PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Servisi arıza tespiti yapamadı ?

HLk16
13/12/2011, 00:21
:wallbash: Bu gun Bursa Birmota gittim arkadaslar ....

2 Aralık 2011 tarıhınde aracımı bayiden aldım .

Direksiyon korugunun içinden metalin metale sürtünmesi gibi bir ses geliyor sadece araç kasisli yollardan geçerken yapıyor. düz zeminde ses yok .

Fakat bu ses beni rahatsız ediyor.

0 km araç alıyorsunuz ki test edilmesi gerekiyor.... tüm bunlarar ragmen ses geliyor . deli oluyorum ....

Ve bugun dayanamadım gittim . Yetkili arkadasla bindik...

sesi dinlettim anladı . fakat bana verilen cevap !

aracı bırakın arızayı bulalalım .... !

35000tl küsür araç alıyorsunuz 1 hafta sonra servisten yaya çıkıp size telefon gelmesını beklıyorsunuz bu iş mi ?

ben servvise geliyorsam prf oldugu için ve garantisi oldugu için gidiyorum ...

Özel bir yere gitsem bu cevap mantıklı ... arıza tespiti yapalım :)

Ben analayamıyorum nasıl bir düzendir ....

benim gibi magdur olan arkadaslar var mı ? hatta böyle bir ses duyan var mı ?

vonali26
13/12/2011, 00:31
Arkadaşım inşallah sorun çabuk hallolur. Servis yetkilileri insan ilişkileri konusunda gerçekten çok yetersizler ve o düzen dediğiniz şeyi o kadar güzel kurmuşlar ki mecburen gidiyorsunuz ve günlerce bekliyorsunuz. Benim aracımla ilgili bir sorun yüzünden tam 10 gün parça bekledim(Allahtan arabayı kullanabildim bu bekleme süresince) şimdi araç onlarda bana dedilerki servisten cumartesiye yetişir aracınız yapacağı iki parça değiştirecek o kadar.

HLk16
13/12/2011, 00:35
Şahsi düşünce...

Arızayı söyledim mi bana net bir cevap vermesi lazım ...

arıza tespiti neymiş ya !

Du Hast
13/12/2011, 02:47
:wallbash: Bu gun Bursa Birmota gittim arkadaslar ....

2 Aralık 2011 tarıhınde aracımı bayiden aldım .

Direksiyon korugunun içinden metalin metale sürtünmesi gibi bir ses geliyor sadece araç kasisli yollardan geçerken yapıyor. düz zeminde ses yok .

Fakat bu ses beni rahatsız ediyor.

0 km araç alıyorsunuz ki test edilmesi gerekiyor.... tüm bunlarar ragmen ses geliyor . deli oluyorum ....

Ve bugun dayanamadım gittim . Yetkili arkadasla bindik...

sesi dinlettim anladı . fakat bana verilen cevap !

aracı bırakın arızayı bulalalım .... !

35000tl küsür araç alıyorsunuz 1 hafta sonra servisten yaya çıkıp size telefon gelmesını beklıyorsunuz bu iş mi ?

ben servvise geliyorsam prf oldugu için ve garantisi oldugu için gidiyorum ...

Özel bir yere gitsem bu cevap mantıklı ... arıza tespiti yapalım :)

Ben analayamıyorum nasıl bir düzendir ....

benim gibi magdur olan arkadaslar var mı ? hatta böyle bir ses duyan var mı ?
ön takım gibi komplike bir çok parçadan oluşan sistemlerin arızası malesef sesi dinlemekle hemen anlaşılmıyor. ha tıkırtı burcu ses yapar kendini belli eder, amörsitör takozu ses yapar yine kendini belli eder ama diğer sesler için aracı lifte kaldırmadan, boşlukları kontrol etmeden teşhis koymak zor. ama servis bunu 30 dk içinde tespit etmesi gerekir. muhtemelen servis kalabalıktır, boş usta yoktur o yüzden arabayı bırak demişlerdir.

gemlikli_55
13/12/2011, 10:56
sen de en son gidilecek servise gitmişsin diğer servisleri deneyin bence
bursada en berbart servis bence birmot

dogus618
13/12/2011, 13:37
servis demeyin bana aldım evomu çıktım ertesi gün servislik olduk 3 aydır oldu araba 3 ay hergün servise girdim kolay kolay bişeyi çözemiorlr allah sabır versin eğer soru n 3 kere üst üste gittğ,inizde çözülümez ise bilir kişi talep edin çağrı merkezini arayip iş uzuo ama bi şekilde mecbur kalıyorlar çözmeye allah yardımcınız olsun sizin isyanlarınınız bin katını ben yaptım sıfır araba alıp bunlarla uğrasmak berbat

krm1983
13/12/2011, 16:04
Maalesef bazı fiat servisleri sıkıntılı.

HLk16
13/12/2011, 19:06
ön takım gibi komplike bir çok parçadan oluşan sistemlerin arızası malesef sesi dinlemekle hemen anlaşılmıyor. ha tıkırtı burcu ses yapar kendini belli eder, amörsitör takozu ses yapar yine kendini belli eder ama diğer sesler için aracı lifte kaldırmadan, boşlukları kontrol etmeden teşhis koymak zor. ama servis bunu 30 dk içinde tespit etmesi gerekir. muhtemelen servis kalabalıktır, boş usta yoktur o yüzden arabayı bırak demişlerdir.

iyi kötü arabalardan anlıyorum . branşımda araba kalıpçılığı .

sesi iyi kotu tahmın edebıliyorsam kullanıcısı olarak
servisin leb demeden anlaması lazım .

ses takoz dan veya ön takımdan gelmiyor . körüğün içinden bi kısımdan geliyor ..metalin metale teması :)

GPS2
13/12/2011, 20:00
sen de en son gidilecek servise gitmişsin diğer servisleri deneyin bence
bursada en berbart servis bence birmotYalnışın var gemlikli...Diğer bir konuda Bursanın en kötü servisi Çalışkanel*di sanırım ...:):) ...adam güyaa İstanbuldan anlamış, siz Bursanın 5 tane yetkili servisi var neyin iyi neyin kötü olduğunu çözemiyorsunuz...:)...zorla bana yazdırdınız ya burada helal olsun...

gemlikli_55
13/12/2011, 22:49
valla aracım servis bakımlıdır birmotta da bakıma girdim o yuzden yazıyoruz ezbere yazmıyoruz birmot iyi de bizmi karalıyoruz :(
ban oto harıç butun servislere araç götürmüsüzdür benım veya arkadaşlarımızın arçlarını su an orhangazi teknikiş gidiyorum son derece memnunum

menesi
13/12/2011, 23:11
hocam araban 0 ve garantili.banoto ya gel bide bizim ustalar baksınlar.inş. çözer bizimkiler.müsait bi zamanda beklerim...bu konularda bizim ustalarımızın maşallahları var...

GPS2
13/12/2011, 23:13
valla aracım servis bakımlıdır birmotta da bakıma girdim o yuzden yazıyoruz ezbere yazmıyoruz birmot iyi de bizmi karalıyoruz :(
ban oto harıç butun servislere araç götürmüsüzdür benım veya arkadaşlarımızın arçlarını su an orhangazi teknikiş gidiyorum son derece memnunumYAFFF dostum yanlış anlama...ben sana Birmot iyidir veya kötüdür demiyorum Çalışkanel en kötüdür diyor arkadaş elinde olsa (fiat) olsa yetkisini alırmış o derece yaniii...vah vah vahh...Banoto*yada gitsen Serkır*ada gitsen ...Teknomaka*da gitsen sonuç aynı olacak olmak zorunda herşeyde olduğu gibi bu iş*te standarttır adı üstünde yetkili servis...hepisi belli standartlara uymak zorunda çalışanlar belli eğitimleri almak zorunda...ufak tefek kişisel beceriler fark gösterebilir o da normaldir...başka birşey beklemeyin...haaa Memur bey İstanbul*dan kalkıp KAVAKLIDERE Ankara servisine illa birgün gitmek istiyormuş ne ala...gidebilir...zevk işidir...ne diyelimm...:):)

GPS2
13/12/2011, 23:19
hocam araban 0 ve garantili.banoto ya gel bide bizim ustalar baksınlar.inş. çözer bizimkiler.müsait bi zamanda beklerim...bu konularda bizim ustalarımızın maşallahları var...Sen yenisin galibaaa...reklamı vardı...hatırlıyormusun...:):) ÖNDER*E SELAMLARR...:)

gemlikli_55
13/12/2011, 23:41
haluk bey bu kasıslerden gecerken metal metale sürtme sesi corsa ckasalarda koronik bir olayda sizdede böylemidir bilemiyorum am bir direksiyon kutusu gibi geldi google ararsan corsalardaki direksiyon kutu sikayetine yakın bir olay gibi geldi puntodan önceki aracım corsaydı c kasa onda dediğin sese benzer ses vardı ve kronikti

menesi
13/12/2011, 23:49
Sen yenisin galibaaa...reklamı vardı...hatırlıyormusun...:):) ÖNDER*E SELAMLARR...:)

evet:)a.s. iletirim...

GPS2
14/12/2011, 01:04
evet:)a.s. iletirim...Şefin Kenan*a da selamlarımı ilet...:)...

Du Hast
14/12/2011, 16:48
iyi kötü arabalardan anlıyorum . branşımda araba kalıpçılığı .

sesi iyi kotu tahmın edebıliyorsam kullanıcısı olarak
servisin leb demeden anlaması lazım .

ses takoz dan veya ön takımdan gelmiyor . körüğün içinden bi kısımdan geliyor ..metalin metale teması :)
o zaman büyük ihtimal direksiyon tıkırtı burcudur. aynı ses bende de mevcut. bozuk satıh v.b. yollarda geliyor sadece. sanki direksiyon miline arkadan birşey vuruyormuş gibi. sanayide 150 TL fiyat aldım. bunun 50 tl işçilik geri kalanı tornacıya verilecek. travers de sökülüyor tamir esnasında. kronik sorundur servis bu yüzden sizi oyalamıştır