PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Açılışta Yol Bilgisayarı Ekranın Kararması

korucu_alper
08/12/2011, 23:46
Arkadaşlar size 2010 model evo 1.4 Dynamic punto aracım ile yaşadığım ve çözümünü kendi kendime bulduğum bir problemden bahsetmek istiyorum.

Aracımın kilitlerini açıp arabama oturduğumda gösterge panelindeki yol bilgisayarı ekranını bazı zamanlar kararma yapıyor bir başka deyişle rakamlar , harfler yazıyor ancak silik olarak gözüküyordu. İki farklı servise götürdüm. İki serviste ekranla ilgili bir yazılım güncellemesi yaptılar ancak problemi malesef çözemediler.

Daha sonra tamamen tesadüfen problemi çözmeyi başardım. Eğer arabanın kilitlerini açar açmaz 4-5 saniye içerisinde kapıyı açıyorsam araba saçmalıyor ve ekranı karanlık gösteriyor.(muhtemelen bu kısa süre içerisinde kendi içiindeki bazı checking işlemlerini tamamlayamıyor. Ancak kilid açma düğmesine bastıktan sonra 10-15 saniye oyalanıp kapıyı açarsam hiçbir şekilde böyle bir problemle karşılaşmadım.
%100 yaşanmış ve çözülmüş bir problemdir.

Benim gibi bu problemi yaşayıpda canını sıkan arkadaşlar varsa sakın üzülmesin arabaya 2-3 metre kala kapıları açtığınızda zaten arabaya yaklaşana kadar o süre geçiyor.

Umarım paylaşımın birilerine faydası olur.

dogus618
09/12/2011, 11:56
yani esasında doğru çözüm olabilir ama arıza olup olmadığına eminsiniz dimi yani eğer arızalı bir durum söz konusu ise ve daha sonra bu baska seylere yol acarsa daha cok tadı kaçar ınsanın ama dediğiniz doğru olma ihtimali cok yüksek ilk kapıları açarken dha 4 5 saniye kontrol kendi kendine test ediyor olabilir haklısınız ama ben kendi evomda hiç böle bir durumla karşılaşmadım su anda babamın arabası war bende aksam giidip aarabaı alıp deneyip bilgi vereceiğm ama bu tarz bişi yaşasam dikkatimi çekerdi ben kılımdır çünki bazı konularda :)))

blackhawk
09/12/2011, 13:33
hiç böyle birşey duymadım karşılaşmadım da bence bir yerde hata var. Işık ya parlaktı ya da değil. Dimmer ayarına baktın mı bir de parklar açıksa içerdeki ışık seviyesi düşüyor. bence sorun başka birşey

aykut_1914
09/12/2011, 17:01
çok enteresan :D
içerdeki aydınlatmalardar bi sorun olabilir mi acaba?