PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursalı arkadaşlar yardım

gemlikli_55
15/12/2011, 14:18
arkadaşlar mevcut farlarımla aracım muayneden gecemiyecek cunku kırıklar elinde bir takım far olan arkadaşlar varmı 1 günlüğüne emanat far a ihtiyacım var yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım beklemekteyim
herkeze şimdiden teşekkur ederim

By_HaNNibaLL
15/12/2011, 15:53
Sitede uygun farlar satiliyordu onlardan almakta fayda var kim farlarini verir ki ?

gemlikli_55
15/12/2011, 16:40
neden vermesin ki muayneyi yaptırıp verecem hem ben arabanızdan söküp verin demedim ki !!!!
Elinde , deposunda boşta duran arkadaşlar yardım edebilir yanı durup dururken söküp takması zor olan bişeyde sök ver denmez teklif etmeyi aklımdan bile gecirmeme
başka illerden gönderebilecek arkadaşlar var göndereyim işini gör diyen arkadaşlar var
kargo olacak en onemlisi bırde kargoda hasar felan olursa emanetin canı azdır.
benım kasko var ama aracı satarken bozmayı planlıyorum
neyse

iris19
16/12/2011, 16:21
Keşke elimde olsada verseydim.Hemşerimize yardımcı olmayacağızda kime olacağız ama çıkmacılardan belki küçük bir kapora karşılığında rica edebilirsiniz.

gemlikli_55
16/12/2011, 16:57
teşekkur ederim sağ olasın
telefonda teklif ettim ama olmaz yok dediler 30aralığa kadar sürem var bekleyelim bakalım :)
olursa olur olmazsa canımız sağ olsun bulacağız bir yolunu

erdiyilmaz
16/12/2011, 19:59
farin neresi kirik acaba? eger yanmasinda, sinyallerde anormallik yoksa muayeneden gecer bence. acisi hatali olabilir onda da hafif kusur yazarlar yine gecer

gemlikli_55
16/12/2011, 22:04
far ayakları kırık kırık ayaklarda kaza esnasında bulamadım
farların ust 3 ayagıda kırıldı sadece alt vida tutuyor farın kenarlarına delik acarak saseye kılıpslerle tutturdum kaportacıya gittim çatlak tamponu bir seylerle tutturdu ama bu sekilde tampon sorun olmaz dedi ama farlar farlar geçmez dedi
farlar dıstan bakıldığında sap sağlam camları felan sağlam yanıyor motorları sağlam fakat kaputu acınca klipslerler tutturulduğu bariz belli tüv gidip sorma sansımız varmı bu sekilde gecermi muayneden arabanım ufak tefek cizilkleri var ön tapon ve farları aracı satarken kazalı sanmasınlar diye o zaman değiştirmeyi düşünüyorum

erdiyilmaz
16/12/2011, 22:19
kaputu actiginda farlar oynarsa sorun cikabilir, o durumda agir kusura giriyor. ama eliyle farlari kontrol eder mi, durumu farkeder mi bilinmez. ben antalyada muayeneye girdim cam filminden kusur yazdi, baska zaman bir daha muayeneye girdim ayni filme kusur yazmadi. tuv turklerde maalesef belli bir standart yok :)

onerim bu farlarla muayeneye girmen, eleman durumu anlarsa en olmadi agir kusur yazar ve muayene tekrari verir, 1 ay ek suren var zaten ve ikinci muayene hakkin ucretsiz. o zaman bakarsin bir caresine far bulur takarsin artik

kadir07
16/12/2011, 22:26
kaputu actiginda farlar oynarsa sorun cikabilir, o durumda agir kusura giriyor. ama eliyle farlari kontrol eder mi, durumu farkeder mi bilinmez. ben antalyada muayeneye girdim cam filminden kusur yazdi, baska zaman bir daha muayeneye girdim ayni filme kusur yazmadi. tuv turklerde maalesef belli bir standart yok :)

onerim bu farlarla muayeneye girsen, eleman durumu anlarsa en olmadi agir kusur yazar ve muayene tekrari verir, 1 ay ek suren var zaten ve ikinci muayene hakkin ucretsiz. o zaman bakarsin bir caresine far bulur takarsin artikbencede erdinin söylediği daha mantıklı eğer farların ayarı düzgünse karışacaklarını zannetmem ama karışırlarsada 1 aylık sürede halletmeye çalışırsın...;)

gemlikli_55
16/12/2011, 22:53
en doğrusuda bu olacak sanırım bende yarın biraz inceleyeyim en sabit olacak sekilde kilarbağlantı ilebirsansımı denemekte fayda var sanıtrım camlarda filimli benı bakalım :)
Erdi cok teşekkkur ederim 1 aylık süreyide bilmiyordum öğrenmiş oldum far bulamazsan sansımı denerim kusurlu cıkarsa 1 aydada bir seyler ayarlamaya calısırız artık

erdiyilmaz
17/12/2011, 00:27
en guzeli oyle olur, nasilsa agir kusur da verse 1 ay icinde ayni tuv turk istasyonuna gitmek kaydiyla oncelikli muayene sansin var, gelismelerden bizi haberdar edersin artik

gemlikli_55
17/12/2011, 12:34
tamamdır dediğin gibi sansıımı deneyim
gelişmeleri yazarım buraya ok
ilginize cok teşekkur ederim

gemlikli_55
31/12/2011, 14:53
arkadaşlar aracımı bugun muayneye soktum farları bir sekilde kendim tamir ettim
cam filimleri ve far ayarları cok yüksek demek nedirse hafif kusurlu sayıldı
-----------ısık siddeti -----kırılma acıları ------sapma acısı
uzun far sol 7.1 sağ 12.8 sol sağ sol sağ
kısa far sol 6.8 sağ 5.7 3.0 1.7 21.0 18.0
yukardaki değerler verildi nedir farın problemi arkadaşlar hafif kusurlu ama sorunu bilmek adına yazdım

en önemli sey arka servis freni sapma %47 cıktı
arka frenlere baktır %30 altında olmalı dendi
ön diskler ve el frenlerinde sorun yok
ben frenlerde bir anormallik görmedim ama değerler oyle cıktı
sonuç olarak far ve cam filimleri hafif kusurlu sorun değil ama fren sapması fazla düzel gel dediler
AĞIR KUSURLU

Ziyaretci036
31/12/2011, 18:01
arkadaşlar aracımı bugun muayneye soktum farları bir sekilde kendim tamir ettim
cam filimleri ve far ayarları cok yüksek demek nedirse hafif kusurlu sayıldı
-----------ısık siddeti -----kırılma acıları ------sapma acısı
uzun far sol 7.1 sağ 12.8 sol sağ sol sağ
kısa far sol 6.8 sağ 5.7 3.0 1.7 21.0 18.0
yukardaki değerler verildi nedir farın problemi arkadaşlar hafif kusurlu ama sorunu bilmek adına yazdım

en önemli sey arka servis freni sapma %47 cıktı
arka frenlere baktır %30 altında olmalı dendi
ön diskler ve el frenlerinde sorun yok
ben frenlerde bir anormallik görmedim ama değerler oyle cıktı
sonuç olarak far ve cam filimleri hafif kusurlu sorun değil ama fren sapması fazla düzel gel dediler
AĞIR KUSURLU
kardeşim neden çekiniyordun ne çıktı yinede geçmiş olsun fren işi daha basit halledersin.

gemlikli_55
31/12/2011, 21:03
murat sorma ya fren bakalım hayırlısı ile atlatalım bitsin su iş :)
sıkıldım muayne işin den valla

gemlikli_55
08/01/2012, 13:22
arkadaşlar aracım muayneden geçti başta Erdi bey olmak üzere herkeze teşekkur ederim

icngz
08/01/2012, 14:26
gözünüz aydın, gecmiş olsun...