PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Söktüm Ama Takamıyorum Bir Yardım :)

Barisince
15/12/2011, 21:44
Arkadaşlar Merhabalar. Dün Bu Bölümde Konulara Bakınırken Femoli Abimizin Yaptığı Direksiyon Tuş Takımlarının Çerçevesini Griye Döndürme Çalışmasını Gördüm. Bugün Aynı Çalışmayı Ben Sprey Boya İle Gerçekleştirdim. Oratama 4 Saat Kuruma Sürecinden Sonra (ki Tam Kurumamış) Tekrar Direksiyona Montaj Etmeye Çalıştım. Fakat Bir Türlü Oturtamadım. Boyanında İçi Kurumadığı İçin Üzerinde Parmak İzleri Vs. Oluştu. Tekrardan Zımpara Attım. 20şer Dakika Arayla 2 Kat Boya Attım. Şuan Kuruma Aşamasında. Ortalama Ne Kadar Beklemeliyim Kuruması İçin ? Ve Ayrıca Montajını Gerçekleştirirken Nelere Dikkat Etmeliyim ? Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim. :)

OzzY
15/12/2011, 22:14
montajını bilmiyorum ama kuruması için enaz 12 saat bekleyin

skystar37
15/12/2011, 22:34
Bende bilmiyorum nasıl takılacağını fakat genel olarak nasıl söküldüyse öyle takılır belki yaptığınız boya kalınlık yaptığında oturmuyor da olabilir ama cidden çok güzel görünüyor bu şekilde.

asil
16/12/2011, 00:02
takması basiit onun tırnaklı.tüm parçaları önüne koy yapboz gibi.mutlaka vernik at mat vernik.yoksa boya zamanla çıkacaktır.....

Barisince
16/12/2011, 01:02
Şahsen Beğenmedim Bu Boya Olayını Ben... Yarın Zımpara Atıp Kaplama Yapacağım Büyük Bir İhtimal. Daha Kullanışlı Olur Diye Düşünüyorum En Azından. Metalik Gri Veya Normal Açık Renk Gri Kaplamayı Planlıyorum.Daha Temiz Bir İş Olur Diye Canlandı Gözümde. Ne Dersiniz ?

Luc
16/12/2011, 09:41
Boya'da güzel olmuş kanımca.

kara kız
16/12/2011, 10:48
eğer airbag i sokmeden çıkardıysan takman biraz zor olur tam anlamda takabılmen için airbagın sokulmesi lazım.takamıyorum diyince aklıma ilk gelen airbagı sokmeden cıkartmış olman geldi.çunku bır ıkı arkadas daha airbagı çıkartmadan çıkartmıstı tus takımlarını direk çıkartmadığın kanısına vardım.eger yanlış dusunduysemde kusuruma bakma.öncelıkle dıkkat etmen gerken yer tus takımı kablolarının kanallara ıyıce oturmuş olmasıdır.,birde soketleri tam tutturt birbirlerine ve ana soketi yuvasına iyice yerleştiir.bu arada nacizane fıkrımı sorcak olursan kaplama daha kullanıssız oluyor bence boyayı tekrardan zımparalayım çok parlak olmayan bir spreyle daha uzaktan ve tozsuz bır ortamda boyarsan ornek banyo daha ıyı olur dıye dusunuyorum..folyo olayında daha cok sıkıntı yasarsın..zamanla kalkma oluyor..

Barisince
16/12/2011, 13:08
Doğru Tahmin Yapıyorsun. Airbag'i Sökmeden Çıkarttım. Büyük Bir İhtimal Sıkıntısız Ve Rahat Montaj İçin Airbag'i Sökmem Gerekcek. Ama Biraz Tırsıyorum Airbag İşinden :) Boya Konusunda da Haklı Olabilirsin Ama Bir Sefer İçime Sinmedi Ya Gözümde Altında Olsa Şuan Folyo Pırlanta Benim İçin :) Gelişmelere Buradan Devam Edeceğim Resimlerle Hadi Hayırlı Bakalım Ne Yapacağız , Hayırlı Cumalar Herkese...

Barisince
16/12/2011, 22:29
Evet Kanımca Folyo Daha Şık Daha Muntazam Daha Pürüzsüz Oldu :) Folyoyu Kaplamadan Önce Boyayı Tamamen Zımpara İle Çıkarttım. Bu Arada Folyo 50x50 Aldım 5 Lira. Her Renk Mevcut. Bulamayan Arkadaşlarada Yardımcı Olabilirim. Yapıştırma İşlemini Saç Kurutma Makinası İle Gerçekleştirdim. Ayrıca Airbag'i Sökmeden Hallettim. Tırnaklar Tam Yerine Denk Geldi Ve Taş Gibi Sıksıkı Oturdu. Bu İşe Kalkaşacak Arkadaşlara Örnek Olmuş Olalım. Airbag'in Sökülmesine Gerek Yoktur.

https://a1112.hizliresim.com/s/j/14vtk.jpg

Scottie
16/12/2011, 22:32
eline sağlık güzel olmuş...

Barisince
16/12/2011, 23:04
eline sağlık güzel olmuş...

Çok Teşekkür Ederim...

Ziyaretci036
16/12/2011, 23:21
maşallah şiir gibi olmuş.

aykut_1914
16/12/2011, 23:59
evo direksiyonu gibi :)
güzel olmuş emegine saglık

AYTEK AYDIN
17/12/2011, 16:57
bende folyo ile yapmıştım.yarın bir gün dönüşü olsun diye

Barisince
17/12/2011, 17:27
Bugünde Sağ Ve Sol Hava Kanallarının Çerçevelerini Kapladım Onlarda Şık Oldu. :) En Yakın Zamanda Resimlerini Ekleyeceğim.

sagitta
17/12/2011, 23:14
Bugünde Sağ Ve Sol Hava Kanallarının Çerçevelerini Kapladım Onlarda Şık Oldu. :) En Yakın Zamanda Resimlerini Ekleyeceğim.
barış kardeş ikimizde ist deyiz buluşalımda benim aracı yapalım ellerine saglık güzel olmuş

Barisince
17/12/2011, 23:45
barış kardeş ikimizde ist deyiz buluşalımda benim aracı yapalım ellerine saglık güzel olmuş

Uygun Olduğumuz Bir Günde Yaparız Tabiki...

Bu Arada Bahsettiğim Çerçevelerin Kaplanmış Halinide Ekliyorum. Araç Üzerine Monte Ettim Fakat Çekmeye Fırsatım Olmadı :)

https://b1112.hizliresim.com/s/k/15p2h.jpg

Barisince
20/12/2011, 00:28
Yaptığım Bütün Kaplamaları Söktüm Daha Kaliteli Bir Boya Görünce :) Akçalı Marka Metalik Gri Sprey Boya. Deneme Fırsatım Oldu. İlk Resimde Gördüğünüz Boya Polisan Marka. Kesinlikle Uzak Durmanızı Tavsiye Ediyorum. Nasıl Bir Yapısı Var İse Lastik Gibi Bir Dokusu Var. İstediğiniz Kadar Kurutsanızda Sonuç Aynı. Bugün Tekrardan Su Zımparası İle Direksiyon Tuş Takımı Çerçevesinde Kalan Boyaları Arındırdım. Aklıma Gelmişken Şu Cam Otomatik Tuş Takımı Ve Ayna Kontrol Panellerinin Bağlı Olduğu Tablayıda Boyadım. Sonuç Mükemmel. Daha Araç Üstüne Takmadım Kuruma Aşamasındalar Ama Sonuç Mükemmel. Konu Biraz Dağınık Oldu Ama Bütün İşlemler Bittikten Sonra Yeni Bir Başlık Açıp Resimlerle Neyin Nasıl Söküldüğünü Nasıl Takıldığını Resimlerle Uygulamalı Olarak Göstereceğim. En Azından Bu İşlere Kalkışacak Arkadaşlara Bir Nebze Yardımcı Olurum. :)

Barisince
20/12/2011, 00:45
Şimdilik Son Durumu Şöyle Göstereyim :

https://a1112.hizliresim.com/s/n/173nb.jpg

https://a1112.hizliresim.com/s/n/173nu.jpg

usaymaz
05/01/2012, 17:15
sana zahmet araç üstünde takılıyken foto ekleme imkanın varmı.

Ziyaretci036
05/01/2012, 19:46
barış kardeşim ben airbag olmadığı halde zor söktüm tuş takımını sen nasıl söktün hala hayretler içersindeyim.

Barisince
05/01/2012, 22:52
Buyrun Araç İçi Son Görsellik Durumundan Bir Kare , Bu Arada Kırmızı Vites Körüğünü Değiştirmeyi Planlıyorum. Araç Kırmızı Değişiklik Olsun Diye Değiştirmiştim. Şimdi Gözüme Batmaya Başladı. İstanbul Anadolu Yakasından Siyahıyla Değiştirmek İsteyen Olursa Görüşebiliriz :)

https://c1201.hizliresim.com/t/5/1ltx9.jpg

caner_ege
06/01/2012, 04:06
Yaptığım Bütün Kaplamaları Söktüm Daha Kaliteli Bir Boya Görünce :) Akçalı Marka Metalik Gri Sprey Boya. Deneme Fırsatım Oldu. İlk Resimde Gördüğünüz Boya Polisan Marka. Kesinlikle Uzak Durmanızı Tavsiye Ediyorum. Nasıl Bir Yapısı Var İse Lastik Gibi Bir Dokusu Var. İstediğiniz Kadar Kurutsanızda Sonuç Aynı. Bugün Tekrardan Su Zımparası İle Direksiyon Tuş Takımı Çerçevesinde Kalan Boyaları Arındırdım. Aklıma Gelmişken Şu Cam Otomatik Tuş Takımı Ve Ayna Kontrol Panellerinin Bağlı Olduğu Tablayıda Boyadım. Sonuç Mükemmel. Daha Araç Üstüne Takmadım Kuruma Aşamasındalar Ama Sonuç Mükemmel. Konu Biraz Dağınık Oldu Ama Bütün İşlemler Bittikten Sonra Yeni Bir Başlık Açıp Resimlerle Neyin Nasıl Söküldüğünü Nasıl Takıldığını Resimlerle Uygulamalı Olarak Göstereceğim. En Azından Bu İşlere Kalkışacak Arkadaşlara Bir Nebze Yardımcı Olurum. :)
barışım öncelikle tebrik ediyorum... eline ve emeğine sağlık süper olmuş maşallah diyelim de nazar deymesin bu arada akçalı boya güzel bir seçim sprey boyalar arasında en kalitelisi... sprey boya yı atmadan önce ve attıktan sonra hangi malzemeleri kullandın bi yazarmısın? vernik vs? ve yapım şeklini de yazarsan sana zahmet... birde bu kalorifer kısmının ortasında yön değiştirme yeri olan bir plastik var ince t.jetlerde filan gri zaten o onu da boyayabilirsin mesela güzel bir hava katar araca...

aykut_1914
06/01/2012, 15:20
abi kırmızıyı acilen değiştir :) :)
gerisi çok hoş

femoli
06/01/2012, 16:37
konuyu yeni gördüm kusura bakmayın :)

Ben bu işlemi boya yaptım ve sadece 10 dakika bekledim kullandığın boyanın kalitesi berbatmış onu söyleyeyim biz bu işlemi yaparken alta astar üstüne boya en sonda vernik atıyoruz ileride çıkma durumu olmasın diye , folyoda güzel olmuş .. boyada önereceğim tek marka car rep hem çabuk kuru hemde tek sıkışta kapatır yani iki üç kat atmanıza gerek bıraktırmaz..

güle güle kullan çok estetik olmuş..

erosistanbul
06/01/2012, 19:49
Eline emeğine sağlık. güzel ve şık olmuş

Barisince
23/01/2012, 10:21
Arkadaşlar Tekrardan Merhabalar. Boya İşleminin Nasıl Olduğunu Size Hemen Kısaca Anlatayım. Parçalar Söküldükten Sonra En İnce Zımpara Kağıdı İle Hafif Bir Zımparalama Yapıyoruz. Parçaların Rengini Hafif Matlaştıracaktır Bu İşlem. Daha Sonrasında Zımparalanan Parçaları Bir Kova İçerisine Sıcak Su Yapıp Parçaları İçerisine Atın. Bir Sünger Parçası İle Üzerinde ki Zımparalama İşleminden Cıkan Tozlardan Arındırın. Sırada Boya İşlemi Var.(UZUN VADEDE SIKINTI ÇEKMEK İSTEMİYORSANIZ ASTAR KESİNLİKLE ÖNEMLİ.)İlk Boya İşlemi Olarak Astar Yapacacağız. Ben Yine Akçalının Mat Beyaz Spreyini Kullandım. Parçayla Sprey Boya Aralığı 30 Santimi Ne Geçmeli Nede Daha Yakın Olmalı. İlk Olarak Sağa Ve Sola Tarama İşlemi İle Sonrasında Yukarı Ve Aşşağı Tarama Sistemi İle Astarımızı Atıyoruz. Astar İşlemi Bittikten Sonra Boyanın Daha Sağlam Yapışması Ve Oturması İçin Saç Kurutma Makinası İle Orta Hızda Yaklaşık 5 Dakika Parçaların Üzerinde Dolaştırıyoruz. Bu İşlem Bittikten Sonra Parçaları Balkona Atın. 1 Saat Tam Kuruma Süresi İçin. 1 Saat Sonunda Hangi Renge Boyayacaksanız Sprey Kutuyu İyice Çalkalıyoruz. İçerisinde ki Bilya Boyanın Tam Kaışmasını Sağlayacak Ve Asıl Rengini Vermesine Yardımcı Olacaktır. Evet Geçelim Boyama İşlemine. Astarda Olduğu Gibi Sağa Sola Yukarı Ve Aşşağı Tarama İşlemi İle 30 Santim Aralıkla Boyayı Atıyoruz.SAĞI SOLU KAPANMADI DİYE KESİNLİKLE ''ŞURAYADA BİR FISLATAYIM'' KESİNLİKLE ,AMAN HA DENEMEYİN. Evet İlk Katımızıda Attıktan Sonra Yine Saç Kurutma Makinası İle Parçaların Üzerinden 5 Dakika Boyunca Hafif Hafif Geçiyoruz. Yine Bir 20 Dakikalık Balkonda Kuruması İçin Bıraktıktan Sonra Geliyoruz Son Katımıza. Bu Son Katıda Yine Tarama İşlemi İle 30 Santimlik Uzaklık Boyunca Devam Ettiriyoruz. İşlem Bittikten Sonra Yine Saç Kurutma Makinası İle 5 Dakika Üzerlerinden Geçip 12 Saat Kurumaya Bırakıyoruz. Ertesi Gün İyice Kuruduktan Sonra Montaja Hazır Olacaklardır. Umarım Yardım Edebilmişimdir. Teşekkürler.

kemalbodrum
12/02/2012, 20:31
barış kardeşim süper bi çalışma olmuş :)

tayfux
12/02/2012, 21:44
Arkadaşlar Tekrardan Merhabalar. Boya İşleminin Nasıl Olduğunu Size Hemen Kısaca Anlatayım. Parçalar Söküldükten Sonra En İnce Zımpara Kağıdı İle Hafif Bir Zımparalama Yapıyoruz. Parçaların Rengini Hafif Matlaştıracaktır Bu İşlem. Daha Sonrasında Zımparalanan Parçaları Bir Kova İçerisine Sıcak Su Yapıp Parçaları İçerisine Atın. Bir Sünger Parçası İle Üzerinde ki Zımparalama İşleminden Cıkan Tozlardan Arındırın. Sırada Boya İşlemi Var.(UZUN VADEDE SIKINTI ÇEKMEK İSTEMİYORSANIZ ASTAR KESİNLİKLE ÖNEMLİ.)İlk Boya İşlemi Olarak Astar Yapacacağız. Ben Yine Akçalının Mat Beyaz Spreyini Kullandım. Parçayla Sprey Boya Aralığı 30 Santimi Ne Geçmeli Nede Daha Yakın Olmalı. İlk Olarak Sağa Ve Sola Tarama İşlemi İle Sonrasında Yukarı Ve Aşşağı Tarama Sistemi İle Astarımızı Atıyoruz. Astar İşlemi Bittikten Sonra Boyanın Daha Sağlam Yapışması Ve Oturması İçin Saç Kurutma Makinası İle Orta Hızda Yaklaşık 5 Dakika Parçaların Üzerinde Dolaştırıyoruz. Bu İşlem Bittikten Sonra Parçaları Balkona Atın. 1 Saat Tam Kuruma Süresi İçin. 1 Saat Sonunda Hangi Renge Boyayacaksanız Sprey Kutuyu İyice Çalkalıyoruz. İçerisinde ki Bilya Boyanın Tam Kaışmasını Sağlayacak Ve Asıl Rengini Vermesine Yardımcı Olacaktır. Evet Geçelim Boyama İşlemine. Astarda Olduğu Gibi Sağa Sola Yukarı Ve Aşşağı Tarama İşlemi İle 30 Santim Aralıkla Boyayı Atıyoruz.SAĞI SOLU KAPANMADI DİYE KESİNLİKLE ''ŞURAYADA BİR FISLATAYIM'' KESİNLİKLE ,AMAN HA DENEMEYİN. Evet İlk Katımızıda Attıktan Sonra Yine Saç Kurutma Makinası İle Parçaların Üzerinden 5 Dakika Boyunca Hafif Hafif Geçiyoruz. Yine Bir 20 Dakikalık Balkonda Kuruması İçin Bıraktıktan Sonra Geliyoruz Son Katımıza. Bu Son Katıda Yine Tarama İşlemi İle 30 Santimlik Uzaklık Boyunca Devam Ettiriyoruz. İşlem Bittikten Sonra Yine Saç Kurutma Makinası İle 5 Dakika Üzerlerinden Geçip 12 Saat Kurumaya Bırakıyoruz. Ertesi Gün İyice Kuruduktan Sonra Montaja Hazır Olacaklardır. Umarım Yardım Edebilmişimdir. Teşekkürler.
gerçekten emek verilmiş ellerinize sağlık..

Barisince
16/02/2012, 23:08
barış kardeşim süper bi çalışma olmuş :)

Kemal sen yaşıyor musun yav ? Ses sistemini aldın kayboldun ? Dedim 7/24 puntonun içinde müzik dinliyor herhalde :D

Ziyaretci036
16/02/2012, 23:35
Kemal sen yaşıyor musun yav ? Ses sistemini aldın kayboldun ? Dedim 7/24 puntonun içinde müzik dinliyor herhalde :D
asıl sen yaşıyor musun yoksun bayadır. aldın mı jantları??

Barisince
27/02/2012, 12:31
Abi işe başladık pek vakit bulamıyorum. İşten eve evden işe. Eve gelince akşam yemeği sonrasında yarım saat bir saat televizyon sonra vur kafayı yat. 1.5 Aydır aynı kısır döngü :D Jantlardan vaz geçtim. Orjinal marjinal takılmaya devam. Zaten öncelikli olarak janttan ziyade ön takımı yenilemem gerekiyor :)

erenemre
16/03/2012, 18:31

kovanın içindeki suyun sıcak olmasına gerek yok soğuk suda oluyor