PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor silkelemesi yardım

MRT 791
05/12/2011, 21:46
arkadaslar aracım 71000 km de kalkıslarda ozellıklede motor sıcakken sılkeleme yapıyor rampalardakı kalkıslarda ozellıkle vuruntulu sılkeleme yapıyor sebebı nedır bılen varmı baskı balata dıycem ama aracın yakıt oranı cekısı gayet ıyı bı sorun yok baskı balatada sıyırma yok aklıma baska bırsey gelmıyor motor kulagı harıcı motor kulagından yada baska bırseyden olma durumu varmı dır.selamlar

MRT 791
06/12/2011, 23:16
arkadasar bu konuda tecrube yasayan arkadaslarımız olmadı galıba kımse cevap yazmadı

tab
07/12/2011, 21:47
Yokuşta fazla gaza basıldığı için yakıt filtresi uzun süre veya orjinal olmazsa problemler çıkarabilir. Motor takozlarında olsaydı düz yolda kalkışlarda da olması gerekir. Yada yakıtığı aldığınız istasyonu değiştiri birde onu değiştirin. Multijetlerde çok sayıda sensör var onun içinde bosch dizel servisinde bilgisayara bağlatarak motor ve üzerindeki yardımcı sstemde arıza olup olmadığını kotol ettirebilirizsiniz.

MRT 791
08/12/2011, 00:23
Yokuşta fazla gaza basıldığı için yakıt filtresi uzun süre veya orjinal olmazsa problemler çıkarabilir. Motor takozlarında olsaydı düz yolda kalkışlarda da olması gerekir. Yada yakıtığı aldığınız istasyonu değiştiri birde onu değiştirin. Multijetlerde çok sayıda sensör var onun içinde bosch dizel servisinde bilgisayara bağlatarak motor ve üzerindeki yardımcı sstemde arıza olup olmadığını kotol ettirebilirizsiniz.

Yokuslarda vuruntulu sılkeleme duz yolda ıse normal sılkeleme oluyor her dur kalk bana ıskence oluyor

hkngp
28/02/2012, 22:50
aynı sorun bende de var ama vuruntu falan yok. siz bi triger zincirine bi baktırın derim

StrawBeeRy
28/02/2012, 23:01
dur kalklarda yapıyorsa şanzıman kulağı kopmuş olabilir bendede aynısı vardı arabayı stop ederkende zıplıyordu kulak kopmuş bence baktırın bugün değiştirdim bende 60 lira parça tutuyor

GP COSKUN
28/02/2012, 23:15
hiç bir yerde arama sorunu
anllatılarından yola çıkarak
sorun debriyaj balatasından kaynaklanıyor

ozoz83
29/02/2012, 13:30
Abi bendede var.

Motor sogukken bisey yok. Kis aylarinda neredeyse hic olmuyor.
Ancak yaz aylarında ve motor ısındıktan sonra 1500-2000 gibi dusuk devirlerde oluyor. 2-3 defa silkeliyor. Devirlendikten sonra sıkınti yok. 60000 binde medos bu sorun icin baskı balatayi degistirdi ancak bir faydası olmadı. Çıkan balatanın durumuda çok kötü değildi açıkçası. Zaten problem aynen devam ediyor.

Aslinda bu sorun bende 40000 den beri var. Carbon clean yaptirdim, 3 defa yakıt istasyonu degişmiştim ama etkisi olmadı.

Yalnız hava filitresini değiştikten sonra bir süre silkelemeler azalıyor hissedilmez hale geliyor, kilometreler ilerledikçe tekrar artıyor.

Sonuç olarak hava girişi ve sıcaklıkla etkilenen bir problem olduğu açık. Açıkçası bana bir sensör problemi gibi geliyor.

Sent from my iPhone using

oz.frkn
29/02/2012, 18:18
daha yuksek devirde kalkş yap