PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendiliğinden dörtlüler yanıyor yardım...

ramazanözkan
13/12/2011, 14:18
Arkadaşlar , 2 gün önce ani fren yaptım biranda dörtlüler yanmaya başladı,içerden kendim kapattım söndü.şimdi ara ara kendiliğinden dörtlüler yanıp sönüyor böyle bir durumla karşılaşan var mı?araç 2010 mjet punto garanti kapsamında bakarlar mı yardımcı olurmusunuz?

Punto_Can
13/12/2011, 14:34
Bu aracın bı özelliği, ani frende arkadaki sürücüyü uyarmak icin yanıyor. Sıkıntı yok iciniz rahat olsun ;)

Sent from my iPhone using

ramazanözkan
13/12/2011, 14:54
ama araç park halindeyken yanıyor,sönüyor bi süre sonra tekrar yanıyor sıkıntı orada :))

akca37
13/12/2011, 15:18
ama araç park halindeyken yanıyor,sönüyor bi süre sonra tekrar yanıyor sıkıntı orada :))

Punto işte, her arabayı yanaştırmamak için ikaz ediyor çevresinde gezinen araçları ... :)

ramazanözkan
13/12/2011, 15:24
punto işte :)) en iyisi akü kutup başını çıkarıp bi reset atayım düzelecek mi bakayım ???

Engin_T
13/12/2011, 15:27
punto işte :)) en iyisi akü kutup başını çıkarıp bi reset atayım düzelecek mi bakayım ???

Denemekte fayda war :D

mert_all
13/12/2011, 15:33
benım başımada gelmısdı ama bende 4 luler sureklı yanıodu ve parklar kontak cekınce gıdıodu sıgorta kutusunda zamandan dolayı bır oksıtlenme olmus dedıler usta yapmısdı sanayıde

ramazanözkan
13/12/2011, 15:47
Evet sigortadanda olabilir teşekkürler arkadaşlar..

Budweiser
13/12/2011, 15:57
Bu aracın bı özelliği, ani frende arkadaki sürücüyü uyarmak icin yanıyor. Sıkıntı yok iciniz rahat olsun ;)

Sent from my iPhone using

punto can ında dediği gibi aracın özelliği lakin ani fren boyunca yanıp söner sonrasında tamamen sönmesi gerek. Sönmüyorsa elle kapatıyorsanız bir sıkıntı vardır servise danışın.

ilyanos
13/12/2011, 16:05
Bende onun airbag hatasından olanı var bi bakıyorsun airbag hatası veriyo bi bakıyorsun kendiliğinden sönmüş bile sorun şu ki sorunuda anlatamıyorsun şahin doğanın gözünü seveyim far ya yanıyordur yada yanmaz araba ya çalışır yada çalışmazdı...

Budweiser
13/12/2011, 16:45
Bende onun airbag hatasından olanı var bi bakıyorsun airbag hatası veriyo bi bakıyorsun kendiliğinden sönmüş bile sorun şu ki sorunuda anlatamıyorsun şahin doğanın gözünü seveyim far ya yanıyordur yada yanmaz araba ya çalışır yada çalışmazdı...

ahahahahah eski şahin kullanıcısı olarak çok iyi anlıyorum seni :D Abi bir servise götür baksınlar :)

ramazanözkan
14/12/2011, 09:53
Arkadaşlar ,arıza tesbitini yaptım...

dün akşam eve gittim baktım arabamın dörtlüleri yine yanıyor.İçerden kapatmaya çalıştım sönmedi,arabayı çalıştırmak istedim AKÜ bitmiş çalışmadı!!!
Haliyle sinirlendim ,derken dörtlünün sağ tarafındaki havalandırma ızgarasına GLADE oto parfüm takmıştım elim ona gitti baktım şişenin altından akmış akıntıda dörtlü tuşunun altına gidiyor...
Mevzuya uyandım ama geç oldu takviye ile arabayı çalıştırdım,aküyü şarj ettim.
lanet parfümü çıkardım sıçak hava üflettim şuan yanmıyor sorun çözüldü sanırım.Oksit temizleyici ile temizleteceğim...

İyi günler herkeze :)

erdiyilmaz
14/12/2011, 10:09
Arkadaşlar ,arıza tesbitini yaptım...

dün akşam eve gittim baktım arabamın dörtlüleri yine yanıyor.İçerden kapatmaya çalıştım sönmedi,arabayı çalıştırmak istedim AKÜ bitmiş çalışmadı!!!
Haliyle sinirlendim ,derken dörtlünün sağ tarafındaki havalandırma ızgarasına GLADE oto parfüm takmıştım elim ona gitti baktım şişenin altından akmış akıntıda dörtlü tuşunun altına gidiyor...
Mevzuya uyandım ama geç oldu takviye ile arabayı çalıştırdım,aküyü şarj ettim.
lanet parfümü çıkardım sıçak hava üflettim şuan yanmıyor sorun çözüldü sanırım.Oksit temizleyici ile temizleteceğim...

İyi günler herkeze :)
gecmis olsun, glade oto parfumu tarzinda havalandirma petegine asilan kokular forumdan bayagi arkadasi magdur etti, o parfumler asildigi civardaki tuslari plastigi de soyabiliyor. elektrik kontagi yaptiran durumla karsilasmamistik onunla da karsilasmis olduk :)

asil
14/12/2011, 10:32
bence örnek olınacak bir durum geçmiş olsun...