PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Davlumbaz Arıyorum

Musty*
10/12/2011, 12:53
Merhaba arkadaşlar öncelikle keyifli haftasonları .. davlumbazlarımı değiştirmeyi düşünüyorum .. Satan yada bi fikri olan varsa değerlendirebilirim ..

SpyHunter33
10/12/2011, 13:16
Mustafa kardeşim herhangi bir fiat parçacısına gidip sorarsan zaten sıfırı tanesi 50 lira. Ben geçen 2 hafta önce değiştirdim Önleri bilgine.

Musty*
10/12/2011, 13:19
Mustafa kardeşim herhangi bir fiat parçacısına gidip sorarsan zaten sıfırı tanesi 50 lira. Ben geçen 2 hafta önce değiştirdim Önleri bilgine.

Pekiii Teşekkür ederim :) sizden de bilgi alayım dedim ..

SpyHunter33
10/12/2011, 13:30
yetkili servise sorma ihtiyacı bile hissetmedim açıkcası :) malum ben parçacıdan 50ye alıyorsam onlar bana 100e sayarlar :D takarken taktığınız tarafın tekerini çıkartmayı unutmayın. Biraz el beceriniz varsa çok sağlam bir şekilde vidalayıp tertemiz iş çıkartırsınız.

tmac_fuat
10/12/2011, 13:30
Merhabalar, yeri gelmişken sorayım, benim sol ön davlumbazım yok şuanda, birkaç hafta böyle kullansam bir sıkıntı olur mu acaba?

SpyHunter33
10/12/2011, 13:32
Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum ama davluımbazın olmadığı yerlerden giren çamur ve su içerden bir şeylere zarar verebilir ( içerde tam nereye gelir bilmiyorum ama hareketli bilyalı aksamlar vs olabilir )

aykut_1914
10/12/2011, 13:39
Merhabalar, yeri gelmişken sorayım, benim sol ön davlumbazım yok şuanda, birkaç hafta böyle kullansam bir sıkıntı olur mu acaba?

sol ön de olabilir dostum,özellikle yagmurlu havada çok fazla pislik kaçabilir.
eniştem fiorinoyu sol ön olmadan 1 ay kadar kullanmıstı,yanlış hatırlamıyosam klimanın bilmemnesi varmış orda (teknik terimleri çok bilmem) aracın kliması arza vermişti.
Dediğine göre az da çekişten düşmüştü ama o psikolojik olabilir :)
sol önü ihmal etme motor orda direk

ozdem
10/12/2011, 13:40

hava kuru, temiz olduğunda bir sıkıntı olmaz ama
yağmurlu çamurlu zamanlarda belki balatalara, disklere zarar verebilir...

tmac_fuat
10/12/2011, 13:49
Teşekkürler cevaplar için, yaz aylarında olsak dert etmezdim fakat dediğiniz gibi yağmurlu zamanlarda özellikle elektronik aksamlara bir zararı olur mu diye düşünüyorum. Ama bu kadar düşünecek birşey yok gibi, gidip alayım bir tane en iyisi

ozdem
10/12/2011, 13:53
Teşekkürler cevaplar için, yaz aylarında olsak dert etmezdim fakat dediğiniz gibi yağmurlu zamanlarda özellikle elektronik aksamlara bir zararı olur mu diye düşünüyorum. Ama bu kadar düşünecek birşey yok gibi, gidip alayım bir tane en iyisi

Fuat, bence de kaçarı yok, al bir tane... :)
ben geçen sene servisde tanesini 90 TL'den almıştım, üstelik
yeni davlumbazlar eskilerden çok farklı, oldukça kaliteli... ;)

kmrn35
10/12/2011, 13:56
Davlumbaz niye değiştirilir ? Mesela ben aracımla hafif taşlı ufacık taşların olduğu yolda çok yavaş 30 km hızla gidiyom yinede çok ses geliyo içeri davlumbazlarmı dandik benim :D Ses geçirmeyen davlumbaz varmı üzeri yumuşak plastikle veya süngerle kaplı olsa ses girmez herhalde :D

ozdem
10/12/2011, 14:12
Davlumbaz niye değiştirilir ? Mesela ben aracımla hafif taşlı ufacık taşların olduğu yolda çok yavaş 30 km hızla gidiyom yinede çok ses geliyo içeri davlumbazlarmı dandik benim :D Ses geçirmeyen davlumbaz varmı üzeri yumuşak plastikle veya süngerle kaplı olsa ses girmez herhalde :D

??????????

kmrn35
10/12/2011, 14:18
??????????

noldu ?

ozdem
10/12/2011, 14:21
noldu ?

ne noldu???
soruların ve yorumlarında hiç bir anlam teşkil eden
bir şey bulamadığım için haliyle cevabım ????? oluyor...

kmrn35
10/12/2011, 14:24
ne noldu???
soruların ve yorumlarında hiç bir anlam teşkil eden
bir şey bulamadığım için haliyle cevabım ????? oluyor...

Dedimki davlumbaz niye değiştirilir yani ne olurda değişir ? Mesela lastik aşınır eskir değişir davlumbazda böyle bir durum söz konusumu ?

Ayrıca ben taşlı yoldan geçerken taşların davlumbaza çarpması çok ses yapıyor. DAha kaliteli veya ses yapmayan davlumbaz bulunabilirmi dedim ?

Sırf bana inat olsun sevmiyosunuz diye ???? yapmanıza gerek yok anlamıcak bişey yok. Hey allahım foruma geldiğim günden beri herkes bana ters gidiyo ne bu kıskançlık :)

SpyHunter33
10/12/2011, 14:26

Davlumbaz aracın Teker üstündeki açıkda kalan kısımlarına girmesi muhtemel çakıl kum ve çamurların girmesini minimuma indirmeye yarar. Ses yalıtımı ile ilgili çok fazla etkili olduğunu düşünmüyorum ama bir ara bende bunları kaplasam sonra taksam diye düşünmedim değil açıkcası. Eğer hareket halinde yada taşlı bir yerden geçerken ses yapıyorsa tutan vidalarından bir yada bir kaçı düşmüş ( başıma geldiğinden söylüyorum ) olabilir.

kmrn35
10/12/2011, 14:29
Davlumbaz aracın Teker üstündeki açıkda kalan kısımlarına girmesi muhtemel çakıl kum ve çamurların girmesini minimuma indirmeye yarar. Ses yalıtımı ile ilgili çok fazla etkili olduğunu düşünmüyorum ama bir ara bende bunları kaplasam sonra taksam diye düşünmedim değil açıkcası. Eğer hareket halinde yada taşlı bir yerden geçerken ses yapıyorsa tutan vidalarından bir yada bir kaçı düşmüş ( başıma geldiğinden söylüyorum ) olabilir.

Teşekkürler açıklama için :) Dediğim gibi taşlar çarıyo diye çok ses çıkıyor acaba üstü byle yumuşak bir malzemeyle kaplı olsa ince sünger gibi taş çarpınca bu kadar ses çıkmaz herhalde onu belirtmek istemiştim :)

JASMINE
10/12/2011, 14:29
Dedimki davlumbaz niye değiştirilir yani ne olurda değişir ? Mesela lastik aşınır eskir değişir davlumbazda böyle bir durum söz konusumu ?

Ayrıca ben taşlı yoldan geçerken taşların davlumbaza çarpması çok ses yapıyor. DAha kaliteli veya ses yapmayan davlumbaz bulunabilirmi dedim ?

Sırf bana inat olsun sevmiyosunuz diye ???? yapmanıza gerek yok anlamıcak bişey yok. Hey allahım foruma geldiğim günden beri herkes bana ters gidiyo ne bu kıskançlık :)

Kamuran, kimsenin seni kıskandığı veya sana inat yaptığı yok. Zira burada kimse kimseden üstün değil. O nedenle fazla kendini önemseme istersen.

Ayrıca, üye olduğun günden itibaren her konudaki herkese karşı alaycı tavırların nedeniyle maaelesefki insanların üzerinde antipati oluşturan da sensin. Geçen 5 yıl içinde bu forumda bir çok konu tartışıldı, bir çok konuya yorum yapıldı ama hiç kimse olaylara senin gibi gayri ciddi ve alaycı yaklaşmadı. O nedenle eğer sana karşı bir tavır olduğunu düşünüyorsan öncelikle empati yapmanı öneririm.

Hiç bir şey nedensiz var olmaz, varken yok olmaz çünkü...

ozdem
10/12/2011, 14:30

:-)

tmac_fuat
10/12/2011, 14:43
Özlem abla öncelikle teşekkür ederim yorumların için, bakalım yeni davlumbazlar daha iyiyse sağ tarafı da değiştiririm.
İkinci olarak Kamuran abi, bu tür tartışmalara girmeye gerek yok, ortada bir art niyet yok, soru anlaşılmamış olabilir, ayrıca ortada kıskanılacak bir durum da yok. Emin olun internet ortamında belki farkedemiyor olabilirsiniz ama buluşmalara giderseniz veya şahsi olarak forumdan belli insanları tanıma şansını elde ederseniz ne kadar yakın ne kadar samimi insanlar olduklarını görürsünüz. Soruya gelirsek, davlumbazlara pütür uygulaması yapılıyor. İyice araştırın, ses yalıtımı için etkili olduğu söyleniyor, ben denemedim fakat yaza doğru denemeyi düşünüyorum...

umit
10/12/2011, 15:53

benim önceki araçta sol davlumbazda kırık vardı, kırık olan bölgeden sis lambasına su girmişti, sis lambasının camı hep buğuluydu, çok sinir bozucuydu, ve kırık olan bölgeden giren su toz o bölgede bir çamur tabakası oluşturmuştu, sizin davlumbaz komple yoksa farklı bölgelere de zarar verir... yan sanayisini 50 tl ye almıştım, 30 tl ye olan vardı çok kalitesizdi ve birebir yerine uymuyordu... iyi forumlar...