PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya üstü film

Blade
10/06/2007, 23:34
arkadaşlar kayınbiraderim bir araç beğendi (megan coupe)her şeyi kafaya yatıyor ancak sadece rengi sorun. araba sarı ve sarı olduğu için de fiyat uygun ama biz siyah istiyoruz satıcı siyah film çekmeyi önerdi 250 ytl ye aracı komple filmliyorlarmış(aynı ticari taksilerin sarı film yaptırdığı gibi) bunun zararı var mıdır boyayı korur mu yoksa yapışıp zamanla boyaya zarar verir mi? bir de ruhsata işletmek için masrafı ne kadar olur bilen var mı acaba...

baycep
11/06/2007, 00:09
orjinal boyalı ise hiçbir zararı olmaz, ruhsata 200-250 ytl gider..

SteinGP
11/06/2007, 00:10
bir zararı olmaz sanırım ama ruhsat değişimi seni biraz uğraştırabilir..300 civarı birşey sanırım ruhsat değiştirmek..

gpuntocgr
11/06/2007, 01:21
arkadaşım tek sorun muayene istasyonunda çıkar çünkü kabul etmiyolar taksi sahibi arkadaşlarım war yaptırdılar bildiğim kadarı ile ruhsatada işlemiyolarmış bi çoğu geri söktürmüş istersen bi emniyete sor ondan sonra al derim

Blade
11/06/2007, 08:27
teşekkürler....

ufuk61
11/06/2007, 09:07
bence sorun cıkar polis cevirmelerinde adanm bakacak arac siyah rusatta sarı yaa muayenelerde bence ters yaa

Misafir2
11/06/2007, 09:25
arkadaş kaput fılmınden bahsedıyor dostlarım arabanın rengı değişecek tarzda farklı renk fılmden değil??? yanıltmayalım lütfen

benmı yanlış anladım???

ufuk61
11/06/2007, 09:33
arkadaşlar kayınbiraderim bir araç beğendi (megan coupe)her şeyi kafaya yatıyor ancak sadece rengi sorun. araba sarı ve sarı olduğu için de fiyat uygun ama biz siyah istiyoruz satıcı siyah film çekmeyi önerdi 250 ytl ye aracı komple filmliyorlarmış(aynı ticari taksilerin sarı film yaptırdığı gibi) bunun zararı var mıdır boyayı korur mu yoksa yapışıp zamanla boyaya zarar verir mi? bir de ruhsata işletmek için masrafı ne kadar olur bilen var mı acaba...
vedat abi bilmiyorum ama ben yanlış anladığımı zannetmiyorum baksana sarıyı-komple siyah yapmayı düşünüyor

Misafir2
11/06/2007, 09:39
hımm galıba haklısın ??? özür dilerım ufuk kardeşim sarı? sıyah? :((

ufuk61
11/06/2007, 09:41
hımm galıba haklısın ??? özür dilerım ufuk kardeşim sarı? sıyah? :((
abi ne özürü yahu abi kardeş arasında sadece olayı gün yüzüne cıkartık o kadar saygılar abi

Honor COOPER
11/06/2007, 10:39
eğer komple film bu kadar ucuzsa gp lerimizi şeffaf filmle kaplatık çiziğe ve çevre faktörlerine karşı koruyamazmıyız.
acaba heryerde bu fiyata bulunabilirmi.

Misafir2
11/06/2007, 10:40
eğer komple film bu kadar ucuzsa gp lerimizi şeffaf filmle kaplatık çiziğe ve çevre faktörlerine karşı koruyamazmıyız.

+11111

ufuk61
11/06/2007, 10:42

doğru söze ne denir

Blade
11/06/2007, 10:48
bence sorun cıkar polis cevirmelerinde adanm bakacak arac siyah rusatta sarı yaa muayenelerde bence ters yaa

e ruhsata işletecez abi... sanki arabayı boyatmış gibi yani...nasıl ki ticari taksiler fabrika çıkışı farklı olmasına rağmen sarıya dönüp ruhsata işletiyorsa aynısı olacak.
yapan adamla gidip konuşacağız detayları yazarım buraya dediğiniz gibi bu fiyat gerçekten böyleyse(bize aracı satan adam söylemişti) gp ye de yaptırmakta fayda var arabam daha 4 binde ön tamponda taş izleri var:(

grande06
11/06/2007, 10:55
ruhsata işlenen bişiyin muayanede poroblem çıkarma şansı sıfırdır adı üstünde ruhsata işliyolar :D

ufuk61
11/06/2007, 10:56
kıvanc kardeşim sen yinede sor ama trafik böyle bir araca ruhsat vermez benim tahminim o zaman herkes bu fiyata canı sıkıldıkca arabasının rengini değiştirir birde bu fiyat cok ucuz yaa ne bileyim ben gp nin camlarına bu fiyatı verdim ama eger böyleyse dediğin gibi hemen gelir gp min ön kaputunu yaptırırım sen yine araştır ama benim kanımca bu iş olmaz

ufuk61
11/06/2007, 11:01
ruhsata işlenen bişiyin muayanede poroblem çıkarma şansı sıfırdır adı üstünde ruhsata işliyolar :D
ılgın ruhsata komple filimli diyemi işaretliyecekler
yani şöyle:
yolcu nakli ( )
yük nakli ( )
resmi ( )
ticari ( )
hususi ( )
benzinli ( )
dizel ( )
euro 93 ( )
taksimetre var ( ) yok ( )
takoğraf var ( ) yok ( )

birde ek olarak komple film var( ) yok ( ) belki olur ama ne bileyim

h k
11/06/2007, 19:38

olay tersine işliyor.
renk değiştirdiğinizde ilk önce muayene yaptırıyorsunuz , muayene kağıdı ile gidip trafikten yeni ruhsat alıyorsunuz.
o yüzden muayeneden geçmesi zor .

tonla taksici bu sekil sari folyo ile dolasiyor ama muayeneyi nasil hallediyorlar bilmem , muameleciler vasitasiyla oluyordur büyük ihtimal.

birde komple folyo yaptirmak bu kadar ucuzladi mi gercekten ?

gecenlerde beyaz poloyu komple sariya boyatan biri ile konusmustum , boyatmanin folyo kaplamaktan ucuz olduğunu söylemişti. ama araci satarken zarar edeceğini taksiden cikma oldugunun anlasilacagini anlatiyordu. folyo kaplatsaymis satarken taksiden cikma oldugu belli olmadan satardim diye aglaniyordu.

Blade
11/06/2007, 22:39
fgiyat bir duyum sadece yapan yeri öğrendim gidip soracağım buraya iletirim bana da çok düşük geldi o fiyat.

ABNEW
11/06/2007, 23:01
Fiyatı gerçekten uygunmuş.Geçen sene bir taksici folyo uygulamasının 700YTL ye yakın tuttuğunu söylemişti.Umarım yanlış hatırlamıyorumdur:)

Blade
12/06/2007, 19:22
fiyatı sordum aracın tipine göre 250-325 arası değişir dediler siyah da yapıyorlar ama şeffaf yok dediler. hiç bir yerde mi yok onlarda mı yok bilemiyorum.ruhsat işini de sordum ancak takipçilere sor dediler pek bişey söylemediler. iş ruhsatı öğrenmeye kaldı sorun olmuyorsa yaptırılabilir...

mkaksoyer
12/06/2007, 21:50
ruhsatta sorun olmaz sanırım. renk değişimi tadilat projesine tabi olmadığından uygulamayı yapan yerden alınan fatura+muayene raporu ruhsat değişimi için yeterli olacaktır.
gerekli olan folyonun tipini araştırman outdoor şartlarına göre renk atmadan dayanabileceği yıla göre (yani uv dayanımına göre)bir kaç kalitesi var.
dileyene rengin nasıl solduğunu ralli arabamın üzerindeki folyolardan gösterebilirim.