PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Panjursuz sürüşte sorun olurmu

onurunlu
14/12/2011, 00:18
selamlar arkadaşlar,
başka bir başlık altında geçenlerde ön panjurun düşüp kırıldığını ve çıkma panjur aradığımı belirtmiiştim,
kafama takıldada bir süre dir ön panjursuz kullanıyorum puntoyu, herhangi bir soruna yol açarmı sizce ?

küçük bir sorum daha olacaktı, ortalama haftada 50 liralık mazot alırım, 12,5 - 13 litre kadar gelir (eurodizel)
bunun la 200-220 km kadar yol yapabiliyorum(ibre sona iniyor epeyce.. :) )
tüketim normalmi sizcede ve sürekli sarı ışıkla gitmem başıma iş açarmı ? :)

kadir1982
14/12/2011, 00:59
selamlar bence panjur olayını kısa zamanda halletsen iyi olur kış aylarında olduğumuz için motora panjur olmadığından daha fazla hava girerek daha geç ısınmasına sebeb olacağını düşünüyorum buda ne kadarda olsa yakıt sarfiyatına sebeb alacağını düşünüyorum ve dış etkenlerden radyatörünüde korumuş olursun taş gelmesinden falan.yakıt olarakta bedne ışık yandığında 50tl alıyorum iş yerim evden yaklaşık 10-15 km arası işe gidip geliyorum bendede 180-190 km arasında ışıktekrardan yanmış oluyor bence yakıt normal sende kısa mesafece gidip geliyorsan. ışık konusundada deizel araçlarda yakıt ışıgını yaktırmadan yakıt almak daha doğru olduğu söyleniyor.bencede yakılmamalıdır bunlarda benim fikrim....

blackhawk
14/12/2011, 11:28
Satılık parça bölümüne bakarsan ön panjur satan bir arkadaşımız olacaktı hesaplı alabilirsin. Panjurun yakıta direk etkisi yoktur sadece radyatörü dış etkilerden korur ve motora rahat hava girişini sağlar.