PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka stoplarımın buhu sorunu çözüldü (fazla dert yanan sorunlu evo sahibiyim)

dogus618
07/12/2011, 18:59
:clapping: ARKADAŞLAR BİLİYORSUNUZDUR BENİ TAKİP EDENLER BİLİR FORMDA ADIM SORUNLU EVOLUYA CIKTI :) GECEN HAFTA EN SON İTALYADAN FARKLI STOPLAR GELDİ VE BUHU SORUNU CÖZÜLDÜ
YAPILAN İŞLEMLER ÇOK FAZLA AMA BU ZAMANA KADAR
1.İŞLEM: İZALASYON SİSTEMİ DEĞİŞİCEK DENDİ 10 GÜN MAZEME BEKLEDİM YAPILDI 1 GECE ARAC SERVİSTE KALDI SORUN AYNI.
2.İŞLEM DUYLAR DEĞİŞTİ. SORUN DEVAM ETTİ.
3.İŞLEM SIFIR YENİ MAKOYDU GALİBA MARKASII 2TANE STOP TAKILDI SORUN DEVAM ETTİ.
4.İŞLEM TEST SÜRÜŞÜNDEKİ PUNTO EVO NUN STOPLARI BENİM ARACIMA TAKILDI SORUN DEVAM ETTİ
5.İŞLEM TEKRAR BASKA BİR STOP TAKILDI YİNE SIFIR İTALYAN DENİLDİ YİNE AYNI DERT DEVAM ETTİ.
6.GİDİŞİMDE BİLİR KİŞİ GELDİ 1 HAFTA KADAR STOPLARI İNCELEDİ SONRA KARAR VERİRDİ İTALYADAN FARKLI İZALASYONLU STOPLAR GELİCEK ONLARI BEKLEYİN BEKLEDİM GELDİ VE GECEN HAFTA CUMARTESİ TAKILDI SORUN CÖZÜLDÜ.BUGUN YAĞMURDA HİÇ BİR BUHU BELİRTİSİ YOK

ŞUNU DİCEMKİ BU SIKINTIYI YASANLAR SİZE SUNU SÖLİM SERVİS YOK İZALASYON YOK DUY DEĞİŞELİM DERSE İTİRAZ EDİN BENİM GİBİ UĞRAŞMAYIN BEN ARTIK AZ KALSIN SATACAKTIM ALICI BİLE BULDUM SON ANDA VAZGECTİM BENİM İGBİ UĞRRASMAYIN DERİM DİREK BU İTALYADAN GELEN STOPLAR SORUNSUZ VE DİREK SİZDE AYNI DERDİ YAŞAR İSENİZ BU ŞEKİLDE TALEP EDİN SIKINTI YAŞAMAYIN BURSA ÜRETİMLİ MAKO VS SAKIN TAKTIRMAYINN DAHA ÇOK SIRITIYOR ARAÇ ÜZERİNDE ZATEN NEYSEKİ ARTIK ÇÖZDÜM BU SORUNU BURDAN BANA YARDIM EDEN TÜM ARKADAŞLARIMA TŞK EDERİM DURUMU BİLDİRMEK İSTEDİMKİ SİZLERDE AYNI SRUNLARI YAŞİARSANIZ ÖRNEK OLSUN HEPİNİZE İYİ AKSAMLAR AKRADAŞLAR

takres
07/12/2011, 19:04
e hadi hayırlı olsun...

tayfux
07/12/2011, 19:44
hocam inan bana senin kadar sevindim :) hayırlı olsun..

halils2
07/12/2011, 19:49
hayırlı olsun :)

dogus618
07/12/2011, 19:54
walla kurtardım cok mutluyum bende yoksa ciddiyimki satıcaktım arabamı bunalmıştım ama arabamı satsamda bu formdan asla cıkmam burdaki dostluklar sohbetler arkadaslıklar hiç bi yerde yok cünki buna eminim

krm1983
07/12/2011, 20:14
Hadi gözünüz aydın.

SpyHunter33
07/12/2011, 20:16
Doğukan kardeşim ben biliyordum bir çözüm bulunacağını :) hadi gözün aydın bundan sonra aracının tadını çıkart.

kadir07
07/12/2011, 20:17
forumdaki diğer arkadaşlar gibi bende sevindim problemin çözülmesine... :siritma:
sıfır arabada böyle olaylar yaşamak insanın canını sıkıyor gerçekten...

byspayn
07/12/2011, 20:20
sonunda çözülmesi çok sevindirici ;) Geçmiş olsun :)

srkaradag
07/12/2011, 20:29
hadi geçmiş olsun

Mugen_punto
07/12/2011, 20:29
Hadi geçmiş olsun doğukan kazasız belasız bin aracına ;)

Solitude
07/12/2011, 20:32
Biraz sancılı oldu ama sorunun çözülmesine sevindim.

PuNTo
07/12/2011, 20:40
merhaba,

benim aracımdaki sol stop farımda aynı sorun vardı garantim olmağından servise götüremedim tamicilerle de uğraşmadım stop farını söktüm içindeki suyu boşalttım ve kalanı da saç kurutma makinesi ile kuruttum sonrasında buğu probleminin sebebini araştırdım araştırmam sonucunda stop farı ile araç gövdesinin temas ettiği sert bir sünger bulunmakta bunun esnekliğinin kaybolduğunu ve sönükleştiğini düşünerekten bu sunger etrafına conta görevi görecek şekilde sıcak silikon sıktım bu silikon soğuyunca stop farındaki sert sünger üzerinde conta görevi görerek araç gövdesine tamamen oturdu ve o gün bu gündür en ufak bir buğu sorunum yok bu sene ikinci kış geçmekte.

izoci
07/12/2011, 20:48
Hadi kurtulmuşsun :)

dogus618
07/12/2011, 21:26
Hepinize tsk ederim arkadaslar gerçekten insan soğuyor arabasından satacaktım müşteri bile buldum düşünün canıma tak etmişti o kadar çok sevindimki sanki arabayı yeni almış gibi inşllah kimse benim gibi sancılı gıcık sıkıntılar iyasamaz hepimize kazasız belasız iyi günler dilerim arkadaşlar

sedini
07/12/2011, 21:35
vuuu sonunda.. sevindim kardeşim hayırlı olsun :) araba abdestini almış demekki :D sıkıntısız binersin inşallah..

dogus618
07/12/2011, 21:42
arabada bende cumartesi gününden sonra boy abdesti aldık :)))

sedini
07/12/2011, 21:45
arabada bende cumartesi gününden sonra boy abdesti aldık :)))

ahahahahahahahahaha :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

iris19
07/12/2011, 22:54
walla kurtardım cok mutluyum bende yoksa ciddiyimki satıcaktım arabamı bunalmıştım ama arabamı satsamda bu formdan asla cıkmam burdaki dostluklar sohbetler arkadaslıklar hiç bi yerde yok cünki buna eminim
aynı sorun bendede var italyan olanın farkı ne

USTA
07/12/2011, 23:12
Geçmiş olsun kardeşim,yeni stopların iş görmesi iyi olmuş,serviste konuştuğumuz gibi bizdeki araçta aynı sorun yok çok şükür...:)
Bu arada arabanı satmaktan vazgeçmişsin,hayırlısı olsun...

seastar1905
07/12/2011, 23:18
hadi geçmiş olsun kardeşim.

Mr.Freeze
07/12/2011, 23:19
Gecmis olsun. Simdi tadini cikartabilirsin

dogus618
08/12/2011, 09:32
aynı sorun bendede var italyan olanın farkı ne

merhaba italyan dan son gelenin farkı stop arabanın kasasına oturduğu zaman yukarda bir arkadaş daha yazmıştı lastik gibi conta gibi bir koruma war stopun arkasını söle tarif edim size
stopu elinize aldığınızda arkasında dikdörtgen şeklinde ufak bir yer var orası tam kasayı öpüor ve onnun kenarında silikonumsu süngerimsi bir mazeme war o onun kenarlarından hava alıyor dendi bana ama o değişti yine düzelmedi italyadan gelen stopta ise o diktörgen arkadaki boşluk tamamen izole edilmiş hiç delik boşluk yok stop direk kasayı öpüyor ve asla bi milim bosluk kalmıyor esasında stopları yakından görseniz daha iiyi anlarsınız demek istediğimi ben cok bastırınca bilir kişi vs durum bu noktaya geldi ve italyadan gelen stopla bursa mako üretimli stopu yan yana koydurdum farkı daha iyi anladım sizde benim yaşadığım sorunu bi şekilde anlatın servise gerekirsede benim gittğim servisle sizin gittğiniz servisin ustasını bi görüştürün durumu anlatsın belki çözüm bulunabilir ben yukardada yazdım artık isyan etmiştim durumdan düsüünnün arabamı satıyordum onoktadaydım biraz bastırırsanız derdinizin üstünde durur iseniz sorunu çözersiniz diye düşünüroum

dogus618
08/12/2011, 09:33
Hepinize tsk ederim arkadaşlar walla kurtuldum ve arabamı yeniden almış gibi mutlu oldum

comanchee
08/12/2011, 10:09
Doğukan senin adına çok sevindim.Elbetteki sorunlar insanı üzer. bence sorunları olduğundan büyük görüp kendine eziyet etme.mercedes alıp sıkıntı yaşayan da var.Serviside tebrik ederim gocunmadan uğraşıp işlerini bir şekilde yapmışlar.Vallahi ben kafama takmıyorum artık.yoksa çok arıza bir kişiliğim var.Elektronşk cihaz ve arabalara çok düşkünüm.Mesela eskiden telefonumun camı çizilse hemen satıp yenisini alırdım.Bilgisayarda sıkıntımı var komle kasa değiştirirdim.araba çizildi hemen servise.Baktım hayat işkence olmaya başladı.Yeter dedim kendi kendime.Şimdi ufak oğlum telefonumun deyim yerinde ise anasını ağlatıyor tınmıyorum.Arabaya sokakda sürtmüşler., sol arkasına anahtarla çizik yapmışlar, sağ ön tamponıda ben otoparak girerken sürtdüm.ama sorun yok.biraz biriksinler topluca yaptırırım.

fota
08/12/2011, 11:41
:clapping: ARKADAŞLAR BİLİYORSUNUZDUR BENİ TAKİP EDENLER BİLİR FORMDA ADIM SORUNLU EVOLUYA CIKTI :) GECEN HAFTA EN SON İTALYADAN FARKLI STOPLAR GELDİ VE BUHU SORUNU CÖZÜLDÜ
YAPILAN İŞLEMLER ÇOK FAZLA AMA BU ZAMANA KADAR
1.İŞLEM: İZALASYON SİSTEMİ DEĞİŞİCEK DENDİ 10 GÜN MAZEME BEKLEDİM YAPILDI 1 GECE ARAC SERVİSTE KALDI SORUN AYNI.
2.İŞLEM DUYLAR DEĞİŞTİ. SORUN DEVAM ETTİ.
3.İŞLEM SIFIR YENİ MAKOYDU GALİBA MARKASII 2TANE STOP TAKILDI SORUN DEVAM ETTİ.
4.İŞLEM TEST SÜRÜŞÜNDEKİ PUNTO EVO NUN STOPLARI BENİM ARACIMA TAKILDI SORUN DEVAM ETTİ
5.İŞLEM TEKRAR BASKA BİR STOP TAKILDI YİNE SIFIR İTALYAN DENİLDİ YİNE AYNI DERT DEVAM ETTİ.
6.GİDİŞİMDE BİLİR KİŞİ GELDİ 1 HAFTA KADAR STOPLARI İNCELEDİ SONRA KARAR VERİRDİ İTALYADAN FARKLI İZALASYONLU STOPLAR GELİCEK ONLARI BEKLEYİN BEKLEDİM GELDİ VE GECEN HAFTA CUMARTESİ TAKILDI SORUN CÖZÜLDÜ.BUGUN YAĞMURDA HİÇ BİR BUHU BELİRTİSİ YOK

ŞUNU DİCEMKİ BU SIKINTIYI YASANLAR SİZE SUNU SÖLİM SERVİS YOK İZALASYON YOK DUY DEĞİŞELİM DERSE İTİRAZ EDİN BENİM GİBİ UĞRAŞMAYIN BEN ARTIK AZ KALSIN SATACAKTIM ALICI BİLE BULDUM SON ANDA VAZGECTİM BENİM İGBİ UĞRRASMAYIN DERİM DİREK BU İTALYADAN GELEN STOPLAR SORUNSUZ VE DİREK SİZDE AYNI DERDİ YAŞAR İSENİZ BU ŞEKİLDE TALEP EDİN SIKINTI YAŞAMAYIN BURSA ÜRETİMLİ MAKO VS SAKIN TAKTIRMAYINN DAHA ÇOK SIRITIYOR ARAÇ ÜZERİNDE ZATEN NEYSEKİ ARTIK ÇÖZDÜM BU SORUNU BURDAN BANA YARDIM EDEN TÜM ARKADAŞLARIMA TŞK EDERİM DURUMU BİLDİRMEK İSTEDİMKİ SİZLERDE AYNI SRUNLARI YAŞİARSANIZ ÖRNEK OLSUN HEPİNİZE İYİ AKSAMLAR AKRADAŞLAR

İtalya dan gelenlerde Mako malı değil mi? Mako da çalışan bir arkadaştan aldım bn aracımı o söylemişti stop ları biz yapıoruz die ve 2012 modellerine içine nem alan ürünlerden koymşlar problem olmadığını belirtmişti bana.

iris19
08/12/2011, 16:07
teşekkür ederim hayırlı olsun bizde baskı yapalım bizimkide italyan olsun :)

Ziyaretci037
08/12/2011, 16:56
Hadi gözün aydın :)

krm1983
08/12/2011, 17:05
Valla elektronik sorun dışında yeni mersolarda sorun yaşayan duymadım.

sehzadeamasya
08/12/2011, 17:41
hadi hayırlı olsun kurtulmuşsun problemden

gorkem kaan
08/12/2011, 17:54
hadi gözün aydın. benimde geri vites lambamda bugu oluyo takmıyorum gerçi.garantiden deiştirirlermi acaba? :)

dogus618
08/12/2011, 18:44
İtalya dan gelenlerde Mako malı değil mi? Mako da çalışan bir arkadaştan aldım bn aracımı o söylemişti stop ları biz yapıoruz die ve 2012 modellerine içine nem alan ürünlerden koymşlar problem olmadığını belirtmişti bana.

walla özelikle sordum italyadan gelenler mako değil bursadan gelenler mako zaten arkasında yazıo mako madein turkey die
simdi benimkinde ise madein italy yazio ya bende servistee sölenenleri aktardım sıze arkadaşlr

dogus618
08/12/2011, 18:44
hadi gözün aydın. benimde geri vites lambamda bugu oluyo takmıyorum gerçi.garantiden deiştirirlermi acaba? :)

sen getir bana arabayı ben servisle uğrasmaya alıstım gaza geldim yaptırırım :))))))

sunlogan
09/12/2011, 16:26
hayırlı olsun, kurtulmuşsunuz. keyifli sürüşler ...

fota
09/12/2011, 16:39
walla özelikle sordum italyadan gelenler mako değil bursadan gelenler mako zaten arkasında yazıo mako madein turkey die
simdi benimkinde ise madein italy yazio ya bende servistee sölenenleri aktardım sıze arkadaşlr

o zmn oledir hocam bnde bnmkine bi bakıyım buğu fln varsa sana yönlendireyim :)

gemlikli_55
10/12/2011, 12:58
fıat bunu hep yapıyor 2007 de 1998 model hl palıo aldım orjınal italyan bir bujı kablosu eskidi değiştirelim dedik uzerindeki lansia italyan orjınal kablo vardı oparda orjınal diye ismini unuttum farklı bir marka vardı ama türkiyede tüm servis ve parcacılarda o dandık fason uretilmiş bujı kablosu vardı direçleri ölsuyoruz 4 - 5 kat fark var araba da ateşleme zayıf oluyor direç artarsa akım düşüyor o yuzden arabda yenı kablolarda sirkelenme oluyor 2000 devirde araba sirkelenıyor bursada kime gittiysem cözülmedi sattık gitti aracı ucuza
ben sasırmadım bu olaya

Budweiser
19/12/2011, 19:07
Buğu almasının nedeni aracın kasasının stop bölgesinde çekomastik kalıntısının fazla olması makinayla orası taşlandıktan sonra buğulanma sorunu ortadan kalkıyormuş çünkü o fazlalık bahsettiğin diktörtgen kısma baskı yaptığından kenarlarından hava alıyormuş. Diyorlar.

Mugen_punto
25/12/2011, 21:51
Doğuş kardeşin başına gelen arka stop buğulanması dünden beri benim araçtada başgöstermeye başladı.. dün hafif kar yağışında yoldaydım akşam eve geldiğimde pek birşey farketmemiştim. bu sabah stoplardaki buğulanmayı farkettim. yarın ilk işim servise gitmek olacak.. inş. kısa zamanda çözülür..

https://img840.imageshack.us/img840/8650/imag0132g.jpg

https://img821.imageshack.us/img821/8403/imag0132i.jpg

https://img542.imageshack.us/img542/2828/imag0133u.jpg

fiko
25/12/2011, 21:58
[QUOTE=Mugen_punto;614560]Doğuş kardeşin başına gelen arka stop buğulanması dünden beri benim araçtada başgöstermeye başladı.. dün hafif kar yağışında yoldaydım akşam eve geldiğimde pek birşey farketmemiştim. bu sabah stoplardaki buğulanmayı farkettim. yarın ilk işim servise gitmek olacak.. inş. kısa zamanda çözülür..
aynen benimde başladı

diesel32
25/12/2011, 22:00
aynı sorun dün itibariyle bende de oldu... yakın zamanda bende gidiceğim... sinir bi durum :)

maceraci95
25/12/2011, 22:53
Buğu sorunu son yağmurda bende de oldu. Bu konuda forum olarak hep beraber Tofaş-Fiat'a bastıralım ve yazı yazalım derim.

Mugen_punto
25/12/2011, 23:03
Sanal olarak nasıl toplanırız pek anlamam ama ben varım nereye yazı yazılacaksa.. sonuçta hepimizde olan kronik bir sorun..

dogus618
25/12/2011, 23:09
ben en basta yanınızdayımmm arkadaşlar italya buna cozum bulmuş ama burdaki servislerin sıkıntısı ugrasmıorlar benim plakamı verip araştırın ne uygulanmış bunu basttıralaım kimse yaşamasın bu sorunu istabulda olanlar benimle bulusp servise gidelim elimden geldiğince yanınızda olmaya calıscam arkadaslar cok can sıkıcı durum bunlar

maceraci95
25/12/2011, 23:15
Mesela konu ile ilgili herkez problemini mail atıp altına isimlerini yazabilir ve araçlarındaki buğu probleminin fotolarını ekleyebilir. Forumda bu konunun kendileri için kötü reklam olduğu ve sattıkları araçlarının arkasında durmaları gerektiği belirtilebilir. (Tabiki forum açısından bir sorun teşkil etmezse)

Mugen_punto
25/12/2011, 23:17
Sağol doğukan bak bizde de aynı sorun başgösterdi.. yarın hastanede ufak bi işim var ordan aracı aldığım bayiye gidip bu sayfadaki yazıların çıktısını alıp göstermek olacak.. inş. dertsiz bi şekilde halledettiririz..

dogus618
25/12/2011, 23:24
inşallah benim durumumu anlatın arkadaşlar plakamı verin inceletin yapılanları belki daha hızlı cozum olur insanlahh en kısa zamanda cozulur herhangi bi durum olursa en basta herzaman sorunu yasamıs ve cozmus olarak yannınızdayım

dogus618
25/12/2011, 23:25
topkapı fırat oto serkan yorgancı benim adımı verim durumu anlatın hemen yardımcı olcak ıstanbulda olanlar ıcın soluorum

Mugen_punto
25/12/2011, 23:30
Ben ilk önce aracı aldığım bayiye bir götüreyim eğer senin yaşadıkların gibi sağdan soldan uydurma iş yapacaklarsa senin dediğin bayiye giderim.. konudan gelişmeleri bildirelim arkadaşlar..

dogus618
25/12/2011, 23:33
kesinlikle haber beklliyorum allah yardımcın olsun iyi geceler

Mugen_punto
25/12/2011, 23:35
kesinlikle haber beklliyorum allah yardımcın olsun iyi geceler

Sağol doğukan tşk.ler sanada iyi geceler..

diesel32
26/12/2011, 00:53
topkapı fırat oto serkan yorgancı benim adımı verim durumu anlatın hemen yardımcı olcak ıstanbulda olanlar ıcın soluorum

bu hafta gitmeye çalışacağım...

dogus618
26/12/2011, 11:26
Eger bu sorunu yasanlar cok ise toplanalim gidelim sevise arkadaslar

egzo-evo
26/12/2011, 13:31
Eger bu sorunu yasanlar cok ise toplanalim gidelim sevise arkadaslar

herşeyden önce dün yaklaşık 87 dakika hoş sohbetiyle sabırla beni dinleyen, yardımcı olmaya çalışan, tecrübelerini paylaşan doğukan kardeşime teşekkür etmek istiyorum :) bendeki durumunda tahsin arkadaşımızın fotolarındakinden farkı yok. yalnız hepsininde aynı anda başlaması ilginç. izmir de daha öncede soğuk ve yağış oldu. belkide gözümüzden kaçtı o kadar dikkat etmedik. bugün müşteri temsilcime ulaştıktan sonra gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. şimdilik bu kadar çünkü canım çok sıkıldı çok :no000000: nerdeyse sinirden ağlayacağım ;(

Buğu sorunu son yağmurda bende de oldu. Bu konuda forum olarak hep beraber Tofaş-Fiat'a bastıralım ve yazı yazalım derim.

özgün kardeş sen aracı nerden aldın. servis konusunda birlikte hareket edersek daha etkili olur diye düşünüyorum.

Mugen_punto
26/12/2011, 16:52
Bugün aracımı servise götürdüm ( arma oto ) doğukan kardeşimin yazdığı sorunları ve kendi çektiğim resimlerin çıktısınıda alıp servis danışmanına gösterdim.. ilk karşılayan kişi buğunun normal olduğunu dışarıda soğuk içeride sıcak ortamın (sıcak ortam demesi lambaların yandığında oluşan sıcaktan bahsediyor galiba ) olması nedeniyle olduğunu belirtti.. bende gülerek '' tabi 90 model şahin kulanıyoruz ya onun için normaldir dedim '' sonra ilk defa araç sahibi olmadığımı bundan önce golf5 kasa aracımda olduğunu 5 yıl kullandığımı ve böyle birşeyle karşılaşmadığımı belirttim. neyse başka bir servis çalışanı abim çok güzel bir şekilde elimdeki resim ve doğukan kardeşimizin yaşadığı değişim sürecinin çıktısını alıp araştıracağını ve kesin bir dönüş yapacağını söyledi.. şuan beklemedeyim artık gelişmeleri bildiririm..

egzo-evo
26/12/2011, 17:04
Bugün aracımı servise götürdüm ( arma oto ) doğukan kardeşimin yazdığı sorunları ve kendi çektiğim resimlerin çıktısınıda alıp servis danışmanına gösterdim.. ilk karşılayan kişi buğunun normal olduğunu dışarıda soğuk içeride sıcak ortamın (sıcak ortam demesi lambaların yandığında oluşan sıcaktan bahsediyor galiba ) olması nedeniyle olduğunu belirtti.. bende gülerek '' tabi 90 model şahin kulanıyoruz ya onun için normaldir dedim '' sonra ilk defa araç sahibi olmadığımı bundan önce golf5 kasa aracımda olduğunu 5 yıl kullandığımı ve böyle birşeyle karşılaşmadığımı belirttim. neyse başka bir servis çalışanı abim çok güzel bir şekilde elimdeki resim ve doğukan kardeşimizin yaşadığı değişim sürecinin çıktısını alıp araştıracağını ve kesin bir dönüş yapacağını söyledi.. şuan beklemedeyim artık gelişmeleri bildiririm..

merakla bekliyoruz :-(

ermana
26/12/2011, 17:06
aracımı 3 gün önce aldım 200 km de şuan ve benim stoplarda buğu içinde daha 3. günden servise götürtecekler beni!

Mugen_punto
26/12/2011, 17:10
Arkadaşlar madem birçok kişi aynı dertten muzdarip toplu halde fiata mail atmanın zamanıdır diyorum.. herkes aracı aldığı bayi plaka ve ad soy bilgileriyle birlikte fiata mail atsın...

fota
26/12/2011, 18:32

bende de var abi bi de rüzgr sesi var sol ön kapıdn servise göre normal bana göre normal olmayn ses :S:S

1ocak2011
26/12/2011, 19:40
Geçmiş olsun,Kolay gelsin arkadaşlar...

Mugen_punto
26/12/2011, 19:52
Geçmiş olsun,Kolay gelsin arkadaşlar...

Sağol abi senin yokturdur inşallah böyle bir durum.

1ocak2011
26/12/2011, 20:38
Sağol abi senin yokturdur inşallah böyle bir durum.

Bende 12.000 km'de kronik hiçbir sorun yok çok şükür, Skydome perde sesi hariç tabi...

ervatan
26/12/2011, 21:25
bende aracı aldığım 22 10 2010 da havalar bira yamurluydu ilk haftadan buğu yapmıştı arka stop lambaları ama yanlış hatırlamıyosam kitapçı okumuştum orda normal olduğunu yazıyodu ama tam emin değilim kitapçığa bakardımda araçta şuan

egzo-evo
26/12/2011, 21:35
evo arka stop buğu sorunu yaşayanlar listesi :(

1- izmir.......egzo-evo(mehmet ali aykut-0.544.710 69 98)
2- izmir.......segin(engin kavraloğlu- )
3- izmir.......maceraci95(özgün deniz- )
4- istanbul...mugen_punto(tahsin- )
5- istanbul...fiko(fikret güneş- )
6- istanbul...diesel32(serhat sağlam- )
7- bursa......iris19(hakan sert- )
8- bursa......fota(kadir fota- )
9- kırklareli...ermana(erman arabacıoğlu- )

arkadaşlar irtibat halinde olursak daha çabuk sonuç alabiliriz diye düşünüyorum.

egzo-evo
26/12/2011, 21:39
bende aracı aldığım 22 10 2010 da havalar bira yamurluydu ilk haftadan buğu yapmıştı arka stop lambaları ama yanlış hatırlamıyosam kitapçı okumuştum orda normal olduğunu yazıyodu ama tam emin değilim kitapçığa bakardımda araçta şuan

ercan kardeşim dediğine hemen bakıyorum. bakalım böyle bir bilgi varmı. bu arada senide listeye ekleyeyim mi eklemeyeyim mi kararsız kaldım.

fiery_hunter
26/12/2011, 21:51
allah sabır versin hepinize ..

asil
26/12/2011, 21:57
allah sabır versin

egzo-evo
26/12/2011, 22:00
kullanıcı el kitabı sayfa 186

dikkat far iç yüzeyi buğulanabilir; bu düşük hava sıcaklığı ve havadaki nem oranından kaynaklanmaktadır ve normaldir.buğulanma farlar yanar yanmaz ortadan kalkacaktır.
far içindeki damlalar ise bir problemi işaret edebilir. yetkili bir fiat servisi ile temasa geçiniz.

bu bilgiler ön farlarla ilgili gibi gözüküyor.

ygurbuz
26/12/2011, 22:05
Arkadaşlar benim arka stoplarda da aynı sorun var,önceleri dıştan buharlanıyordu bu gün buharı bezle sileyim dedim baktım içten buharlanmış. Öncelikle bakımlarını yaptırdığım servisle bunu konuşacam yardımcı olamazlarsa Doğukan'ın bahsettiği servise götürecem. İnşallah hallederiz.

ervatan
26/12/2011, 22:07
beni listeye yazma konusuna şöyle bi cevap vereyim ben servise sadece mecur olduğum(garantiden dolayı)genel bakımları yaptırıyorum çünkü benim aracın sol arka kapı fitili düşüyordu ve ses yapıyordu bursa birmotta değiştirdim ben ancak sonra keşke değiştirmeseydim dedim sökülen parçalar fabrikadaki özenle takılmıyor yerin ben o yüzden servislerde işlem yaptırmıyorum araca

ervatan
26/12/2011, 22:13
puntodaki kronik sorunların hepsi bendeki araçta mevcut
mesela arka sağ stop gıcırtı yapıyor araç içinde çok rahatsız ediyor.
sol önkapıda naylon hışırtısı gibi bi ses var ama kesinlikle paneli söktürtmem takamıyolar yerine busefer daha çok canom sıkılır araç kalkışta altkısımdan tık diye bises geliyo 3 sefer kaaldırttım aracı baktırdım bişi yok depo fulken ses yapıyo onu baya uğraştım ama çözüm tasarımın değişmesi gerekiyo anca ozaman ama ben aracımı hala çok seviyorum

ervatan
26/12/2011, 22:14
bu sesleri duymayayım diye müziği fazla açıyorum sorun kalmıyo :):):)

ervatan
26/12/2011, 22:16
o değin ön farlar olamaz çünkü ön farlar buğ yaparsa bu bi sorundur stoplar çift katmalı olduğnu sanıyorum buğ dıştaki katmanda oluşuyo sanırım ve kayboluyo daha sonra ama iz bırakmıyo içerde

ermana
26/12/2011, 22:21
bak buna hiç bakmadım sadece araca ilk binerken baktığımda buğu vardı ama kullandıktan sonra kayboldumu kontrol etmedim ama edicem bakalım kayboluyormu?

Mugen_punto
26/12/2011, 22:32
evo arka stop buğu sorunu yaşayanlar listesi :(

4- istanbul...mugen_punto(tahsin- )
5- istanbul...fiko(fikret güneş- )
6- istanbul...diesel32(serhat sağlam- )
7- bursa......iris19(hakan sert- )
8- bursa......fota(kadir fota- )
9- kırklareli...ermana(erman arabacıoğlu- )

arkadaşlar irtibat halinde olursak daha çabuk sonuç alabiliriz diye düşünüyorum.

Abi bence bu liste güzel oldu sürekli güncel ve gelişmeleri bu başlık altında paylaşalım.. eğer isterseniz herkes fiat a mail atsın ordan da takip edilsin..

egzo-evo
26/12/2011, 23:46
Arkadaşlar benim arka stoplarda da aynı sorun var,önceleri dıştan buharlanıyordu bu gün buharı bezle sileyim dedim baktım içten buharlanmış. Öncelikle bakımlarını yaptırdığım servisle bunu konuşacam yardımcı olamazlarsa Doğukan'ın bahsettiği servise götürecem. İnşallah hallederiz.

yusuf kardeşim sende bu konudan şikayetçiysen listeye ismini ekleyebilirisin. arkadaşlar birde telefon numarası gibi bir irtibat bilgisi verirseniz gelişmelerden birbirimizi daha çabuk haberdar edebiliriz.

o değin ön farlar olamaz çünkü ön farlar buğ yaparsa bu bi sorundur stoplar çift katmalı olduğnu sanıyorum buğ dıştaki katmanda oluşuyo sanırım ve kayboluyo daha sonra ama iz bırakmıyo içerde

ne yani ön farların buğu yapması sorun arka farların buğu yapması sorun değil öylemi. biliyorsunki arka farlarda stop sinyal gibi lambalar var. arkadan birisinin oluşan buğu nedeniyle frenmi yapıyorum sinyalmi veriyorum anlayamaması sonucu arkadan çarpmayacağının garantisini verebiliyormusun veya verebileceklermi. buharın buğunun olduğu yerde su vardır. su hayat kaynağıdır. üç gün sonra içerden yeşil küfümsü mantarımsı lekeler yada kararmalar başlamayacağının garantisini kimse veremez. ben ön far yada arka far için yazıldığını kesin iddaa etmiyorum. sadece ön farlar daha güçlü olduğu için ve daha fazla sıcaklık vereceği için "buğulanma farlar yanar yanmaz ortadan kalkacaktır" yazısını ön farlar için yazılmış olabilir şeklinde yorumladım. birde bu açıklama halojen ampullerle ilgili açıklamaların altında yer aldığı için ön far olarak düşünmeme sebep oldu.

egzo-evo
27/12/2011, 00:04
allah sabır versin hepinize ..

allah sabır versin

eray kardeşim asil kardeşim tüm arkadaşlar adına teşekkür ediyorum. benim araba konusunda ne kadar titiz olduğumu (çoğu zaman titiz kelimeside yetersiz kalıyor ya neyse) sizler daha iyi bilirsiniz. cumartesiden beri başım çatlayacak gibi ağrıyor. eray çektiğimiz o güzelim fotoğraflardan sonra bu fotoğrafları koyacağım bu konuları konuşacağımız hiç aklıma gelmezdi. ben arabamı çok seviyorum bir çok yerde savunuyorum koruyorum toz kondurmuyorum arabalarımıza. ama bu son olan gardımı düşürdü malesef. yedi aylık sıfır arabanın stop lambaları değişmek zorunda niye kalsın niye ellensin Allah aşkına. olacak şey değil.

fiery_hunter
27/12/2011, 00:06
valla doğru diyosun abi bu güzelliqe bu sorun ..

asil
27/12/2011, 00:29
büyük bir ihtimal power led sürücüsünün aşırı ısınmasından yapıyo

fiko
27/12/2011, 02:30
Bu gun akpinar oto ist telefon actim gerekirse garantiden degistireceklerini soylediler.makonun degil orjinal yurt disindan geliyormus.gelismeler hakkinda bilgi veririm

dogus618
27/12/2011, 08:07
Asla mako taktirmayin gelismis italyan stoplari isteyin olmadi benim plakami verin yapilanlar incelensin

egzo-evo
27/12/2011, 08:21
büyük bir ihtimal power led sürücüsünün aşırı ısınmasından yapıyo

asil kardeşim power led dediğin evolardali L formundaki kısım sanırım. yalnız benim o kısım çalışmazken gündüz gözüyle oldu. led olan kısım parklar ve kısa farlarla birlikte yanıyor. üstelik gittiğim mesafe en fazla beş km.lik mesafe. bırak aşırı ısınmasına ısınmasına bile fırsat kalmıyor bence. biliyorsunuz kapalı garaj imkanı var. arabaya bindiğimde yol bilgisayarı 16 derece diyordu. dışarıda ne kadardı tam olarak hatırlamıyorum ama cumartesi hava yine bugünkü gibi soğuk ve güneşliydi. 2-3 dakikada 5 km.lik mesafeyi gittik saat 11 gibi aracı güneş altında park ettim. yaklaşık bir saat sonra arabanın yanına geldiğimde bu durumla karşılaştım. sonra kipa tarafına gittik. o sürede buğu çözülmüştü. öğleden sonra dört gibi iç-dış yıkama yaptırdım moral bozukluğundan kurtulayım diye. yine garaja koydum. pazar günü yine aynı saatler yine aynı güzergah. bu sefer yanımda foto makineside var. sonuç yukarıda.

Bu gun akpinar oto ist telefon actim gerekirse garantiden degistireceklerini soylediler.makonun degil orjinal yurt disindan geliyormus.gelismeler hakkinda bilgi veririm

fikret abicim bende birmot ve merkez servisi aradım. birmot tada mako ürün olmadığını söylediler. özellikle buğulu bir şekilde gelmeye çalışmamı önerdiler haklı olarak. sonradan prosedürler uygulanmaya başlanacak. merkez servisteki beyde genellikle kullanılan bir tabir olan ilk defa böyle bir şey duyuyorum oldu. yıl sonu sayımı nedeniyle parça temininde bir sıkıntı yaşanabileceği olasılığına karşı yılbaşından sonraya randevu vermek istediler. bende şimdilik kabul etmedim birlikte eş zamanlı hareket etmemiz daha doğru olur düşüncesiyle. bende gelişmeler hakkında bilgi vermeye devam edeceğim.

egzo-evo
27/12/2011, 08:39
Asla mako taktirmayin gelismis italyan stoplari isteyin olmadi benim plakami verin yapilanlar incelensin

doğukan kardeşim birmotta fikret abimizin söylediği gibi mako veya farklı bir seçenek olmadığı tek tip geldiği söylendi ama biraz ezbere söylenmiş bir açıklama gibi geldi bana en azından ben böyle hissettim. sonra konuşma her arabada farklı bir sebebi olabilir şeklinde gelişti.

fota
27/12/2011, 11:30
benim sol kapıdaki seste ilk defa gelmiş bende açın forumu okuyun isterseniz diyorum :)

egzo-evo
27/12/2011, 11:35
benim sol kapıdaki seste ilk defa gelmiş bende açın forumu okuyun isterseniz diyorum :)

kadir kardeşim sanada serviste söylediler bunu sanırım.

fota
27/12/2011, 11:53
kadir kardeşim sanada serviste söylediler bunu sanırım.
aynen mehmet ali abi hatta bu sesi gideren babayiğit varsaelinden öpcem falan da dediler :)

1ocak2011
27/12/2011, 11:54
Parça temininde sıkıntı olabilir, Çünkü sayımları başladı. Benimde siparişlerim haftaya gelecek...

fota
27/12/2011, 11:55
hatta ve hatta bu bir problem değilmiş aracın gitmesini kullanımı engellemiyormuş :) (fiat müşteri hizmetleri).

arka stop daki buğu da sizin için problem değil o zamn dedim ben de sonuçta araç gidiyor dedim :) (çok farklı şeylermiş :)). pardon doğukan forumu bölmek istemem ama bu konuda hakkatten dertliyim...

Mugen_punto
27/12/2011, 12:46

Abi bu akpınar oto istanbul neresinde ?

egzo-evo
27/12/2011, 12:58
aynen mehmet ali abi hatta bu sesi gideren babayiğit varsaelinden öpcem falan da dediler :)

inanılır gibi değil. bu tür çalışanlar diğer markalardada var maalesef. tecrübeyle sabit. bu bir cevapmı... bu bir açıklamamı... hayır savsaklama. kurumu değil kişiyi bağlar ama asıl kuruma zarar veriyor.

hatta ve hatta bu bir problem değilmiş aracın gitmesini kullanımı engellemiyormuş :) (fiat müşteri hizmetleri).

arka stop daki buğu da sizin için problem değil o zamn dedim ben de sonuçta araç gidiyor dedim :) (çok farklı şeylermiş :)). pardon doğukan forumu bölmek istemem ama bu konuda hakkatten dertliyim...

bunları bende cevap olarak asla kabul etmiyorum. ne demek gitmesini kullanımını engellemiyormuş. o zaman hiç takmasalardı. doğukan kardeşimizin böyle şeyler içinde birşer söyleyeceğini zannetmiyorum. hatta sonuna kadar yanımızda olacaktır ve yardımcı olacaktır. buna eminim çünkü bende aynısını yapardım.

fota
27/12/2011, 13:39
inanılır gibi değil. bu tür çalışanlar diğer markalardada var maalesef. tecrübeyle sabit. bu bir cevapmı... bu bir açıklamamı... hayır savsaklama. kurumu değil kişiyi bağlar ama asıl kuruma zarar veriyor.

bunları bende cevap olarak asla kabul etmiyorum. ne demek gitmesini kullanımını engellemiyormuş. o zaman hiç takmasalardı. doğukan kardeşimizin böyle şeyler içinde birşer söyleyeceğini zannetmiyorum. hatta sonuna kadar yanımızda olacaktır ve yardımcı olacaktır. buna eminim çünkü bende aynısını yapardım.

fiat müşteri hizmetlerine dediğim şey şu oldu: bana bir rapor sunun evo aracınız 70 km de içerideki ses seviyesi atıyorum 2 dB , 100 km de 3 dB ve bu değerler limit değerlerdedir vs, bizim böyle bir çalışma yapmamız mümkün değil böyle bir standart yok dediler. bnde o zamn bu ses benim için anormal ve düzeltilmesini istiyorum dedim. birmot a yönlendirdiler. cumartesi gidicem bakalm.

fiko
28/12/2011, 01:37
Abi bu akpýnar oto istanbul neresinde ?

Maslak 2.kisimda peyami bey.i lgili sorun devam ederse degistirecekler.bu gun.ugradim izolasyon yaptilar.bakalim.

egzo-evo
28/12/2011, 11:59
Maslak 2.kisimda peyami bey.i lgili sorun devam ederse degistirecekler.bu gun.ugradim izolasyon yaptilar.bakalim.

fikret abi nasıl bir izolasyon işlemi yapıldı biraz açıklarmısınız.

Mugen_punto
28/12/2011, 12:36

Teşekkürler abi sağolasın.. nasıl bir izolasyon yaptılar..

sayal
09/01/2012, 17:06
arkadaşlar bendede aynı sorun başladı araba daha 5 aylık serviste değiştirdikleri italyan malımı yoksa mako mu?nasıl bir yol izlememiz gerekiyor

kartal3520
09/01/2012, 18:16
Benim araçtada ortaya çıktı bu buğu sorunu.Geçen hafta sağ stop buğulandı 2 gün öncede sol.Sağın kini sipariş verdiler,bugün sol için aradım hallederiz dediler.Denizli Yön hemen sorunu tespit etti kronik olduğunu söyledi.Gelelim izolasyon meseesine.Bu bizim arabalar ses konusunda gerçekten çok kötü.Araç çok ses alıyor.Bu kadar olmaması gerektiğini düşünüyorum.Bence ses konusunda da servislere biraz yüklenelim.Eski Palıom bile bu kadar ses almıyordu.Servise söyledim bu araçlar böyle dediler.İstiyorsanız özel yallıtım yaparız dediler.Bana çok saçma geldi.40-42000 liralık araç ta doğru düzgün yalıtım yok.

eqx
09/01/2012, 18:40
Bende de başladı, yarın servise gideceğim, çok az bi buğulanma olsa da, ileride büyüyebilir, şimdiden önlem almak lazım.

aykut_1914
09/01/2012, 18:45
bendede haftasonk yagmurla nur topu gibi buhularım oldu.
az miktarda,artarsa gidicem çok kötü gözüküyor

flood01
09/01/2012, 18:50
bende de aynı sorun başladı son 2 haftadır buğlanma oluyor servisle görüşem gerekiyor en kısa zamanda

selahattincevik01
09/01/2012, 18:56
arkadaşlar,benim evoda da aynı problem sol stopta meydana geldi.Ankara fiat tan oto değişimini yapacak,bugün aradılar.Bakalım değişince sorun hallolacak mı!!!Daha önceki forumlardan birinde birkaç değişim olmasına rağmen sorunun geçmediği ancak italyadan gelen yeni stopla sorunun hallolduğunu yazmıştı.Hatırlayan var mı???

aykut_1914
09/01/2012, 19:24
başlığı açan arkadaş o,ilk mesaj olabilir :)

evoefe
09/01/2012, 20:19
aykut ve mehmet ali abı benımde arabada aynı sorun var gecen hafta fark ettım olmazsa aynı servıse gıdelım forumdakı en sorunsuz evo benım kı dıyecektım bugulanmayı gorunce bogazım da kaldı :(

Mugen_punto
09/01/2012, 20:56
Arkadaşlar kusura bakmayın ama bu fiat servisleri insanı salak yerine koymaktan başka bir halt yedikleri yok... araçların hatası değil kabul ediyorum çok güzel araçlar ancak bu 15-20 gündür arka stop buğu sorunumu çözmediler çözmek istemiyorlar sanki ceplerinden para çıkacak gibi değiştirmemekte ısrar ediyorlar... yarın ilk işim fiat müşteri hizmetlerini aramak... sizlerinde aramasını rica ediyorum ki. nekadar çok olursa şikayet okadar çabuk çözüme ulaşırız..

aykut_1914
09/01/2012, 21:28
aykut ve mehmet ali abı benımde arabada aynı sorun var gecen hafta fark ettım olmazsa aynı servıse gıdelım forumdakı en sorunsuz evo benım kı dıyecektım bugulanmayı gorunce bogazım da kaldı :(

al bendende o kadar bülent abi,okuyodum burda çok şükür bende yok diyodum 2 hafta önce (çok şiddetli rüzgarların oldugu zaman onunda payı olabilir) otobanda rüzgar sesi duymaya başladım,ilk defada bugün gedizin ordaki opetten mazot alırken bi baktım 2 stoplardada buhu var,benek benek böle çok kötü gözüküyor. 70 km sonra falan Okula varınca indim baktım içerdeki ısınmadan dolayı sanırım kaybolmuş.

egzo-evo
12/01/2012, 09:01
evo arka stop buğu sorunu yaşayanlar listesi :( (yeni eklenenlerle güncel liste)

4- izmir.......aykut_1914(aykut bodur- )
5- izmir.......evoefe(bülent özdemir- )
6- istanbul...mugen_punto(tahsin- )
7- istanbul...fiko(fikret güneş- )
8- istanbul...diesel32(serhat sağlam- )
9- istanbul...ygurbuz(yusuf gürbüz- )
10- istanbul...eqx(eray.- )
11- bursa......iris19(hakan sert- )
12- bursa......fota(kadir fota- )
13- kırklareli...ermana(erman arabacıoğlu- )
14- manisa....soyal(ahmet soyal- )
15- denizli.....kartal3520(kenan yalçın- )
16- mersin....flood01(emrah polat- )
17- ankara....selahattincevik01(selahattin çevik- )

maşallah izmir istanbul bursa kırklarelinden sonra 4 yeni ille ülke geneline yayılmaya devam etmekteyiz :wacko000:

arkadaşlar tekrar söylüyorum listeye telefon numaralarımızı ekleyip irtibat halinde olursak daha çabuk sonuç alabiliriz diye düşünüyorum.

egzo-evo
12/01/2012, 09:06

bülent kardeşim haklısın bende ortak hareket etme taraftarıyım ve onun için uğraşıyorum. bu aralar işler çok yoğun birde yıl sonu sayımı nedeniyle parça temininde sıkıntı olabilir düşüncesiyle şimdilik bekliyorum. bir şey yapacak olursan mutalaka telefonlaşalım.

sayal
12/01/2012, 09:15
dün servise gidip stop lambası almak istediğimi söyledim onlarda var dedi görmek istedim servis görevlisi alıp geldi kutuyu açıp baktım bizdekilerin aynısı yani mako marka değiştirsen bile ilk yağmurda yine buhar yapacak valla canım çok sıkkın bu iş nasıl çözülecek bilmiyorum allah yardımcımız olsun

dogus618
12/01/2012, 09:19
Benimde telefon numaram 05306554541 istanbulda olaanlsr firat oto topkapiya bi gidin derim benide ornek gosterin :)

dogus618
12/01/2012, 09:20
Bilir kisi talep edin araciniz icin

---
I am here: https://maps.google.com/maps?ll=41.044275,28.984270

fota
12/01/2012, 09:44

---
I am here: Google Maps (https://maps.google.com/maps?ll=41.044275,28.984270)

vaktim yok ki, olsa zaten çıkmayacağım servisten, yılbaşı günü işe gitmedim servise gttim rüzgar sorununu halettik. şimdi de sol ön , sol ve sağ arka stoplarda buğu oluyor. sırf evo için 1 hafta yıllık izin alıp bu iznimi fiat servislerinde geçireceğim ...

egzo-evo
12/01/2012, 09:45

---
I am here: Google Maps (https://maps.google.com/maps?ll=41.044275,28.984270)

doğukan kardeşim merhabalar. bu bilirkişi ne analama geliyor, bilirkişiyi servise ilk gittiğimizde hemen talep edebiliyormuyuz biraz açarmısın konuyu.

servise işlerin yoğunluğu ve yıl sonu sayımları nedeniyle parça temininde sıkıntı olmasın diye henüz götüremedim. az önce müşteri hizmetlerini aradım ve meltem hanımla görüştüm. merkeze iletebilecekleri bir kayıt oluşturabilmek için ilk önce servise gidip bir kayıt açtırmam gerekiyormuş. servisle sorunumu halldemezsem merkeze iletecekleri bir kayıt giriliyormuş ve sorun merkez tarafından halledilmeye çalışılıyormuş gerekirse merkezden uzman geliyormuş ve prosedürün böyle olduğunu söyledi. bende servise henüz gitmedim ama en azından bu sayfaya üye olan 17 kişinin bu sorunu yaşadığını ve bunların kayıt altına alınmasını istediğimi söyledim. birde özellikle forum sayfamızdan merkezinin haberdar edilmesini ve takip edilmesini açılan konulardan müşteri memnuniyeti ve sorunların giderilmesi adına önceden haberdar olma ve hazırlık yapma imkanlarının olacağını ve faydalanabileceklerini söyledim. şimdide telefona mesaj geldi isteğiniz merkezimize iletilmiştir şeklinde.

BeCkS
12/01/2012, 09:48
evo arka stop buğu sorunu yaşayanlar listesi :( (yeni eklenenlerle güncel liste)

17- ankara....selahattincevik01(selahattin çevik- )

maşallah izmir istanbul bursa kırklarelinden sonra 4 yeni ille ülke geneline yayılmaya devam etmekteyiz :wacko000:

Arkadaşlar tekrar söylüyorum listeye telefon numaralarımızı ekleyip irtibat halinde olursak daha çabuk sonuç alabiliriz diye düşünüyorum.
benide ekleyin!!!!!!

aykut_1914
12/01/2012, 14:53
benim araç kafayı yedi. Bugün sınava yetişcem diye uzun süre 130 un altına düşmedim gram rüzgar almadı,o gün bugündür de buhu görmedim hiç,nasıl bişi anlamıyorum

fota
12/01/2012, 16:05
benim araç kafayı yedi. Bugün sınava yetişcem diye uzun süre 130 un altına düşmedim gram rüzgar almadı,o gün bugündür de buhu görmedim hiç,nasıl bişi anlamıyorum

sınavın var diye üzmek istememiştir seni, halden anlıyorlar o kadar :)

selahattincevik01
12/01/2012, 16:20

17- ankara....selahattincevik01(selahattin çevik-05324719488 )

arkadaşlar tekrar söylüyorum listeye telefon numaralarımızı ekleyip irtibat halinde olursak daha çabuk sonuç alabiliriz diye düşünüyorum.

Arkadaşlar benim sol stopta sıkıntı vardı.Dün servisten aradılar ve yenisi ile değişim yapıldı.İşin komik yanı serviste beklerken sağ stopta da buğu oluştu.Garanti işlerine bakan arkadaşın dediği''Sol stopu birkaç gün(hafta)takip edelim sorun tekrarlanırsa her ikisini birden tekrar sipariş veririz''.Bu anlamda Tan Oto Fiat a teşekkür ederim ama şimdilik beklemedeyim.

Ziyaretçi034
12/01/2012, 16:44
aynı sorun bende de var, medos'a mail attım, servis tarafından incelenmesi gerektiğini söylediler, cumartesi gününe randevu aldım bakalım neler olacak. farklı zamanlarda çektiğim resimler var, yan çizmeye çalışmazlar umarım

Ziyaretçi034
14/01/2012, 23:17
sabah medostaydım, aracı 3'e kadar tuttular, izolasyon yaptıklarını söylediler, akşam eve geldiğimde tekrar buğu yapmıştı, sanırım biraz carlamak gerek, izolasyonla felan olacak iş değil bu

mitix
15/01/2012, 14:09
benide yazın arkadaşlar bende de aynı sorun var .bence bu sorun tün evolarda var gibi. çünkü buradaki yazılanları okuyana kadar 10 aydır bu durumu hiç dikkat etmedim . dün bide hava soğuk ve yağmurluydu ve bende de buğulanma olduğunu gördüm. ön ve arka tüm stop ve farlarda aynı sorun var fakat önlerin buğulanması gördüğüm kadarı ile çözüldü. arkalarda ise dünden beri hala var.
şu ana kadar baya bir sorun çözdüm .

1 kalorifer boru gıcırtısı (çözüldü)
2 turlarda direksiyondan gelen küt sesi. viraj demirleri değişti (çözüldü)
3 üst tavan döşemeden zırıltı geliyordu (çözüldü)
4 arka bagaj kapağının içine su giriyor du (çözülemedi çözüm arıyorum fırat oto topkapıya gittim parça değişecek su alma ihtimali olan noktaların contaları değişecek parça bekliyorum)
5 arka kapılar yazın bir kere gacırdama yapmıştı. ( daha sonra yapmadığı için bu durumu sorun olarak algılamıyorum fakat forum da kapı gergileri değişen evo sahipleri var benimde tam arızalanmasını bekliyorum)
6 arka kapılar zor açılıyor (bu durumuda çok bırgalamıyorum :) beklemedeyim )
7 klima uzun bir aradan sonra ilk start anında gıcırt diye rahatsız ve ürkütücü bir bir ses ile açılması bu durum için birmot beylikdüzü servisine gitti klima gazı falan kontrol edildi fakat bir sorun algılanmada kış olduğu için şu anda bu durum içinde beklemedeyim
8 depo full olduğu zaman çalkalanma sesi gelmesi sanırım bu durumun çözümü yok depoda dalga kıran olması lazım yada bizimkilerde bir dalga kıran varsada yeterli değil.
9 ve şimdide buğu sorunu çıktı başımıza hadi hayırlısı bakalım daha neler olacak...

zira araba daha henüz 10 aylık 7, 8 kere servise gitmişimdir artık yakınlarıma servise gidiyorum diyemiyorum utanıyorum .

1ocak2011
15/01/2012, 15:00
benide yazın arkadaşlar bende de aynı sorun var .bence bu sorun tün evolarda var gibi. çünkü buradaki yazılanları okuyana kadar 10 aydır bu durumu hiç dikkat etmedim . dün bide hava soğuk ve yağmurluydu ve bende de buğulanma olduğunu gördüm. ön ve arka tüm stop ve farlarda aynı sorun var fakat önlerin buğulanması gördüğüm kadarı ile çözüldü. arkalarda ise dünden beri hala var.
şu ana kadar baya bir sorun çözdüm .

1 kalorifer boru gıcırtısı (çözüldü)
2 turlarda direksiyondan gelen küt sesi. viraj demirleri değişti (çözüldü)
3 üst tavan döşemeden zırıltı geliyordu (çözüldü)
4 arka bagaj kapağının içine su giriyor du (çözülemedi çözüm arıyorum fırat oto topkapıya gittim parça değişecek su alma ihtimali olan noktaların contaları değişecek parça bekliyorum)
5 arka kapılar yazın bir kere gacırdama yapmıştı. ( daha sonra yapmadığı için bu durumu sorun olarak algılamıyorum fakat forum da kapı gergileri değişen evo sahipleri var benimde tam arızalanmasını bekliyorum)
6 arka kapılar zor açılıyor (bu durumuda çok bırgalamıyorum :) beklemedeyim )
7 klima uzun bir aradan sonra ilk start anında gıcırt diye rahatsız ve ürkütücü bir bir ses ile açılması bu durum için birmot beylikdüzü servisine gitti klima gazı falan kontrol edildi fakat bir sorun algılanmada kış olduğu için şu anda bu durum içinde beklemedeyim
8 depo full olduğu zaman çalkalanma sesi gelmesi sanırım bu durumun çözümü yok depoda dalga kıran olması lazım yada bizimkilerde bir dalga kıran varsada yeterli değil.
9 ve şimdide buğu sorunu çıktı başımıza hadi hayırlısı bakalım daha neler olacak...

zira araba daha henüz 10 aylık 7, 8 kere servise gitmişimdir artık yakınlarıma servise gidiyorum diyemiyorum utanıyorum .

Merhaba, Aracınızda Skydome varmı? Üst tavan döşemesindeki zırıltıyı nasıl kestiniz?

fota
15/01/2012, 16:38
bugn bi tandkla muhabet ediyodm yeni nissan xtrial almşti onda da ruzgar sesi skntisi vrmş bizim ki norml dedim o zmn :)

suathoca
16/01/2012, 04:24
merhaba, benim 25 günlük evoda da arka stoplarda buğu var, listeye ekleyin!...servste contayı sıktıklarını söylediler ama hala devam ediyor sorun..

mitix
16/01/2012, 09:00
Merhaba, Aracınızda Skydome varmı? Üst tavan döşemesindeki zırıltıyı nasıl kestiniz?

skydom yok . tavan döşemesinde zırıltılı yollarda sanki arabanın içinde arı var gibiydi. fırat oto topkabı da yaptılar 5 dk bile sürmedi. nası yaptılar bilmiyorum daha doğrusu anlamadım arka bagaj ile bağlatı bişey varmış onu yapmışlar .ama bildiğim birşey varsa da tavan sökülmedi.

Mugen_punto
16/01/2012, 12:35
Sorunları buraya yazarak çözüm bulamayız.. herkes fiat müşteri hizmetlerini arasın ki nekadar çok şikayet alırsa okadar çabuk çözüme ulaşırız.. ben aradım ve kayıt aldılar..

Mugen_punto
19/01/2012, 13:37
Bugün fiat müşteri hizmetlerinden aradılar +90850x bir numaradan arka stop buğu sorunun en kısa zamanda giderileceğini söylediler.. iyileştirilmiş stopların geleceğini ve bana haber vereceklerini belirttiler. beklemedeyim..

Budweiser
19/01/2012, 13:47
Ben bu stop meselesi için dün Arma Oto ya gittim. Başta işte yok tek tip bunlar italyanları yok dediler servis amiri falandı sanırım beyefendi. Daha sonra usta bi söküp bakalım dendi ve yalıtım malzemesinin oradaki kısımdan kaçırdığı anlaşıldı. Fakat ben böyle bir stop olduğunu ve konuyu açan arkadaşımızın durumunu örnek göstererek, emsali var değiştiren Fırat oto dedik. Sonra öğrenmişler ki evet böyle bir stop var. Konuyu açan arkadaşımızınki test aşamasındaymış sanırım. Fırat oto şu ana kadar bu arkadaştan bir sıkıntı duymamış buğu yapma gibi. Bakalım bizimde sipariişmiz alındı sanırım. Ruhsatın yaprağının fotokopisi çekilip numaram alındı. Beklemedeyiz... Umarım kısa zamanda gelir ve takılır. Rica etsem italyan stopların resmini atabilirmisiniz birşeyini merak ediyorum.

Mugen_punto
19/01/2012, 13:57
Ben bu stop meselesi için dün Arma Oto ya gittim. Başta işte yok tek tip bunlar italyanları yok dediler servis amiri falandı sanırım beyefendi. Daha sonra usta bi söküp bakalım dendi ve yalıtım malzemesinin oradaki kısımdan kaçırdığı anlaşıldı. Fakat ben böyle bir stop olduğunu ve konuyu açan arkadaşımızın durumunu örnek göstererek, emsali var değiştiren Fırat oto dedik. Sonra öğrenmişler ki evet böyle bir stop var. Konuyu açan arkadaşımızınki test aşamasındaymış sanırım. Fırat oto şu ana kadar bu arkadaştan bir sıkıntı duymamış buğu yapma gibi. Bakalım bizimde sipariişmiz alındı sanırım. Ruhsatın yaprağının fotokopisi çekilip numaram alındı. Beklemedeyiz... Umarım kısa zamanda gelir ve takılır. Rica etsem italyan stopların resmini atabilirmisiniz birşeyini merak ediyorum.

Bu dediğiniz arma oto ankarada damı var ? bende istanbul kozyatağındaki arma oto ya söylemiştim.. onlarda herhalde bu son müşteri hizmetlerinin aramasından haberdar olmuşlardır.. bekleyelim bakalım stoplar gelince ne olacak..

USTA
19/01/2012, 15:03
Bizim stoplarda soğuk havayı görünce şaşırdı iyice,buğu yapmaya başladılar,Cumartesi günü için servisten randevu aldım,ellerinde iyileştirilmiş malzeme varmış,gelin takalım dediler,hayırlısı artık...

dogus618
20/01/2012, 12:38
Herkese merhabalar arkdaşlar cok uzun süredir uzun süreli formu inceleyemiyordum baktımda bayağı bi kişi cıkmış buhu sorunu yüzünden hepinize geçmiş olsun öncelikle diyeceğim size sunu sölim bu durumu bol bol her acıdan resimleyin ve video cekmeye calısın aracın plkası görünsün özelikkle seesli bi şekilde durumu anlatın mesala bende servise giderken özeliklle arabamı soğuk hava da yıkatır içine geçer arabanın frene basar ve kaloliferi en sıcak konumda arabayı sıcacık yapardım ve 5 10 dk sonra buhulanma baslardı içtenn sizde servisin yakınlarında aracınızı buhu yaptırmaya calısın diceksiniz ne bu bole ama mecbur malum servislerin her şeyi zorluk cıkartarak yapma merakı ve baktınız servisler szi tatmin edici acıklamalar yapmıo izalasyon vs gibi işlermlere yanaşır ise bence hemen tav olmayın derim müşteri hizmetleriini arayip dosya actırın ve aracım içinn bilir kişinin gelmeisni talep ediorum diye bastırın belki biraz iş uzar ama bilir kişi dedikleri bey gelio bana geldi eğer sizden araç ister ise sakın aracınıza vermeyin ben vermedim sizde vermeyin derim cünki sizden aracı alınca ne yapacakları meçhul ve işlem sırasında bastırıp aracın yanına girin biraz sesinizi yükseltin ben bunların hepsini size anlattığım sırayla yasadım cünki servisin içinde müşteri varken sesinizi yükseltin yerine göre bazı servisler sıkıntı yaratabilior asla ama asla araç teslim etmeyin araç kalmasın onlarda cünki bir çift stopu takmaları 30 dk yı geçmmio zaten kalmasını gerektircek bir durum yok izalasyon olayına yanaşır iseniz aracın 1 gün kalmasını isteyeecekler sizden ben bir gün bıraktım basıma iş aldım arabanın actıkları yerlerin hiç birini kapatmadılar aman dikkat aracınızı servisten alırken heryanını iyi inceleyin benim arabamda asla sigra içilmez ve servisten aldıktan sonra 2 kere aracımın içinde sigra izmariti gördüm bu tarz seylerde kılım ve bunu yapan araabamı aldığım yer topkapı fırat oto ilk zamanlar iyi bir servis sandım ama yanılmışım resmn buna emin oldum lütfen arkadaşlar bu durumu boşlamayın yazık günah bu stoplar buhu yaptımı zamanla içi sararıcak ve ilerleyen zamanda elektrionik aksamda sıkıntıyasatabilcek diye düsünüyorum ama her ne olursa olsun hangi servise giderseniz gidin topkapı fırat oto yu bu konuyu çözdüğüne dair bilgi verin görüştürün gerekir ise beni son 10 gündür 3 kere aradır sıkıntı warmı vs diye hayır yok dedim sizde lütfen bastırın bu işi çözün ben çcok takıntılıyım bu durumlara ama basit gibi görünsede basit bişi deil bence eğer elimden bir yardım gerekir ise tekrar telefonumu yazıorum 00530 655 45 41 sorunu yaşamış ve çözmüş olarak biri yanınızdayım arkadaşlar bazı arkadaşlar beni çok bilmiş vs olarak görebilir ama ben sadece iyi niyetimle sizlerede yardımcı olmaya calısorum bu durumu yasayan biri olarak ve sizinde bu derttten en kısa zamanda kurtulmanızı istiorum ben cok çekmiş biri olarak bir kkusurum yanlış ifadem olduysada kusuruma bakmayın hepinize geçmiş olsun arkadaşlar

dogus618
20/01/2012, 16:43
Firat otodan bilgi alin bu olay cozulucek bende sorun kalmadi hic kar buz da bile sorun yok arkadaslar

Budweiser
21/01/2012, 11:55
Bu dediğiniz arma oto ankarada damı var ? bende istanbul kozyatağındaki arma oto ya söylemiştim.. onlarda herhalde bu son müşteri hizmetlerinin aramasından haberdar olmuşlardır.. bekleyelim bakalım stoplar gelince ne olacak..

Aynen Kozyatağı - Arma Oto istanbuldayım. Ankarada öğrenciyim.

Budweiser
21/01/2012, 11:57
Bizim stoplarda soğuk havayı görünce şaşırdı iyice,buğu yapmaya başladılar,Cumartesi günü için servisten randevu aldım,ellerinde iyileştirilmiş malzeme varmış,gelin takalım dediler,hayırlısı artık...

Abi hangi servis bu acaba? Ve iyileştirilmiş malzeme stop mu? yoksa aradaki yalıtım malzemesi mi? Bilgin var mı? Eğer bizim servislerden ses çıkmaz ise oraya gidelim bizde.

fota
21/01/2012, 12:03
Abi hangi servis bu acaba? Ve iyileştirilmiş malzeme stop mu? yoksa aradaki yalıtım malzemesi mi? Bilgin var mı? Eğer bizim servislerden ses çıkmaz ise oraya gidelim bizde.
bana Bursa Birmot un dediği iyileştirilmiş malzeme olarak duylar değişecek sanırım. çarşmba tekrar arayacağım malzeme gelmişse gideceğim o zamn net bilgi veririm.

Ziyaretçi034
23/01/2012, 11:24
cumartesi medos'ta stoplarım değişti, bir sıkıntı yok şimdilik. bu hafta yağmur gözüküyor, o zaman kara kedi - ak kedi belli olur :) bana verilen bilgide tofaştan bu konuyla ilgili bülten gelmiş, ilk önce yalıtım yapılması, geçmez ise stop değişimi yapılacağı şeklinde.

fiko
23/01/2012, 12:02
cumartesi medos'ta stoplarım değişti, bir sıkıntı yok şimdilik. bu hafta yağmur gözüküyor, o zaman kara kedi - ak kedi belli olur :) bana verilen bilgide tofaştan bu konuyla ilgili bülten gelmiş, ilk önce yalıtım yapılması, geçmez ise stop değişimi yapılacağı şeklinde.

aynen akpınar oto da bana aynı şey, söyledi yalıtım yaptılar şimdi ikisi birden çok soğukta buhu oluyor tekrar gideceğim ...değişimde mako nun malzemesimi,yoksa yurt dışından gelenmi takılıyor .makonun takıldığı takdirde sorunun devam edeceği yönünde izlenimler var.bakalım

Ziyaretçi034
23/01/2012, 12:09
değişimde mako nun malzemesimi,yoksa yurt dışından gelenmi takılıyor .makonun takıldığı takdirde sorunun devam edeceği yönünde izlenimler var.bakalım

o detay aklıma gelmedi, yarından itibaren yağmur geliyor ( accuweather'in yalancısıyım ) bir sorun olursa güzelce ekşirim artık tepelerine

dogus618
23/01/2012, 18:36
arkadaşlar servislere gittiğinizde genelde burda yazılıp konuşulanlara pek bakmıoyorlar kısacası tınlamıyorlar bence bu sayfaların çıktılarını alın derim bana müşteri hizmetlerinden bir bayan internette okuduklarınıza inanmayın hemen orada yazılanların gerçeklik payının az olduğunu söledi bence bu sayfalardan çıktı alın öle gidin servise gözlerine sokun tek tip stop var diyenlere bu arada bende sizden bir yardım istiorum bu arka kapıların acılmamamsı zor acılması nasıl gideriliyor vee yapılıyor... arka sol kapı cok zor acılıyor innanılmaz sert hepinize kazasız belasız günler dilerim

USTA
23/01/2012, 19:06

İyileştirilmiş malzeme geleceği söylendi,İstanbul Topkapı Fırat Oto kardeşim,yedek parçanın gelmesini bekliyorum...

asil
23/01/2012, 19:28
izmir karabağlar 6 sanayi sitesinde vision otoda bu gün evo stobu inceledim.2011 model 74 bindeki evoda o buhar sorunu hiç olmamış bence bir yerinde hata var bu stopların veya hava tahliyesi yapamıyolar...

fota
23/01/2012, 20:25
bana da iyileştirilmiş malzeme takilacaği solendi çarşamba arayn dediler bakalm ne olacak...

enerji
30/01/2012, 02:19
Ben de bugün buğulanma gördüm. Sorunu çözen arkadaştan başka kişiler de oldu mu?

enigmaa37
02/02/2012, 15:38
Bende bugün buğulanmayı gördüm iki farda da,pek önemsememiştim açıkcası.Kurcalatmakta istemiyorum,ne yapmalıyız acaba.Şimdilik fiat merkeze mesaj atmayı düşünüyorum.

kartal3520
03/02/2012, 15:31
Doğuş kardeş vallahi benim arka kapılardada aynı problem var.Dediğin gibi özellikle sol arka çok zor açılıyor.Bazen el bile kıstırıyor.Bu kadar fiyatlı bir arabanın böyle ıvır zıvır sorunları olmamalı.Hiç stoplar buğu yapar mı arkadaş araba sanki ucuz çin malı gigi kapılar bir acayip içerisi çok ses alıyor,servise diyorum bu araçlar böyle diyor.Ama aynı sorun bir corsada yok nasıl oluyor.Bu defa özel yalıtım yapalım diyorlar.

flood01
06/02/2012, 19:46
dün fiat bayi ile görüştüm genel müd. tüm servislere yazı göndermiş buğu sorunuyla ilgili problem olduğunu kabul ediyorlarmış tam anlamıyla yapımı 1.5 gün sürer dediler bana

enigmaa37
27/02/2012, 19:42
servislerde buğu sorunu ile ilgili çözüm bulan oldumu,yoksa hala beklıyormuyuz?

maceraci95
27/02/2012, 19:58
Ben bu gün Enriko Aliberti ile görüştüm. Daha önce duylarım değişti sorun devam ediyor. Bursadan cevap gelecek v.s. Beklemedeyim kısacası.

aykut_1914
27/02/2012, 20:01
bende birdaha tekrarlamadı hiç,yarın soguk hava ve yagmur var izmirde diyolar bakalım nolucak

puntor
27/02/2012, 20:22
:D ekleyin bizide listeye KASTAMONU grubu.... Puntor----akça37---- bizde buğu sorunu yaşıyoruz...... Ne yapcaz ne etcez bu buğuyla bilmiyoruz....

dogus618
04/03/2012, 22:53
Bende kalmadi buhu sorunu asla olmuyo

burank16
21/03/2012, 20:41
Bende kalmadi buhu sorunu asla olmuyo

Merhaba Doğukan Bey,
Yardımlarınız ve desteğiniz için size tekrar teşekkür ederim.FIAT genel merkeze mail gönderdim servisteki olanlar hakkında ve dün mesaj olarak cep telf. Gerekli incelemeleri yaparak en kısa sürede sizin ile temesa geçeceğiz demişler bende bu konuda dönmelerini bekleyeceğim.Bu arada kontak anahtarının tam olarak kapanmama sorunuda yazmıştım bugün servisten aradılar yarın oraya uğrayacağım fakat tamir etmek isterlerse izin vermeyi düşünmüyorum değişmesi gereken neyi varsa onu değiştirmelerini isteyeceğim onun dışında garantili aracımın hiçbirşeyini tamir ettirmeyeceğim.Gelişmeleri paylaşırım.
Slmlr...

Mr.Freeze
21/03/2012, 21:01
Benim araba icin de yeni arka stoplar siparis edildi. Haber bekliyorum.

burank16
22/03/2012, 20:39
Merhabalar,
Bugün genel merkezden aradılar ve bunun ile ilgili çalışma yapıldığı ve İtalyadan iyileştirilmiş stopların geleceği ve servisin beni arayacağı değiştireceği belirtilmiştir. Bu konuda şuan bekliyorum,sonuç hakkında bilgi veririm.
Slmlr..

fota
23/03/2012, 17:08
Bursa Birmot ile görüştüm şimdik. Bulten geldi parçaları tedarik edip dönüş yapacağız dediler. İnş problem kalmaz.

burank16
10/04/2012, 22:24
Merhabalar, Yarın aracımı servise bırakacağım,İtalyadan iyileştirilmiş arka stoplarım gelmiş onları değiştirecekler,umarım sorun çözülmüştür.Bunun için bugün servisteki müşteri ilişkilerindeki bayan ile görüştüğümüzde aracımı yıkadığımda bagaj kapağının 2 köşesindeki lastik contalardan tekrardan su gelmeye devam ettiğinden bahsettim ve tekrar bagaj kapısını inceleme yapacaklar. Doğukan Bey'e desteği için tekrar teşekkürler. Slmlr..

lektonstar17
11/04/2012, 01:51
Merhabalar, Yarın aracımı servise bırakacağım,İtalyadan iyileştirilmiş arka stoplarım gelmiş onları değiştirecekler,umarım sorun çözülmüştür.Bunun için bugün servisteki müşteri ilişkilerindeki bayan ile görüştüğümüzde aracımı yıkadığımda bagaj kapağının 2 köşesindeki lastik contalardan tekrardan su gelmeye devam ettiğinden bahsettim ve tekrar bagaj kapısını inceleme yapacaklar. Doğukan Bey'e desteği için tekrar teşekkürler. Slmlr..

enigmaa37
11/04/2012, 18:48
benıde fiat merkezden aradılar iyileştirilmiş stoplar gelmiş,servise gonderdıler yakın zamanda halledecez bu işi

burank16
11/04/2012, 18:51
Merhabalar arkadaşlar, Bugün serviste yeni stoplarım takıldı,bagaj kapağının 2 köşesindeki lastik contalardan gelen suyun normal ve suyun tahliye edilmesi için olduğu söylendi bende paslanma konusunda ne diyeceksiniz diye sorduğumda, paslanmaya karşı iç kısımları ona göre pas önleyici boya veya ne kullanılıyorsa (ismini hatırlayamadım) onun yapıldığını ve 8 yıl pasa karşı garantili olduğu söylendi.Bu durumu bu akşam FIAT Genel Merkezede bildireceğim,servisin bana aktırdıklarından bilgileri olsun. Slmlr..

ervatan
10/05/2012, 00:36
Dün bursa çalışkanelde arka stoplarım buğu sorunundan dolayı hiç problem çıkarmadan değiştirdiler yalnız kafama takılan tesisatlarınıda değiştirdiler fabrika buşekilde yapılmasını istiyormuş bakalım sonucu görücez ilerleyen zamanlarda

Mr.Freeze
10/05/2012, 01:14
Benim stoplarin altina yeni silikon cekildi. Eger bugu yaparsa yenisi ile degistireceklerini soylediler. Su anda yaz mevsimine girdigimizden dolayi bir sikinti yok bakalim sonbahara dogru tekrar yapacak mi?

selahattincevik01
10/05/2012, 08:45
Benim stoplarin altina yeni silikon cekildi. Eger bugu yaparsa yenisi ile degistireceklerini soylediler. Su anda yaz mevsimine girdigimizden dolayi bir sikinti yok bakalim sonbahara dogru tekrar yapacak mi?
Canım Kardeşim,hiç silikonla falan uğraşmasaydın keşke.Fiat bu konu ile ilgili bülten yayınladı:Eski stoplar iyileştirilmiş stoplarla(soketleri farklı bu yüzden soketler de değişmek zorunda)değiştiriliyor.işlem süresi 30-45 dakika kadar sürüyor.İstersen deteylarını yazabilirim.Ayrıca bu konu da gösterdiği hassasiyet için Kartaş Servis Müdürü kardeşime de ayrıca teşekkür ederim.Çünkü işlemleri bizzat kendisi yaptı.

Mr.Freeze
10/05/2012, 08:47
Canım Kardeşim,hiç silikonla falan uğraşmasaydın keşke.Fiat bu konu ile ilgili bülten yayınladı:Eski stoplar iyileştirilmiş stoplarla(soketleri farklı bu yüzden soketler de değişmek zorunda)değiştiriliyor.işlem süresi 30-45 dakika kadar sürüyor.İstersen deteylarını yazabilirim.Ayrıca bu konu da gösterdiği hassasiyet için Kartaş Servis Müdürü kardeşime de ayrıca teşekkür ederim.Çünkü işlemleri bizzat kendisi yaptı.

Bana soylenen de Fiat tan yeni bir yazi gelmis.ilk olarak silikon cekilecek eger olmaz ise yenisi ile degistirilecek diye. Simdi silikon cektiler. Yine yaparsa yenisi ile degistirecekler.

Sent from my iPad using HD

1ocak2011
10/05/2012, 08:55

Benim stoplarıda değiştiren Kartaş Servis Müdürü Kardeşime teşekkürü borç bilirim. Ayrıca ben işteyken aracı getirip götüren Dostum Selahattine'de ayrıca teşekkürlerimi iletirim.

selahattincevik01
10/05/2012, 08:59
Bana soylenen de Fiat tan yeni bir yazi gelmis.ilk olarak silikon cekilecek eger olmaz ise yenisi ile degistirilecek diye. Simdi silikon cektiler. Yine yaparsa yenisi ile degistirecekler.

Servisler arasında bu kadar bariz uygulama farkı olmamalı diye düşünüyorum.Zaten bütün bir kışı bu problemle geçirdik.Silikonla bu işi geçiştiremezler.İstersen konuyu bir araştırayım gün içerisinde de bilgi veririm.

Mr.Freeze
10/05/2012, 09:05
Servisler arasında bu kadar bariz uygulama farkı olmamalı diye düşünüyorum.Zaten bütün bir kışı bu problemle geçirdik.Silikonla bu işi geçiştiremezler.İstersen konuyu bir araştırayım gün içerisinde de bilgi veririm.

Tesekkur ederim. Yaz geldigi icin simdi bugu yapip yapmayacagini anlamak zor. Arabanin garantisi devam ettigi icin bir sikinti da yok. Havalar sogumadan silikonun ise yarayip yaramadigini anlayamayacagiz. O yuzden kisin gelmesini bekleyecegim. Zaten arabayi yazin kullanmiyorum garajda yatiyor.

burank16
10/05/2012, 22:53
Tesekkur ederim. Yaz geldigi icin simdi bugu yapip yapmayacagini anlamak zor. Arabanin garantisi devam ettigi icin bir sikinti da yok. Havalar sogumadan silikonun ise yarayip yaramadigini anlayamayacagiz. O yuzden kisin gelmesini bekleyecegim. Zaten arabayi yazin kullanmiyorum garajda yatiyor.

O kadar emsal varken keşke slikon çektirmeseydiniz.Parça kaynaklı sorunda yan sanayi suçludur yan sanayiye fatura etmeleri gerekirdi stopları.Sonuçta sizin vereceğiniz karar.Benim aracınkileri söylediklerine göre stopları değiştirdiler çünkü herhangibir evrak vermedikleri için tam olarak bilemiyoruz.Kontak anahtarımı değiştirdiler tam kapanmıyor diye ama tabi servis bunun sebebini arzalı olarak bildirdi ben illaki değişim istediğimi söyleyince değiştirdi,şimdide sağ kapı hoporlerindeki ses sorunu ile uğraşıyorum.İlk önce sorun yok dediler 2. gittiğimde yine itiraz edeceklerken sorunu gösterdim hoporlör değişti,sorun devam edip 3. gittiğimde yine sorun yok 4 kapıdada aynı hatta bütün puntolarda denemişler aynıymış,bunları deneyen ve bilgiyi verende serviste bir kişi var ustaları maşallah motor,kaporta,mekanik,elektrik,ses-müzik sistemi herşeyden anlayan bilir kişi o nedense,çok anlıyormuş gibi,her eve lazım misali,şimdi başka FIAT servisine bu sorundan dolayı götürdüm ve diğer servisin yaptıklarını söyledim onlarda sistemden de gördüler cd çaları servisine gönderdiler kontrol etmeleri için.Sorunu şuydu ses seviyesini 34-36 seviyesinde açtığınızda bu radyo veya cd olsun müziği kesik kesik veriyordu sağ kapıdaki.Sizlerin araçlarındada bu sorun varmı bilmiyorum.İlk gittiğim servis şuan beni sorunlu müşteri olarak ilan etti ve hatta servisin müşteri hizmetlerindeki bayan daha önceleri servisten 2 gün sonra puanlama için arardı o dai aramadı.O gün ben sorun görmedik dediklerine sinirlenince bayan ilgilenmedi bile benim ile.Servisler sorunları çözmeye çalışmak yerine müşteriyi sorunlu gösteriyorlar ama FIAT Genel merkezdekiler müşteriye yalan söylerse servislerden de fazla birşey beklememek gerek.Umarım silikonlar sorununuzu çözer.

Mr.Freeze
11/05/2012, 00:20
O kadar emsal varken keşke slikon çektirmeseydiniz.Parça kaynaklı sorunda yan sanayi suçludur yan sanayiye fatura etmeleri gerekirdi stopları.Sonuçta sizin vereceğiniz karar.Benim aracınkileri söylediklerine göre stopları değiştirdiler çünkü herhangibir evrak vermedikleri için tam olarak bilemiyoruz.Kontak anahtarımı değiştirdiler tam kapanmıyor diye ama tabi servis bunun sebebini arzalı olarak bildirdi ben illaki değişim istediğimi söyleyince değiştirdi,şimdide sağ kapı hoporlerindeki ses sorunu ile uğraşıyorum.İlk önce sorun yok dediler 2. gittiğimde yine itiraz edeceklerken sorunu gösterdim hoporlör değişti,sorun devam edip 3. gittiğimde yine sorun yok 4 kapıdada aynı hatta bütün puntolarda denemişler aynıymış,bunları deneyen ve bilgiyi verende serviste bir kişi var ustaları maşallah motor,kaporta,mekanik,elektrik,ses-müzik sistemi herşeyden anlayan bilir kişi o nedense,çok anlıyormuş gibi,her eve lazım misali,şimdi başka FIAT servisine bu sorundan dolayı götürdüm ve diğer servisin yaptıklarını söyledim onlarda sistemden de gördüler cd çaları servisine gönderdiler kontrol etmeleri için.Sorunu şuydu ses seviyesini 34-36 seviyesinde açtığınızda bu radyo veya cd olsun müziği kesik kesik veriyordu sağ kapıdaki.Sizlerin araçlarındada bu sorun varmı bilmiyorum.İlk gittiğim servis şuan beni sorunlu müşteri olarak ilan etti ve hatta servisin müşteri hizmetlerindeki bayan daha önceleri servisten 2 gün sonra puanlama için arardı o dai aramadı.O gün ben sorun görmedik dediklerine sinirlenince bayan ilgilenmedi bile benim ile.Servisler sorunları çözmeye çalışmak yerine müşteriyi sorunlu gösteriyorlar ama FIAT Genel merkezdekiler müşteriye yalan söylerse servislerden de fazla birşey beklememek gerek.Umarım silikonlar sorununuzu çözer.

Eger bugu yaparsa degistirecekler. Bunu anlamak icin sonbahari bekleyecegim.

lektonstar17
11/05/2012, 12:41
Eger bugu yaparsa degistirecekler. Bunu anlamak icin sonbahari bekleyecegim.
Farların buğu yapması için sonbaharı beklemenize gerek yok.Aracı iice yıkadıktan sonra farları yakın.Stoplar ısınınca buğulanma başlıcaktır.

mstfzytn
11/05/2012, 14:54
Benim arka stoplar ve tesisatı da iki gün önce Kavaklıdere oto servisinde iyileştirilmiş yeni versiyonu ile değişti. Müslüm bey ile yeni stopları beraber inceledik. Farın arka tarafında kasaya oturan bölümün izolasyonunu daha iyi yapmışlar. İki gündür Ankara'da yağmur yağıyor şimdilik bir problem yok.

Mr.Freeze
11/05/2012, 15:12
Farların buğu yapması için sonbaharı beklemenize gerek yok.Aracı iice yıkadıktan sonra farları yakın.Stoplar ısınınca buğulanma başlıcaktır.

Yeni yıkattım garajda yatıyor.
Yarın 17 inch jantları takmak için çıkartacağım.
Nasıl olsa garantisi devam ediyor.Acelem yok.

ekartoo
12/05/2012, 10:20
Ben de Ankara Oto'da değiştirdim geçen hafta. İlk gidişimde duyular değişmişti. Sorun devam etti. Farklı bir işlem yapılmadan iyileştirilmiş arka stop siparişi verildi ve yenileriyle değiştirildi. Ankara'da olup bu sorunu yaşayanlar Ankara Oto'ya da başvurabilir.

Budweiser
12/05/2012, 10:32
Her Servis Stopları değiştirme yoluna giderken sizin ki niye böyle bir yola başvuruyor anlamış değilim. Hani karar sizin ama, sonbaharı beklemeden emsal olaylar varken gidip direk değişmesi yönünde görüşmeniz ve diretmeniz yada servisinizi değiştirmeniz. Fiat zaten bu durumla ilgili değişmesi gerektiğiyle ilgili bülten yayınladı.

Ziyaretçi034
12/05/2012, 10:39
ben ilk gittiğimde silikon çekildi, geçmedi, stop değişti, gene geçmedi gene bir yazı geldi onu uygulayacağız dediler ama yaz geldi. baharı iple çekiyorum :)

sunlogan
16/05/2012, 17:23
Merhaba arkadaşlar, biraz önce fiat sitesinden aşağıdaki yazıyı gönderdim. Bakalım sonucu ne olacak.
1 -Aracımın sağ arka tarafından gelen sesleri 1.5 sene olmasına rağmen hala kesememiş olmamız, araca binen arkadaşlarım bagajda birini mi saklıyorsun birini mi kaçırdın biri arkadan vuruyor diyorlar :)
2 - Sağ ve sol arka kapılarımın kapı kilit mekanizmaları, gergi yayları değişmesine rağmen sağ arka kapıdan sesler gelmeye devam etmekte ve her iki kapımda zor açılmaktadır.
3 – bu yeni oluşan bir ses. Torpido gözünden ve konsoldan sesler gelmekte ayrıca klimayı yada havalandırmayı çalıştırdığımda sanki içerde çatapat patlıyor gibi sesler gelmeye başladı.
4 -Bu sene ocak ayında farkına vardığım stop lambalarımın buğulanma sorunu ile ilgili olarak aracımın bakımlarını yaptırdığım servis ile iletişime geçtim. Servis ile görüşmelerim sonucunda ilk etapta Fiat Merkezden gelen bu sorun ile ilgili yayınlanan çözümü uyguladık, ancak çözüm önerisi işe yaramadı. Bunun sonucunda İtalyadan stop lambalarının gelmesi için servis aracılığı ile merkezinize talepte bulunduk. Bu güne kadar bu konuda herhangi bir gelişme olmadığını belirtmek istiyorum. Saygılarımla.

dogus618
16/05/2012, 20:51
Sizde benim gibi sikintilar yasamisiniz ama insan bazen bi noktadan sonra pes ediyor ugrasmaya insallah en kisa surede cozulur hersey

sunlogan
25/05/2012, 16:56
Sizde benim gibi sikintilar yasamisiniz ama insan bazen bi noktadan sonra pes ediyor ugrasmaya insallah en kisa surede cozulur hersey

bu zamana kadar pes etmemeye calıstım ama bu seferde de cozulmezse artık satana kadar hiiiçççççç uğraşmıcam çünkü yoruldum. benden sonra binen kişi aracın problemlerini gormeyecek ... :)

dogus618
26/05/2012, 18:54
bu zamana kadar pes etmemeye calıstım ama bu seferde de cozulmezse artık satana kadar hiiiçççççç uğraşmıcam çünkü yoruldum. benden sonra binen kişi aracın problemlerini gormeyecek ... :)

walla usta bende pek uğrasmıorum artık ufak tefekle ölümlü dünya motorounda yürüyeninde bişi olmasında ne olursa olsun düzelir allah büyük

sunlogan
28/05/2012, 17:19
walla usta bende pek uğrasmıorum artık ufak tefekle ölümlü dünya motorounda yürüyeninde bişi olmasında ne olursa olsun düzelir allah büyük

26.05.2012 yazılan yazı alınmış olacak ki bugün isyan noktasına getirmiş yine. (buğu sorunu) Ben iki kere mail attım 4 maddelik yazılanları. geri dönüş yapan olmadı. Baktım kimse aramıyor 25.05.2012 ben aradım :) siz aramayınca ben aradım sizi diye... hemen ilgileniyoruz size dönüş yapacağız dedi mt. bugün oldu arayan soran yok :( gelen sesler artmaya başladı sanki arabanın her yerinde ufak yaratıklar var ve bundan zevk alıyormus gibi ses cıkartıyorlar ... :) eski arabam getz den sonra bi daha almam demiştim tek bir yerden ses geliyordu konsoldan sanırım gelen gideni arattı :):):)

sunlogan
31/05/2012, 16:40

26.05.2012 yazılan yazı alınmış olacak ki bugün isyan noktasına getirmiş yine. (buğu sorunu) Ben iki kere mail attım 4 maddelik yazılanları. geri dönüş yapan olmadı. Baktım kimse aramıyor 25.05.2012 ben aradım :) siz aramayınca ben aradım sizi diye... hemen ilgileniyoruz size dönüş yapacağız dedi mt. bugün oldu arayan soran yok :( gelen sesler artmaya başladı sanki arabanın her yerinde ufak yaratıklar var ve bundan zevk alıyormus gibi ses cıkartıyorlar ... :) eski arabam getz den sonra bi daha almam demiştim tek bir yerden ses geliyordu konsoldan sanırım gelen gideni arattı :):):)
salı günü servisten gelen telefon ile aracımı akşamına servise teslim ettim. italyadan geldiği söylenen stoplar, değiştirilen kabloları ile aracıma takılacak ve diğer problemleri giderilmeye çalışılacak. umarım bu sefer sesler kesilir de bende rahat rahat aracımı kullanırım :)

fota
31/05/2012, 17:21
salı günü servisten gelen telefon ile aracımı akşamına servise teslim ettim. italyadan geldiği söylenen stoplar, değiştirilen kabloları ile aracıma takılacak ve diğer problemleri giderilmeye çalışılacak. umarım bu sefer sesler kesilir de bende rahat rahat aracımı kullanırım :)
benimde duylar, lambalar falan değişti ama yine geçen gün eşim görmüş buğu yapmış :(

sayal
31/05/2012, 19:27
arkadaşlar stoplar italyan falan değil markası mako türk malı fakat duyların olduğu kısım komple kapalı ayrıca bu stopları takarken soketlerde değişiyor çünkü çok fark var ben değiştirdim 3 ay oldu buğu sorunu şimdilik yok

enigmaa37
31/05/2012, 20:04
arkadaşlar stoplar italyan falan değil markası mako türk malı fakat duyların olduğu kısım komple kapalı ayrıca bu stopları takarken soketlerde değişiyor çünkü çok fark var ben değiştirdim 3 ay oldu buğu sorunu şimdilik yok

kaç saatte değiştirdiler stopları?

sayal
31/05/2012, 20:13
kaç saatte değiştirdiler stopları?
1 saat sürdü soketler uğraştırıyor üzerindekileri kesiyorlar yeni soketleri takıyorlar

enigmaa37
31/05/2012, 20:15
1 saat sürdü soketler uğraştırıyor üzerindekileri kesiyorlar yeni soketleri takıyorlar

burda aracı yarım gun bırakmamız gerekıyormuş,nasıl iş anlamadım.

sunlogan
04/06/2012, 12:03
herkese selam,
arkadaşlar aracımı c.tesi günü teslim aldım. Stoplar ve kabloları değişmiş. Stop lambasının alt kısmı tamamen kapalı görünüyor. yalnız şöyle bir sorun var sol stop lambası tam yuvasına oturmuyor ve hafif bir müdahale de oynama yapıyor. stopların altındaki vidaların gireceği lastikler sanırım vidalara uymadı. bu durumla karşılaşan oldu mu ???

burank16
03/09/2012, 18:51
Merhaba Arkadaşlar,
11.04.2012 tarihinde Bursa Çalışkanel FIAT Yetkili Servisinde arka stoplarım buğu sorunundan dolayı değişmişti fakat 1 ay önce 13.07-02.08.2012 tarihinde aracımı garajımda yıkarken sağ arka stopun tekrar buğu yaptığını fark ettim.Fotoğraf ve video görüntülerini kayıt yaptım.Ramazan dolayısı ile servise gidememiştim bugün BURSA TEKNOMAK FIAT servise gidip bu sorunu dile getirdiğimde bana verilen cevap ''FIAT servislere gönderdiği yazıda stopta oluşan buğu 2 saat içerisinde kayboluyor ise sorun yokmuş ve değiştirmeye de gerek olmadığı söylenmiş'' tabiki bunu bana söyleyen oradaki çalışan arkadaşa peki daha önce olduğunda diğer servis niye değişim yaptı?Niye Bravo-Fiorino-Linea araçlarınızda bu sorun yokta bunlarda var?Belliki parçanın üretim hatası var ve ayıplı ürün dedim.''Fakat ben sizin farları değiştirsemde yine aynısı olacak dedi arkadaş''.Ben de değişim için başvuruyorum sizdende kayıt açmanızı istiyorum,dediğiniz gibi tekrar olursa yine gelirim bu benim sorunum değil FIAT'ın ve yan sanayisinin sorunu,çözsünler o zaman yada değişim yapmayacaksanız ben gerekli mercihlere başvurada bulunacağım dedim.Beni servis müdürünün yanına götürdü ve durumu birde kendisi ile konuştuk ve stopun değişimi için sipariş açıldı.Stop geldiğinde haber verecekler değişimi yapılacak.Servis müdürü ile daha önceki müzik sistemindeki sorun içinde görüşmüştüm bugün kendisine yaşanılan sorunlar hakkında bilgi verdim ve kendisinin yarın bir toplantıya katılacağını ve bunları dile getireceğini söyledi.Servis müdürüne tekrar teşekkür ediyorum ilgisinden dolayı,kendisi bugüne kadar gitmiş olduğum sorunlar için olumlu,çözümleyici bir yaklaşım sergilemiştir.Ayrıca sizlere şunuda belirtmek isterim FIAT TÜRKİYE ve İTALYA bu stop sorununu biliyor,kabulleniyor,bunun içinde diğer arkadaşlarında belirttiği gibi bülten yayınlamıştı ve çözüm bulabilmek için buradaki MAKO ya teknisyen gönderiyor.Fakat bu süreç içerisinde eğer FIAT yan sanayiyi korumak için 2 satte kaybolan stopları değiştirmeyin diyorsa bunu bizlerin kabullenmesi yanlış olur.Yan sanayinin sorunlu üretmiş olduğu ayıplı ürünü kullanmak zorunda değilim ve garanti belgesindede öyle bir ibare yok.Herkezin bu konuda duyarlı olması gerekir.
Slmlr.

burank16
11/09/2012, 18:48
Merhaba Arkadaşlar,
10.09.2012 tarihi itibari ile arka stop lambaları BURSA TEKNOMAK FIAT SERVİSİ tarafından her ikiside garanti kapsamında değiştirilmiştir.Yeni takılan stoplarıda en kısa zamanda inceleyip sorun varsa tekrar servise gideceğim.Sorunu yaşayan arkadaşlar beklemesin derim.
Slmlr.