses gelse 120 kerede değişecek o parcayı bunu imzaen belirttiler son kapı tahdit yaylarımın değişimde..artı bu sorunu cozmek için fiat buyuk bir caba sarf ediyormus tanıdıklarımdan aldıgım net bilgiye gore eger cozulurse garantideki aracların tümünü çağıracakmış iyileştirme kapsamında...araç içi seslere bende katılıyorum dostm bir kasisten geçsem koltuklar gacır gucur ediyor bi bant olayı vardı forumda ama ben hala yapmadım ne hikmetse..:D

fotobelit
19/12/2011, 11:09
Benim garanti kapsamında olmadığı için(2006 model)Arka kapılara makine yağı ile yağladım sorun çözldü..yaklaşık 2 aydır ses yok..

Mugen_punto
19/12/2011, 13:08
Arka koltuk kilit karşılığına gelen parçaya ( kilidin takıldığı parça ) elektrik bantı sarın kesin çözüm oluyor.. aracı garaja çekiyorum garaj girişi hafif rampa sola eğimli sürekli o ses geliyordu. sonra koltuktan geldiğine kanaat getirip bu uygulamayı yaptım.. ses mes kalmadı..

aykut_1914
19/12/2011, 18:38
anırtı değilde..
sol arka kapı çok sert benim ya hala dişler oturmadı mı acaba 6 bin km oldu..
bugün bi bayan ark ım açamadı :D indim ben açtım o derece sert