PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko ve Trafik Sigortası !

Selman_sen
05/12/2011, 10:57
Selam Arkadaşlar gecenlerde bir konu açmıştım araç almadan önce bilgileriniz çok yardımcı olmuştu bana. şimdi ise aracıma kasko yaptırıcam fakat fiyatlar biraz beni şaşırttı.

Araç G.Punto 1.4 Starjet Dnm. kaza hasar yok boya bile yok 2006 model fakat kasko soruşturması yaptım 1500den aşağı fiyat alamadım trafik sigortası bile 350 380 arasında. bunun sebebi nedir yada önerebileceğiniz birşey varmı ? lütfen konu hakkında bilgisi olan kimler varsa yazabilirlerse çok memnun kalıcam teşekkrler.:surrende:

kadir07
05/12/2011, 11:14
aynı dert bendede var.yaşımız 30 un altında olduğu için bizim kaza yapma olasılığımızı yüksek görüyorlar.ben 27 yaşındayım banada 1200-3000 tl arası kasko fiyatları çıktı bende aracın satışını babama verip plakayıda antalyaya çevirecem o zaman teklifler 750-1000 tl aralığına düşüyor.galiba senin yaşında 20 yani bendende yüksek çıkması normal benim sana tavsiyem sende aracın satışını yaşı 30 un üstünde olan ailenden birine vermen(hatta mümkünse memur,öğretmen,polis,asker olan birine bunlara ekstra indirimleri oluyor) bunun dışında o fiyatları fazla düşürme şansın yok...:hmm:

Selman_sen
05/12/2011, 11:23
Ama babama verdikten sonra kasko yaptırdım diyelim ben üstüme aldığımda kaskosu devam mı edicek?

hakandurak
05/12/2011, 11:26
Bana ruhsat bilgilerinizi tc kimlik numaranızı gönderin teklif çalışayım anadolu sigortadan ... Fiyat farkları ile ilçeye hatta kişinin tc sine göre bile değişebilir. Ihtiyaç halinde telefonum 0555 691 83 88

selam arkadaşlar gecenlerde bir konu açmıştım araç almadan önce bilgileriniz çok yardımcı olmuştu bana. şimdi ise aracıma kasko yaptırıcam fakat fiyatlar biraz beni şaşırttı.

Araç g.punto 1.4 starjet dnm. Kaza hasar yok boya bile yok 2006 model fakat kasko soruşturması yaptım 1500den aşağı fiyat alamadım trafik sigortası bile 350 380 arasında. Bunun sebebi nedir yada önerebileceğiniz birşey varmı ? Lütfen konu hakkında bilgisi olan kimler varsa yazabilirlerse çok memnun kalıcam teşekkrler.:surrende:

takres
05/12/2011, 11:38
ankara sigortaya bakın bi...fiyatlar orda düşük olur...

Selman_sen
05/12/2011, 11:50
bilgileri hakana ilettim umarım güzel sonuçlar çıkar :)

Moosty
05/12/2011, 12:44
Sorun sadece yaşımızın genç olması değil, sigorta yaptırırken 'Aracım GP değil de aynı yıl üretilen bir Linea olsaydı ne olacaktı' diye merak edip baktığımızda Linea nın kaskosunun bazı sigorta şirketlerinde neredeyse yarısı kadar olduğunu gördüm, ortalama %60 ı civarında.

Araçlarımız sigorta şirketleri tarafından kaza yapma riski yüksek spor araba sınıfına mı alınıyor bilmiyorum.

ilhanuzungor
05/12/2011, 14:26
Selam Arkadaşlar gecenlerde bir konu açmıştım araç almadan önce bilgileriniz çok yardımcı olmuştu bana. şimdi ise aracıma kasko yaptırıcam fakat fiyatlar biraz beni şaşırttı.

Araç G.Punto 1.4 Starjet Dnm. kaza hasar yok boya bile yok 2006 model fakat kasko soruşturması yaptım 1500den aşağı fiyat alamadım trafik sigortası bile 350 380 arasında. bunun sebebi nedir yada önerebileceğiniz birşey varmı ? lütfen konu hakkında bilgisi olan kimler varsa yazabilirlerse çok memnun kalıcam teşekkrler.:surrende:

Merhabalar Selman kardeşim. Stresini gayet iyi anlıyorum. İnan ben arabamı aldığımda en büyük stresi kasko yaptırırken yaşamıştım, bir sürü fiyat, her kafadan bir ses, yok o iyi, yok bu kötü yok şu pahali falan filan. Ben sana tecrübeyle sabit en kestirme yolu söyleyim mi kardeşim, www.sigortam.net (https://www.sigortam.net) yaz gir, oradan kaskoyla ilgili yere gir, orada arabanın marka model vs. vs. istenilen bilgileri yaz, şak diye sana hangi şirket kaça kasko yapıyor hepsini gösteriyor. İçinden bakarsın gözün tutan bir fiyat varsa hemen aç bir telefon bu yaş durumunu falan da anlat, taksit falan da yapıyorlar. sana şöyle diyeyim en fazla 10 - 15 dk içinde bu baş ağrın geçmiş olur ::) Hadi şimdiden geçmiş olsun, ilhan abine de bir teşekkür edersin. hoşçakal.

Du Hast
05/12/2011, 14:58
ben ilk kaskoyu 1320 tl ye yaptırıdım.
yaş, GP nin genç arabası olduğundan dolayı kaza riski yüksek v.s. v.s. yapacak birşey yok.

Selman_sen
05/12/2011, 14:59
orası brazdaha ucuk cıkıyo gerçekten değişik bu kasko işi hakana yaptırcam sanırm teşekkürler.

bahad45
05/12/2011, 15:13
Benım aracımda 2006 model 874 tl yapdırdım ben neova sıgortadan sıgortaların yuksek mevlada cıkmasının sebebı buyuk il olmasından kaynaklanıyo mesela ben 130 tl trafık sigortası yapdırdım aracım izmir plaka olsa cıkıcak mevla 260 tl dir hemde yasdan kaynaklanan bıse yasın gencse evlı deılsen sigortada bi 60 tl oynuyo kaskoda fıyat alırken 300 tl oynuyo hocam..

hakandurak
05/12/2011, 15:25
aslında spor arabadan değil şöylede bir fark var gp ler ve evo lar italyadan geldiği için parça maliyetleri yüksek linea lar tr yapımı olduğundan daha ucuz parça maliyetleri var buda fiyatı etkileyen bir başka faktör...

Sorun sadece yaşımızın genç olması değil, sigorta yaptırırken 'Aracım GP değil de aynı yıl üretilen bir Linea olsaydı ne olacaktı' diye merak edip baktığımızda Linea nın kaskosunun bazı sigorta şirketlerinde neredeyse yarısı kadar olduğunu gördüm, ortalama %60 ı civarında.

Araçlarımız sigorta şirketleri tarafından kaza yapma riski yüksek spor araba sınıfına mı alınıyor bilmiyorum.

kara kız
05/12/2011, 15:54
aynı dert bendede var.yaşımız 30 un altında olduğu için bizim kaza yapma olasılığımızı yüksek görüyorlar.ben 27 yaşındayım banada 1200-3000 tl arası kasko fiyatları çıktı bende aracın satışını babama verip plakayıda antalyaya çevirecem o zaman teklifler 750-1000 tl aralığına düşüyor.galiba senin yaşında 20 yani bendende yüksek çıkması normal benim sana tavsiyem sende aracın satışını yaşı 30 un üstünde olan ailenden birine vermen(hatta mümkünse memur,öğretmen,polis,asker olan birine bunlara ekstra indirimleri oluyor) bunun dışında o fiyatları fazla düşürme şansın yok...:hmm:

benım aracımda annemin uzerine axadan 2011 ocak ayında 1580 lira fiyat aldım.yaşla alakası yok demıştı tamamen aracın modeli ve cinsiyle ilgili..biten kaskomu yaptırmadığımdan ve kaza yaptıgımdan yenıden kasko yapmak ıstemıstım.hemen hemen tum şirketlerden fiyat aldım. ozaman en uygun fiyatı güneş sıgorta vermişti 1.100 tl.. sigortacımın son hamlesıyle halk sigortadan 1.050 lira fiyat aldım arac resımlerını özellıkle istediler kaza olduğunu bır sekılde ogrenmiş kasko şirketi yeni çekılmiş resimleri istediler sigortacıdan onaylı.. araç yapılmıştı zaten amacım sadece kasko yaptırmaktı sigortacımlan resımlerı çektik çok sıkı bir pazarlıkla sigortacım karsız benım kaskomu 935 tl ye halk sigortadan yaptı. seneye axaya geciçem kendisi oyle demişti yuksek oranda indirimle..bu arada ınternetten araştırdım halk sigortasının kaskosuyla ılgılı çok az sayıda şikayet var prımlerı oldukça yuksek teminatlarda o sekılde mını onarım ve diğer tum buyuk kasko şirketlerinini sunduğu full kasko kapsamındaki tum hızmetleri sunmakta yaptırmak ıstıyenler bence halk sıgortayıda dusunebilirler

cesur
13/12/2011, 21:41
ben geçen yıl allianza yaptırmıştım fiat araçları aözel sigorta demişlerdi bana memnun kaldım evet 2 kez aracı çizdim servise gittim 2-3000 fiyat istediler adamlar ses çıkarmadan tak diye ödedi benim beyanımla şimdi de ak sigortadan bir teklif var daha fyatı konuşmadım ama yardımcı oluruz dediler. tereddütteyim gene fıat arabasına özel denendenmi yaptırsam acaba

aykut_1914
14/12/2011, 00:48
ben geçen yıl allianza yaptırmıştım fiat araçları aözel sigorta demişlerdi bana memnun kaldım evet 2 kez aracı çizdim servise gittim 2-3000 fiyat istediler adamlar ses çıkarmadan tak diye ödedi benim beyanımla şimdi de ak sigortadan bir teklif var daha fyatı konuşmadım ama yardımcı oluruz dediler. tereddütteyim gene fıat arabasına özel denendenmi yaptırsam acaba

lanet gelsin allianzdan.
bi hasar dosyası kapatıcaklar atmadıkları takla kalmadı.
tövbe bidaha onlardan yaptırmam,herkesede arkalarına bakmadan kaçmalarını öneriyorum.
aracım kredili değil bişi değil hala benden muvafakatname istiyolar her gün çıldırmak üzereyim 1 aydır.

neyse konuya dönücek olursam ögretmen akraban varsa dostum,öğretmen indiriminden faydalan :)
ben ablamın üstüne 1.060 tl ye 10 taksit yaptırttım.