PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triger kayışı ve motor üst kapak contası

cantekin
06/12/2011, 11:49
Arkadaşlar bugün punto 1.4 fire aracımı özel servise götürdüm.aracım 94 bin km de servis bana triger kayışının çatlak olduğu değişmesi gerektiği,motor üst kapak contasının yağ kaçırdığı değişmesi gerektiği,sağ ve salıncakların değişmesi gerektiğini söyledi.birde yağ yağ filtresi ve hava filtresi dahil toplam 500 tl fiyat biçtiler.bu fiyat normal mi?birde triger kaç binde değişir şimdiden teşekküler

krm1983
06/12/2011, 13:01
Triger fire motorlarda 120bin km veya 5 sene sonunda (hangisi önce dolarsa) değişmelidir.

cantekin
06/12/2011, 13:13
5 senesinin dolmasına 4 ay kaldı.

blackhawk
06/12/2011, 13:42
Triger 'in çatlak olduğunu görmeden mi anladı.Birde salıncak değişim sebebini anlamadım bir yere mi çarptın.

krm1983
06/12/2011, 13:49
Kolay kolay çatlamaz triger kayışı.V kayışına bakmıştır.Trigeri sökmek için motorun yarısı iniyor neredeyse. Ömrü dolmadan değiştirin yine de bence kayış sağlam olur rulmanlar dağılır.Motor yaptırırsın sonra sakat iş triger.

Du Hast
06/12/2011, 16:17
trigeri sökmek için zaten motorun çoğu parçaso sökülüyor. zamanıda gelmiş zaten. triger sökülünce üst kapan contasınıda aradan çıkartın derim yağ kaçağı varsa. salıncak hakkında birşey diyemem lifte kalkınca araç levye ile boşluklar kontrol edilir, eğriliği kontrol edilir.

Ziyaretci046
06/12/2011, 20:12
triger setini değiştirin zamanı gelmiş salıncak rotbalansçıya gösterin rotilde boşluk varsa değişmesi gerekebilir

fire motorun trigeri multijetin zincirinin yanında çocuk oyuncagı sokak ortasında değiştirirm :) starjetde dahil t jet de multiair de olsun ;)

halils2
06/12/2011, 20:18
triger setini değiştirin zamanı gelmiş salıncak rotbalansçıya gösterin rotilde boşluk varsa değişmesi gerekebilir

fire motorun trigeri multijetin zincirinin yanında çocuk oyuncagı sokak ortasında değiştirirm :) starjetde dahil t jet de multiair de olsun ;)

ya aşağı inip yakacam şimdi arabayı bak. yerden yere vurdun fireleri be kardeşim

Ziyaretci046
06/12/2011, 20:20
ya aşağı inip yakacam şimdi arabayı bak. yerden yere vurdun fireleri be kardeşim

yok be abi fire motoru seviyoz abi kolay yani :clapping: ondan öyle dedim izmirde olsan sana bi bakım yapcam senle arayı düzeltelim abi yaz tatilinde gel izmire valla :)

halils2
06/12/2011, 20:28
yok be abi fire motoru seviyoz abi kolay yani :clapping: ondan öyle dedim izmirde olsan sana bi bakım yapcam senle arayı düzeltelim abi yaz tatilinde gel izmire valla :)

sen rahat ol kardeşim ben kinci biri deilim biraz sinirliyimdir okadar o da saman alevi gibi çabuk sönüyor:) kısmetse yaza aşağılara inmeye niyetim var ama kısmet işte gelirsem uğrarım tanışmak için :) çayını içmeye kırgınlık yok ;)

cantekin
06/12/2011, 23:32
valla arkadaşlar bana trigeri değiştirdik dediler.başparmak kalınlığında bir lastik.430 tl tuttu.yağ,yağ filtresi,hava filtesi,triger kayışı,üst kapak contası ve rotil bu kadar tuttu.

OzzY
06/12/2011, 23:44

şu işi fiatada öğret ustam adamlar motorun yarısını indiriyo :D:D

tab
07/12/2011, 22:20
Trigerin sağı solu belli olmaz. Triger kopunca masraf bütün yaptıracağın masrafını 5'e katlar en kısa sürede yaptırırsanız kaendi menfatinize olur.