PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj pedalı ile ilgili bir soru...

paraddoxx
09/12/2011, 09:22
Arkadaşlar dün akşamdan beri dikkatimi çeken bir konu var.
Debriyaj pedalından ayağımı kaldırırken eğer biraz hızlı çekersem sanki pedal sonuna kadar gelip bir yerde takılı kalıyor ve daha ayağım üzerindeyken tık diye ayağıma çarpıyor.
Garip bir durum sanki son anda bir yere sıkışıyor gibi. Bu olay başlamadan önce paspasları çıkarıp silkeledim sonra yerine koydum. Ondan sonra başladı. Ama paspas çok mantıklı gelmedi.
Forumda teknik bilgisi üst düzeyde kullanıcılar var. Bu konu hakkında ne derler acaba. Acaba aynı şeyi daha önce yaşayan oldu mu onu da merak ediyorum doğrusu...

GP COSKUN
09/12/2011, 13:03
hidrolik merkezli olduğu için pedal aniden değil yavaş yavaş geliyor geriye

pertry
09/12/2011, 13:35
Paspasınızı geriye doğru çekip bi şekilde sabitleyin pedalınız paspasa takılıyor.

denizhamamcioglu
10/12/2011, 03:49
Paspasınızı geriye doğru çekip bi şekilde sabitleyin pedalınız paspasa takılıyor.

Aynen öyle. Arada sırada bana da oluyor. Paspası azıcık geriye çekince sıkıntı kalmıyor. Sinir bozucu bir durum ancak Punto'ya özgü bir problem değil. Eski aracımda da vardı bu olay :)

Musty*
10/12/2011, 03:52
Arkadaşlar dün akşamdan beri dikkatimi çeken bir konu var.
Debriyaj pedalından ayağımı kaldırırken eğer biraz hızlı çekersem sanki pedal sonuna kadar gelip bir yerde takılı kalıyor ve daha ayağım üzerindeyken tık diye ayağıma çarpıyor.
Garip bir durum sanki son anda bir yere sıkışıyor gibi. Bu olay başlamadan önce paspasları çıkarıp silkeledim sonra yerine koydum. Ondan sonra başladı. Ama paspas çok mantıklı gelmedi.
Forumda teknik bilgisi üst düzeyde kullanıcılar var. Bu konu hakkında ne derler acaba. Acaba aynı şeyi daha önce yaşayan oldu mu onu da merak ediyorum doğrusu...

Aynı sıkıntıyı yasıyorum tıpa tıp :) paspasdan.. bu yüzden paspas almayı dusunuyorum:)

cihankardes
14/01/2012, 14:33
cidden orjinal. fiyatı da güzelmiş