PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP bagaj içindeki kapağın plastik dişleri kırıldı

pardahun
05/12/2011, 02:36
Merhabalar herkese,geçen gün arkadaş bagaja valizlerini üst üste koymuş ve bagajı kapatırken bagajın içinde kapağın 2 adet plastik aparatını kırmış,takmaya çalışırken farkettim.Bagajı kapattığımda kapak tam oturmuyor yerine yukarda kalıyor.Bu arada bahsettiğim parçanın fotoğrafını ve 2 adet plastik parçanın olduğu yerleri aşağıdaki resimde işaretledim.Sonuç olarak acaba bu plastikleri nerden temin edebilirim? Ankara'da oturuyorum,kavaklıdere servise götürsem yardımcı olurlar mı acaba?Kırıl parçaların olduğu fotoğrafı da ekliyorum.

OzzY
05/12/2011, 03:03
resimden gördüğüm ve tahmin ettiğim kadarıyla kırılan ayaklar değil ayakların yuvası.

hiç değiştirmekle uğraşmayın yapıştırın derim. bildiğimiz silikonla yapıştırdım ben.

ps: ilk fotoğraf nerden? kendisi benim arabanın bebekliği :D:D

pardahun
05/12/2011, 03:10
Evet kapağın oturduğu yerler kırılan parçalar.Az önce sağlam bir yapıştırıcıyla yapıştırdım fakat pek iflah olacak gibi gözükmüyorlar henüz.

Fotoğrafı google'dan buldum.Bahsettiğim kapağı göstermek için.

OzzY
05/12/2011, 03:30
kavaklıderede benimkini yapıştırdıklarında bi süre sonra yine çıkmıştı, silikon esnek olduğu için daha çok dayanıyor sanırım. o parçaları değiştirmeye kalkarsanız epey tutar diye düşünüyorum.

bu google gerçekten çok sağlam çalışıyor :) bir fotoğrafta ve bulunduğu yerde bagaj kelimesi geçmezken grande punto bagaj olarak arayınca bagaj olanı çıkartıp getiriyor :)

pardahun
05/12/2011, 03:35
Sabah takıp bi deneyeceğim olup olmadığını.Olmadı kavaklıdere'ye gidip bir de onlara danışayım.Yolda görsem tutup çöpe atacağım 2 ufak plastik parça esasında bunlar :D

krm1983
05/12/2011, 09:49
Benimde aynı parçalar kırık o şekilde kullanıyorum.Genelde pek dayanmıyor o parça.

PuNTo
05/12/2011, 10:23
merhaba,

Aynı parçalar bende de kırılmıştı ne yaparsanız olmuyor ben fiat tan bir takım yenisini almıştım 10 TL gibi ucuz bir ücreti var.

blackhawk
05/12/2011, 10:24
Çapon'la yapıştır geç.. Tecrübeyle sabit.

kadir07
05/12/2011, 10:46
bende geçen ay parçacımdan aldım çiftini 10 tlye.
al sende yapıştırmakla falan boşuna uğraşma...

phyevren
05/12/2011, 13:29
Söküp takmaya degmez bile benimde lanet olası lastıkcı lastıklerı bagaja atıp tam yerlestırmeden kapattı ve kırdı.servıste 5 dk.da 15tl ye halledıyorlar can sıkmaya degmez.

pardahun
05/12/2011, 18:29
Sabah gittim taktım yapıştırdığım parçaları fakat takarken yine kırıldılar.Ama şuan için bir sorun yok kapak rahatça açılıp kapanabiliyor.Yine de aklıma takıldığı için bir ara Kavaklıdere'ye gidip parçaların yenisini alacağım.

Bu arada gerçekten çok dayanıksız parçalarmış bunlar.

operatormurat
05/12/2011, 18:49
Sabah gittim taktım yapıştırdığım parçaları fakat takarken yine kırıldılar.Ama şuan için bir sorun yok kapak rahatça açılıp kapanabiliyor.Yine de aklıma takıldığı için bir ara Kavaklıdere'ye gidip parçaların yenisini alacağım.

Bu arada gerçekten çok dayanıksız parçalarmış bunlar.
aziz geçmiş olsun,parçanın kabahati yok,dua et ordan kırılmış pandizotun pimleri kırılsaydı daha maliyetli olurdu sana,okadar valizin üstüne hızla kapatırsan bmw ninde olsa kırılırdı,fazla yüksek eşya koyarsan pandizotun pimlerini yuvasından çıkar yavaşça takipederek kapat,yada pandizotu içeriye koy...

alixxx
05/12/2011, 18:59
Bende arabayı yeni aldım benimkilerde kırık burada servis yok bulursam alacağım bi ara bakalım şimdilik kendime göre bişeyler yaptım ama orijinal olmasını tercih ederim.

pardahun
05/12/2011, 19:44
aziz geçmiş olsun,parçanın kabahati yok,dua et ordan kırılmış pandizotun pimleri kırılsaydı daha maliyetli olurdu sana,okadar valizin üstüne hızla kapatırsan bmw ninde olsa kırılırdı,fazla yüksek eşya koyarsan pandizotun pimlerini yuvasından çıkar yavaşça takipederek kapat,yada pandizotu içeriye koy...

Arabama genelde zaten gözüm gibi bakarım ama bir arkadaşımın dikkatsizliği sonucu oldu.Aslında haklısınız,valizleri üst üste koyup çok sert bi şekilde kapattı o yüzden pandizot(o kapağın adını öğrendiğim de iyi oldu teşekkür ederim :]) tam kapanmadı ve dişler kırıldı.

kuzeysss
14/06/2012, 17:46
bu parçayı istanbulda nerede bulurum acaba

iphonecu
14/06/2012, 18:54
Japonla yapistirdim ben eskisinden saglam oldu

Saygilar...

celenlee
14/06/2012, 19:51
Benim araçta da menteşeler sağlam ancak pandizotun oturduğu yerin arkası kırık!
Çift taraflı bant ile pandizotu tutturdum bir ara ama 3-4 açılışta yeniden çıktı yerinden :)

Sağlam bir yapıştırıcı ile arkasına destek yapmak lazım.
Ya da plastik kısımları delerek, tel ile bağlamak ;)

ibrahimes
12/10/2012, 20:32
Benim aracımda da bu parçalardan birisi kırık çıktı. Servisten veya parçacıdan ismini ne olarak isteyebilirim? internette de bulamadım. Pandizot menteşesi dedim ama olmadı.

ckrckrckr
13/10/2012, 00:17
ebay internet sitesinden siparis ver 5dolar falan.grande punto diye yaz karsına cıkar

ibrahimes
14/10/2012, 17:38
ebay internet sitesinden siparis ver 5dolar falan.grande punto diye yaz karsına cıkar

Servise ve parçacılara gidip sorayım bulamazsam dediğiniz gibi yaparım çok teşekkürler.

aykut27
14/10/2012, 18:17
benmde kırıldı servısten ucretsız degıstıler ama garantılı bnm araba yag degısırken onunda yaptılar cok fıyat tutmazlar 5 10tl

Ziyaretci040
14/10/2012, 19:37
epoksi ile yapıştırdım :) Kralı gelse sökemez...

konbak
14/10/2012, 20:12
Çok pahalı değilmiş ama benim sürekli gittiğim servis altı aydır tedarik edemedi geldi dediler doblo için gelmiş yanlışlıkla